Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

b4d reče Dne, 25. 3. 2023 at 10:13:

Ima kdo kaksne SPD MTB cevlje za priporocat, taksne da se da bolj hodit v njih ne XC dirkat.

 

Situacija je namrec sledeca, pozimi sem fural Shimano MW7 in je kar lepo za hodit po neprevoznih delih pa v ostarijo normalno na WC. Poleg tega sem videl zdej spet ko sem Sidi obul, da takoj pades v nek dirkaski ritem in nonstop pritiskas.

 

Torej iscem nek robusten bolj trail tek orientiran spd cevelj, najraje BOA ali kak drug kliker (ne vezalke ali velcro) da grem z gospodicno na izlet in mora ok zgledat v MTB hlacah :D

 

Zaenkrat sem nasel:

Sidi MTB Turbo

Shimano EX700 ali EX700GTX

Pearl izumi X-alp summit

 

Izkusnje, kaksna druga firma oziroma model za pogledat?

klik

Povezava do prispevka

mislim dejte si tole nekam naprintat ker drgac lahko vse dol zapremo ce mislite take horor slike limat tle

 

The reference shot should be taken as follows.

Bicycle against a plain background, flush to it.

Photo must be taken at the same level as the bike. Not looking down on it.

Drive side must be facing the camera.

Chain in the big ring and towards the smaller cogs at the back.

Crank facing us should follow either the chain stay, seat tube or down tube. Essentially hiding the other crank in the photo.

Stem should be at a negative angle!

Accessories should be removed from the bike, cages are ok but no biddons. Remove pie plates, pumps, reflectors, lights, computers etc..

Valves of the wheels should be touching the ground.

Bonus points if the branding of the tyres is matched or opposite to the valve hole.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Boris reče pred 3 urami:

mislim dejte si tole nekam naprintat ker drgac lahko vse dol zapremo ce mislite take horor slike limat tle

 

The reference shot should be taken as follows.

Bicycle against a plain background, flush to it.

Photo must be taken at the same level as the bike. Not looking down on it.

Drive side must be facing the camera.

Chain in the big ring and towards the smaller cogs at the back.

Crank facing us should follow either the chain stay, seat tube or down tube. Essentially hiding the other crank in the photo.

Stem should be at a negative angle!

Accessories should be removed from the bike, cages are ok but no biddons. Remove pie plates, pumps, reflectors, lights, computers etc..

Valves of the wheels should be touching the ground.

Bonus points if the branding of the tyres is matched or opposite to the valve hole.

 

Dobr sm zadel glede na to, da sem na blef postavil bajk :lol:

Povezava do prispevka
Benx reče pred 11 urami:

Za gorca bo treba kupit dostojna pedala, najbrž kaj takšnega ki ima na eni strani za vpet na drugi šraufe. Na kaj moram bit pozoren, različni sistemi vpenjanja? znamke igrajo kaj vloge?

To neki na eni strani za vpet, na drugi flat ni ne tic ne mis, vedno bos imel narobe obrnjen pedal...

 

Povej nam kaj vozis pa ti mogoce lahko kaj svetujemo.

 

 

Povezava do prispevka
Jodlar reče pred 16 urami:

 

Jest sm bolj nov v tem. Zakaj točno se hejta Scotte? :D

 

Innocent bystander, a mislis da samo Scotte, ma tle hejtamo vse. Skrivaj pa pred spanjem eni poljubljamo Ninotov plakat, drugi Saganovega, tretji Pogac.... ah ne, Colnagota pa res noben ne mara. :D

Jest hejtam japance zdej ker ne delajo nic, amerikanci pa taksne kul zadeve:

 

Povezava do prispevka
b4d reče pred 16 minutami:

To neki na eni strani za vpet, na drugi flat ni ne tic ne mis, vedno bos imel narobe obrnjen pedal...

 

Povej nam kaj vozis pa ti mogoce lahko kaj svetujemo.

 

 

Trdaka. 

To glede obračanja je malo skrb, ampak sej ko se vpneš, si vpet in se ne ustavljaš vsake 15minut. Za spust se mi pa zdi, da raje ne bi bil vpet če se je treba kje ujet. 

Povezava do prispevka

Mislim ce si resen z vpenjanjem, pac potrpis to prehodno obdobje da se naucis in privadis tudi spuste furat pripet.

Sej vmes ce kak ovinek pluzis pac odpnes notranjo nogo pa se nazaj pripnes.

 

To da bos fural gor odpet, dol pripet je malo tako, ker tam kjer imas pod nogo SPD "cleat", tam moras nogo na pedal naslonit in nimas potem nekega oprijema ce nisi pripet. Lahko sicer das nogo tam nekje na stopalnem loku na pedal, ampak bo slabo.

Jaz bi na tvojem mestu resno premislil a bi flat, ali SPD in potem pac to namontiral in se potrudil obvladat.

 

Sam furam SPD od vedno (pa sem popolen amater) in se mi zdi da imam tudi na spustih precej dobro kotrolo, nogo imas vedno na istem mestu in podobne reci.

Mogoce kaj takega https://bike.shimano.com/en-EU/technologies/component/pedal/spd-trail-pedal.html

Povezava do prispevka

Se strinjam. Pred časom sem tule spraševal glede kombiniranih pedal (sicer za cestno kolo), ampak sem se odločil, da so kombinirana flat/spd pedala kompromis, ki je slabši v obeh situacijah (ko želiš biti vpet ali ko želiš flat stran). Platforma je na flat strani tako majhna, da res ni nekega občutka podpore flat pedala, tako da za silo lahko približno enako učinkovito poganjaš navadna spd pedala. Ko se pa želiš vpet je pa potrebno gledat, da imaš pedala pravilno obrnjena. Jaz sem za cestno kolo vzel Shimano 520 in se mi zdijo super. Sicer sem se že prvi dan zvrnil na dvorišču, ampak mislim da sem se potem kar hitro navadil in je res enostavno vpetje/izpetje.

Povezava do prispevka

A je kdo tu sploh že fural kombinirana pedala? Tako je kot je @Tihi Mi53k napisal. Pedala (vsaj Shimano) so tako obtežena, da se vedno enako obrnejo in je vpenjanje posledično predvidljivo. Isto recimo delujejo popularna cestna pedala, ki imajo enostransko vpenjanje.

 

Kombinirana pedala so pač namenjena ljudem, ki bi radi uporabljali različne čevlje (brez in z vpenjanjem) in so pri tem neprimerljivo boljša od flat pedal, kjer vpenjanje seveda ni možno, in pedal z vpenjanjem, kjer z navadnimi čevlji z lahkoto zdrsneš in se razbiješ ko kanta. Dobesedno tako preprosto je.

Povezava do prispevka

Ma na MTB meni ni toliko problem predvidljivost kot to da nimas ti cajta mislit, gledat, pa rotirat pedal ko hoces nogo dat nazaj. Ne morem jest en ovink priklopljen furat, drugega ne. Vsaj meni, mora bit neka konsistenca. Ampak ja, delimo mnenja, mogoce je nekomu to super in naj to fura, samo bomo skurcali fotografije ce bo gonilka narobe postavljena.

 

EDIT: vse bomo skurcali, ker smo en nedojeban klan folka, ki premalo fura pa imamo vsak svoje frustracije :D

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Videl sem leak, da naj bi v kratkem Garmin dal ven nove računalnike 540/840. Vidim pa tudi da je Varia radar povsod znižan, tako da možno da se pripravlja tudi nova verzija radarjev. Ravno kupujem ta radar z lučko, tako da mislim, da bom kar vzel tega znižanega, kljub temu da obstaja možnost, da je novi za vogalom.

A imate uporabniki teh radarjev kakšne pritožbe oz. kaj bi želeli videt, da se izboljša pri naslednji verziji?

Povezava do prispevka
Boris reče Pravkar:

trajbate tisto lampo zadaj od pol kile. K da Janeza kej briga al ti tam utripa al ne. Un ti bo isto prpelu 1cm od belance 


sej ti veš za kaj je radar, al ne?

 

ko smo glih pri janezu, ta kamerca k jo ma ta nov model je verjetn fajn, da posname kdo te je nabil, sam je pa zarad tega še večja zadeva

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...