Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Super Km3t reče pred 2 urama:

kwa pol pizda, a en lowly samsung s CE dimmingom (ki nima nobenega dimminga v movie modu) pol boljši experience daje kot q70r al kaj :D

 

dvomim, pač hdr je na temle teveju res zelo proper, samo me tale podrobnost toliko moti ker sem itak fuknil več keša za teve kot sem planiral, pol pa toliko bolj zbode :D

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 46 minutami:

 

Ma nikol v lajfu stari, če kaj, sem pisal da je fail dajat 3k€ za TV + nič za zvok in s tem gledat vsebine preko tv zvočnikov. Pa vedno sem bil team za isti keš raje večji tv kot boljši tv, samo to še vedno ni dobri teveji so bullshit najava. V bistvu v mojem primeru bi gladko raje dal 800€ manj za low tier samsunga iste velikosti, itak bi bil slabši experience kot to, samo mi ne bi bilo bad ker bi imel dodatnih 800€ v žepu. :D Ni zdaj, da me bo bolelo long term, samo pač res gre za ornk pomanjkljivost, wtf so razmišljali res :D

 

Saj pri zvoku je še večji razkorak, se fukne ful več keša za ful manjše premike v kvaliteti, samo mi je nekako tam manj bad. 

 

madvr besedo sem že zasledil, samo se mi ni dalo ubadat ker je pisalo da gre za postopek, jaz pa sem želel takoj. Bom načekiral :)

 

Žal je točno ta post bil k me je na polno zmotil :D Šlo se je kao, da bolš večji TV, kot TV višjega ranga, kar se jst niti 1% ne strinjam s takšnimi tezami (pač čist zarad izkušenj, ker mamo u službi en kup teh crappy behemotov). Že takrat sm napisal, da je po mojem mnenju razlika v kvaliteti med OLED/q90R in ostalimi tvji preprosto ogromna in ziher ni tok enoznačno, kot je 'večji je boljši'. Več DIMMING con, oziroma v OLED primeru vsak pixel individualno osvetljen skupi s superiornim procesiranjem naredi darmar in mi je blo že takrat smešno, ko si pač pisal, da je boljš met večji TV. Sej ne rečem, veliki TVji so kul in vse, sam slika je pa u pizdi, če je TV iz nižjega ranga (kar q70 itak da je, clo tok daleč bi šel, da bi reku, da niti proti q60 ne bi posebne razlike opazu).

 

Jst sm recimo ta rang (sicer ne 3k za tv :D, ampak preveč pa še zmer), k sm dal velik več za TV kot za zvok, ker mi dobr zvok v bloku pol kurca ne korist, ker ko uporabljam so večinoma slušalke v igri, za uno ko pa z ženo gledava serije skupi mi je pa prou vseen kakšen zvok je.

 

Mi je blo smešno, k si pri zvoku ful pedanten, pri TVjih kjer je po mojem mnenju res ogromn kvalitetivn preskok ti pa ni bad bit škrt. Sam tok zakaj sem čutil rahel pridih zadovoljstva haha.

 

Osebno pač rajš 65" pa najvišji rang, kot 75 pa je neko sranje. Verjamem pa da so prioritete različne, sam tko bom reku, če bi nabavu q90r (ne vem, če se ga sploh še dobi), al pa CX 65", bi bil pomoje velik bolj zadovoljen. Sej zgledajo te TVji dobr value, sam imo niso.

Povezava do prispevka
MY-MOON reče Dne, 19. 9. 2020 at 11:16:

Počasi bom menjal TV in se pripravil na prihod PS5. Ker sem omejen na velikost in sredinski podstavek, gledam Sasmung QE55Q90T za 1.333 EUR ter QE55Q80T za cca 1.100 EUR.

 

Ali je med tema tvema modeloma res takšna razlika v kvaliteti slike, da dražji upraviči svojo ceno? Skrbi me, da če bom še dolgo čakal, da Q90T ne bo več po taki ceni...

Glede na vse prečekirane reviewe zadnjega leta je pri QLED tako, da je dejansko samo serija 90 tista prava kvaliteta in na nivoju OLED. Vse ostalo so pa potem neki kompromisi. Žal je pa tudi 90t nazadoval napram 90r (vsaj po testih). A kak Sony XH90 pa ne pride v poštev in ima tudi uradno podpo za HDMi 2.1  (če ne prej še pride popravek v času PS5)?

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Dne, 11. 9. 2020 at 14:49:

20200911_144456.thumb.jpg.1879ce6d45ac235488a3e9267a841a61.jpg

 

Evo padla je za 2200 minus 500 od samsunga kao.. lets hope.

 

Sem razmisljal med 65 in 75 sam pol sm se spomnil modrih Slinchevih besed, da prevelik TV ne obstaja in to je to

 

Zdaj upam, samo da ni kej zjebano.. ki na netu se folk neki pritozuje xa dolocene stvari ampak to itak zmeraj

 

1.700€ za tole??? Z Davkom? Zastonj......

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 27 minutami:

Do zdaj sem dal 2250, zdaj cakam, se da m isporocijo za 500 eur.. bo ravbo malo casa ampak bo.. pizda.. brez davka ja... to bi pa blo...

 

2250 - 22% = 1750 eur - 500 = 1250 eur lol

 

 

 

ze 2250 je nor deal :D Verjetno, če bi mel tak deal bi se težko zadržal :D Mal sm mogoče preveč na OLED navlečen, sam me matra bolši HDR.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Nisem opazil tezav. 

 

Oz 1x ko je bilo konec filma, crn zaslon in nek bel zapis, sem opazil bleed.. malo mi je bilo cudno.. sem sel v nastavitve in opazil, da je bilo nastavljeno na medium, dal na high.. sel nazaj na ending.. in je bilo skoraj brez. Maaaalo ob robovoh zapisa ampak sekar ql, tako da sem vesel..

 

Sem pa zacel razmisljat da Zna bit prejsnji model q90r boljai ker je mel precej vec dimming con

 

Ne vem koliko je imal q80r.. vrjetno podovno kot tam moj q90t

 

Sam glej zame good enought.. podnapisi ni panike sploh.. 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 4 urami:

 

Žal je točno ta post bil k me je na polno zmotil :D Šlo se je kao, da bolš večji TV, kot TV višjega ranga, kar se jst niti 1% ne strinjam s takšnimi tezami (pač čist zarad izkušenj, ker mamo u službi en kup teh crappy behemotov). Že takrat sm napisal, da je po mojem mnenju razlika v kvaliteti med OLED/q90R in ostalimi tvji preprosto ogromna in ziher ni tok enoznačno, kot je 'večji je boljši'. Več DIMMING con, oziroma v OLED primeru vsak pixel individualno osvetljen skupi s superiornim procesiranjem naredi darmar in mi je blo že takrat smešno, ko si pač pisal, da je boljš met večji TV. Sej ne rečem, veliki TVji so kul in vse, sam slika je pa u pizdi, če je TV iz nižjega ranga (kar q70 itak da je, clo tok daleč bi šel, da bi reku, da niti proti q60 ne bi posebne razlike opazu).

 

Jst sm recimo ta rang (sicer ne 3k za tv :D, ampak preveč pa še zmer), k sm dal velik več za TV kot za zvok, ker mi dobr zvok v bloku pol kurca ne korist, ker ko uporabljam so večinoma slušalke v igri, za uno ko pa z ženo gledava serije skupi mi je pa prou vseen kakšen zvok je.

 

Mi je blo smešno, k si pri zvoku ful pedanten, pri TVjih kjer je po mojem mnenju res ogromn kvalitetivn preskok ti pa ni bad bit škrt. Sam tok zakaj sem čutil rahel pridih zadovoljstva haha.

 

Osebno pač rajš 65" pa najvišji rang, kot 75 pa je neko sranje. Verjamem pa da so prioritete različne, sam tko bom reku, če bi nabavu q90r (ne vem, če se ga sploh še dobi), al pa CX 65", bi bil pomoje velik bolj zadovoljen. Sej zgledajo te TVji dobr value, sam imo niso.

 

Mah fail mi je, ker sem tokrat dal malo več, kao da bo nek dober teve, ki nasploh pišejo kar navdušeno o njem, pol pa kis po faci. Če bi želel 75 in neko sranje, bi pač vsel uno U8 serijo za manj kot jurija pa bi bilo. Tole pa je vseeno retail nekih 3,2k, wtf no a so resni. Drugač v tem primeru bi sigurno dobil boljši filmski experience za ta keš s 65" B9 naprimer, samo da je teve tudi za igrice in namesto pc monitorja. Pol pa pač nek B9 odpade. 

 

Sicer pa kot si rekel, prioritete, zvok mi je pač milijon bolj pomemben kot slika, to ne pomeni da so mi high end teveji bullshit, samo da mi ni vredno dajat več keša, kar mi je tale mid tier q70r experience kar potrdil :D

 

bigboss82 reče pred 6 minutami:

Nisem opazil tezav. 

 

Oz 1x ko je bilo konec filma, crn zaslon in nek bel zapis, sem opazil bleed.. malo mi je bilo cudno.. sem sel v nastavitve in opazil, da je bilo nastavljeno na medium, dal na high.. sel nazaj na ending.. in je bilo skoraj brez. Maaaalo ob robovoh zapisa ampak sekar ql, tako da sem vesel..

 

Sem pa zacel razmisljat da Zna bit prejsnji model q90r boljai ker je mel precej vec dimming con

 

Ne vem koliko je imal q80r.. vrjetno podovno kot tam moj q90t

 

Sam glej zame good enought.. podnapisi ni panike sploh.. 

 

Jop, naj bi bil izboljšan q80r, kolikor čitam so šli za eno stopničko navzdol s tanovimi modeli. Mogoče res škoda, da se nisem šel zajebavat s tem tvojim dealom, samo pol bi mi še bolj zatugiralo, če bi se zajebaval z vsem tem in dobil isto tale dimming fail po faci. Manjši, ampak je pa.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 13 minutami:

 

Mah fail mi je, ker sem tokrat dal malo več, kao da bo nek dober teve, ki nasploh pišejo kar navdušeno o njem, pol pa kis po faci. Če bi želel 75 in neko sranje, bi pač vsel uno U8 serijo za manj kot jurija pa bi bilo. Tole pa je vseeno retail nekih 3,2k, wtf no a so resni. Drugač v tem primeru bi sigurno dobil boljši filmski experience za ta keš s 65" B9 naprimer, samo da je teve tudi za igrice in namesto pc monitorja. Pol pa pač nek B9 odpade. 

 

Sicer pa kot si rekel, prioritete, zvok mi je pač milijon bolj pomemben kot slika, to ne pomeni da so mi high end teveji bullshit, samo da mi ni vredno dajat več keša, kar mi je tale q70r experience kar potrdil :D

 

 

Jop, naj bi bil izboljšan q80r, kolikor čitam so šli za eno stopničko navzdol s tanovimi modeli. Mogoče res škoda, da se nisem šel zajebavat s tem tvojim dealom, samo pol bi mi še bolj zatugiralo, če bi se zajebaval z vsem tem in dobil isto tale dimming fail po faci. Manjši, ampak je pa.

Ja samo ne vem glej.. zame je skoraj neopazen.. opazim samo ce je crna zaslon in velik bel napis na sredi in se to uno, samo ce sem res pozoren, ce je dimming na high seveda... ne vem pa kako bi to tebe motilo ki si bolj zahteven

 

Sicer pol nimaa neki dosti varijant samo q90r te spasi, ce ga dobis na kaksnwm dealu

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Drugace to je zdaj deal..

 

1698552845_Screenshot_20200921-143844_SamsungInternet.thumb.jpg.d32721761159c666dfbbee0e75738ffa.jpg

 

Q90r 65 za 1600

 

Pol pa imam se na zalogi, pri njih 65 q90t za 1500 minus 300 eur akcija, ce koga zanima.. mi tezijo preko maila, da naj pridem iskat, ker swm naeocil 65 in 75 za ziher haha..

 

Tako da ce koga zanima 65 q90t za 1500 in pol cez mesec mesec in pol ti vrnejo se 300 eur... sem more samo pripeljat do kopra z dovolj velikim vozilom in 1500 v roki in gremo iskat.. dokler ga ne posljejo nazaj

 

Ampak.. itak bodo se akcije.. samk brez FOMO

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ni vec v akciji prej je blo minus 40 zdaj je minus 20.. imam samo narocenega 65 q90t za katerega pac velja cena ko je bila akcija, dokler ne prevzamem al ga posljejo nazaj

 

Ma nonstop imajo neke akcije :)

na zalogi je se tako da bo s5 kaksen hud popust.. edino una akcija ko ti samsung vrne kes velja tam do sredine oktobra amapak.... je veljala do avgusta pol do septembra zdej do oktobra.. tako da pitaj boga

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ma.. samsung ti vrne na trr.. sam mores poslat podatke serisko, racun, osebne podatke ipd... 

 

Bomo vidli glej, do konca meseca mi morajo sporocit ce je odobreno, jaz sem prestudiral vse in je sekar jasno... pol pa ko ti odobrijo, ti nakazejo na ttr v roku 45 dni.. tako da.. to je to.. bom sporocil kaj mi bodo odgovorili

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 55 minutami:

 

Mah fail mi je, ker sem tokrat dal malo več, kao da bo nek dober teve, ki nasploh pišejo kar navdušeno o njem, pol pa kis po faci. Če bi želel 75 in neko sranje, bi pač vsel uno U8 serijo za manj kot jurija pa bi bilo. Tole pa je vseeno retail nekih 3,2k, wtf no a so resni. Drugač v tem primeru bi sigurno dobil boljši filmski experience za ta keš s 65" B9 naprimer, samo da je teve tudi za igrice in namesto pc monitorja. Pol pa pač nek B9 odpade. 

 

Sicer pa kot si rekel, prioritete, zvok mi je pač milijon bolj pomemben kot slika, to ne pomeni da so mi high end teveji bullshit, samo da mi ni vredno dajat več keša, kar mi je tale mid tier q70r experience kar potrdil :D

 

 

Jop, naj bi bil izboljšan q80r, kolikor čitam so šli za eno stopničko navzdol s tanovimi modeli. Mogoče res škoda, da se nisem šel zajebavat s tem tvojim dealom, samo pol bi mi še bolj zatugiralo, če bi se zajebaval z vsem tem in dobil isto tale dimming fail po faci. Manjši, ampak je pa.

 

Pač to je res kr en kisu TV :D Samsungova slaba linija qledov je crap, slabe panele, mal dimming con. Bol cikam na to, da bi res lahk šel enkrat highend. B9 ga pojebe na celi črti, pa ne sam za filme, celokupna izkušnja je boljša, edino HDR je mal manj punchy. Ampak kontrast, premikanje, vse je smooth af. Sej B9 niti ni tok drag, pač ja spušiš nekih 10", sam slika je pa res huda. Drugač pa un 65" Q90R od našega bossa je res zelo povabljiv.

Povezava do prispevka

ma saj meni tudi ni jasno ker

 

Ezoterik reče pred 6 urami:

drugač lanski modeli so ful dobri, tud q60r pa 70r sta izjemno dobra tvja za svoj keš.

 

ampak tudi

 

Ezoterik reče pred 5 urami:

Pač to je res kr en kisu TV :D Samsungova slaba linija qledov je crap, slabe panele, mal dimming con. 

 

:D

Povezava do prispevka

OK, še eno vprašanje, pa se opravičujem, če je neumno, ampak gledam LG OLED C10 oz. X serija in mi ni jasno kaj so tiste šifre po ''X'' pri nas je naslednja številka 3, v Italiji je 6. Malo sumljivo mi je, da CX pri nas stane manj kot čez mejo, pa vidim, da čez mejo je:

 

- CX6LA

- pri nas pa CX3 oz. 3LA

 

Ne testih na netu pa namesto 6LA ali 3AL je PUA?

 

Googlam pa ne najdem nič pametnega?

Povezava do prispevka

CX  serija je tanova. Vsi ti TVji so isti. Maš B (budget), C (kao high end) pol pa une flat preserancije pa to. Vse panele so iste, nobena višja serija nima pa bolšega procesiranja kot C serija, tko da lahk stickas s tem.

 

 

Slinch reče pred 23 minutami:

ma saj meni tudi ni jasno ker

 

 

ampak tudi

 

 

:D

 

porque no los dos. Oba TVja mata bolane featurje, že lanska QLED serija je mela vse nove featurje, že 60 serija je mela odličen HDR, freesync in ostale bonbončke. Obenem so pa tud not natlačil VA panele slabše kakovosti, tko da so vidni koti švoh, zadeva ma tud (pre)mal dimming con, ampak ma pa jih. Sestra ma 70r in men je res hud TV obenem mi je pa smešno, ko bi za podobn keš mela proper oleda, ki ma RES črno, na oledu res vse popa, ne vem men res filmi šele na OLEDu proper zgledajo. Bi takoj mel 77", sam nismo še tm finančno. K sm pa Q90R vidu, mi je blo pa prvič jasno, da realno obstaja neka alternativa OLEDom, skor vsi minusi nižjih serij so s serijo nekih tehnoloških mumbo jumbotov odpravljeni. Ogromno dimming con, HDR, ki ti res prvič pokaže kaj pomenjo VISION pa HDR10, nor kontrast, razni premazi, ki izboljšajo vidne kote.

 

Samsung je pač žal vse bonbončke dal v ta en in edini TV, ma pa cela linija vse pluse najboljšega modela, razen slike :D

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 2 urama:

OK, še eno vprašanje, pa se opravičujem, če je neumno, ampak gledam LG OLED C10 oz. X serija in mi ni jasno kaj so tiste šifre po ''X'' pri nas je naslednja številka 3, v Italiji je 6. Malo sumljivo mi je, da CX pri nas stane manj kot čez mejo, pa vidim, da čez mejo je:

 

- CX6LA

- pri nas pa CX3 oz. 3LA

 

Ne testih na netu pa namesto 6LA ali 3AL je PUA?

 

Googlam pa ne najdem nič pametnega?

To je vse enak cx (panel, procesor) , te končne oznake so samo za diferenciacijo med trgi (različni tipi napajalni priključkov, različne barve nogic in podobno) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...