Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

b4d reče Dne, 21. 1. 2022 at 16:33:

Hitro vprasanje, staram se, pa morda bi za smucanje nabavil zelvo. Seveda bi jo potem se kdaj na biciklu uporabil. Gledam naprimer tole:

https://www.scott-sports.com/global/en/product/scott-airflex-men-s-light-vest-protector?article=2719160001007

https://www.scott-sports.com/global/en/product/scott-airflex-back-protector?article=2719180001008

 

kaj je boljse, trakci, ali brezrokavnik. Kaksen drug model/proizvajalec ki je ok, pa ni glih miljon?

 

Jaz sem nekaj dni nazaj naročil tega na bike24:

https://www.bike24.com/p2351621.html

 

Lahko poročam kakšen bo, ko ga dobim, če te zanima. Po moje bi bil ok tudi za smučanje. Do sedaj sem mel za hrbet samo Evoc nahrbtnik.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

Mene full motijo teli kompletni. Svicam ko svinja notr pa se pocutim nekomot med voznjo. 

ce furas vedno nahrbtnik z zascito za hrbet ne rabis furat se zelve posebej

To itak. Eno ali drugo. Poleg nahrbtnika imam še ščitnike za komolce in kolena ter full face. Pozimi brez nahrbtnika ne gre, ker se je treba preoblačiti. Poleti pa imaš lahko samo torbico s kratko majico in bidon.

 

Body armourja še nisem imel. Vzel sem ga predvsem zaradi udobja (tako pravijo kupci). Je relativno lahek, diha. Bom videl kako bo.

Povezava do prispevka

To, da se da tudi pedalirat mi je v interesu, ja. Gledal sem recimo še tole. Zgleda malo bolj zajeten, ne vem pa kako se drugače primerjata.

Sem že pred časom sicer spraševal lokalnega bikeshop s.p.-jevca, če se da kaj dobit, pa je bilo menda vse (kar bi lahko on zrihtal) nedobavljivo.

Povezava do prispevka

Eno težavico imam z XT SPD pedali... Levi pedal se slabo vrti, tako opazno glede na desnega.

 

Imel sem idejo, da ponovno namažem, a se zatakne, ko popolnoma odvijem jedro pedala, ne morem ga ven izvleč iz ohišja. A je to samo mast naredila vakum al kaj za vraga?

 

Zanimivo mi je tudi, da ko odšraufam jedro, se pedal lepo vrti, slabo se samo ko je zašraufan noter. Je možno da sem kaj zvil?

Povezava do prispevka
b4d reče pred 1 uro:

Eno težavico imam z XT SPD pedali... Levi pedal se slabo vrti, tako opazno glede na desnega.

 

Imel sem idejo, da ponovno namažem, a se zatakne, ko popolnoma odvijem jedro pedala, ne morem ga ven izvleč iz ohišja. A je to samo mast naredila vakum al kaj za vraga?

 

Zanimivo mi je tudi, da ko odšraufam jedro, se pedal lepo vrti, slabo se samo ko je zašraufan noter. Je možno da sem kaj zvil?

 

Mejbi so se ti kej ležaji zjebal?

 

Mejbi tle najdeš kej zase:

 

https://www.bikeradar.com/advice/workshop/how-to-service-shimano-spd-pedals-walkthrough-guide-with-video/

Povezava do prispevka

Evo imam progress report :D

 

Zgleda je nekaj z lezaji, sem uspel potegnit ven jedro, in se obcutno slabo vrti ta zadnji del okrog lezajev (oznacen z B). Spucal, namazal znova po internet navodilih. Isto slabo.

 

Sem pa opazil, da je tale plasticen obrocek (oznacen z A) cudno "unicen" predvidevam da bi moral bit lep okrogel.

 

xtshiat.png.4d9d8207b428c6605052cc08bbfbe647.png

 

Nasel sem se kako razdret celo jedro, faza dva projekta...

 

Sem poservisiral se drug pedal, opazna razlika, crn distancnik je kot nov, celo mast noter je imela se nekaj barve. V tem pokvarjenem je bla cela siva... Gledam zdej ce se da dobit rebuild kit, ali pa kr tole nabavim: https://r2-bike.com/SHIMANO-Deore-XT-Pedalachse-PD-M8100-links_1

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

verjetno so okvirji kitajski pa lepi sam cevi v italiji al pa jih sam barva v italiji. Jaz tem makaronarjem nic ne verjamem. En je tle po ch prodajal ebajke z staro elektroniko k je delala kratke stike par bajkov se mu je zakurlo v njegovem skladiscu v italiji. Ker sm ga klical ce bo poslal kak bajk pa model kr pove da so se mu bajki zazgali zaradi elektronike. Sm reku lep lp

Povezava do prispevka

tega proloco slovenije nism nikoli razumel vedno serjejo in se zmisljujejo in zavlacujejo. Jaz posljem nazaj direkt na shimano karkoli se jim jebe nikoli noben ne komplicira. Menjajo in ciao. Isto motorji shimano nardim diagnostic pregled posljem fajl cez 2 ure mam paket na mailu. 

 

Teli smradi pa ze 20 let jebejo kupce po sloveniji 

Frend je 3 mesece cakal nov motor. Pol sm mu jst tle naredu garancijo in poslal nov motor  

Povezava do prispevka

jst sm pred meseci prodal celado poc za 300.- Je prsu fant nazaj da se mu je penica notr unicla scufala. Bi mu lahko kompliciral pa sral kako je dal gor bla bla bla pa da bom poslal k pocu nazaj. Sm vzel novo iz ene celade in mu zamenjal. 

Pol se cudijo te trgovine da folk kupuje online. Seveda kupujejo ker je ceneje in nikoli ne komplicirajo pri kaksnih poskodbah oz garancijah.

 

A si ti sam drkal po pedalih pa odpiral in mazal?

Al si pustu tko k je pa nesu nazaj cim so zacele jebat? 

Povezava do prispevka

Ah ves da inzinier v meni ni dal miru pa da sem odprl in namazal. Nisem pa razdrial tistega notranjega dela z lezaji. 
 

Ja vec trgovin bi moralo imet tak odnos, pac stranka se mora dobro pocutit pa se vrne. Ampak kot si napisal, na internetu te nic ne sprasujejo. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...