Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

sskj reče pred 59 minutami:

komaj

 

cas je bil 4:23, prvo polovico sm brez problema naredu pod dvema urama, potem pa na 30km kot da bi se ugasnu, mravljicni po telesu in mrzlica, pomojem sem spraznu zaloge glikogena, premal hidratov sem vnasal med tekom, tko da sem potem komaj prisu do cilja

 

sicer rahho razocaran, ker sem upal na tek okoli 4 ure ampak jebiga do pred 4 mescov nazaj se nisem nikoli ukvarjal z tekom pa potem drugi mesec treninga sem prakticno spustu zarad tezav z tetivo, na koncu sem vesel da mi je ratalo pridt neposkodovan do cilja

 

naredu sm dve napaki, ena je prehrana med tekom in pa da si nisem nabavu karbonskih patik

Vsa čast vseeno. Jst sm tud 3 mesce nazaj se začel bolj resno ukvarjat s tekom in sem enako želel na 42km it, pa sm se premislil zadnji teden. Da ti je uspelo brez poškodb speljat pa met čas pod 4:30 je po moje neki na kar si lahko ponosen, ipak je to maraton :)

 

Kolko gelov si pa vmes zaužil pa kako pogosto? Si bil carb loadan pred tem verjetno?

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 2 urama:

tole, za tak tempo se ne rabi karbonskih copat, najvažneje je, da so preizkušene, pa ne preveč ponošene

se strinjam ampak skodujejo ti pa tudi ne, no vsakem primeru pac izbira obutve zame ni bla idealna

 

no sej se nisem prevec spuscal v to ampak kolega mi je govoru, ki je laufal 4 ure maraton, da se z karbonskimi po dolgih tekih pocuti ful manj zmatran in da mu lagano prinesejo 15s na kilometer benefita

Povezava do prispevka

kaj ni bilo prehrane tam in drinka itd? sskj: katere karbonske bi si vzel?

 

ja karbonci so baje bolj za tempo fore, pod 5min/km nujno....recim kolegica je imela BOSTON 12, ki so nekje tam tam pa je šla pod 5....pa nič ni bila utrujena, lahko bi naredil 50k.

uredilo bitje kmetek
Povezava do prispevka
sskj reče pred 3 urami:

no sej se nisem prevec spuscal v to ampak kolega mi je govoru, ki je laufal 4 ure maraton, da se z karbonskimi po dolgih tekih pocuti ful manj zmatran in da mu lagano prinesejo 15s na kilometer benefita

imo je to bolj sama tehnologija okoli karboncev (pena), ki je krepko napredovala v zadnjih letih, jaz že v "carbon-lite"  copatih (torej superšuhi, ki so narjeni na enak način kot karbonci, samo brez plate) čutim razliko, karbon je potem samo zato, da ti doda malo ekstra, ko greš hitro, pri počasnejših tempih ga ne čutiš (oziroma vsaj taka je moja izkušnja)

 

jaz sem recimo odtekel 2:39 maraton v "navadnih" copatih (Hoka Clifton 8), pa ne vem če bi v kakih karbonkah kaj hitreje šel

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 11 minutami:

fak my ass dons čisto casual padel rekord na 5K lol

 

edino HR bi moral malo znižati, apovsic? 48 let.....emšo pa to.

bravo!

 

glede pulza ja pa vse odvisno od posameznika, za kaj več pa bi vprašal kakega dohtarja vprašat (ki se spozna na šport)

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 3 urami:

kaj ni bilo prehrane tam in drinka itd? sskj: katere karbonske bi si vzel?

 

je blo seveda, ampak sem premalo pokonzumiral, ker mi je med tekom kr muka jest te gele

 

glede karbonskih nevem, najraj nikov verjetno ampak je tudi najdrazji itak pa uprasanje ce bom se kdaj probal it na 42km

 

se mi zdi 21km dosti bolsa opcija, priprava na 42km preprosto vzame prevec mores cel lifestyle prilagodit, pa rad imam teke okoli 10km, vse nad 15km mi je kr rahlo muka na redni bazi

 

mogoce si za nasledno leto zadam cilj 21km pod 1:45 

 

Povezava do prispevka

Mislim, če res dajo 15 sekund na km, pol jih grem jutri iskat. Mislim da imamo enega old school tekača tukej na forumu, ki nima neke moderne obutve, pa vseeno cepa zavidljive čase. Na žalost se ne spomnim njegovega nicka. Glede na to, da si komaj dobro začel teči, bi jaz na tvojem mestu raje udaril en strukturiran plan treninga in mislim, da bo precej več efekta kot od copat s karbonskimi podplatom. Po drugi strani je pa tako, če ti bo tak copat dal zagon in veselje do teka, zakaj si ga potem ne bi kupil?

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 9 minutami:

Mislim, če res dajo 15 sekund na km, pol jih grem jutri iskat. Mislim da imamo enega old school tekača tukej na forumu, ki nima neke moderne obutve, pa vseeno cepa zavidljive čase. Na žalost se ne spomnim njegovega nicka. Glede na to, da si komaj dobro začel teči, bi jaz na tvojem mestu raje udaril en strukturiran plan treninga in mislim, da bo precej več efekta kot od copat s karbonskimi podplatom. Po drugi strani je pa tako, če ti bo tak copat dal zagon in veselje do teka, zakaj si ga potem ne bi kupil?

@LakomLačen?

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 20 minutami:

Mislim, če res dajo 15 sekund na km, pol jih grem jutri iskat. Mislim da imamo enega old school tekača tukej na forumu, ki nima neke moderne obutve, pa vseeno cepa zavidljive čase. Na žalost se ne spomnim njegovega nicka. Glede na to, da si komaj dobro začel teči, bi jaz na tvojem mestu raje udaril en strukturiran plan treninga in mislim, da bo precej več efekta kot od copat s karbonskimi podplatom. Po drugi strani je pa tako, če ti bo tak copat dal zagon in veselje do teka, zakaj si ga potem ne bi kupil?

js vem da obutev mi defintivno ni bla optimalna nisem se udobno pocutu v cevlju po 20km tud ozuljen sem bil na vseh straneh, sej ni nujno da grem po karbonske ampak pac ni mi dat problem tistih 100e vec ce ze kupujem posebej cevelj za race day

 

sej strukturiran trening plan sem mel tudi zadne stiri mesce, bolj je bil problem da mu nisem mogu sledit zaradit poskodb zaradi prevec treninga iz nič tekaske pripravljenosti, potem pa mesec pred maratonm sem bil ze v dvomih ker sem se v lokalnem bifeju udaru s kolenom v mizo in potem me je koleno bolelo pri vsakem teku nad 3k od takrat dalje, edini tek brez bolecine v kolenu v zadnem mescu je bil dejansko maraton, ampak za ceno tega da sem mogu totalno kenslat vse dolge teke zadnji mesec

 

in pač podcenjeval sem koliko hidratov morem vnasat, ker nimam izkusenj iz teka/kosesarjenja...

 

jebiga na koncu koncev sem vesel, da sem se lotu zadeve in prisu do cilja, 3 mesce nazaj sem se mucu pri vsakem teku nad 10km ob veliko slabsem tempu kot vceraj

Povezava do prispevka

Uf, dej razčleni še te stave prosim :D zdej če boš še čevlje kupu za 300 €, si že 700 € v minusu. Pa pravijo da je tek med cenejšimi hobiji 😔

 

Pa da ne bom samo.pametoval, čestitke za odtečen maraton :beer: upam da boš dobro regeneriral in našel v teku neko novo veselje tudi za naprej.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Glede utripa...Trije mn3njalničarji smo šli na 10ko in potem primerjali heart rate. Jaz sem imel 168 povprečje, ona dva pa okrog 180. Če gledamo cone sta bila oba večino časa v coni 5, jaz pa skor 50% 50% cona 4 in cona 5. A to pomeni, da sem pussy in bi lahko še bolj pritisnu? :D V katerih conah tečete na različnih razdaljah? 

Povezava do prispevka
Benx reče pred 31 minutami:

A tekli ste skupaj? 

jaz večinoma: 

image.png.2d9cfbec8b8a4d48d1f5781a77fdea58.png

 

kolega ima pa recimo (sicer tudi hitrejši tempo) ampak on ima 170 samo da vstane iz postelje. 

image.png.4eb656b608567b287aabbf22732f266a.png

image.png

A to maš na "race" tako nizek bpm al si to iz trening tekov prlimal? Kakšna razdalja?

 

Mogoče sem pozabu omenit, da govorim o "dirki" (LJ maraton 10k) ne pa trening teku.

 

Tekli smo posebej na čim boljši rezultat. 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...