Skoči na vsebino

[AMA] Sem zaposlen v nevladni organizaciji s statusom delovanja v javnem interesu


Priporočeni prispevki

sadhu sequencer reče pred 9 urami:

 

Očitno si spregledal tisti del, kjer sem napisal, da so pobijali slovenske državljane. Vsekakor podjetje Lafarge lahko obratuje v okviru določenih okoljskih norm, to jim je bilo povedano.  Vendar so raje šli tam, kjer je legalno delati svinjarijo in uničevati življenja ljudi. Za Američane sam veš, da z veseljem onesnažujejo svoje okolje. No, tukaj je Slovenija, je črno na belem naprednejša država od ZDA na energetskem in okoljskem področju.

 

Gorenje pa nima veze s tem, saj niso kršili zakonov, malo mešaš zadeve. Okoljskim NVO smo lahko hvaležni, da ohranjajo našo državo. Sicer pa raje vidim, da imamo 50% brezposelnost in civilizacijo na nivoju Afganistana, kot pa da mojo domovino uničuje neka francoska firma.

 

236144ac920e149c1b0305872a1363b9.jpg

 

Se strinjam. Kaj ti nuca 100% zaposlenost v regiji, če imaš potem 50+% obolelost za xy boleznimi in obremenjuješ zdravstveni sistem in/ali imaš slabo kakovost živjenja. Kje je una statistika, ki kaže kako slabo zdravstveno stanje je v okolici celja zaradi Cinkarne. 

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 1 uro:

Dobro da predvidevaš kdo bo šiht zgubil.

Revoz ve, da če preveč Bosancev odpusti, jih ne bodo več nazaj dobili, ko jih bodo rabili, ker jug je izpraznjen delovne sile.

 

Ja najprej tisti, ki so zgolj v nočni izmeni. Ti so skoraj sami Bosanci. Potem pa predvidevam, da bodo od ostalih, zaradi miru, najprej odpustili tujce in šele na koncu domačine. Tudi zakonodaja nekaj takšnega govori - da tujca vzameš takrat, ko doma ne najdeš primernega delavca. Nekaj v tem stilu.

 

AtÍka reče Dne, 18. 5. 2020 at 22:42:

 

:):)To je mel že Pol Pot (Rdeči Kmeri) točno take preizkuse. Intelektualce na njive ali kar v zapor.

Lahko si vsak pogleda kako klavrno je končala "Demokratična" Kampučija.

To se zgodi, ko te podpirajo Američani.

Povezava do prispevka

Mi smo na cakanje samo Slovence dali. Bosanci bi sli severneje in ne bi vec nazaj prisli. In tko ne bi meli vec dovolj delovne sile ob zagonu. 
edit: Bosanci in Srbi. Mislim da imamo celo več iz Srbije delovne sile. Je tam še slabše kot v Bosni z delom verjetno.

Oziroma Bosancev za delo najbrž zmanjkalo, pa se gre čedalje bolj proti jugu 

uredilo bitje Caffrey
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 1 uro:

Prosil bi, da se od sedaj naprej oddaljite od uporabe besede "parazit" direktno soforumašu. Uporabniku VonGriffin sem dal opozorilo. Lahko napišete, da so NVO paraziti in da so ta in tista organizacija paraziti, sam ne direkt naslavljat uporabnikov prosim. Hvala za razumevanje.

 

A velja to tudi za besedo zajedalec oz za prevod angleske razlage 

Navedek

one who lives at another's expense

 

Povezava do prispevka
cocacola reče pred 3 urami:

 

What. 

 

A lahko prosim elaboriraš tole, kako točno lahko nvo prispeva k bdpju?

 

Tako da prepreci izgradnjo nove tovarne.

Potem se najdejo, tisti, ki zivijo na racun drugih in izracunajo da je par dreves in grmovja vredno 100x vec kot tista tovarna

Povezava do prispevka

Storitve so zelo različne: od proizvodnje, prodaje izdelkov, gostinstva, nudenja prostorov in nastanitev, do bolj mehkih kot so svetovanja, izobraževanja, raziskovanje/pisanje, team buildingi, koncesijske dejavnosti ... niti naštet ne morem vsega. Pač skoraj vse in za isto raznolike kupce. Delno je pestro zato, ker nas je veliko in pokrivamo različna področja z zelo različnimi prilikami, delno pa iz nuje, ker na državo ne moreš računati, sploh če se gre za profesionalno NVO z zaposlenimi.

Povezava do prispevka
lynx reče pred 56 minutami:

Storitve so zelo različne: od proizvodnje, prodaje izdelkov, gostinstva, nudenja prostorov in nastanitev, do bolj mehkih kot so svetovanja, izobraževanja, raziskovanje/pisanje, team buildingi, koncesijske dejavnosti ... niti naštet ne morem vsega. Pač skoraj vse in za isto raznolike kupce. Delno je pestro zato, ker nas je veliko in pokrivamo različna področja z zelo različnimi prilikami, delno pa iz nuje, ker na državo ne moreš računati, sploh če se gre za profesionalno NVO z zaposlenimi.

 

A si lahko bolj specifičen? Kaj točno katera organizacija dela in kdo na trgu za to plača, pa še recimo kakšen primer budgeta nvoja in koliko od tega % gre za plače zaposlenih. Na prvi strani namreč trdiš, da je nvo sektor prispeval 2,39% bdpja in da so se vložena sredstva potrojila. Če država letno nameni 300 mil € za nvoje, potem to znaša cca 1 milijardo €,  od kje je ta denar in kdo ga ima. Zakaj nvoji jamrajo glede sredstev, če lahko dosegajo 300% donose?

Pa jst se bojim, da ti mešaš porabo bdpja z ustvarjanjem bdpja.

Povezava do prispevka

Najbolj konkreten primer, ki mi pade na pamet pa da ima še uradno revidirano poročilo (obvezno za vse z nad 1 mio prometa), je PD Ljubljana Matica. Celotno finančno poročilo imaš tukaj:

https://www.pd-ljmatica.si/wp-content/uploads/2019/04/porocilo_revizorja_2018.pdf

Torej drobiž od članarin in vodenja, glavnino pa prinesejo in odnesejo koče. V njihovem primeru je velika večina strank fizična oseba.

Povezava do prispevka
lynx reče pred 10 minutami:

Najbolj konkreten primer, ki mi pade na pamet pa da ima še uradno revidirano poročilo (obvezno za vse z nad 1 mio prometa), je PD Ljubljana Matica. Celotno finančno poročilo imaš tukaj:

https://www.pd-ljmatica.si/wp-content/uploads/2019/04/porocilo_revizorja_2018.pdf

Torej drobiž od članarin in vodenja, glavnino pa prinesejo in odnesejo koče. V njihovem primeru je velika večina strank fizična oseba.

 

Sem na hitro preletel in nikjer ne vidim nekega žrtvovanja posameznikov za javno dobro o katerem nas skušaš prepričevati.

 

Tole je pač zlata jama za določene posameznike. Od države imajo podarjeni monopol in koncesijo za tržno dejavnost na zelo dobro obljudenih lokacijah. Kljub temu že na začetku poročila jokajo glede državne pomoči za vzdrževanje teh glavnih objektov od katerih imajo tudi ves promet. Slučajno to berem jaz, ki imam celo nekaj pojma o teh zadevah in vem, da je bo takih prihodkih sploh pa število "prostovoljcev" vzdrževanje nekaj planinskih koč mačji kašelj. Za primer povem, da ima že dobro stoječa slovenska kmetija letne prihodke okoli 100k € in od tega morajo vzdrževati mnogo več in bolj sofisticirano infrastrukturo, da ne govorim o vlaganjih v mehanizacijo, no pa jim gre nekako skozi, medtem ko to društvo pri vseh x100 sredstvih dela izgubo. Aja, pomemben podatek je pa še, da vsako leto gre pol milijona € za plače, verjetno tu tiči razlog.

 

V glavnem tukaj si dal primer profitne organizacije, ki jo še vsako leto ven bailouta država.

 

A ostalih pa ne boš komentiral?

  • Nekul -1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 6 minutami:

Sem na hitro preletel in nikjer ne vidim nekega žrtvovanja posameznikov za javno dobro o katerem nas skušaš prepričevati.

 

V sklopu planinskih društev deluje en kup markacistov, ki prostovoljno in brezplačno urejajo in označujejo planinske poti. Pod poti, ki jih vzdržuje PD Ljubljana matica, spada npr. tud pot na Triglav.

 

Planinske koče, ki so v lasti PDjev, so pač vir dohodka.

Povezava do prispevka

Ne vem kje ti vidiš državni bailout: v 2018 so dobili slaba dva jurja od MOL, potem je pa še za 11k kratkoročnih terjatev iz javnih sredstev. Če oboje upoštevaš v isto leto, je to še vedno le 1 % prihodkov.

 

Primerjava kmetije z visokogorsko kočo je pa sploh smešna.

 

In se ne gre samo za poti, zagotavljanje varnosti (s potmi, objekti in reševalci), generiranje prometa v dolini, izobraževanje, vzgojo in še kaj, a vem, da ti je vseeno.

 

Ne, ostalih 29k ne bom komentiral. Kot sem predvideval, nima smisla.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 33 minutami:

 

V sklopu planinskih društev deluje en kup markacistov, ki prostovoljno in brezplačno urejajo in označujejo planinske poti. Pod poti, ki jih vzdržuje PD Ljubljana matica, spada npr. tud pot na Triglav.

 

Planinske koče, ki so v lasti PDjev, so pač vir dohodka.

 

Okey, a pa to je ful zahtevno delo urejanje peš poti v gozdu?

 

Ti bom še jaz povedal drugo plat medalje. Kot prvo, ker tema ravno meji na naravovarstvene organizacije, če dosledno upoštevamo treehuggersko vegansko teorijo, je množično hribolazenje zelo anti naravovarstvena dejavnost. Ampak mene to ne moti, ker meni se zdi prav, da človek lahko uživa v naravi. Kot drugo, kot lastnik ene izmed gozdnih parcel čez katero poteka planinska pot, ti lahko povem, da edino kdor recimo pobira smeti za hribolazci so lastniki parcel. Enako tudi samo lastniki parcel plačujemo letni pavšal za vzdrževanje gozdnih cest, čeprav jih ironično ravno mi najmanj uporabljamo. Pol imaš zelo priljubljeno dejavnost lomljenje mladega drevja za izdelovanje pohodniških palic. Ali pa ko celotna gozdna površina pod planinsko kočo postane wc prostor za domače živali, če misliš da se ne pozna pri enem psu pomnoži x 100 na dan.  Pa primer žledoloma pred leti, ko so ti markacisti sposobni random v drva žagati hlodovino, ki je rasla 100 let, ker je pač najbolj pomembna stvar na svetu, da nek rekreativec slučajno ni oviran na svoji planinski poti.

uredilo bitje cocacola
  • Nekul -1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
lynx reče pred 16 minutami:

Ne vem kje ti vidiš državni bailout: v 2018 so dobili slaba dva jurja od MOL, potem je pa še za 11k kratkoročnih terjatev iz javnih sredstev. Če oboje upoštevaš v isto leto, je to še vedno le 1 % prihodkov.

 

Primerjava kmetije z visokogorsko kočo je pa sploh smešna.

 

In se ne gre samo za poti, zagotavljanje varnosti (s potmi, objekti in reševalci), generiranje prometa v dolini, izobraževanje, vzgojo in še kaj, a vem, da ti je vseeno.

 

Ne, ostalih 29k ne bom komentiral. Kot sem predvideval, nima smisla.

 

Ne ti meni nima smisla. Odprl si to temo in na veliko začel kako so nvoji ključni člen za obstoj zahodne civilizacije. Odgovori sedaj kam gre letno 300 mil € in zakaj moramo slovenski davkoplačevalci prisilno financirati med drugimi odkrito narkomanske in teroristične organizacije.

 

In primerjava s kmetijo ni smešna. Kar navedi stroške z vzdrževanjem neke planinske koče na poljubni višini, pa bomo skupaj prešteli zidake in strešnike, pa število potrebnih prostovoljcev in ceno, da se to dostavi do vrha. Pol bomo pa še pogledali stroške, ki jih ima povprečna kmetija, se bo hitro videlo kdo ima prav.

uredilo bitje cocacola
  • Nekul -1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 8 minutami:

 

Okey, a pa to je ful zahtevno dela urejanje peš poti v gozdu?

 

Ti bom še jaz povedal drugo plat medalje. Kot prvo, ker tema ravno meji na naravovarstvene organizacije, če dosledno upoštevamo treehuggersko vegansko teorijo, je množično hribolazenje zelo anti naravovarstvena dejavnost. Ampak mene to ne moti, ker meni se zdi prav, da človek lahko uživa v naravi. Kot drugo, kot lastnik ene izmed gozdnih parcel čez katero poteka planinska pot, ti lahko povem, da edino kdor recimo pobira smeti za hribolazci so lastniki parcel. Enako tudi samo lastniki parcel plačujemo letni pavšal za vzdrževanje gozdnih cest, čeprav jih ironično ravno mi najmanj uporabljamo. Pol imaš zelo priljubljeno dejavnost lomljenje mladega drevja za izdelovanje pohodniških palic. Ali pa ko celotna gozdna površina pod planinsko kočo postane wc prostor za domače živali, če misliš da se ne pozna pri enem psu pomnoži x 100 na dan.  Pa primer žledoloma pred leti, ko so ti markacisti sposobni random v drva žagati hlodovino, ki je rasla 100 let, ker je pač najbolj pomembna stvar na svetu, da nek rekreativec slučajno ni oviran na svoji planinski poti.

 

Ne vem, kolk je zahtevno urejanje takšne poti pametnjakovič? Za vsako urejanje poti si je treba vzet čas, prit tja in znosit opremo.

 

spacer.png

 

A moti te da se ti par cuckov uščije v gmajni? Dej se mal zresn.

 

Da so ti pa markacisti popucali pot, se jim pa zahvali, ker so naredili to kar bi moral (kot lastnik parcele) nardit ti - spucat in očistit hosto.

 

Če ti gre pa tok na jetra da gre čez tvojo privat parcelo planinska pot, pač zagradiš parcelo pa basta.

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 4 minutami:

 

Ne vem, kolk je zahtevno urejanje takšne poti pametnjakovič? Za vsako urejanje poti si je treba vzet čas, prit tja in znosit opremo.

 

spacer.png

 

A moti te da se ti par cuckov uščije v gmajni? Dej se mal zresn.

 

Da so ti pa markacisti popucali pot, se jim pa zahvali, ker so naredili to kar bi moral (kot lastnik parcele) nardit ti - spucat in očistit hosto.

 

Če ti gre pa tok na jetra da gre čez tvojo privat parcelo planinska pot, pač zagradiš parcelo pa basta.

 

Pritrjevanje nekaj metrov zajle v skalo mora biti res mangum opus izjemnih posameznikov, le kako jim uspe. In ne rabiš lepiti slik nekih poženščenih kriplov v polni pederski opremi na gori na katero redno hodijo Čehi v crocsih.

 

In če mogoče ne dojameš, da se je v primeru žledoloma v eni noči podrlo milijone kubičnih metrov dreves in da se to verjetno ne da v trenutku teleportirati ven iz gozda, a kako bi ti to izvedel? Ali je potrebno, da nekaj prizadetih brezveznikov objestno mlati z motorno žago z namenom kaj, da nekomu, ki se rekreira ne bo potrebno dvigniti 1 m visoko noge da prestopi padlo drevo?

 

Zagradiš parcelo? Povej mi, a si ti moten v glavo slučajno? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...