Skoči na vsebino

Bralniki, aplikacije in e-knjige na splošno


DaCapo

Priporočeni prispevki

Pozdravljeni.

 

@Hernier in ostali, imam eno vprašanje. 

Hočem kupit kindle paperwhite na amazon.de. Cena z reklamami je 150€. Mi pa da možnost, prime ceno (sem aktiviral 30 dnevni free trial) za 99€. 

Ko pa grem na checkout, mi napiše, da tega ne morejo poslat v slo. Če pa dam normalno ceno brez prima, pa gre vse normalno skozi. 

Je to zaradi tega, ker imam samo free trial prima? Je imel kdo med vami že podobni problem?

 

Povezava do prispevka

Vem,da ste že tukaj več krat pisali postopek kako prenest eknjigo z biblosa na kindle. Iščem po straneh nazaj pa ne najdem. Sem ženi kupil kindle paperwhite pa me zanima najlažji način kako bi ji naložil slo knjige.

 

@DaCapo, @Hernier ali pa kdo drug ki to v nulo obvlada, lahko prosim na kratko opiše postopek? 

 

Hvala! :wub:

 

Edit: ali pa če mate kako zbirko knjig v slo, pa je kdo pripravljen posherat. Dam za pivo! 🍻😁

uredilo bitje bojler1
Povezava do prispevka

@bojler1: za Kindle ne vem. Ampak jaz si na svoj bralnik (PocketBook InkPad) prenesem povsem simple:

1. Izposodim knjigo na Biblos in downloadam datoteko na PC.
2. Priklopim bralnik na PC (preko USB).

3. V explorerju skopiram izbrano datoteko (acsm file) iz PC-ja v poljubno mapo na bralniku. 
4. To je to.

edit: sem pa moral bralnik že v štartu registrirat za biblos. Zaklenjeni .acsm format se namreč odklene na bralniku ob vključeni internetni povezavi (ki jo lahko potem komot izkopiš).  Knjiga ti seveda ostane v izposoji 14 dni.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@bojler1

 

Jaz imam sicer sistem za prenos na kindle delujoč. Je pa že nekaj časa nazaj kar sem to postavljal tko, da mogoče kaj izpustim...

 

Naložiš Calibre in namestiš plugina:

https://github.com/noDRM/DeDRM_tools/releases (beri navodila inštalacije)

- "Modify ePub" in v pluginu obkljukaš "Encode HTML in UTF-8" (meni brez tega niso delali šumniki na Kindlu)

 

Namestiš Adobe Digital Editions

https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions/download.html

Pri inštalaciji mislim, da moraš narediti Adobe ID.

 

Postopek:

1. Odpreš knjigo v Adobe Digital Editions in zapreš. Epub te čaka v C:\Users\user\Documents\My Digital Editions\knjiga.epub

2. Odpreš Calibre in povlečeš noter epub knjigo

3. Preko USB ali emaila preneseš knjigo na Kindle

 

Če kaj ne bo šlo sporoči, da popravim v navodilih (tudi zame za naslednji setup, ko bo potreben :) )

 

Edit:

Namesto Adobe Digital Editions lahko namestiš tudi sledeči plugin (še nisem poskusil)

https://github.com/Leseratte10/acsm-calibre-plugin

 

uredilo bitje GreX
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 urami:


Odvisno kaj te zanima in kam posherat. Nekaj zadev sicer imam.

Za ženo bi bilo, rada pa bere predvsem kakšne detektiv/kriminal romane.

 

Jaz pa z večine beren sci-fi ali pa fantasy, pa itak večino berem v angleščini. Njo pa žal nikakor ne morem prepričat, da bi brala v angleščini, čeprav jo obvlada v nulo. Tak da je mus slo 😅

Povezava do prispevka
bojler1 reče pred 1 uro:

Za ženo bi bilo, rada pa bere predvsem kakšne detektiv/kriminal romane.


Imam recimo vse krimiče od Demšarja in Goloba. Ampak to je verjetno že prebrala, ali?  Pa tudi kar nekaj knjig od Jo Nesba, pa Neil White in še par drugih zadev..  Ampak to itak vse najdeš na biblosu.
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
GreX reče Dne, 20. 7. 2023 at 9:00:

@bojler1

 

Jaz imam sicer sistem za prenos na kindle delujoč. Je pa že nekaj časa nazaj kar sem to postavljal tko, da mogoče kaj izpustim...

 

Naložiš Calibre in namestiš plugina:

https://github.com/noDRM/DeDRM_tools/releases (beri navodila inštalacije)

- "Modify ePub" in v pluginu obkljukaš "Encode HTML in UTF-8" (meni brez tega niso delali šumniki na Kindlu)

 

Namestiš Adobe Digital Editions

https://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions/download.html

Pri inštalaciji mislim, da moraš narediti Adobe ID.

 

Postopek:

1. Odpreš knjigo v Adobe Digital Editions in zapreš. Epub te čaka v C:\Users\user\Documents\My Digital Editions\knjiga.epub

2. Odpreš Calibre in povlečeš noter epub knjigo

3. Preko USB ali emaila preneseš knjigo na Kindle

 

Če kaj ne bo šlo sporoči, da popravim v navodilih (tudi zame za naslednji setup, ko bo potreben :) )

 

Edit:

Namesto Adobe Digital Editions lahko namestiš tudi sledeči plugin (še nisem poskusil)

https://github.com/Leseratte10/acsm-calibre-plugin

 

 

Jaz sem ravnokar to delal, bi samo malo "updejtal" tvoja navodila...

 

1. Pri namestitvi DeDRM Plugin-a v Calibre nisem rabo nobenih dodatnih nastavitev nastavljat. Je kr out of the box pravilno prikazovalo vse sumnike na Kindlu.

2. Pri namestitvi Adobe Digital Editions ne rabis naredit Adobe ID. Lahko izberes da ne zelis, pa da naj samo aktivira racunalnik.

 

Ostalo je pa tak kot si napisal.

 

lp,

uros

Povezava do prispevka

Saj ne da težim, ampak dajte se o tem pogovarjat v privat delu foruma (recimo Trola je zaklenjena za goste oziroma Gnojišče), ker berejo vaše poste (vem iz prve roke) in se samo ustvarja panika, da se to "odklepanje" neki množično dogaja in je treba poupdejtat systeme z novimi zaščitami. Vsi bi radi čimdlje to počeli, zato čimmanj o tem na javnih delih tega foruma

uredilo bitje Hernir
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 1 uro:

ker berejo vaše poste

Aja?

 

 

 

 

BIBLOS JE GOVNO, ČE ŽE BERETE FORUM, POTEM UPOŠTEVAJTE IDEJE IN NASVETE IN NAREDITE TO GOVNO UPORABNO.

 

ALSO EMKA SMETI.

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Beletrina = ex študentska založba = državni denar. Sicer pa moraš ločiti med izposojo in nakupom e-knjig. Biblos je samo platforma in prodajo knjig vodi založba.

Izposojo vodijo same knjižnice preko Cobiss-a, kjer se tudi vidi število licenc za posamezno e-knjigo, ki jih zakupi knjižnica in trenutna "zaloga".

 

Ravno za tretjo knjigo iz The Witcher serije je smešen primer, ko je Mestna knjižnica Ljubljana zakupila vsega 5 enot in knjiga seveda ni dosegljiva medtem, ko je neka napol vaška knjižnica Vrhnika zakupila 52 enot in so vse na voljo. :D

 

edit:

No sedaj vidim, da je MKL zakupila 10 dodatnih enot in je knjiga trenutno na voljo.

uredilo bitje LakomLačen
Povezava do prispevka

Kakih 10 let nazaj je krožila dropbox mapa s slovenskimi eknjigami (borg iz foruma je menda bil ustanovitelj). Ima kdo še to pri roki? V zameno povabim v aktualno mapo, rad bi namreč oboje združil :) 

 

DOBIL, HVALA

uredilo bitje Hernir
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 2 urama:

Kakih 10 let nazaj je krožila dropbox mapa s slovenskimi eknjigami (borg iz foruma je menda bil ustanovitelj). Ima kdo še to pri roki? V zameno povabim v aktualno mapo, rad bi namreč oboje združil :) 


Določene SLO e-knjige sem si jaz nekaj prenesel. Samo nisem prepričan, če je bila dropbox mapa ali iz Partisa ? 

edit: "Slovenske knjige v mobi formatu"; to imam. Ok, Verjetno to ni to.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Bolj me moti, ker ni na Biblosu serije Pesem ledu in ognja, čeprav so vse knjige na voljo za nakup v elektronski obliki na strani od Mladinske knjige.

 

Sem pa izvedel, da je v načrtu ponatis te serije v trdi vezavi, vendar točen datum še ni znan. Upam da ne bodo spreminjali naslovnic in bo ponatis 1:1 glede na prve izdaje.

 

Drugi Veščec bo novembra.

veščec2.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...