Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

stena reče pred 4 urami:

ok thanks, sej tle me ubistvu bega, kiri mojster je boljši :)

mogoče bom počakala, da mi še panoramsko okno zraven menjajo, pa mi itak morejo s knaufom zapret en del (kjer bodo stare roloje ven pobrali iz stropa), tko da mogoče se zmenim z istimi, da mi še to shendlajo :D fucking neuravnovešena @stena

Najboljše, ker vse skupaj nimajo kaj dosti dela, samo omeni jim preden pridejo, da si splanirajo čas😊

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 3 urami:

Tle bi prav prišla kaka slika tele neravnine. Slaba slika je bolje kot tisoč besed. 

bom pofotkala, ko pridem na lokacijo.

Flamingo reče Pravkar:

Najboljše, ker vse skupaj nimajo kaj dosti dela, samo omeni jim preden pridejo, da si splanirajo čas😊

jap, sem mislila rečt, ko mi pridejo nrdit meritev za okno, pa pol da tudi vidim predračun za 2m2 knaufa.

Povezava do prispevka

ok z obokom sem rešila, thanks.

mam še eno, mogoče tle @berghaus kej več ve, glede na izkušnj z lesom.

 

mam star parket, ki se je leta skrival pod plastmi linoleja :sick: in valda, so prvo plast linoleja lepili na parket z nečim, kar je bilo zelo "kosmato" in sm s špohtlom odstranila, tako da nisem uničla parketa. ampak zdej nek določen sloj tega lepila je še vedno gor. sm probala z nekim čistilom za parket in bombažno krpo in gre, ampak to bo trajalo leta. S čim bi to lahko odstranila? s kakšnim topilom? :D

brusit žal ne bom dala zdej, ker sem se prepozno spomnila, bom šele čez par let, ampak vseeno ne bi tega lepila gledala, ker ga bom prenašala po celem stanovanju.

 

parket2.jpeg

parket1.jpeg

uredilo bitje stena
Povezava do prispevka

Uf, tale parket se pa je "razlezel" :D

 

Lahko ti povem kaj bi jaz naredil, ti pa ne bo všeč. Definitivno se ne bi igral s topili in krpami. Skok v enega od centrov, izposoja brusilca, dve urci dela, premaz in čao piki.

 

Vseeno ostaja vprašanje, boš gledala tak parket par let, ali ga boste prekrili? Ker tole je grdo za popizdit. 

Povezava do prispevka

Lahko tudi na roke sprobaš s šmirgl papirjem, če nimaš tega preveč. Laka ne boš kar tako zdrgnila stran, sem se jebal s tem nekaj let nazaj😅
 

Drugače pa dela je tukaj kar nekaj, lepljenje odstopljenih kosov, filanje rež, brušenje, lakiranje, nove lajštre pa bo kot novo😁

uredilo bitje Flamingo
Povezava do prispevka

Evo k nov, še za vsaj 20 let bo dober! :sorcerer:

 

V prejšnjem stanovanju smo imel tudi ene 50 let star parket, dal pobrusit in lakirat, po cca 20 letih sem stanovanje prodal bratu in je ponovil  vajo... parket, če je dober, se ne znuca kar tako. V eni sobi smo dal laminat, no tistga je pa moral zamenjat.

Povezava do prispevka
Flamingo reče pred 3 urami:

Super narejeno, koliko ur je bilo vse skupaj dela?

pojma nimam, ker ga nisem kontrolirala. zacel je v ponedeljek, grobo zbrusu, pokital. Torek, spet brusu, spet kital, sreda fino brusenje, poliranje, 3 roke laka, danes se zjutraj spet poliral in se 1 roko laka. je ze pohodno, jutri zjutraj dam pohistvo na mesto.

cena: 24€/m2 vkljucno z lakiranimi hrastovimi letvicami, ki mi jih pride nabit, ko bom mela se par drugih stvari urejenih. 

 

ni mi zal, zelo za++, parketar ful car

Povezava do prispevka

@stena

 

Sem predvideval, da bo kaj takšnega 😊  če hočeš lepo renoviran parket, da bo za pogledat, je kar nekaj korakov ter izkušenj in ne samo 1 brušenje ter lakiranje. Marsikdo si misli, da bo z youtube posnetki naredil nov parket, ampak na koncu porabiš 100-200€ za izposojo orodja in material, dobiš pa podpovprečen izgled po celem tednu jebarije 😂

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Hosta reče pred 12 urami:

Pašeta tja, kjer sta bla prej :D

 

v smeti pol  :D

 

gre za UNITED OFFICE cross cut shredder UAV 250 A1 kupljen pred leti v lidlu

 

plastični kolešček/zobnik se je znucal pa sem 3D naprintal novega,črne barve na sliki

 

zadeva je bila razstavljena vsaj pol leta..ne vem zakaj sem takrat mislil da si bom zapomnil kako bo šlo skupaj in nisem slikal  :P

 

ne najdem nič na netu v smislu diagrama sestavnih delov,samo navodila za uporabo

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...