Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Čeprav je očitno zelo priljubljeno mnenje, da so trekingi zanič, se mi zdi to vseeno najboljša opcija, če se misli vozit samo po asfaltu in makadamu. Saj s hardtailom res ne bo nič na slabšem, če da nanj ožje gume, ampak zakaj bi kupoval nekaj, kar v osnovi ni namenjeno za to, kar hočeš početi? Če bi šel kdaj tudi na kakšno gozdno pot, potem pa gorca, itak.

Povezava do prispevka
Andy reče pred 22 urami:

Čeprav je očitno zelo priljubljeno mnenje, da so trekingi zanič, se mi zdi to vseeno najboljša opcija, če se misli vozit samo po asfaltu in makadamu. Saj s hardtailom res ne bo nič na slabšem, če da nanj ožje gume, ampak zakaj bi kupoval nekaj, kar v osnovi ni namenjeno za to, kar hočeš početi? Če bi šel kdaj tudi na kakšno gozdno pot, potem pa gorca, itak.

 

gorann reče pred 2 urama:

xc mtb pa se lahk fura kjerkol hoce

 

debeljko ti je povedal

Povezava do prispevka

vse je slo narobe. s potopno zgleda ni nic narobe, se je samo zajla iztaknila.

 

ampak, ko sem vlekel potopno ven mi je zajlo potegnilo not v kabel. kako se je to zgodilo? bunkica na koncu zajle je padla dol.

 

IMG_20210127_161304.thumb.jpg.c442ce2cdefd8c1dad87c4e44c7653ec.jpg

 

pol nisem mogel vec zajle nazaj noter v kabl porinit. preprosto se zvija in ne gre noter. zato sem hotel vzet kabel ven in ne gre ne v eno stran ne v drugo stran. sem mislil da je pod protektorjem okvirja luknja, da lahk kabel napeljes ampak je ni. zato se morm zdaj nazaj protektor nalepit. fml

IMG_20210127_161321.thumb.jpg.43e6efc722a91af9aba4da07fd940100.jpg

 

IMG_20210127_161444.thumb.jpg.221165a307abc3ab50a4f46cfd317cbd.jpg

 

torej rabim pomoc. kako se kabel ponovno napelje skozi okvir?

uredilo bitje Damir
Povezava do prispevka

Če maš bovden v okviru (ne vem za Orbeo, sem pa prejšni teden ugotovil, da Scott na srečo dela to tko :D) potegn zajlo vn na strani od sedeža, skoz bovden novo ni težko potegn, pa zajlo boš tko al tko mogu zamenjat. Če je nimaš je pa mal več telovadbe, folk vleče cvirn, pa ga potem s sesalcem probaš dobit na drugi strani okvirja vn in take sorte telovadbe.

Povezava do prispevka

dal si mi idejo za jutri sprobat.

 

potegnil bom zajlo ven na strani sedeza in jo bom dal v kabel (temu ti verjetno reces bovdn) na strani krmila. tako bo bunka, ki se zatakne za potopno zahaklala kabel in bom mogoce lahko kabel potegnil visje gor proti sedezu. trenutno mam problem, ker je kabel prenizko v okvirju in ne morem zajle not porinit ker se mi upogiba. rabim pa jo da mi pogleda na drugi strani kabla pri krmilu ven, da jo lahk na rocico zvezem.

 

vsemu temu bi se lahko izognili, ce bi modelcki pravilno pritrdili bunko na zajlo na strani krmila, da nebi mogla zlest noter v kabel.

 

jebote serviserji.

Povezava do prispevka

bovden se povlece notr tko da das zajlo kontra potegnes notr pravo dolzino. Namontiras sedezno gor. Pol das na koncu na belanci rocko gor jo zapnes. Kot porivas stango vokvir tako vleces rocko pr belanci. Ko je na pravi dolzini jo zasraufas na belanco. Ce nisi se delal se bos fukal verjetno. Predlagam da das nov bovden 

Povezava do prispevka
Damir reče pred 11 urami:

govorim o bunkici ki je stisnjena s klescami na strani balance in preprecuje da zajla zleze not v bovden

 

also moj bovden ne gre ne porivat ne vlect tko da there's that

tisti cepek je tam samo da se ti ne opraskas oz da lepse zgleda. Rocka ma od zadi en mali imbus vijak z katerim zategnes zajlo. Tisti cepek sigurno ne drzi zajle

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...