Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

v spalnicah imam stare opečnate peči, a je kdo že kdaj rušil kej tazga? a nj sam razbijem in odvozim ta material in je, al zna bit kšna potencialna frkica?

dimnika ni več, in tam kjer je bil izhod iz peči proti dimniku je zaprto. na to mesto bo prišla vgradna omara, tko da me načeloma ne skrbi za izgled stene. 

Povezava do prispevka
Armando reče pred 1 uro:

Zgornji zgleda da peša glede na sliko.

 

Odvisno od pantov, ampak če so privijačeni je lahko da popustil in ga lahko samo pahneš nazaj na pozicijo(ni trajna rešitev), pošlji sliko da lahko povem kaj več.

 

Je pa to seveda vprašanje kakšne pante imaš.

 

Tole je zgornji. 

 

 

IMG_20231128_203014.jpg

Povezava do prispevka

Pa bi morale.


Pante se definitivno niso podale navzdol po okvirju, lahko se kvečjem odtržejo, ali pa nagnejo kar se je zgodilo v tvojem primeru.

 

Da padejo noter moraš seveda tudi vrata sama ročno malce premakniti da padejo točno noter.

 

Sicer ne vem kaj imaš tole neka vrata, da ti ne sedejo, če so predtem sedle noter.

Povezava do prispevka
stena reče pred 23 urami:

v spalnicah imam stare opečnate peči, a je kdo že kdaj rušil kej tazga? a nj sam razbijem in odvozim ta material in je, al zna bit kšna potencialna frkica?

dimnika ni več, in tam kjer je bil izhod iz peči proti dimniku je zaprto. na to mesto bo prišla vgradna omara, tko da me načeloma ne skrbi za izgled stene. 

Vprašaj na deponiji če vzamejo.

 

Če je lepa.rdeca opeka mogoče kdo celo kupi, pri nas se prodaja to za okrasne reci delat.

 

Drugač pa nimam pojma kaj bi lahko šlo narobe, poskušaj naumit kakšna je konstrukcija.

 

@Sadako um ta vrata zgledajo kar insane. Praviš da ne grejo.bolj dol ker tla? Čudno da.sploh lahk zapreš tbh. :)

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 1 uro:

Vprašaj na deponiji če vzamejo.

 

Če je lepa.rdeca opeka mogoče kdo celo kupi, pri nas se prodaja to za okrasne reci delat.

 

Drugač pa nimam pojma kaj bi lahko šlo narobe, poskušaj naumit kakšna je konstrukcija.

 

@Sadako um ta vrata zgledajo kar insane. Praviš da ne grejo.bolj dol ker tla? Čudno da.sploh lahk zapreš tbh. :)

 

Smo jih pooblal spodaj :)

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

A ima mogoče kdo kakšen nasvet glede plesni v stanovanju? 

 

Namreč, jaz sem 3 leta nazaj menjal okna, stara niso nič tesnila, tale nova pa na polno, in sem si prej vse prebral, da bom moral več zračit. To sem počel, vendar se mi je kljub temu na tej zunanji steni, sploh v kotu za omaro, naredila plesen. 

 

Ok, saniramo to, premažemo steno, nekako ni panike, dokler nisem to sezono (oziroma oktobra 2023) spet opazil nastanek plesni na istem kotu. Omara je vsaj 15 cm odmaknjena od stene, tako da zrak kroži. Luftam stanovanje vsako jutro. Ne samo to, razvlaževalec imam doma, ki ga to sezono redno uporabljam. Preverim včeraj za omaro in kaj vidim? Plesen na tej ivernati plošči.

 

Jaz res ne vem več, kaj se dogaja, ker toliko vlage v stanovanju pač ne morem imet, no. :D 

 

To se dogaja v sobi ob tej zunanji steni. Letos bomo naredili energetsko obnovo fasade, menite, da bo to izboljšalo situacijo? 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...