Skoči na vsebino

SJW, norost ali družbena pravičnost?


Krinđa

Priporočeni prispevki

Avion reče pred 1 uro:

Kolko ljudi je predebelih zaradi svojih lastnih nezdravih navad? 7/10? 

 

Ce lahko opozarjamo na nezdrave navade na vsakem koraku, zakaj ne bi smeli se za debelost? Zakaj je to fat shaming, ce opozarjamo ljudi, da imajo moznost naredit spremembo?

 

A ce fast foodom damo prepoved oglasevanja svojih izdelkov, kot to delamo tobacni in alkoholni industriji, bo to fat shaming ali morda korak v pravo smer?

pa to ti lih provin

 

 

Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 uro:

Torej nimaš otrok in nimaš pojma, da so otroci zbirčni, da moraš pogosto kuhat več obrokov in očitno ti še vedno kuha matka, če misliš, da maš kosilo skuhano v 15 minutah

 

Če so otroci izbirčni pri hrani, so starši nekaj zajebali.

 

Moji so, polovice zadev ne jem.

Povezava do prispevka

Osebno menim, da ima folk pravico biti debel. Tako ko jo ima pravico bit alkoholih, junkie, gej al pa verski fanatik. Pač, kaj čmo, ljudje smo različni.

 

Pretirana debelost je družbeno sprejemljiva, ker smo na zahodu pač bajski in postavljamo standarde vsaj v dominantnih medijih in naši družbi, če ne celo globalno.

 

Če bi bili američani črni in suhi, bi pač hejtali debele in bele.

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 40 minutami:

Hahaha, razlika med MOST HEALTHY, polno sadja, rib in oreščkov, se pravi najdražjih možnih zadev, in LEAST HEALTHY, je okoli 1.5$ na dan. Zdej pa s te enačbe umakni rich in ribe in oreščki, pa povej kje smo potem s ceno?

Zdrava hrana NI ENAKO draga hrana. Zdrava hrana ne pomeni da treba kupovat najdražje ribe, sadje, bioeko gluten free, no GMO, oreščke in pičke materine. Dovolj bodo "normalna" živila, predvsem pa v NORMALNIH KOLIČINAH.

Ribe so obvezen del zdrave hrane, ker drugje ljudje ne dobimo dovolj omega 3. Oreščki so dragi na kg, na kcal pa niti ne, tako da wtf.

Glavna razlika med zdravo in poceni hrano je pomanjkanje sadja in zelenjave, ki sta z vidika kalorij izredno dragi skupini živil, sta pa nujni za mikrohranila in vlaknine. Druga razlika je pomanjkanje dragih beljakovin in šopanje OH in maščob.

Ti pač očitno ne poznaš in ne razumeš revščine. Ko se boš kdaj pogovarjal s kom, ki ti pripoveduje, da je v otroštvu rasel gor ob makaronih in paradajzovi omaki in včasih po cele tedne ni jedel drugega, mi pa pridi nazaj nabijat o tem, kako denar nima vloge pri hrani.

Marketa reče pred 40 minutami:

Nagnjenost k debelosti je prirojena s tem, da starši svoje fatfuck prehranjevalne navade prenesejo na otroke, ja. Velikokrat vidim to prirojenost irl, kjer v štacuni debel starš zlaga na trak svinjarijo od hrane, zraven pa 12letni froc, težji od mene. 

Dr. Marketa strikes again.

Avion reče pred 39 minutami:

Ja pizda, tako, kot si jaz lahko sam kuham malico en dan prej v izogib prenažiranju z bureki pa poceni sendviči na šihtu, tako se da tudi znotraj familije organizirat. Shocker, I know, imaš družine, kjer jim to uspeva brez problema. Ti pa tudi daješ nek skrajen primer česa, starša samohranilca? In spet smo pri dajanju potuhe, čeprav pasivne.

Erm, ja, dajem skrajne primere, ki pa žal niso redki, vsaj v nekaterih tujih državah.

Izhajamo iz debate, a je body shaming ne samo sprejemljiv, ampak celo koristen. Trdim, da absolutno ni, ker zadeva ni tako enostavna kot vaši predsodki in mnogi nosijo relativno malo krivde za svoje stanje oz. so podvrženi mnogim faktorjem tveganja. Pa tudi sicer ne vem, kaj točno s posmehovanjem dosežeš. Če že kaj, se bodo debeluhi pod psihičnim pritiskom zatekli v prenažiranje in povratna zanka bo le ojačana.

 

Sem pa vsekakor mnenja, da bi vsem idiotom, ki negirajo učinke debelosti na zdravje in nasprotujejo ozaveščanju o tem težavu, odredil obvezno psihiatrično zdravljenje.

Povezava do prispevka

Jaz nisem zares za body shaming, še vedno sem mnenja, da lahko vsak dela sam s sabo, kar hoče, ampak sem bolj team "dajmo se ne sprenevedat". Se še najbolj strinjam s tvojim zadnjim stavkom:

 

tyne reče pred 6 minutami:

Sem pa vsekakor mnenja, da bi vsem idiotom, ki negirajo učinke debelosti na zdravje in nasprotujejo ozaveščanju o tem težavu, odredil obvezno psihiatrično zdravljenje.

 

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 1 uro:

Zbirčnost otrok in kuhanje več obrokov, 16x na dan, se mi sliši kot problem vzgoje. Imam nečaka, ki sta točno taka, bratova žena pa jima seveda ustreže in vse prinese k razvajeni riti. Pa staredva vmes še furata svojo firmo in "nimata časa".

 

Avion reče pred 1 uro:

Ja pizda, tako, kot si jaz lahko sam kuham malico en dan prej v izogib prenažiranju z bureki pa poceni sendviči na šihtu, tako se da tudi znotraj familije organizirat. Shocker, I know, imaš družine, kjer jim to uspeva brez problema. Ti pa tudi daješ nek skrajen primer česa, starša samohranilca? In spet smo pri dajanju potuhe, čeprav pasivne. 

 

kmjr reče pred 36 minutami:

Če so otroci izbirčni pri hrani, so starši nekaj zajebali.

 

Watch out, we have experts over here. V lajfu vsaj trikrat požreš lastna načela. Ko se zaposliš, poročiš in dobiš froce.

 

Pr nas nam kljub temu da imava z ženo dokaj "udobne" šihte (beri: ne prideva totalno scuzana ob šestih zvečer, ampak ob normalni uri- okrog treh, ne voziva se v tri pm, solidna plača), nam jedva rata da nekaj spodobnega skuhamo z relativno zdravo hrano (ne glih top notch, pa tud ne glih podn, včas se na talarju znajde kakšna zmrznjena zelenjava al pa zamrznjene ribe), pa da se ob tem še posvečava otrokoma. S tem da pač trpijo ostale stvari - stanovanje pospravljano na minimum sprejemljivega, rekreacija in miganje ni šans/cajta/energije, ker se zvečer sam še zvrneva v postlo, itd. Pač dveh toddlerjev ne morš prepustit samim sebi, ker hitr začnejo delat pizdarije.

Si pa predstavljam primere (ki jih ni tako malo) da če se tastari vozjo dve/tri ure na šiht in nazaj, izmenska dela, pa še bl v qrcu plača (sploh ob nedavni draginji), pač povprečen delavec nima glih velik manevrskega prostora. Ješ kar lahko in kot lahko najbolje, ob tem da ti ostane še nekaj minimalno časa za druge pomembne stvari. Klinc, tale draginja nas je tud vse udarla po pi*ki. Glih sm bil ves srečen k sem uspel v kadrovski izborit ornk povišico za vse podrejene, se jim ob tem povišanju cen ne bo glih poznal. Borbaš, delaš, mozgaš in končn kaže da boš s plačo dejansko nekam prilezu, po pa tole.

 

 

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
tyne reče pred 3 minutami:

Ribe so obvezen del zdrave hrane, ker drugje ljudje ne dobimo dovolj omega 3. Oreščki so dragi na kg, na kcal pa niti ne, tako da wtf.

Glavna razlika med zdravo in poceni hrano je pomanjkanje sadja in zelenjave, ki sta z vidika kalorij izredno dragi skupini živil, sta pa nujni za mikrohranila in vlaknine. Druga razlika je pomanjkanje dragih beljakovin in šopanje OH in maščob.

Ti pač očitno ne poznaš in ne razumeš revščine. Ko se boš kdaj pogovarjal s kom, ki ti pripoveduje, da je v otroštvu rasel gor ob makaronih in paradajzovi omaki in včasih po cele tedne ni jedel drugega, mi pa pridi nazaj nabijat o tem, kako denar nima vloge pri hrani.

Dr. Marketa strikes again.

Erm, ja, dajem skrajne primere, ki pa žal niso redki, vsaj v nekaterih tujih državah.

Izhajamo iz debate, a je body shaming ne samo sprejemljiv, ampak celo koristen. Trdim, da absolutno ni, ker zadeva ni tako enostavna kot vaši predsodki in mnogi nosijo relativno malo krivde za svoje stanje oz. so podvrženi mnogim faktorjem tveganja. Pa tudi sicer ne vem, kaj točno s posmehovanjem dosežeš. Če že kaj, se bodo debeluhi pod psihičnim pritiskom zatekli v prenažiranje in povratna zanka bo le ojačana.

 

Sem pa vsekakor mnenja, da bi vsem idiotom, ki negirajo učinke debelosti na zdravje in nasprotujejo ozaveščanju o tem težavu, odredil obvezno psihiatrično zdravljenje.

 

Mal si bom Zarafa sposodu, in rekel, sori sam ti si debil. S tega al je nekdo fatfuck in požre 5k kalorij na dan, prideš na "ribe so obvezne zarad omega3, drugač ne moreš zdravo živet" lol no. Bolj je zdravo 5k kalorij svinjarije na dan pojest, kokr brez rib ja. Boh ne dej kupit omega 3 kapsule (ne niso drage), če je to tak problem po tvoje.

 

Glavna razlika med zdravo prehrano pa ne zdravo, med debelostjo in normalno težo, je predvsem količina kalorij, seveda pa tudi s čim so vnešene. Solata in banane človeka zaenkrat še ne spravijo v bankrot. Veš kaj je sigurno cenejše? Pojest za normalnega odraslega priporočenih 2500kalorij, namest 5000 z bilokakega sranja.

 

Kake primerjave ti daješ, lmao no, ker je nekdo odraščal reven, lačen ob makaronih pa paradajzu je zdej debel. Ne, debel je zato ker žre ko svinja, večkratnik kalorij ki jih dejansko rabi. 

Pa še kar si ne tem, da je normalno jest drago, 3x tolk kot dejansko rabis pa poceni. Dej gtfo no.

 

mnogi nosijo relativno malo krivde za svoje stanje oz. so podvrženi mnogim faktorjem tveganja

Fak reveži, niso nič krivi, ker se jim kokakola sama zliva po grlu, pa čipse jim družba tlači v želodec. Fak, apologet res. 

 

To da nekomu poveš že na daleč vidno dejstvo, da je fatfuck, je zdej po novem bodyshaming, lmao. Seveda je sprejemljivo, tko k kadilcu lahk rečeš, da je kadilec in smrdi po čikih. Koristno je pa vsekakor bolj da mu to poveš, kot da se greš ta modern body positivity, pa mu pritrjuješ kako je lep, zdrav, pa naj kar nadaljuje, ker to je on!

 

 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 7 minutami:

 

Pr nas nam kljub temu da imava z ženo dokaj "udobne" šihte (beri: ne prideva totalno scuzana ob šestih zvečer, ampak ob normalni uri- okrog treh, ne voziva se v tri pm, solidna plača), nam jedva rata da nekaj spodobnega skuhamo z relativno zdravo hrano (ne glih top notch, pa tud ne glih podn, včas se na talarju znajde kakšna zmrznjena zelenjava al pa zamrznjene ribe), pa da se ob tem še posvečava otrokoma. S tem da pač trpijo ostale stvari - stanovanje pospravljano na minimum sprejemljivega, rekreacija in miganje ni šans/cajta/energije, ker se zvečer sam še zvrneva v postlo, itd. Pač dveh toddlerjev ne morš prepustit samim sebi, ker hitr začnejo delat pizdarije.

Si pa predstavljam primere (ki jih ni tako malo) da če se tastari vozjo dve/tri ure na šiht in nazaj, izmenska dela, pa še bl v qrcu plača (sploh ob nedavni draginji), pač povprečen delavec nima glih velik manevrskega prostora. Ješ kar lahko in kot lahko najbolje, ob tem da ti ostane še nekaj minimalno časa za druge pomembne stvari. Klinc, tale draginja nas je tud vse udarla po pi*ki. Glih sm bil ves srečen k sem uspel v kadrovski izborit ornk povišico za vse podrejene, se jim ob tem povišanju cen ne bo glih poznal. Borbaš, delaš, mozgaš in končn kaže da boš s plačo dejansko nekam prilezu, po pa tole.

Ko ravno omenjaš draginjo in slabe plače, je potem McDonalds/burek/sendvič iz Petrola res rešitev ali je še vedno bolj cenovno ugodno kuhanje doma? Pač jeba, zahteva planiranje in organiziranost. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 6 minutami:

Ko ravno omenjaš draginjo in slabe plače, je potem McDonalds res rešitev ali je še vedno bolj cenovno ugodno kuhanje doma? 

 

McDonalds je bil pred leti pocen crap, zdej je pa drag crap. Ne poznam nikogar ki bi se tam redno futral. Par mescev nazaj sem iz firbca šel pogledat v enga meka v centru ljubljane, pa je bila tam sam srednješolska mularija pa turisti.

Povezava do prispevka
HellAngel reče Pravkar:

 

McDonalds je bil pred leti pocen crap, zdej je pa drag crap. Ne poznam nikogar ki bi se tam redno futral. Par mescev nazaj sem iz firbca šel pogledat v enga meka v centru ljubljane, pa je bila tam sam srednješolska mularija pa turisti.

Sem poedital, McDondalds sem dal kot nek krovni primer junk food industrije. 

 

Štekam, kaj hočeš povedat, ampak tvoj argument v kontekstu Slovenije pade v vodo, ker je fast food predrag in hočeš nočeš je še vedno najceneje kupovati živila v trgovini in si sam pripravljati obroke. Sori, ampak tako imaš sam največji nadzor nad tem, kaj daš v svoje telo. 

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 13 minutami:

Mal si bom Zarafa sposodu, in rekel, sori sam ti si debil.

Ja saj si se kar v pravilno ligo pozicioniral.

Marketa reče pred 13 minutami:

Glavna razlika med zdravo prehrano pa ne zdravo, med debelostjo in normalno težo, je predvsem količina kalorij, seveda pa tudi s čim so vnešene. Solata in banane človeka zaenkrat še ne spravijo v bankrot. Veš kaj je sigurno cenejše? Pojest za normalnega odraslega priporočenih 2500kalorij, namest 5000 z bilokakega sranja.

Ma dej fukn se po štengah. KALORIJE SO POCENI. Zelenjava in sadje nista.

Marketa reče pred 13 minutami:

Kake primerjave ti daješ, lmao no, ker je nekdo odraščal reven, lačen ob makaronih pa paradajzu je zdej debel. Ne, debel je zato ker žre ko svinja, večkratnik kalorij ki jih dejansko rabi.

Seveda jih žre več, zato ker od bele pašte nisi sit pri maintenancu, zato poješ več. A je tok jebeno težko dojet to?

Marketa reče pred 13 minutami:

mnogi nosijo relativno malo krivde za svoje stanje oz. so podvrženi mnogim faktorjem tveganja

Fak reveži, niso nič krivi, ker se jim kokakola sama zliva po grlu, pa čipse jim družba tlači v želodec. Fak, apologet res.

Zabij si ti svoje ugotovitve s trgovinskega traku v šupak, ker so zgolj confirmation bias.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 15 minutami:

 

 

 

Watch out, we have experts over here. V lajfu vsaj trikrat požreš lastna načela. Ko se zaposliš, poročiš in dobiš froce.

 

Pr nas nam kljub temu da imava z ženo dokaj "udobne" šihte (beri: ne prideva totalno scuzana ob šestih zvečer, ampak ob normalni uri- okrog treh, ne voziva se v tri pm, solidna plača), nam jedva rata da nekaj spodobnega skuhamo z relativno zdravo hrano (ne glih top notch, pa tud ne glih podn, včas se na talarju znajde kakšna zmrznjena zelenjava al pa zamrznjene ribe), pa da se ob tem še posvečava otrokoma. S tem da pač trpijo ostale stvari - stanovanje pospravljano na minimum sprejemljivega, rekreacija in miganje ni šans/cajta/energije, ker se zvečer sam še zvrneva v postlo, itd. Pač dveh toddlerjev ne morš prepustit samim sebi, ker hitr začnejo delat pizdarije.

Si pa predstavljam primere (ki jih ni tako malo) da če se tastari vozjo dve/tri ure na šiht in nazaj, izmenska dela, pa še bl v qrcu plača (sploh ob nedavni draginji), pač povprečen delavec nima glih velik manevrskega prostora. Ješ kar lahko in kot lahko najbolje, ob tem da ti ostane še nekaj minimalno časa za druge pomembne stvari. Klinc, tale draginja nas je tud vse udarla po pi*ki. Glih sm bil ves srečen k sem uspel v kadrovski izborit ornk povišico za vse podrejene, se jim ob tem povišanju cen ne bo glih poznal. Borbaš, delaš, mozgaš in končn kaže da boš s plačo dejansko nekam prilezu, po pa tole.

 

 

 

Vse razumem. Ampak iskanje izgovorov in opravičevanje je pa žalostno, da ne rečem kaj drugega. Večji respect dam nekomu, ki reče sem debel ker rad jem čips in se nalivam s kokakolo.

Pa kaj je narobe z zmrznjenim ribam in zelenjavo? Nula. Redi preveč hrane in kalorij. Ne pa zdrava ali nezdrava hrana. 

 

Draginja je jeba ja, ampak vsekakor očitno ne dovolj, da ne bi tedensko, oz. skoraj dnevno videval ljudi zlagat na tekoči trak kante olja, sixpacke sladkih pijač, raznih junk snackov in nutel. 

 

Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

Ja, ampak spet smo pri tvojem argumentu, da ni redilnih živil, samo previsok vnos kalorij. Tko da se jim tam dejansko splača hodit v McD, dokler ne prekoračijo vnosa? 

Aja, tu sem mel v mislih zgolj finančni vidik :) McD je v US izjemno poceni afaik. Junk food na splošno.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 3 minutami:

Seveda jih žre več, zato ker od bele pašte nisi sit pri maintenancu, zato poješ več. A je tok jebeno težko dojet to?

Zabij si ti svoje ugotovitve s trgovinskega traku v šupak, ker so zgolj confirmation bias.

 

Se pravi na kratko povzeto, si fatfuck brez samokontrole, da bi se ustavil pri eni pašteti in kajzerici in žreš naprej. Pa sej to ti skos provin.

 

Rajš mam svoj confirmation bias in rečem bobu bob, da so debeli ljudje v 99% krivi za svojo debelost, kot da sem nek apologet in white knight, pa iščem izgovore za njihov strongman kalorijski dnevni vnos ;)

 

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 2 minutama:

Se pravi na kratko povzeto, si fatfuck brez samokontrole, da bi se ustavil pri eni pašteti in kajzerici in žreš naprej. Pa sej to ti skos provin.

 

Rajš mam svoj confirmation bias in rečem bobu bob, da so debeli ljudje v 99% krivi za svojo debelost, kot da sem nek apologet in white knight, pa iščem izgovore za njihov strongman kalorijski dnevni vnos ;)

Saj razumem, raje govoriš neumnosti, kot da bi svojo aroganco obrzdal.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 13 minutami:

Štekam, kaj hočeš povedat, ampak tvoj argument v kontekstu Slovenije pade v vodo, ker je fast food predrag in hočeš nočeš je še vedno najceneje kupovati živila v trgovini in si sam pripravljati obroke. Sori, ampak tako imaš sam največji nadzor nad tem, kaj daš v svoje telo. 

 

Pa tudi, če res ne moreš doma pripravt, se še vedno najdejo v trgovini kake "normalne" pogrejpojej stvari. Al pa kaj s toploteke. Niso vse samo kalorijske bombe. Pa zraven lahk spiješ kozarc vode, namest neke sladke pijače, pa ko poješ ne snackneš še vreče čipsa. Sam folk ni izobražen glede tega in pa to zahteva mal premisleka in samokontrole.

Povezava do prispevka

Al pa da bi rekli bobu bob da so revni nakazani za šit hrano in posledično debelost zato ker tako kot pri vsemu ostalemu (droge alkohol čiki gambling) gledajo na kratkoročni užitek in fuck the consequences later ker pač možgani začnejo tako delat k živiš na kratkem štriku

cena ni bila nikoli problem, ne v USA kjer je hrana smešno poceni ne pri nas

problemi so čas in znanje ter to da folk živi v omarah in nima niti placa niti pripomočkov kje kuhat

sam če nisi na pragu revščine je tbfh nekaj najlažjega na svetu fuknit v slow cooker kanto leče, paradajza pa še malo česa drugega če maš keš in si set za kosilo pa še na šiht loh neseš

ekstra plus: zmrznjena zelenjava je p/p in na splošno dostikrat boljša od sveže glede na vsebnost koristnih snovi, drugače so pa a-z tablete pa omega 3 poceni

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

debelost ljudi v moji okolici (širša družina, sosedje, znanci itd.) v nobenem primeru ni povezana s pomanjkanjem denarja. pri svojih otrocih (4 in 6 razred) sem moral z namenom ohranjanja zdrave telesne teže začet dirigirat frekvenco, količino in kvaliteto obrokov. vse sladke pijače smo zamenjali z zero različicami, all the good stuff je izven dosega otrok, pogosto smo doma brez kruha (jaz ga sicer itak ne jem) in hitro pripravljene zmrznjene hrane, da mularija ob lakoti pogleda še za čim drugim kot zgolj za fast food oblikami hrane. vedno je na voljo več vrst mesa, mlečni izdelki, jajca, zelenjava, sadje. 

 

na prvo žogo bi rekel, da so za debelost otrok večinoma krivi starši s svojim usmiljenjem "da ne bo lačen". ne znajo reči ne in ne razmišljajo o pristopih kako vplivat na otrokovo prehrano, niti jih ne probajo učiti med razlikovanjem impulza lakote in dejanskim občutkom lakote. 

 

na naši OŠ so sicer zaznali problem, da mularija pred šolo zavije v nakup sladkarij, bonbonov, čokolad in podobnih pizdarij v bližnjo trgovino s čimer se potem sladijo po šolskih hodnikih. trend ki ga je vodstvo šole prepoznalo in ga poskušajo naslovit skozi pogovore.   

 

food environment thing 

https://www.instagram.com/p/CjwkxW4DSsm/

 

 

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka
tyne reče Dne, 30. 9. 2022 at 11:55:

Ma dej fukn se po štengah. KALORIJE SO POCENI. Zelenjava in sadje nista.

Dej no. Zdrava hrana ni nujno draga hrana. Če bi folk mal v nakupovalnem vozičku zamenju vse tiste piškote pa čipse pa litre kokakole s kksno pakungo paradajza al pa piksno čičerike, ne bi blo nobene škode.

Tut z belimi makaroni se da narest kul obrok, sam pazit morš na količino. Ne vem, nared fejk bolognese omakco z lečo, ki je zdrava in polna vlaknin, pa boš sit cel dan. Če je pa to že preveč dela, pol pa jeeeebiga.

Povezava do prispevka
rizz reče pred 2 urama:

Zdrava hrana ni nujno draga hrana.

Itak, da je. Saj je dovolj, da greš pogledat v trgovino; več, kot ima nek produkt zdravih pridevnikov, višja bo cena. 

 

Valda so opcije, ampak če te stane cca pol kg čevapčičev okoli 3€, pol kg paprike pa kaj, 1€ manj, ne moreš govoriti o poceni zdravi hrani. 

Povezava do prispevka

Ma ne vem no, sej maš basic good food, sploh če gledaš sezonsko. Jabolka, sezonske pomaranče, repa in zelje, stročnice, ovseni kosmiči, a ni to like cheap hrana? Dodaj še zmrznjeno sadje in zelenjavo (že zato, ker zdrži dlje) pa si.

 

Ne vem kaj so zdravi pridevniki, a to misliš uno BIO, non-GMO, ročno obrano s strani naše stare mame? Bv, drž se stran od opevane kvazi super hrane in uvožene eksotike, k ta res zna udart po denarnici.

 

 

Povezava do prispevka
rizz reče pred 5 urami:

Dej no. Zdrava hrana ni nujno draga hrana. Če bi folk mal v nakupovalnem vozičku zamenju vse tiste piškote pa čipse pa litre kokakole s kksno pakungo paradajza al pa piksno čičerike, ne bi blo nobene škode.

Tut z belimi makaroni se da narest kul obrok, sam pazit morš na količino. Ne vem, nared fejk bolognese omakco z lečo, ki je zdrava in polna vlaknin, pa boš sit cel dan. Če je pa to že preveč dela, pol pa jeeeebiga.

lol lečin bolognese, od mesnega sem vsaj sit, leča je pa kot vsaka stročnica kalorična bomba

slabe nasvete daješ

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...