Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče pred 34 minutami:

Kolega, ki dela v Lidlu pravi, da večina itak filajo vsi drugi kot stranke. Pravi tudi, da se končuje era brezplačnega polnjenja. A to drži? Že maja ali junija bi naj bilo ukinjeno in bo plačljivo.

 

Verjetno bo tko. V Nemčiji in Avstriji je baje že plačljivo. Ampak verjetno boš imelnkakšne bonuse za tistke, ki kupujejo pri njih.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 47 minutami:

Dobro, ti goroviš o državnih regulacijah. Jaz pa sem govoril o odločitvi zasebnega podjetja.

Saj je enako, tudi to je neka spodbuda. Dokler je majhen % ljudi ki to koristi ni opazen strošek, ko je masa dovolj velika pa tudi njim ni več vseeno :) 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 urama:

Vse samo kaže kake butaste cilje si je postavila EU glede elektrifikacije vozil. Če bi želeli karkoli doseči do 2030 ali 2035, bi morali močno stopnjevati spodbude in ugodnosti, ne pa jih ukinjati.

Problem je, da subvencije ti ne čutiš. Zaradi subvencij so cene avtov pol višje. Lep primer je bila nemčija, ki je ukinila subvencije in so proizvajalci takoj spustili cene za vrednost subvencij.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 11 urami:

Vse samo kaže kake butaste cilje si je postavila EU glede elektrifikacije vozil. Če bi želeli karkoli doseči do 2030 ali 2035, bi morali močno stopnjevati spodbude in ugodnosti, ne pa jih ukinjati.

Lej omrežje in proizvodnja ne zmore tega... Tak da forget it

  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Ravno pred kratkim sem bral Lidlovo spletno stran o električnih polnilnicah, ker so postavili polnilnico v Ribnici, ni pa še dejavna (mmg, na nalepki piše max. output DC/CHAdeMO 50 kW, AC 22 kW). Na strani je že vse pisalo, kot bi bilo plačljivo. Začetek polnjenja naj bi bil možen z aplikacijo Lidl Plus ali prek spletne strani. Cena 0,29 EUR na kWh, morda tudi časovna omejitev na največ eno uro. Ne morem preveriti, ker so stran umaknili.
https://www.lidl.si/c/lidl-informacije-elektricne-polnilnice/s10028170

uredilo bitje Kosinus
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 14 urami:

tole je cista norost do sedaj sem nalozil: 

 

Petrolov OneCharge, Gremo na Elektriko, Mega Mobility, Elen za Hrvasko,easypark, se geni manjka 

 

🤣

Najboljš je k ma vsaka drug use flow in ko neizogibno ne delajo ko jih rabiš. Ta del EV izkušnje je 20/10, če ne filaš avta doma oz na polnilnicah ki jih lahko vsaj v teoriji sam zrihtaš pol je EV totalne smeti. Dopuščam možnost da tesline polnilnice delajo ok, z ostalimi imam zelo slabe izkušnje.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...