Skoči na vsebino

Priporočeni prispevki

Glede na to, da teče živahna debato, žal na gnoju, o prisilnem RTV prispevku bi bilo dobro da rečemo kako tudi o ostalih medijih, ki jih konzumiramo. Tukaj mislim predvsem na pisane medije, ker ni veliko drugih vsebin na voljo.

 

V zadnjem desetletju se je izkazalo, da kakovosten medij je praviloma plačljiv, drugače zapade v neko rumenilo. Plačljivost, seveda ni zadosten pogoj.

 

No katere naročnine imate in kaj berete? 

 

Tukaj mislim predvsem na splošne medije in ne tolko na specializirane revije/časopise tipa Joker, Avtomagazin ipd

 

Med plačljivimi mediji sem konzumiral:

1. Finance

2. Sobotno Delo (sam to sem skenslal)

3. FokusPokus

4. The Economist

5. PožarReport

6. RTV - ne pozabimo na obveznost

Zaradi selitve sem se malce omejil.

 

Sedaj sem pristal na:

1. Fokuspokus

2. BernerZeitung

3. RTV (2x SI & CH )

 

Verjetno se bom naročil ponovno na Economista zaradi globalne prespektive in Spiegel zaradi leve inklinacije medija, ceprav ima velik madez zaradi fake newsa afere. Razmisljam se na eno CH revijo o druzini, ki pa ne spada v ta krog.

 

Od vseh je najboljsi Economist in of kors Požar.

 

Kaj pa vi?

 

Edit:

pozabil sem napisat, da placujem tudi za PoP in Kanal A, planet TV. Razen porocil te kanale ne gledamo v druzini ze 2 leti in sem bil kar jezen, ko so me prisili v placevanje. Po drugi strani je moja mama (preprosta ženska) in veliko drugih izgubilo to moznost :(

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Naročen sem na TV Slovenija in na POPtv.
Niti enega niti drugega ni mogoče skenslat. Pa verjetno tudi če bi lahko ne bi (sem pa mnenja da so s svoji prakso neetične gnilobe)

Poleg tega sem naročen na brezplačni mn3njalnik pa twitter feed Bojana Požarja. Kljub formalni uradni družboslovni izobrazbi s strani prvopodpisnikov pod raznorazne zahteve za podporo starih medijev v Sloveniji sem mnenja, da se o svetu in življenju v 2020 več izve od frizerja pa lokalnih klošarjev kot od plačljivih splošnih medijev.

Sem pa naročen na tri specializirane revije. Ena je slovenska, ena prevedena švedsko-danska in ena je iz VB.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Glede na to da povprečen mn3njalničar bere resnih medijov toliko kot povprečna opica v živalskem vetu (Madagaskar apes).

 

Člank iz levosučnega (& big boss fake news) magazina.

 

 https://www.spiegel.de/politik/deutschland/corona-proteste-mehrheit-der-deutschen-hat-kein-verstaendnis-fuer-corona-proteste-a-9582e8db-610d-414d-8ecb-31e839a6f746

 

SmartSelect_20200516-093707_Chrome.jpg

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Nimam nobenga naročenega razen pač RTV prispevka. Imam feede na FB od Dnevnika, Dela, Večera, Mladine in potem reklame od Požarja, Demokracije ipd. in če je kaj specifičnega potem kupim kdaj članek, revijo, izdajo. V pocket mi meče članke iz New Yorkerja, New York Times, The guardiana, The economista ipd. 

Povezava do prispevka

RTV počekiram za dnevne novice

 

Včasih Guardian, zmerom pa njihovo rubriko recapa tedna v fotografijah, sem fan

 

V čakalnicah ali pa za na letalo kupim Global

 

Ostalo pa bolj namenski mediji za stvari, ki me zanimajo (umetnost, kultura)

Povezava do prispevka

Malo drugačen post glede Medijev. Jaron Lanier pravi, da je point današnjih Medijev, da nas omami z svojo vsebino in da postanemo odvisni kot junkiji o političnih novicah. Njegve prve besede, zbriši vse socialne račune, za svoje dobro in dobro družbe. Nevem, če nas mal trola.

 

Na dolgo interview z njim:

 

ps: sam je pravi kaliber za mn3njalničarja ;)

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

20. stoletje - Mediji četrta veja oblasti.
Kdo je dal legitimnost medijem, da se imajo za četrto vejo oblasti?
- Legitimnost nam dajejo naši bralci in gledalci, dokler imamo gledalce in poslušalce imamo legitimnost.

21. stoletje - Mediji četrta veja oblasti.
Kdo je dal legitimnost medijem, da se imajo za četrto vejo oblasti?

- Legitimnost nam dajejo naši bralci in gledalci!!
- Em, žicate na sto možnih koncih, od obvezne naročnine, davkoplačevalskih sredstev za pluralizacijo medijev do oglaševanja javnih podjetij, ker nimate dovolj bralcev in gledalcev da bi preživeli.
- Okej, zdaj je bilo pa dovolj, pošteno delo medijev se ne kritizira.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
andrejus reče Dne, 15. 5. 2020 at 8:19:

Verjetno se bom naročil ponovno na Economista zaradi globalne prespektive in Spiegel zaradi leve inklinacije medija, ceprav ima velik madez zaradi fake newsa afere. Razmisljam se na eno CH revijo o druzini, ki pa ne spada v ta krog.

 

Od vseh je najboljsi Economist in of kors Požar.

Pa menda se ne boš na udbomafijski cajteng naroču

https://www.economist.com/europe/2020/06/04/slovenias-prime-minister-hunts-for-enemies

 

Navedek

Meanwhile he hails Slovenia’s fight against covid-19, comparing it to the heroic struggle against Yugoslavia a generation ago and accusing the protesters of treacherously sporting Yugoslav symbols. In fact, Slovenia’s performance against the virus has been about average in the region: around52 people per million population have died so far, compared with 25 in neighbouring Croatia to the south and 74 in Austria to the north. Moreover, there was a whiff of scandal when the agency charged with procuring masks and other vital equipment was accused of having to sign dodgy contracts, a charge it denies.

 

Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 24. 5. 2020 at 21:08:

Meni je jasno zakaj 10.000 kolesarjev kolesari v petkih po LJ. Če na mn3, kjer je nadpovprečna populacija praktično nihče ne bere in ne sledi tujih medijev je med politkolesarji kvećjemu slabše.

 

In pol se delajo norca iz VGja in Andrejusa. 

Ha ha ha ha..

 

 

Glede na to, da v uvodnem stavku pojamraš, da je debata o rtv prispevku žal na gnoju, se odloči a želiš, da še tale thread odleti tja, ali pa poskusi ne derailati svojega lastnega topica...

 

EDIT: sem skril off-topic, ki ga je povzročil andrejus, če se kdo sprašuje kje je njegov post. 

uredilo bitje Thrivial
Povezava do prispevka
saosin reče pred 51 minutami:

kerga članka Zgaga ni podpisal z lastnim imenom @BuDi ?

V tujih medijih skoraj nikoli ne piše pod svojim imenom. Potem pa sam sebe citira (Danas, Jutarnji, ...)

btw. mogoče osebno ni napisal - ampak, hočeš reči da pri temle v Ekonomistu Zgaga nima nič zraven?

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 uro:

V tujih medijih skoraj nikoli ne piše pod svojim imenom. Potem pa sam sebe citira (Danas, Jutarnji, ...)
 

 

pod katerim imenom pa piše pol po tujih medijih? nisem še zasledil članka, ki naj bi ga napisal Zgaga, pa da ni bil podpisan, tko da me res zanima, od kje teb te informacije?

 

BuDi reče pred 1 uro:

btw. mogoče osebno ni napisal - ampak, hočeš reči da pri temle v Ekonomistu Zgaga nima nič zraven?

 

lolwut? ne nočem tega reči. od kod ti to? a hočeš slučajn ti reči, da si zmišluješ stvari?

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

Kako vidijo švicarji Tianon. 

Pač travma za Madžare. He he he štejejo pa cel Kvarner in S Dalmacijo k Madžarski.

LoL

 

https://www.nzz.ch/international/vertrag-von-trianon-ungarns-trauma-und-nationaler-mythos-ld.1558309

 

fuck, uno k realno nisem nek majster za nemščino

pol se pa te švicarske članke spravim brat :D

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 minutama:

 

fuck, uno k realno nisem nek majster za nemščino

pol se pa te švicarske članke spravim brat :D

 

Mha, zame zanimiv članek da ne gledaš samo tale slovenski (antifašistični) vidik. 

 

Po eni strani trauma za Madžare, po drugi pa štejej S. Dalmacijo zraven. Prekmürje itak :(

 

podobno kot Slolvenci, ki mislimo, da bi moral Trst pribatati nam, a je bilo vecinsko ITA prebivalstvo, pa se to nam gre na kurac, da so vsi Hrvati prisli Hrvasko. Mini trauma.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 4 urami:

V tujih medijih skoraj nikoli ne piše pod svojim imenom. Potem pa sam sebe citira (Danas, Jutarnji, ...)

btw. mogoče osebno ni napisal - ampak, hočeš reči da pri temle v Ekonomistu Zgaga nima nič zraven?

To mene tudi zanima... od kod je splošno znano, da piše pod drugimi imeni in zakaj je celo samoumevno, da je bil vključen v nastanek tega članka?

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 2 urama:

To mene tudi zanima... od kod je splošno znano, da piše pod drugimi imeni in zakaj je celo samoumevno, da je bil vključen v nastanek tega članka?

Z nekaterimi članki v tujih medijih se je sam hvalil, nekatere so pa citirali v okviru istega medija kot da je avtor on, podpis je bil pa nek drug. (poleg tega sam vedno izbrska vse obskurne članke s slučajno enakim slogom pisanja o isti tematiki in jih objavi)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...