Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Skynetz reče Dne, 17. 9. 2022 at 21:02:

Megane electric je hud. Sem bil na testni vožnji par dni nazaj, lepo se vozi, pa tudi notri je svetlobna leta pred VW. Kdo bi si mislil, da bom kdaj to rekel:D

ID3 so itak smeti notri (za cenovni rang 40 jurjev) :D Upam da je dosti boljši  Megane.

Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 18. 9. 2022 at 10:10:

a je to tisti, ki je 40k? :lol:

Sej vsi EVji so vsaj 40

Morski reče Dne, 19. 9. 2022 at 2:32:

ID3 so itak smeti notri (za cenovni rang 40 jurjev) :D Upam da je dosti boljši  Megane.

Je ja, pa še android automotive ima, tko da tudi sistem deluje precej bolje

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Se prav bencinar je dražji 7 centov na kilometer od elektrike.

Se pravi če delaš 15.000 kilometrov letno to nanese v petih letih 5000€.

 

Hyundai Kona Hybrid 25000€

Hyundai Kona EV 45000€

 

+ kolk več časa čakaš na benzah ko sem kam odpraviš z EV = time is money

 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 urami:

+ kolk več časa čakaš na benzah ko sem kam odpraviš z EV = time is money

 

 

Za večino folka, ki imajo električni avto se je tega zavedalo in nimajo problemov. Tudi sam ne.  Za enega direktorja, ki vsak dan gre v Munchen pri 160km/h pa zna biti problem.  Pri 130-140km pa Tesla naredi komot 250-300km. Se ustaviš za 20-30min in greš dalje. Ni noben bav bav.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 55 minutami:

 

Za večino folka, ki imajo električni avto se je tega zavedalo in nimajo problemov. Tudi sam ne.  Za enega direktorja, ki vsak dan gre v Munchen pri 160km/h pa zna biti problem.  Pri 130-140km pa Tesla naredi komot 250-300km. Se ustaviš za 20-30min in greš dalje. Ni noben bav bav.

tesla ma še vsaj spodoben range, elektro pugi partner ga ima kakšnih 100km

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 urami:

Se prav bencinar je dražji 7 centov na kilometer od elektrike.

Se pravi če delaš 15.000 kilometrov letno to nanese v petih letih 5000€.

 

Hyundai Kona Hybrid 25000€

Hyundai Kona EV 45000€

 

+ kolk več časa čakaš na benzah ko sem kam odpraviš z EV = time is money

 

 

 

Torej bi jaz v 5 letih prišparal cca 8750€. Torej da se ti povrne večji strošek nakupa bi rabil nekje 15 let, takrat pa bi itak že baterija crknila 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 24 minutami:

 

Kasko za 60k Teslo je od 850 do 1200eur

Sem šel na wiz.si pogledat razliko za dva avta. Tesla model 3 long range in Octavia. Oboje letnik 2022, z istimi podatki kar se tiče premijskih razredov itd. Kasko + parkirišče. Tesla 1800€, Octavia 1000€.

 

Jaz pa trenutno dam 500€.

 

Torej samo za zavarovanje daš skoraj še enkrat več.

 

Če prideš res ceneje 7c na km z EVjem pomeni da bi jaz recimo prišparal 1750€ letno, če odštejem razliko v zavarovanju je manj kot 1000€ razlike na leto. Razlika v nakupni ceni pa je glih ene 30k. Torej po cca. 30 letih bi si povrnil nakup Tesle v primerjavi z Octavio. Dober deal, ni kej :D

 

Če grem delat računico s trenutnim avtom, pa bi bila računica verjetno nekje čez 50let

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 54 minutami:

Sem šel na wiz.si pogledat razliko za dva avta. Tesla model 3 long range in Octavia. Oboje letnik 2022, z istimi podatki kar se tiče premijskih razredov itd. Kasko + parkirišče. Tesla 1800€, Octavia 1000€.

 

Jaz pa trenutno dam 500€.

 

Torej samo za zavarovanje daš skoraj še enkrat več.

 

Če prideš res ceneje 7c na km z EVjem pomeni da bi jaz recimo prišparal 1750€ letno, če odštejem razliko v zavarovanju je manj kot 1000€ razlike na leto. Razlika v nakupni ceni pa je glih ene 30k. Torej po cca. 30 letih bi si povrnil nakup Tesle v primerjavi z Octavio. Dober deal, ni kej :D

 

Če grem delat računico s trenutnim avtom, pa bi bila računica verjetno nekje čez 50let

 

Screenshot_20221018_155940.jpg

Povezava do prispevka

Ja, v redu. Ti imaš verjetno 1 premijski razred, pa dodatni popusti itd. Bistvo je, da sem napisal zase koliko pride eno in drugo in razliko med njimi. Oboje sem dal v izračun 7 premijski razred, ki ga imam. Če bi dal 1 bi bilo drugače, vendar razlika bi bila v % še vedno ista.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 24 minutami:

Hja moj prvi avto tudi ji imel popustov. Sem pa zato imel 106ko. S časoma bildaš popuste. Samo realno dobiš pod 1200eur komot kasko. Cestnine ni!

No, ampak hočem rečt da ti velja zdej popust za vsak avto, tko da če bi vzel en avto, ki ni EV bi blo pol ceneje verjetno.

 

Za cestnino se ne sekiram, ker mislim da dam glih 60€ za to :) 

Povezava do prispevka

Citroen se je kar fajn opekel s EVji. Berlingota EV so začeli prodajati z januarjem 2022. Potem so hitro pripravili Berlingota N1, ki je obično potniško vozilo preoblečeno v tovorno/gospodarsko vozilo (ima le hitro odstranljivo mrežo za sedeži in seveda dizel opcijo). 

image.thumb.png.4aa20caafa91cefb8ec777c7b6109876.png

Povezava do prispevka
Chris reče pred 1 uro:

Citroen se je kar fajn opekel s EVji. Berlingota EV so začeli prodajati z januarjem 2022. Potem so hitro pripravili Berlingota N1, ki je obično potniško vozilo preoblečeno v tovorno/gospodarsko vozilo (ima le hitro odstranljivo mrežo za sedeži in seveda dizel opcijo). 

image.thumb.png.4aa20caafa91cefb8ec777c7b6109876.png

 

Pa to je top novica. Samo ne bo ceneje. Kar je minus.   Sploh ni mi jasna njihova odločitev da Berlingota delajo samo električnega.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...