Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

išcem low profile tipkovnico z nekaj dodatnimi programabilnimi gumbi.

med new age mehanskimi se odlocam med Redragon k618 horus k se ga v sloveniji ne dobi (amazon de ga ima) in logitech g815/915 ce se ne motim. svicarji so pregovorno predragi ampak bojda še vedno top. kitajci pa limajo tisti grozen capslock napis na vse kar delajo :sick:

 

ima kdo izkušnje s temi tastaturami oz. se dobi kaj drugega ni nujno mehanskega, vzno da je cimbolj low profile full keyboard podobno laptop tipkovnicam z dodatnimi gumbi

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Kašne imate izkušnje z doki. Dobil sem nov služben laptop, ki ima svoje glimpse in mi ne dela na domačem ekranu, pa tudi neke druge fore. Vse pa dela preko enega ICY Box-a, ampak samo dokler ne gre spat. Potem pa moram vštekat in izštekat iz thunderbolt porta. Ampak ker imam občasno tudi USB ključke in diske v Boxu to ni najboljša stvar. 

Doma imam latop druge znamke in bi zato hotel imet nek univerzalen dock. Katere kaj priporočate da je res plug and play

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 21. 4. 2024 at 9:44:

Kašne imate izkušnje z doki. Dobil sem nov služben laptop, ki ima svoje glimpse in mi ne dela na domačem ekranu, pa tudi neke druge fore. Vse pa dela preko enega ICY Box-a, ampak samo dokler ne gre spat. Potem pa moram vštekat in izštekat iz thunderbolt porta. Ampak ker imam občasno tudi USB ključke in diske v Boxu to ni najboljša stvar. 

Doma imam latop druge znamke in bi zato hotel imet nek univerzalen dock. Katere kaj priporočate da je res plug and play

 

Najbol hecno je, da dock stane tolko, kot monitor, ki ima že dock. Tko da jest bi kr monitor z dockom, pa imaš pač še dodatni monitor, btk....

https://www.computeruniverse.net/de/p/6118-27J?country=at&utm_channel=psm&utm_source=geizhals_at&utm_campaign=cpc&utm_medium=katalog&utm_content=artikel&APID=729

Povezava do prispevka
Arey reče pred 43 minutami:

Pa tole, @atomic, ti ne fila laptopa ce se ne motim?

Fila fila in to celo 100w, jak momak.

 

Arey reče pred 43 minutami:

Plus docka je, vsaj meni, da si pol monitor agnostic. Je pa dodatna skatla.

Ja to itak... mislim, sem da je to kot second monitor, se en dodaten monitor ni nikoli odveč :) Jest imam ultra wide pa imam še enga takega, ravno zaradi tega kurčevga docka. In potem daš samo en DP kabel iz tega dock monitorja v tvoj main monitor. Lahko uporabljaš potem pa po mili volji. 

Men gre samo na živce to, da dock stane tolko kot monitor z dockom :)

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 25. 4. 2024 at 15:49:

 

Najbol hecno je, da dock stane tolko, kot monitor, ki ima že dock. Tko da jest bi kr monitor z dockom, pa imaš pač še dodatni monitor, btk....

https://www.computeruniverse.net/de/p/6118-27J?country=at&utm_channel=psm&utm_source=geizhals_at&utm_campaign=cpc&utm_medium=katalog&utm_content=artikel&APID=729

sej če ne bi imel ravno zgolj par let starega ekrana inmalce več placa, bi o tem razmišlja. Ampak prostorsko ne gre skupaj

Ezoterik reče Dne, 26. 4. 2024 at 12:38:

Ma dock ti mora dat služba, zamor jim... kaj je to zdej za en kurac :| Valda ne boš za služben računalnik karkoli dokupoval, kaj da lahk normalno DELAŠ.

 

Pr nas avtomatično nabavjo docke zraven laptopov.

Sej to so mi zrihtal, ampak je v moji pisarni v službi. Še enga mi pa ne bodo plačal, če pa že mora bit pa enake firme kot je laptop (Lenovo), to pa ne vem če bo delal na mojem Schenkerju

Povezava do prispevka

Iščem miško tako dobro kot je bila G603 (dve AA bateriji delata okoli 1 leto). Trenutno imam G403 in Razer Mouse Bungee, ampak bi vseeno raje brezžično ter da drži baterija vsaj ene 2 meseca. G403 je tudi že kar znucana pri straneh, ker je iz 2017 ter s koleščkom imam probleme že od začetka, grem dol in gre vmes sem pa tja (kar pogosto) tudi gor.

G703 ne pride v poštev. Že ko smo nabavljali miške za v službo sem bil edino jaz tako pameten, da sem pogledal vsaj podatke na Mimovrste. Ostali z G703 jih imajo večino časa na kablu. Pa prej sem imel v službi M705, ta je delala celo 3 leta.

uredilo bitje GrimReaper
Povezava do prispevka

Po tvojih specifikacijah ti je tale kar isces. :D 

Zakaj ne G703?

 

MX Master 3(S) je super... samo je velika in tezka, tako da ce ti je cilj FPS gaming je mogoce pretezka. Sicer pa USB c priklop za polnjenje, lepo ergonomicna, baterija drzi lep cas.

G Pro bi naj drzal 90 ur na bateriji.

 

Za ostale pa sploh ne vem kolk casa drzijo, vem samo da se mi s filanjem vecino casa ne da ubadat in raje gonim zicno... Preference pac.

Corsair Dark Core Pro je crknil prehitro... Dobil nadomestilo Dark Core RGB Pro in zre baterijo kot fuknjena.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
GrimReaper reče pred 2 urama:

To G603 na Mediamarkt.at sem videl, ampak: We only ship within Austria.

Ce si prides na stajersko po njo, ti jo prinesem naslednjic ko sem v SLO :D 

 

Kaj pa delas da rabis misko po 15 ur na dan? No sej me po eni strani ne zanima...

Je pa tako vedno pri gaming miskah... high precision zahteva dost elektrike...

Lahko pa se zmer kups logitech lightning podlogo al kaj je, pa se skoz fila :) 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

@GrimReaper M705 za pisarno (dela na samo eno AA baterijo) ali G305. Pri obeh menjam baterijo (Energizer Lithium) približno 1x na leto. Pri G305 imam v Logiteh centru nastavljeno, da samo za igre prestavi na višji polling rate, kar naj bi občutno vplivalo na porabo.

 

MX Master je super miš, ampak za moje pojme pretežka. Bi pa o tej in drugih BT miškah razmislil, če bi se želel izogniti USB donglu. Zaenkrat miši uporabljam samo na desktopu ali dockanem laptopu, zato USB ni problem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...