Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Pozdravljeni, no včeraj sem zmagal 50km v enem kosu, mislim da se je nazadnje to zgodilo 25 let nazaj hehe, začuda je rit preživela in še sem imel moči za kakšnih 20km...

Ker bi rad sčasoma dobil več kondicije/moči grem 1x do 2x na teden v hrib, klanec (tupaliče-možjanca) je dolg mislim da 2.5 km in je razlike 250-300m... zame absolutno preveč, bod

zelo vesel ko in če bom kdaj tole zmagal v enem kosu, tako da gonim dokler lahko potem hodim, in ko se nadiham skočim nazaj na kolo. Do sedaj sem bil 5x in že vidim ogromno razliko, 

predvsem v tem da so noge mnogo močnejše, in drug dan me nič ne bolijo... ne se smejat itak rekreativec začetnik ampak treba je nekje začeti.

 

no sedaj pa vprašanje: ko recimo stojim in poganjam kolo v klanec ko je max obremenjen slišim zvok iz špic, je to kaj narobe ali je to popolnoma normalno?

ni videti da bi kaj vplivalo, ker so kolesa popolnoma ravna....

343773147_1222998235247369_3025258366020

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 4
Povezava do prispevka

Mah sam pogumno, se parkrat gres pa bo tud Mozjanca padla. Na zacetku bos itak ful hitro napredoval. Pa ne se obremenjevat s tem kdaj pa kako bos kej zvozil. Ti sam uzivaj, vse ostalo pride samo od sebe.

 

Za spice ti bo pa dezurni mehanik svajcer kej vec povedal. Jaz bi mogoce vseeno nesel feltne na servis, da jih pogleda in scentrira, to ti itak ne bi smel prov veliko racunat. Jaz sem takoj, ko sem dal ta staro (neposervisirano) kolo na trenazer odtrgal eno spico :D sm se tolazil s tem, da sem res zver in da take wate obracam, da sem vse potrgal ;)

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 15 urami:

Ma najbolj normaln to ni. Kok pa maš kil?

 

Jaz pomoje lažje odfuram 500 višincev klanc ko 50 km v kosu, bravo.

 

Jaz trenutno mal furam po Madeiri, prva resna fura xc po skor pol leta, vleku sem se ko megla, trpel, vsi so me čakal ...

 

20230427_115544.thumb.jpg.3f69eeb6168fe8b853cf2f2b1aeb7ec6.jpg

 

Kako je kaj na Madeiri? Z mojo razmišljava, da bi šla poleti (prva dva tedna julija) tja dopustovat. Hiking pa te fore. Kolk je kaj gužve, je kaj za videt, si lahko kaj spomagaš z angleščino, .... ?

Povezava do prispevka

@Boris in kompanija. Mt se neki navdušuje, da bi si kupla ebajk. V zadnjih letih sta se s fotrom furala naokol s hardtaili, v glavnem po mešanem terenu asfalt, makadam, občasno mal bolj rough teren (daleč od kkšnih bolj zahtevnih stez, ne misle lih enih spustov izvajat :D). 

 

Šla je zadnjič v ExtremeVital in so ji tole uturil: 

 

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/treking-kolo-specialized-turbo-vado-sl-4-0-eq-p-38978.html

vado-sl-023-blksg_l.jpg

 

Sam fak, a ni to pač kolo za po mestu se furat? Jst sm ji reku, da če misle pač treking kolo bolj za pocest, da naj raj neki v tem smislu gleda: 

 

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/treking-kolo-specialized-turbo-vado-sl-4-0-p-38142.html

vado-sl-4-w-lil-022-l.jpg

 

Al pa pač nekga hardtaila v tem cenovnem rangu (okrog 3k). 

 

Prav da bi rada mela možnost, da da prtlažnik gor (če hoče sedež za vnuka pelat dat gor) al pa nahrbtnike, če gresta km s fotrom na turco. Pa noče, da bi bil pretežak kolo. Ne vem, kok so ebajk trdaki težji od telih treking scen?  @Boris bo itak reku, da pol 6k nima kej gledat :D

 

EDIT: lol sej vidm, da sta zgornja bajka v bistvu ist drek, sam da je ma zgornji spuščeno zgornjo cev.

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

To je sl verzija 30nm moci. V klanec bolj kot ne gura ampak trosi dost. Ce je za po

mestu je ql. Jst bi ji za po mestu predlagal model como 

na te sl nemore dat sedezka gor. Nej si vzame navadnega como k se bo lahk odfurala 50-100 km pa v katerkol klanc z vnuckom zadi

 

razlika med tem pa navadnim ebajkom je 5-6 kg kar ne obcutis k furas na motor. Nej gre probat jaz sla ne bi vzel 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 18 minutami:

To je sl verzija 30nm moci. V klanec bolj kot ne gura ampak trosi dost. Ce je za po

mestu je ql. Jst bi ji za po mestu predlagal model como 

na te sl nemore dat sedezka gor. Nej si vzame navadnega como k se bo lahk odfurala 50-100 km pa v katerkol klanc z vnuckom zadi

 

razlika med tem pa navadnim ebajkom je 5-6 kg kar ne obcutis k furas na motor. Nej gre probat jaz sla ne bi vzel 

 

Kva pa če hoče met tud za po kšnih makadamskih terenih? Ne vem, recimo primer Parenzana trail pa take scene? 

Povezava do prispevka

Fak, jst pa dons mev že vse splaniran, kk bom bike shot v Grožnjanu za temo naredu, pa hočem b BUjah neke boomerje na E-bajkih prehtet, pa sm kot kaže prevelko wattage bazuko izvedu in mi je rasfukal ketno. Sm rabu pol ene eno uro, da sm jo uspel nazaj skupi spravt :D Sm pa med "bodge-om" ene 2 členka dodatno sfuku, preden sm zgruntu, kako nazaj spet. A morm kupt novo ketno al mi lh to na kšnmu servisu sam par novih členkov not nafuka?

 

 

Povezava do prispevka
dilar reče pred 2 urama:

Fak, jst pa dons mev že vse splaniran, kk bom bike shot v Grožnjanu za temo naredu, pa hočem b BUjah neke boomerje na E-bajkih prehtet, pa sm kot kaže prevelko wattage bazuko izvedu in mi je rasfukal ketno. Sm rabu pol ene eno uro, da sm jo uspel nazaj skupi spravt :D Sm pa med "bodge-om" ene 2 členka dodatno sfuku, preden sm zgruntu, kako nazaj spet. A morm kupt novo ketno al mi lh to na kšnmu servisu sam par novih členkov not nafuka?

 

 

Prvo sm mislu da je post napisal drevored. K on ma ponavad gnile bajke. Kako ti bo nafukal nove clene notr brez da resliras da to bo spet odfukalo ketno. Razen ce imas rad 2  quick linka na ketni. 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 58 minutami:

Prvo sm mislu da je post napisal drevored. K on ma ponavad gnile bajke. Kako ti bo nafukal nove clene notr brez da resliras da to bo spet odfukalo ketno. Razen ce imas rad 2  quick linka na ketni. 

 

lol ja ne vem, sej pravim, da nimam pojma jst o servisiranju koles :) Sej sm šov vprašat na servis tle v Novmugradu, pa mi bo jutr dal gor novo ketno. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...