Skoči na vsebino

[Troubleshooting tema] Matična se tali, grafa žvižga arije, komp mi gori!


keba

Priporočeni prispevki

Navedek

The global leading motherboard manufacturer, ASRock, announces its AMD X570/B550/A520 motherboards series will support next generation AMD Ryzen 5000 Series processors via BIOS update. The next generation processors come with a full suite of technologies designed to elevate your PC's processing power. Update to the latest BIOS and get ready for the unmatched performance as well as latest technologies with AMD Ryzen 5000 series processors.

saj vse B550/X570 so Ryzen 5k ready, tak da je to neumen marketing

 

sedaj rabiš Ryzen 3k proc, da updejtaš :D

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

pozdrav. jaz imam pa problem, da mi firefox ful rama kuri in mi komp vsake tolk zmrzne. vsi ostali programi mi rečmo kurijo povprečno 20MB, firefox pa od pecto do jurja MB in morm it v task manager in izklopit browser, da mi pol normalno naprej dela komp. pa to se dogaja vse bolj pogosto. mislte da bo treba rame menjat al je to bolj softwarski problem?

 

 

Povezava do prispevka

to mam laptop.

 

HP Pavilion dv6 Notebook PC

Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz, 2401 Mhz, 2 Core(s), 4 Logical Processor(s)

8GB RAM-ov sem si sam naknadno dodal. isto windows 10 pro. prej je bla gor sedemka.

 

v task managerju mi kaže da firefox najbolj rame kuri

 

edit: je pa star že ene 5 let al pa še bolj. tk da se pripravljam da mi bo ripnu. no upam da ne

 

edit2: to sm iz system summary skopiru :D

 

 

 

uredilo bitje spaceman
Povezava do prispevka
spaceman reče pred 16 urami:

to mam laptop.

 

HP Pavilion dv6 Notebook PC

Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz, 2401 Mhz, 2 Core(s), 4 Logical Processor(s)

8GB RAM-ov sem si sam naknadno dodal. isto windows 10 pro. prej je bla gor sedemka.

 

v task managerju mi kaže da firefox najbolj rame kuri

 

edit: je pa star že ene 5 let al pa še bolj. tk da se pripravljam da mi bo ripnu. no upam da ne

 

edit2: to sm iz system summary skopiru :D

 

 

 

More like 8 let..

In ja 1GB rama je normalno, sploh ce imas profil v Firefoxu/Chromeu ze dolgo dolgo casa in vsaj ene 6 zavihkov odprtih

Vse se "cache"-a v ram. Videi, slikce, reklame, skripte... Zato zre tolk rama.

 

Evo pr men z 42 zavihki :

image.png.902d14fe23f690951dcdffec7b570390.png

 

:D

 

 

Ce se ti pa zdi da je komp pocasnejsi, je pa zelo verjetno da je tud kaksen ventilator za spucat, ker se prenosniki kar radi zagrejejo ko so enkrat polni prahu in se potem malo bremzajo, da se ohladijo zopet.

 

 

 

Povezava do prispevka

eno pomoč bi rabil, če se komu kaj svita, kaj bi blo

 

računalnik mi je začel metat bsod vsakih par minut, lahko po 2 min od zagona, lahko do cca15 min

če izklopim avtomatski restart ob napaki mi samo frizne in moram resetirat

 

i5 2500k, 2x4gb rama, nvidia grafična, asrock matična, SSD disk

 

kaj sem že probal:

- eno po eno palčko rama ven vzet, vedno isto frizne po par minutah

- izklopil mrežno v device managerju, isto (sumil driverje)

- laufal memtest 3 ure, ni najdlo nobene napake (in komp je delal 3 ure ker ni bil v winsih)

- probal grafično v drugem kompu, delala normalno

- probal drug napajalnik, isto frizne

- kupil nov SSD, najprej kloniral star disk gor, potem na novo naložil win10 iz nule (glede na internet sem sumil, da so kaki driverji), vedno isto frizne

- procesor se ne pregreva, sem vseeno odstranu hladilnik, vse spucal, nazaj namestil, ne pomaga

 

se pravi mi ostaneta še matična pa proc, al sem še kaj spregledal? kaj je večja varinata da jebe?

Povezava do prispevka

ostane ti tudi možnost katerih drugih slabih dajverjev. s kakim fresh installom windowsov in splošnim idiotizmom windowsov z driver posodobitvami, bi jst prej stavil na nekaj z driverji.

 

 best bet, downloadaj BSOD viewer in mal pregooglaj te kode, ki ti jih meče ob BSODju. worked for me nekoč.

 

v končni fazi pa tudi, če maš staro mamaplato, lahko pogledaš, če obstaja kak novejši bios zanjo. u might be surprised.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Fantje (al je tud kakšna znanstvenica med nami?), pomoč bi potreboval.

 

Prenosnik Lenovo, T540p.

Namesto DVD-cigana, HDD caddy z 500GB Seagatovim SATA diskom.

BIOS zadnji. V BIOSu imam zelo špartanske opcije, nič okoli izbire AHCI, RAID, SATA, HW RAIDa ta prenosnik nima..

Na boot seznamu oba diska obstajata.

Windows 10, polno updejtan.

Device manager mi ga prepozna pravilno.

Intelov RST ga prepozna, celo hot-plug je (oops).

Disk manager ga NE prepozna.

Diskpart v elevated CMDju ga NE prepozna. Niti če bootam v recovery.

 

Probal disable/enable, remove device, da ga nazaj sam prepozna v Device managerju.

Vzel ga ven iz caddya, prepihal, caddy nima nobenega gumbka, je pa original Lenovo caddy.

 

Ne vem kaj naj še naredim..

 

 

uredilo bitje SubjectX
Povezava do prispevka

Sem probal vse to, ampak karkoli je bilo za narediti in probati v winsih ni delalo, ker winsi enostavno niso zaznali diska, da bi ga lahko sploh izbral in kaj z njim delal na nivoju particij.

 

Moral sem GParted live dol potegnt, bootat in tam mi je disk odkrilo, vrsta datotečnega sistema je bila unknown, tako da sem jo enostavno povozil z ntfs in zdaj se disk prikaze normalno.

 

Hvala za hitre odgovore.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...