Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 1 uro:

Cube analog 2020/2021 

Size guide

 

Tukej pravijo da je 19 za to višino. Najbolš da greš probat, pa da vidiš če ti slučajno sede velik okvir. Sam ne se pustit prepričat prodajalcu :) Lahko pa počakaš še na Borisa, on bo zdaj Cube prodajal, pa ti bo verjetno znal kaj več povedat. 

Koliko boš dal za to? 

 

A lahko nekdo izbriše zgornji post prosim? 

uredilo bitje Jake the Mess
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 1 minuto:

Size guide

 

Tukej pravijo da je 19 za to višino. Najbolš da greš probat, pa da vidiš če ti slučajno sede velik okvir. Sam ne se pustit prepričat prodajalcu :) Lahko pa počakaš še na Borisa, on bo zdaj Cube prodajal, pa ti bo verjetno znal kaj več povedat. 

Koliko boš dal za to? 

2020 = 699 €

2021= 749 €

 

-5% na gotovino

Povezava do prispevka

Ma ja, to je vseeno dost denarja, da bi napačno velikost kupoval. Sej te tabele so načeloma bolj informativne narave, najbolj je itak pomemben občutek na kolesu. Sam težko je pa bit nekej pameten, če si se nazadnje vozil z 20 let staro Rog Dakoto :) (pa ne pravim da si se, to je bla pri meni taka zgodba). Vem da ti nisem kej dost pomagal, ampak jest bi šel na tvojem mestu probat, pa vprašal bi prodajalca zakaj je na tabeli velikost 21' od 185 naprej, če on pravi da je to zate. 

A kakšne rabljene si kaj gledal? 

uredilo bitje Jake the Mess
Povezava do prispevka

Rog Dakota :avadodo:

 

to je bil pa moj zadnji bicikl, dokler nisem zdej kupil MTBja. sem ga dal sestri in ga ma zdaj kot ljubljanski bicikl. upam, da ji ga ne ukradejo. sem ga dobil za obhajilo v prvem razredu osnovne sole, kaj si nor kolko je to nazaj ze. se zdaj sem impresioniran kako jim je uspelo tako lepo barvo naredit. svetleca bordo rdeca s crnimi "fleki". pa se neka deluxe izvedenka je bila, ker je eden izmed redkih, ki je imel kljucavnico ze integrirano gor. je bila odzadaj pod sedezem in k si pritisnil na rocaj si potisnil ven tako polkrozno zelezo, ki je slo skozi zadnje kolo in se zataknilo v kljucavnico.

 

kva so nekoc delali dobre bajke. good times

Povezava do prispevka

21” sigurno ne. To vzames ce si po tabeli cist na limitu med eno in drugo stevilko in mas zlo dolge noge. V nasprotnem primeru 19”

 

raje pocakj mesec dva da dobijo na zalogi kot oa da kupujes preveliko kolo. Si probal poklicat v koper v trgovino Real kjer tudi prodajajo cube

Povezava do prispevka
r3day reče pred 5 urami:

Fura kdo kolo pony 20"?

Razmišljam o nakupu tega kolesa, radij moje vožnje je 4km max. (zgolj vožnja po mestu). Malce sem skeptičen, da so 20" kolesa premajhna za takšno razdaljo. Ponya nisem vozil še nikoli, za to nevem.

Mnenja?

20" ne bi smela biti taka ovira za udobno in učinkovito potovanje, večji pomislek je pomojem cena.

 

Svoj čas sem na 20" kolesu najkvalitetnije kolesaru po mestu pa tudi izven, se mi pa zdi, da je dandanes s to retro sceno tako, da navijajo cene v astronomske sfere in se ti bolj splača najt rabljeno 24" za bistveno manj denarja, da ne govorimo o tem, da dobiš kakovostnejše kolo (zavore, prestave, itd).

 

 

uredilo bitje The Mothership
Povezava do prispevka
gorann reče pred 1 uro:

zate je potem manjse zlozljivo kolo

 

20 col kolesa

 

https://www.decathlon.si/zlozljivo-kolo-tilt-100--id_8500541.html

 

 

Če kupiš zložljivo kolo kupi vsaj Bromptona.

Itak to zložljivo je kur...

https://www.brompton.com/

 

Cels subkultura se je zgradila okolo te znamke.

 

Lahko pa kje kakega Bigfiša najdeš za mali denar. Slovenski knowhow, žal flop :(

http://www.bigfishbike.com/

 

na obeh se da pedelirat sam to se ne more primerjat z navadnim kolesom za 50 eur rabljenim. Oba sem sam probal s takratnimi 135 kg

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

bil na krvavcu. fuknil k picka. zjebal sebe in kolo. fajn je blo.

 

ne verjet youtube filmckom. na konc smo sli na rock and flow trail. moja samozavest zelo nizka k sem ze prej fuknu in sem pol traila prehodil. drugega iz nase grupe so pa resilci prsli iskat k si je izpahnil ramo.

 

vodic k je bil si je zavezal njegov bajk na ruzak in se fural dol. tam k sem jzt mogu pesacit. absolute madman.

 

IMG_20200822_091803.thumb.jpg.f99eec7082006cac30266563de0a6291.jpg

 

 

Povezava do prispevka

to je rock n flow k je black ja

 

muci je pa rdec trail. tud zlo skalnat in kamnit sam ni tolko strm pa ni takih hudih ovinkov. problem mucija je k ze mislis da mal obvaldas in zacnes razvaljivat pol te pa sam enkrat sfuka. dost hitro pridobis hitrost in je tezko ustavit na kamenju.

 

sem pa dons tud mal z pritiskom v shocku eksperimentiral. sem spustil kar dost zraka ven in k me je tam po kamnih bouncalo kot da bi letel je kr naenkrat zadnja guma postala full stabilna in se je vlekla po tleh.

 

nujno moram nabavit pumpico in se se naprej igrat s tem k si nikol neb mislil ampak res naredi razliko.

Povezava do prispevka

Ti vilco nastimi po sagu. Reguliraj si z pritiskom v gumah. Ne spuscat zraka pod 20-30 saga ker bos zatikal med kmne in vilca bo premehka in bos se lazje padu na nos

 

tu je pac dost odvisno od kvalitete vilce ker na tako dolgem trailu postane vilca trda ko se zagreje ce je low mid budget vilca

 

Povezava do prispevka

krvavec nima nekih speglanih trailov ampak pac take. je en blue trail z bandami, kratek tolk da se mal ogrejes sam una dva sta taglavna.

 

men je blo recimo full vsec. pac tko pocutis se kot da res furas mountain ne pa neke speglane traile zglancane pa spucane kamenckov.

 

edit: vilco bom nadgradil ja k tale je dost smec.  ma ze luft (freeplay), tko da ne bo dolgo zdrzala. ampak realno gledano za "premagat" traile bo okej. za furat hitro po njih pa je druga zgodba. na crnem trailu sme vidu dost mal folka, sam unga rdecega pa folk fura na XC bajkih in hardtailih, ni da ni. ce obvladas, obvladas.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...