Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

mr.killer reče pred 2 minutama:

Ejla @bigboss82 eno vprašanje :) če lahko prosim poveš mere škatle TVja (da vidim če gre v avto) :P

 

Pa eno hitra recenzija bi bila dobrodošla.

 

Hvala!

Hehe ne morem zdej imam neki za delat in se mi mudi in morem najt.. ti bom pol.. ma lahko pogooglas q90t box dimensions in pocekiras na bilokateri strani

Povezava do prispevka

Prosim za pomoč. gledam tega:

 

https://www.mimovrste.com/televizorji/sony-kd-55xh9077-televizor?src=bestsellers

 

Zanima me sli je mogoče trenutno na trgu kateri v tem price rangu pa da je občutna razlika v kvaliteti? Pojma nimam o tvjih, rabim ga za next gen gaming(xbox/ps5) in pa plex/netflix. Klasične televizije nimam, če je to kak faktor...

Povezava do prispevka

Mislim saj mi ni problem tudi iz tujine naročit, sam nekako ne najdem ničesar primerljivega, je pa re,s da nimam za burek glede specifikacij, hdr še razumem in vse te grafične zadeve, tam pri debati o input lagu, me pa počas zmanjka :D 

 

Še eno podvprašanje: zdaj imam samsung ue40c6000 in sem razmišljal, da bi ga imel za monitor oz secondary picture na računalniku, zraven pa bi imel na njem še priklopljen ps4. A je to big no-no da furam računalnik na tvju? Vem da je blo včasih veliko debate, da ni kul za oči itd(pa nekaj o frekvencah sam spet i know shit :S)....

Povezava do prispevka

komot ga lahko uporaljaš kot monitor, ker je refresh rate na njem isti kot na kočlerskem monitorju (po mn3 standardih). kar se tiče input laga in responsa tima je pa najboljše da probaš. lahko ne bo ničesar zaznavnega, lahko bo pa veselo.

 

EDIT: če že zdej uporabljaš konzolo na tem TVju in se ti je zdel okej, pol tud v monitor načinu najbrž ne boš opazil kej drugač.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

nisem niti počekiral kje drugje tbh, ampak če sem se kaj naučil glede kupovanja TVjev v SLO, je lekcija da nikada ne moreš verjet cenam tvjev v slo. to je pri nas segment kjer se najbolj da obirat ljudi, ker je tv pač mainstream.

 

da je pri nas cenejši trenutno poceni najbrž pomeni, da tujina nima dobre zaloge specifičnega modela oz. je lahko v tujini isti model pod drugih imenom in znatno drugačno ceno (samsung style kjer je GQ za DE, QE pa za EU).

 

food for thought.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Ta TV je Sony serije 9000. In ga praktično ne moreš dobiti pod 1k. Priznati moram, da sam nisem dosti srpemljal cen TV-jev zadnje leto, še največ tukaj preko foruma in sem par krat zasledil, da so uporabniki navedli, da so TV-ji pri nas praktično ceneje kot v tujini... razen, ko imajo posamezne firme kake večje akcije.

 

P.S.: Me je Ezoterik zgoraj prehitel.

 

Kastor reče pred 2 minutama:

No saj ravno to mene zanima, kakšne so cene primerljivih zadev v EU, sam nekako nimam ustreznih skillsov, da bi prepoznal primerljiv tv :D

 

Saj pogledaš za isti model. Trenutno so tudi v tujini akcije za ta model, ki ga navajaš, ampak so v Nemčiji cene 999 €.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 30 minutami:

Ni nobenga primerljivga. Lej model za PS5 maš trenutno tri opcije: Samsung QLED, Sony, pa LG CX. Samsung QLED moraš it vsaj na q80, CX je 1300, tko da ti ostane sam ta sony. Če hočeš dat 900 sploh nehi razmišlat. Ni drugih tvjev.

 

Glede na tole napisano sem šel gledat še samsunge in dobim tele qled... zdaj cene 

 

https://www.mimovrste.com/qled-televizorji?p[DIAGONAL_INCHES][min]=54&p[DIAGONAL_INCHES][max]=63

 

in so cenejši od tistga sonya, a so zdaj tolk slabši al kaj je fora?

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 37 minutami:

nisem niti počekiral kje drugje tbh, ampak če sem se kaj naučil glede kupovanja TVjev v SLO, je lekcija da nikada ne moreš verjet cenam tvjev v slo. to je pri nas segment kjer se najbolj da obirat ljudi, ker je tv pač mainstream.

 

da je pri nas cenejši trenutno poceni najbrž pomeni, da tujina nima dobre zaloge specifičnega modela oz. je lahko v tujini isti model pod drugih imenom in znatno drugačno ceno (samsung style kjer je GQ za DE, QE pa za EU).

 

food for thought.

 

Nisi niti počekiral, praviš, ampak veš sigurno da v Sloveniji je nateg kupovat - to je to, o čemer sem govoril - fak... :D

 

V glavnem, ko sem jaz kupoval TV slabi 2 leti nazaj, sem dal zanj 3800€, dobil gratis 5 let podaljšane garancije in še Xboxa za darilo...v tujini je takrat tak TV stal 4500€, brez dodatne garancije in brez konzole...tudi prejšnji TV sem kupil v Sloveniji in isto dobil boljšo ceno kot v tujini - tako da prosim nehaj delat škodo in šuntat ljudi; pri nas se isto dobi dobre cene (ne samo za TVje), samo če sploh niti ne pogledaš pri nas, valjda ne veš.

 

Povezava do prispevka

problem je ker je samsung letošnje modele downgrejdal. se pravi lanski model q70r je bil špica, ampak če letos hočeš podoben performance moreš gledat serijo serijo 80 (q80t).

 

tle si poglej sicer

 

  

Stipe2 reče pred 1 minuto:

 

Nisi niti počekiral, praviš, ampak veš sigurno da v Sloveniji je nateg kupovat - to je to, o čemer sem govoril - fak... :D

 

V glavnem, ko sem jaz kupoval TV slabi 2 leti nazaj, sem dal zanj 3800€, dobil gratis 5 let podaljšane garancije in še Xboxa za darilo...v tujini je takrat tak TV stal 4500€, brez dodatne garancije in brez konzole...tudi prejšnji TV sem kupil v Sloveniji in isto dobil boljšo ceno kot v tujini - tako da prosim nehaj delat škodo in šuntat ljudi; pri nas se isto dobi dobre cene (ne samo za TVje), samo če sploh niti ne pogledaš pri nas, valjda ne veš.

 

 

nisem počekiral za tist njegov model. sem pa napisal zgoraj, da ko sem SAM kupoval TVje sem videl to slovensko nategastorstvo (predvsem izložbenih) trgovin. In še danes, če me prašaš, so dobre cene zgolj izjema kot pravilo, ko jim algoritmi stvar butnejo dol in slučajno pride ceneje. Za 4k no shit, da si dobil cel kup zadev zraven, sploh če si vzel kak zadnji model or something. V vsakem primeru predpostavljam tudi, da je človek, ki kupuje sam toliko diht, da bo preveril ponudbo in moje šunjanje kot ti praviš ne bo imelo vpliva mimo tega, da bo boljše pogledal.

 

 

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

https://www.mimovrste.com/qled-televizorji/samsung-qe55q80t-televizor?src=bestsellers

 

vs,

 

https://www.mimovrste.com/televizorji-od-123-do-139-cm/sony-kd-55xh9077-televizor?src=bestsellers

 

v tele dva sem se zapel, s samsungom mam čist lepo zgodovino, sonya pa še nikol nisem imel, a tole je kaj faktor na katerem OS deluje? (tizen vs android)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...