Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Od vseh klancev kar sem jih dal skozi kot totalen amater, je Jošt najhujši, in na drugem mestu Štefanja gora, na katero grem največkrat ker sem tam doma... povprečje ni tako hudo ampak ima konkretne spremembe naklona na parih mestih je 14 na enem celo 16 in je faking brutalno, itak ni tako zahtevno kot Krvavec ker je pač precej krajše, ampak se isto zelo zmatram. Ta zadnji del zna biti zelo zahteven, če se do žičnice preveč zaženem in slučajno tale zadnji del štartam zjeban, potem je suffer... ampak mi je kristalno jasno da če ne.bom šel na limit potem ne bo napredka... če tole preživim potem bom pomoje na plažo tudi zmogel. Komaj čakam da probam. Odkar imam stravo od 7 junija sem bil na štefanji 17x iz strani žičnica in iz.mozjance cca 10x. Čas v tem odseku pa sem spravil iz 7:22 na 4:32

Screenshot_20231002_185209_Strava.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
gorann reče pred 21 minutami:

Sej un km ze prezvis na 12%, sej zacetk vzpona je tud kr 12% pa nimas kaj jokat

 

Men je tisti začetni del z doline velik težji, je tud precej daljši. Tist zadnji km si rečeš, zajebi, tole še zvozm, pa je konc. V štartu si pa še hladn + veš, da te čaka še 12 km al kok je že do vrha... :D

Povezava do prispevka

Naj kdo proba Štefanjo goro, da vidim kako jo dojema še kakšen drug, ali se samo.meni zdi kar težka... namesto da zaviješ levo v klanec za krvavec greš samo po glavni cesti mimo žičnice, spodnja postaja in potem še 1 km pa si gor.

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
dilar reče pred 5 minutami:

 

Men je tisti začetni del z doline velik težji, je tud precej daljši. Tist zadnji km si rečeš, zajebi, tole še zvozm, pa je konc. V štartu si pa še hladn + veš, da te čaka še 12 km al kok je že do vrha... :D

tisti del na zacetku sm jst na dosu najtezje odpeljal

Povezava do prispevka
dilar reče pred 7 minutami:

 

Men je tisti začetni del z doline velik težji, je tud precej daljši. Tist zadnji km si rečeš, zajebi, tole še zvozm, pa je konc. V štartu si pa še hladn + veš, da te čaka še 12 km al kok je že do vrha... :D

Sej to, ko si enkrt na vrhu si ze fajn segret in ze zvozis do konca. Ke prav zanima za kolk si bom popravu pr drug let😁

Povezava do prispevka

Čevlji mi resno pomagajo, še vedno se nekako učim kako čimbolj efektivno poganjati, ko se recimo stegna spredaj tako utrudijo potem nekoliko bolj delam z meči in predvsem začnem pedalko tudi vleči navzgor, in točno to so mi čevlji omogočili, tako da sem.res vesel da sem.jih dobil v dar 😁 da nekako izkoristim celo nogo, no saj veste o čem govorim. Ampak čedalje bolj mi je jasno da bom moral menjati kolo, ker pozicija na temu je skrajno neudobna... ste mi pa kar pomagali z nasveti tukaj 😆

Povezava do prispevka
doz reče pred 37 minutami:

Čevlji mi resno pomagajo, še vedno se nekako učim kako čimbolj efektivno poganjati, ko se recimo stegna spredaj tako utrudijo potem nekoliko bolj delam z meči in predvsem začnem pedalko tudi vleči navzgor, in točno to so mi čevlji omogočili, tako da sem.res vesel da sem.jih dobil v dar 😁 da nekako izkoristim celo nogo, no saj veste o čem govorim. Ampak čedalje bolj mi je jasno da bom moral menjati kolo, ker pozicija na temu je skrajno neudobna... ste mi pa kar pomagali z nasveti tukaj 😆

Ti mors vedt da profici ne trenirajo vsakic na limitu, noben sportnik ne trenira skoz na limitu da napreduje

Pa tvoji prenosi ne omogocajo visoke kadence v klanec, ki je pomoje vazna za cim vecji izkoristek pedaliranja

 

Za kolo se pa ne prenagli, rajs ugotovi kaksna geometrija ti ustreza pa pol isci primernega 

 

Povezava do prispevka
Benx reče pred 2 urama:

Ja, ni hudo, do gondole se itak lahko mal spočiješ. 

 

Tiesto a si ti ful šibal do tja? Ker mene je do jezerc pobiralo, pol je pa kr šlo. 

Letos sm ga odfuru 1x ja, mam 130km da pridem do njega in nazaj :D

 

@doz ti sam bike menjaj pa bo adria / gusto drugo leto

Povezava do prispevka
doz reče pred 2 urama:

Naj kdo proba Štefanjo goro, da vidim kako jo dojema še kakšen drug, ali se samo.meni zdi kar težka... namesto da zaviješ levo v klanec za krvavec greš samo po glavni cesti mimo žičnice, spodnja postaja in potem še 1 km pa si gor.

Lahko potrdim, da 18% klanec nikoli ni lahek. Je pa že vzpon do gondole dovolj konkreten, da močno vpliva na ta zadnji segment.

A obstaja dober segment Grad - Štefanja? To bi bilo bolj merodajno.

Povezava do prispevka
b4d reče pred 5 urami:

Samo cakam da vam se na Zvoh potegnejo asfalt :D

vsaj do RTV oddajnika bi lahko brez problema.

 

Boris reče pred 3 urami:

Kaksni problemi za 1km  pr 12%

mal vec je, samo je klanc le kaksne 500m direkt pod plazo.

doz reče pred 3 urami:

Od vseh klancev kar sem jih dal skozi kot totalen amater, je Jošt najhujši, in na drugem mestu Štefanja gora, na katero grem največkrat ker sem tam doma... povprečje ni tako hudo ampak ima konkretne spremembe naklona na parih mestih je 14 na enem celo 16 in je faking brutalno, itak ni tako zahtevno kot Krvavec ker je pač precej krajše, ampak se isto zelo zmatram. Ta zadnji del zna biti zelo zahteven, če se do žičnice preveč zaženem in slučajno tale zadnji del štartam zjeban, potem je suffer... ampak mi je kristalno jasno da če ne.bom šel na limit potem ne bo napredka... če tole preživim potem bom pomoje na plažo tudi zmogel. Komaj čakam da probam. Odkar imam stravo od 7 junija sem bil na štefanji 17x iz strani žičnica in iz.mozjance cca 10x. Čas v tem odseku pa sem spravil iz 7:22 na 4:32

Jaz grem vedno z Mozjance in je lepo odpeljat, zadnje 200m je 14% in kr seka, pri spustu na Krvavski strani pa ni nikoli avtov in lahko malo spustis, top.

 

Pravis da je z Krvavske strani mocnejsi klanec?

uredilo bitje Ivan JJ
Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 1 uro:

@doz probaj na Naceta (Lubnik) ali na Črni vrh iz Polhovega Gradca. To sta meni najljubša klanca v "bližini" Kranja.

Pa kak t.i. Kranjski krog, kjer lahko preskočiš Jamnik in greš nazaj na Podnart je tudi fin.

nace je izi, konstantnih 6% bi reku, na vrhu je lepo razen ce je s kontra strani kaj bolj zajeban tam pa nism bil

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...