Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Morski reče pred 33 minutami:

V nemčiji je dražje kot model 3:lol:

 

Malo je lol ja, ampak če pomisliš, da ima še vedno vse ročke, drive select ročko, brisalce, ki delajo, kamero spredaj, ekran pred voznikom, HUD, USS itd. ugotoviš da mogoče ni :D

 

Volan mi je pa grd ko hudič, ne vem kdo je to dizajniral.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka
PuskA reče pred 1 uro:

a brisalci naj ne bi delali na model 3?

Bolj slabo (kolega ima novo Model 3)

bainit reče pred 1 uro:

rezervni  deli bodo najbrž problem...

A za Teslo al BYD? Pomoje kr za oboje

Morski reče pred 1 uro:

Ma superchargerji so nerealna prednost Tesle pred ostalimi. 

So ja, zaradi cene predvsem, ampak jih je v Slo itak tolko malo, da verjetno sploh ne bi nobenega mogu koristit.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 5 urami:

Pa šušlja se, da bo vsaj še ena hitra polnilnica v LJ.

 

 

Screenshot_20240117_041249_Tesla.jpg

To je meni komplet useless. Pri Kozini mi je preblizu doma ali pa predaleč, V Ljubljani kar sem slišal so itak obupne, pa rabiš enako dol z avtoceste it, na Gorenjskem pa moreš naredit tudi večji reroute poti, da prideš do tja.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 21 minutami:

To je meni komplet useless. Pri Kozini mi je preblizu doma ali pa predaleč, V Ljubljani kar sem slišal so itak obupne, pa rabiš enako dol z avtoceste it, na Gorenjskem pa moreš naredit tudi večji reroute poti, da prideš do tja.

ce nimas doma za filat, pozab, ker ni vec racunice... no razn ce ti je vseen za dnar.

 

drugac men brisalci normalno delajo :D še šobe majo not zmontirane, da ne iz havbe gor sprica, ampak iz brisalcev... 

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 6 minutami:

ce nimas doma za filat, pozab, ker ni vec racunice... no razn ce ti je vseen za dnar.

 

drugac men brisalci normalno delajo :D še šobe majo not zmontirane, da ne iz havbe gor sprica, ampak iz brisalcev... 

Mam doma za filat in SE na strehi. Ampak to ne pomeni, da polnit zunaj nikoli ne rabim. Nisem couch potato in sem precej okoli. Pozimi hodim smučat (400km najmanj), poleti v hribe ali pa bajkat (spet 300-400km), pa med tednom če grem do pisarne pa nazaj naredim tudi že 230km+. Ne morem naredit teh poti, brez da bi polnit vmes, ker so žal baterije še preveč v pizdi

Povezava do prispevka

mja pol je pac za daljse poti kompromis... ko tankas 40-50 centov/kwh, je konc prihranka pri gorivu glede na traktorje. evo do 300 km pa filanje doma je bilanca za december pri men:

 

 

 

image.thumb.png.183f95e53fdac3267d280d805739ae3b.png

 

 

polnilnica:

 

image.png.a095290214d8eef2bb2fd77251ba070e.png

 

avg poraba 17kwh/100km = 2,4€ elektrike / 100 km

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ne, samo na moji relaciji 92km je 57km avtoceste pa vsi trojanski tuneli in promet ob sestih zjutraj. Ce mas pred hiso avtocesto potem bo poraba valda visja, ker orenk ga cukne pri 110+.. Par postov nazaj mam, ko sem imel prazno cesto in je na isti relaciji letelo kolker tolk legalno skoz tunele (120), ostalo 150-180, pa potem isti kos regionalke... je blo neke 21kwh/100 na koncu z avg 100kmh. slabe 10 min razlike v casu poti... ce ga tiscim kolker se upam bi mogoce zlezu na tej relaciji  average na 110kmh, sam si skos v pikah teritoriju takda to ni zdravo :D 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 3 urami:

To je meni komplet useless. Pri Kozini mi je preblizu doma ali pa predaleč, V Ljubljani kar sem slišal so itak obupne, pa rabiš enako dol z avtoceste it, na Gorenjskem pa moreš naredit tudi večji reroute poti, da prideš do tja.

 

V LJ se bo širila na 12 ali 16 polnilnic. Nisem 100% koliko. Rabiš pol minute do minute iz avtoceste do polnilnice.

Baje bo še ena v Rudniku.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 uro:

 

V LJ se bo širila na 12 ali 16 polnilnic. Nisem 100% koliko. Rabiš pol minute do minute iz avtoceste do polnilnice.

Baje bo še ena v Rudniku.

Tista v Žirovnici je precej v pizdi.

PuskA reče pred 1 uro:

Ne, samo na moji relaciji 92km je 57km avtoceste pa vsi trojanski tuneli in promet ob sestih zjutraj. Ce mas pred hiso avtocesto potem bo poraba valda visja, ker orenk ga cukne pri 110+.. Par postov nazaj mam, ko sem imel prazno cesto in je na isti relaciji letelo kolker tolk legalno skoz tunele (120), ostalo 150-180, pa potem isti kos regionalke... je blo neke 21kwh/100 na koncu z avg 100kmh. slabe 10 min razlike v casu poti... ce ga tiscim kolker se upam bi mogoce zlezu na tej relaciji  average na 110kmh, sam si skos v pikah teritoriju takda to ni zdravo :D 

Jaz imam povprečno hitrost vsaj 110, relacija 230km. Od doma do AC imam 500m, od AC do pisarne pa trenutno cca 3km. Tko da 213km AC od doma so službe pa nazaj, verjetno bi bla poraba kr okoli 20kWh, zdej pozimi še več. Tko da verjetno z 2.3€ne bi prišel skozi haha

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...