Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče Pravkar:

 

Ja, sem vseeno eno leto upal, da bi lahko skombiniral z 2 polnilnicama, ki ju imam v radiju 200m od doma... ampak ne bo šlo. Čez par let mogoče, do takrat pa nasvidenje EV :D

Mislim, sej lahko. Ampak zakaj bi, ker cel point EVja je to, da ti olajša in poceni lajf. Torej, da zjutraj je že predgret, poleti shlajen in poln. Pa da polniš doma in prišparaš na gorivu. Če tega ni, res ne vidim smisla. Že tako sprejmeš določene kompromise in moreš malo prilagodit lajf (na boljše in tudi na slabše), zakaj bi si še dodatno otežil življenje in iskal polnilnice. Če lahko polniš v službi vsaj je potem to spet drugo, če pa ne moreš ne doma ne v službi, pol ne vidim čisto nobenega smisla.

Povezava do prispevka

Živim v malem kraju, ki je od enega konca do drugega dober kilometer in imamo še vedno 3 polnilnice zastonj. Nimam pojma kako dolgo še. Saj pravim, da sem iskal variante, ampak na koncu žal vseeno ugotovil, da še nismo prii nas perajt na to. Občina napoveduje še nekakšne dodatne subvencionirane tokrat... ampak kaj vem kako in kaj bo. Ne bom riskiral zaenkrat. Saj pol lahko menjam čez 3-4 leta, če se pokažejo boljši časi za to. V bloklu ne verjamem, da bomo imeli v bližnji pirhodnosti možnost.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 5 minutami:

Živim v malem kraju, ki je od enega konca do drugega dober kilometer in imamo še vedno 3 polnilnice zastonj. Nimam pojma kako dolgo še. Saj pravim, da sem iskal variante, ampak na koncu žal vseeno ugotovil, da še nismo prii nas perajt na to. Občina napoveduje še nekakšne dodatne subvencionirane tokrat... ampak kaj vem kako in kaj bo. Ne bom riskiral zaenkrat. Saj pol lahko menjam čez 3-4 leta, če se pokažejo boljši časi za to. V bloklu ne verjamem, da bomo imeli v bližnji pirhodnosti možnost.

Novogradnje bodo imo imele to zrihtano. Že 5 let nazaj, ko sem bil v Oslu v nekem airbnbju, je imel vsak parking v garažni hiši svojo polnilnico. Vsak. Tudi danes vsak, ki bajto gradi al obnavlja si to zrihta. Stari bloki brez parkingov oz garaž pa so problematični ja.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 16 minutami:

 

Točno v takem bloku sem. Ziher ne bo nobene hitre rešitve. Res mi ni jasno kako mislijo speljati to s temi EU direktovami. So si zelo ambiciozno zastavili. Pri nas če 30 ljudi letos kupi EV smo v pizdi z javnimi polnilnicami. 

Tko bom rekel, za take kot si ti ni pričakovano da bodo menjali, vsaj ne dokler se ne spremeni kaj pri tehnologiji baterij in polnjenja, kar se imo ne bo zgodilo še dolgo.

 

Je pa tudi tle kakšna dodatna rešitev. Lahko povem, da so v Italiji imeli subvencije za izolacijo hiš in blokov za 110%. Torej si dobil več denarja, kot si ga porabil. Če bo Slovenija ful zamujala pri izpustih oz. zeleni energiji bodo ziher dali kakšne dodatne subvencije. Lahko bodo vzdrževalci starih blokov dobili subvencionirano postavitev polnilnic v prihodnosti, kdo ve.

 

Glede na to da zdej tudi net meteringa ni več se bodo pomoje vrnile tudi subvencije za SE.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 urama:

 

Točno v takem bloku sem. Ziher ne bo nobene hitre rešitve. Res mi ni jasno kako mislijo speljati to s temi EU direktovami. So si zelo ambiciozno zastavili. Pri nas če 30 ljudi letos kupi EV smo v pizdi z javnimi polnilnicami. 

 

Jaz sem tudi v bloku. Če ne bi imel velike baterije in polnilnice v firmi, se ne bi odločil za EV.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 5. 1. 2024 at 11:44:

image.png.e45e782763d120a99a63f12be61523ef.png

Cena avta pa velikost? Also štrom bo šel oreng gor soon. Sploh za polnjenje je marsikje že 5-10x dražje od splošne cene.

 

PuskA reče pred 9 urami:

 nov passat v drvarnica edition je 40k, model 3 je pa tud 40k ish

 

saj sem lih passata menjal za model 3, racunica je tk da za pasata sem mogu zravn placvat da se na siht vozim, na tesli mi pa siht placuje leasing.

Ma ja valda računica je kot vedno če maš prevec denarja se vse splača :) meni se ne izide ker ne obstaja uporaben družinski ev za 5 članov.

 

Skynetz reče pred 7 urami:

Ampak sej je jasno, da (zaenkrat) se ti EVja ne splača kupit, če ne polniš doma.

Jap, pa se to se ne bo več v prihodnosti.

 

Skynetz reče pred 7 urami:

Mislim, sej lahko. Ampak zakaj bi, ker cel point EVja je to, da ti olajša in poceni lajf. Torej, da zjutraj je že predgret, poleti shlajen in poln. Pa da polniš doma in prišparaš na gorivu. Če tega ni, res ne vidim smisla. Že tako sprejmeš določene kompromise in moreš malo prilagodit lajf (na boljše in tudi na slabše), zakaj bi si še dodatno otežil življenje in iskal polnilnice. Če lahko polniš v službi vsaj je potem to spet drugo, če pa ne moreš ne doma ne v službi, pol ne vidim čisto nobenega smisla.

Ne to ni point evja. To je marketing pitch :) point je da te olupijo. Early do bili kinda cheap, subvencija, zaštojn polnjenje. Zdej že ni več tok cheap. Bo pa se dražje. Pa obvezno po zakonu. Nice, a?

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 5. 1. 2024 at 16:12:

Se jaz spomnim, skoraj vsak dan ko sem šel v LJ in nazaj sem srečal vsaj eno teslo in ponavadi vozijo res počasi, tko max 110 na desnem pasu. Smešno videt ko vse tesle prehitiš s 13 let staro kanto.

jst sem videl enega z Y, k je bil tacajt lepo na telefonu

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 14 urami:

Cena avta pa velikost? Also štrom bo šel oreng gor soon. Sploh za polnjenje je marsikje že 5-10x dražje od splošne cene.

 

Ma ja valda računica je kot vedno če maš prevec denarja se vse splača :) meni se ne izide ker ne obstaja uporaben družinski ev za 5 članov.

 

Jap, pa se to se ne bo več v prihodnosti.

 

Ne to ni point evja. To je marketing pitch :) point je da te olupijo. Early do bili kinda cheap, subvencija, zaštojn polnjenje. Zdej že ni več tok cheap. Bo pa se dražje. Pa obvezno po zakonu. Nice, a?

5-10x dražje? lol. Na SC imaš 0.35c na kWh. Pri neki povprečni porabi EVja danes je to še vedno pol ceneje kot bencin.

 

Motiš se, obstaja. Kia EV9. Samo verjetno nisi zadel na loteriji :D

 

Zakaj se pa ne bi v prihodnosti? A misliš da bo elektrika šla gor za 10x, bencin pa se bo pocenil al kaj? haha.

 

Ne vem, če se glih strinjam s tem. Do zdej sploh ni blo niti enega EVja, ki bi ga lahko kupil in živel z njim. Nobenega. Zdej jih je že kar precej. Drago pa so bili prej in so tudi zdej. Ampak tudi navadni ICE avti so se absurdno podražili, so na splošno cene v pizdi, ne samo EVjev. To da je obvezno po zakonu me ne moti, bomo vsaj neodvisni od OPEC kartela in nategunov. V vsakem primeru je to še zelo daleč in bo takrat tudi tehnologija precej napredovala, bo pa treba začet nuklearko počasi gradit..

Morski reče pred 14 urami:

lol polnjenje tudi 0.8 na kwh na nekaterih hitrih polnilnicah. ni čudno da se nekateri cijazijo po AC če je lahko vožnja draga kot da bi mel avto s porabo 15 litrov :D

A nima IONITY ceno 0.5€? Še vedno ceneje kot povprečna poraba bencinarja. Cjazijo se, ker so debili, ne zato ker je drago. Če greš primerjat ceno elektrike pa bencina je še vedno velika razlika.

Povezava do prispevka

Cene so na netu.

 

ionity direct brez naročnine je 0.79eur na 1kwh.

Z naročnino 0.59eur.

 

torej z naročnino je tam tam z močnim bencinarjem, morda dražje če pohodiš.


ni ravno ugodno več tole.


Zato tesla + supercharger je zmagovalna kombinacija

Povezava do prispevka
Morski reče pred 18 minutami:

Cene so na netu.

 

ionity direct brez naročnine je 0.79eur na 1kwh.

Z naročnino 0.59eur.

 

torej z naročnino je tam tam z močnim bencinarjem, morda dražje če pohodiš.


ni ravno ugodno več tole.


Zato tesla + supercharger je zmagovalna kombinacija

To je kr drago ja. Ampak sej smo že debatirali, če ne polniš doma ali v službi ne kupiš in niti ne gledaš. Če pa polniš doma in moreš 2x letno polnit na IONITY, pa ni omembe vredno.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 3 urami:

5-10x dražje? lol. Na SC imaš 0.35c na kWh. Pri neki povprečni porabi EVja danes je to še vedno pol ceneje kot bencin.

 

Motiš se, obstaja. Kia EV9. Samo verjetno nisi zadel na loteriji :D

 

Zakaj se pa ne bi v prihodnosti? A misliš da bo elektrika šla gor za 10x, bencin pa se bo pocenil al kaj? haha.

 

Ne vem, če se glih strinjam s tem. Do zdej sploh ni blo niti enega EVja, ki bi ga lahko kupil in živel z njim. Nobenega. Zdej jih je že kar precej. Drago pa so bili prej in so tudi zdej. Ampak tudi navadni ICE avti so se absurdno podražili, so na splošno cene v pizdi, ne samo EVjev. To da je obvezno po zakonu me ne moti, bomo vsaj neodvisni od OPEC kartela in nategunov. V vsakem primeru je to še zelo daleč in bo takrat tudi tehnologija precej napredovala, bo pa treba začet nuklearko počasi gradit..

A nima IONITY ceno 0.5€? Še vedno ceneje kot povprečna poraba bencinarja. Cjazijo se, ker so debili, ne zato ker je drago. Če greš primerjat ceno elektrike pa bencina je še vedno velika razlika.

A ni bil kWh doma like 11centov? Al se kaj narobe spomnim? Pa omreznina i guess x2

 

Aja drugač sem pa glih mel offer ko so unveilal ev9 da bo v EU. Mal predrago no, also nima 3 sedežev v 2. Vrsti! Faking fail torej ne cilja bit družinski avto očitno. Nek trend je da praktično ni več 3 seats in 2nd row avtov. Ajde v kombiju ki ma 1m prtljažnik za 3. Vrsto te boli kurac samo tule ni. Sad

 

Mercedes eqv niti ni tok dražji... No je ko dodaš.mal.opreme :)

 

Morski reče pred 2 urama:

Cene so na netu.

 

ionity direct brez naročnine je 0.79eur na 1kwh.

Z naročnino 0.59eur.

 

torej z naročnino je tam tam z močnim bencinarjem, morda dražje če pohodiš.


ni ravno ugodno več tole.


Zato tesla + supercharger je zmagovalna kombinacija

Haha, sej tud Tesla ne bo forever free. Garantiram. Jeba je ker je lahk jutri. Lahk pa čez 10 let

uredilo bitje jlpktnst
Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 45 minutami:

A ni bil kWh doma like 11centov? Al se kaj narobe spomnim? Pa omreznina i guess x2

 

Aja drugač sem pa glih mel offer ko so unveilal ev9 da bo v EU. Mal predrago no, also nima 3 sedežev v 2. Vrsti! Faking fail torej ne cilja bit družinski avto očitno. Nek trend je da praktično ni več 3 seats in 2nd row avtov. Ajde v kombiju ki ma 1m prtljažnik za 3. Vrsto te boli kurac samo tule ni. Sad

 

Mercedes eqv niti ni tok dražji... No je ko dodaš.mal.opreme :)

 

Haha, sej tud Tesla ne bo forever free. Garantiram. Jeba je ker je lahk jutri. Lahk pa čez 10 let

Sej tesla nima free polnjenja, pač cenejše je.

 

Veš da niti ne vem, kolko trenutno plačujem za kWh. Ampak če se prav spomnim je VT okoli 17c, MT pa okoli 13c. Bi mogu pogledat na račun. Omrežnina bo dražja ja, ampak avto itak polniš ponoči, takrat pa je načeloma poceni, tko da mislim da tle velike razlike ne bo, lahko pa da se motim.

 

To da nima 3 sedežev pa nisem vedel, a res nima? Glede na velikost avta je malo smešno, če res nima.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Sej tesla nima free polnjenja, pač cenejše je.

 

Veš da niti ne vem, kolko trenutno plačujem za kWh. Ampak če se prav spomnim je VT okoli 17c, MT pa okoli 13c. Bi mogu pogledat na račun. Omrežnina bo dražja ja, ampak avto itak polniš ponoči, takrat pa je načeloma poceni, tko da mislim da tle velike razlike ne bo, lahko pa da se motim.

 

To da nima 3 sedežev pa nisem vedel, a res nima? Glede na velikost avta je malo smešno, če res nima.

Nisem bil specifičen, ma klop 2+1 jaz bi 1+1+1 in sem to tudi kupil. Pa nemoj da ne srednji sedez ožji. Tud pogosto.

 

Valda Majo pa potem se 6 sedežno opcijo. Da.se ne pretvarja več avto da ma 3 sedišča ala klop ampak je kar eksplicitno...

Povezava do prispevka

Sej so ga kupili za isto ceno. Nemčija je ukinila subvencije za EVje, kar bi mogli počasi tudi pri nas in je takoj VW spustil cene za toliko, kot so bile subvencije. Toliko o temu, zakaj avti ne morejo bit cenejši, ker je proizvodnja ful draga. Nategovanje. Me prav zanima kaj bo zdej naredila Tesla v USA, ker so isto ukinili subvencije za vse avte, ki nimajo ključnih komponent narejenih tam. Predvidevam da bodo tudi kmalu precej spustili cene.

 

Morda se bo to zgodilo, ko bo predstavljen nov Model 3 tudi v USA, lahko pa kasneje, ker bo verjetno na začetku povpraševanje precej veliko.

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 5. 1. 2024 at 16:12:

Dej bodi car, pa naredi en test zame. Pejdi iz LJ do KP pa nazaj pa vozi 130 kolkor se pač da glede na promet. Ta kolega ki je tudi kupil 3 SR zdej pred 1 mesecem je šel, ampak vozil 100, 110 itd. to mi nič ne pomaga :D 

Jz sm mel pri 140km/h z ID4 relacija Lj-Mb porabe okoli 20, +-1. Ko sem šel 150, nedelja zvečer, je blo temu primerno več ampak v vsakem primeru mislim da krepko pod 20 ne prideš z ničemer.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...