Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

erted45 reče pred 3 minutami:

Če bi rad imel senzorje hitrosti in kadence ti za neko zmerno ceno (20eur?) prodam tale komplet:

 

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/garmin-senzor-za-hitrost-in-kadenco-2-p-29144.html

 

Sem uporabljal eno sezono nakar sem ugotovil, da je GPS dovolj točen (edino kar sem opazil na račun senzorja je, da hitreje opazi spremembe v hitrosti), kadenco pa tudi dobiš občutek in na koncu pravzaprav nisem več gledal. 

Za žvečit klance mi pa itak ne pomaga ker bi rabil gravel groupseto, če bi želel v 10 %+ klance vrtet ~ 80 obratov na minuto.

 

Super, vzamem. Ti pošljem podatke na privat, če si za.

Povezava do prispevka

Danes zjutraj sem se pocutil odlično, bureki za večerjo poln energije, in sem šel na Možjanco do Štefanje gore, ker je cesta preko žičnice zaprta. Po filingu sem odlično odpeljal Možjanco, ko sem prišel na štefanjo sem od voklega postavil PB za 6 minut, prej sem imel 55min, danes pa 49min, kljub temu da sem od Voklega do Tupalič imel kurčev veter v prsa in še skozi se cesta dviguje... tudi sam klanec na Možjanco sem šel res dobro za moje razmere, no ko pridem domov pa vidim da sem bil na vzponu 1.5min počasnejši kot imam PB... nimam pojma kako je to mozno 100% tako hitro še nisem vozil gor... mislim da sem pozabil dati pavzo na stravi ko sem se slačil malo pred vzponom, zagotovo 3 min je šlo tam 😭

Screenshot_20231004_153825_Strava.jpg

Screenshot_20231004_153843_Strava.jpg

Povezava do prispevka
gorann reče pred 1 uro:

Jaz vsakemu recem da naj se ne zaletava v nakup,  da so velke razlike v geometriji, da se ze 2cm pozna ful pri drzi na specialki in da ne bo uzitka med voznjo ko te skoz nekj moti

 

Enako je z velikostjo okvirja, nabavt samo da nabavis je slab nakup

 

Oh sweet sweet irony...a model menjal vec koles kot je tle clanov.

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 57 minutami:

 

Oh sweet sweet irony...a model menjal vec koles kot je tle clanov.

In kaj ti to pove, da sm rabu kr dost casa da sm prsu do tega da ne pase vsak okvir vsakmu, se tihi misek mn3car en boljsih hribolazcev v ljubljani in okolici je reku da zanj ni race ali aero

 

 

Sele zdj k mam addict stroj je to to

 

Delim svoje dragocene izkusnje 

 

Niko, zelo dober bike fitinger, je govoru zase da je zanj roubaix bolj primeren kot tarmac ali venge, pa je tip zelo dober mtbajker, obvlada te zadeve saj je mnogo let v temu poslu

 

 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 16 urami:

Jaz vsakemu recem da naj se ne zaletava v nakup,  da so velke razlike v geometriji, da se ze 2cm pozna ful pri drzi na specialki in da ne bo uzitka med voznjo ko te skoz nekj moti

 

Enako je z velikostjo okvirja, nabavt samo da nabavis je slab nakup

 

Brez skrbi, cenim vsako mnenje, še posebej pa izkušnje.

 

Pred SL6 sem mel dva meseca na probi Orbeo Orco, povsem športna geometrija, precej agresivna v bistvu. Ni mi preveč dišalo.

 

Vmes, pred nakupom, sem šel v več štacun, preizkusil različna kolesa in geometrije, da sem prišel na žmah.

 

Ko je g. profesor pripeljal svojega SL6, sem bil skeptičen, ker ima nenazadnje le bolj športne mere. Prijazno je ponudil, da ga lahko vrnem, če mi ne bo sedel. Ampak mi je, navadil sem se ga, udoben mi je, vsaj v smislu, da me nič ne moti, ko ga dlje časa vozim, ne čutim neudobja ali bolečin. Je pa tudi res, da sem sam dokaj prožen. Ni pa geometrija toliko agresivna kot pri Orci.

Do zdaj sem bolečino čutil le v levem stopalu od mezinca proti peti, ampak to je bolj povezano s položajem blokejev kot čim drugim. Mam pa v načrtu tudi fiting.

Všeč mi je to kolo, rad sedem nanj, ne pravim, da ga v prihodnje ne bom menjal, vendar sem vesel, da je moja prva specialka prav ta. Tudi katera druga, manj agresivna, bi mi bila, ker sem precej picajzlast pri izbiri, ampak ne obžalujem odločitve.

Povezava do prispevka

Ma dej sam furej, sploh če nimaš težav. Pa stran od forumski "strokovnjakov", ker boš povsod videl neke probleme in šanse za kaj menjat. Največ boš naredil s tem, da cepaš kilometre in uživaš, konec koncev nisi profi, da bi rabil vso možno robo. Zdej, če ti to daje zagon za več biti na kolesu, je super, drugače pa izguba časa in denarja. S fittingi je pa tud tko... jaz sem šel zaradi bolečin v levi goleni. Ki sva jih nekako približno eliminirala. Mi je pa zic dal tako visoko, da sem pomoje ravno zaradi tega dobival ture po mednožju, ker sem se guncal na zicu in mi je skoz drgnilo po sedežu. Tko da je tud to mal za z rezervo vzet. 

Povezava do prispevka

Fiting je tko, nardis fiting in je tam vse ok, se zacnes vozit zunaj opazis malenkosti ki te motijo

Sporocis fitingerju in potem skup spet to porihtata

 

Da si se guncal po sedezu pa da ni videl tega je tud mal hecno

 

Forumski strokovnjak ki ti pove na kaj pazi pri nakupu je dober strokovnjak, pa lep lp

Povezava do prispevka
svaljek reče pred 2 urama:

 

Brez skrbi, cenim vsako mnenje, še posebej pa izkušnje.

 

Pred SL6 sem mel dva meseca na probi Orbeo Orco, povsem športna geometrija, precej agresivna v bistvu. Ni mi preveč dišalo.

 

Vmes, pred nakupom, sem šel v več štacun, preizkusil različna kolesa in geometrije, da sem prišel na žmah.

 

Ko je g. profesor pripeljal svojega SL6, sem bil skeptičen, ker ima nenazadnje le bolj športne mere. Prijazno je ponudil, da ga lahko vrnem, če mi ne bo sedel. Ampak mi je, navadil sem se ga, udoben mi je, vsaj v smislu, da me nič ne moti, ko ga dlje časa vozim, ne čutim neudobja ali bolečin. Je pa tudi res, da sem sam dokaj prožen. Ni pa geometrija toliko agresivna kot pri Orci.

Do zdaj sem bolečino čutil le v levem stopalu od mezinca proti peti, ampak to je bolj povezano s položajem blokejev kot čim drugim. Mam pa v načrtu tudi fiting.

Všeč mi je to kolo, rad sedem nanj, ne pravim, da ga v prihodnje ne bom menjal, vendar sem vesel, da je moja prva specialka prav ta. Tudi katera druga, manj agresivna, bi mi bila, ker sem precej picajzlast pri izbiri, ampak ne obžalujem odločitve.

Super res

drugac je orca manj agresivna od tarmaca, ma pa drugacne cifre okvirjev

51,53,55...

Tarmac ma 52,54,56...

 

Ce si pa gibcen pa sploh ok se nimas kj bat za bolecine

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...