Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

Puma Velocity Nitro 3 za slabe 63€ s kodo za popust.

 

https://www.bestsecret.com/product.htm?listName=Men%2FCampaigns%2Fcampaign_170185&position=8&code=32955538&colorCode=36&filterParam_labels=label_357~1&area=MEN_NEW&gender=MALE&back_url=%2Fnew_category.htm&originProdLink=&back_param_back_url=%2Fnew.htm%3Fgender%3DMALE&back_param_back_url_anchor=campaign_170185&back_param_area=MEN_NEW&back_param_gender=MALE&back_param_sort_by=topseller&back_param_shop=campaign_170185&back_param_filterParam_labels=label_357~1

 

Puma Foreverrun Nitro za 56€ s kodo za popust.

 

https://www.bestsecret.com/product.htm?listName=Men%2FCampaigns%2Fcampaign_170185&position=1&code=32944179&colorCode=20&filterParam_labels=label_357~1&area=MEN_NEW&gender=MALE&back_url=%2Fnew_category.htm&originProdLink=&back_param_back_url=%2Fnew.htm%3Fgender%3DMALE&back_param_back_url_anchor=campaign_170185&back_param_area=MEN_NEW&back_param_gender=MALE&back_param_sort_by=topseller&back_param_shop=campaign_170185&back_param_filterParam_labels=label_357~1

 

Puma Voyage Nitro 3 za 54€ s kodo za popust.

 

https://www.bestsecret.com/product.htm?listName=Men%2FCampaigns%2Fcampaign_170185&position=23&code=32944152&colorCode=80&filterParam_labels=label_357~1&area=MEN_NEW&gender=MALE&back_url=%2Fnew_category.htm&originProdLink=&back_param_back_url=%2Fnew.htm%3Fgender%3DMALE&back_param_back_url_anchor=campaign_170185&back_param_area=MEN_NEW&back_param_gender=MALE&back_param_sort_by=topseller&back_param_shop=campaign_170185&back_param_filterParam_labels=label_357~1

 

 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 10 urami:

Super! Kako ti je šlo?

Lepo počasi :).

 

Čeprav je blo ful bolj zafrknjeno kot lani, nisem imel nobenega low pointa, tako da sem užival v skor vsaki minuti bolečine :D. Vreme je blo relativno OK, dvakrat nas je napralo edino, je bla pa podlaga razmočena in smo se tretjino poti dričkali po blatu in mokrih skalah, sem zadovoljen, da sem samo enkrat pristal na riti.

 

Tam nekje na 15. kilometru so se začel pojavljat krči (pri čemer podlaga ni bila v pomoč), ampak sem jih potem s solnimi tabletami, hidracijo in bolj previdnim tekom/hojo mel nekak pod kontrolo.

 

Skratka, zabaven dan na trailih, drugo leto spet :P.

uredilo bitje Skunko
Povezava do prispevka

@Smilion:Fucking beast, sem videl na Stravi.:D Škoda, da nisi šel na Emperorja, bi te mogoče srečal v Rožni dolini, čeprav bi bil verjetno prehiter za mojo izmeno. Si delal pa dosti malo višincev med treningom, pa tudi ne kakih res dolgih tekov, očitno naraven talent.:innocent: Imaš še kak drug tek planiran? 

 

Kateri odsek sicer priporočaš? V sredo bi šel za predzadnji long run med 35-40km, pa se odločam med klasično Vipava-Nanos in čez Abram in Gradišče nazaj na Vipavo ali pa kako drugo pot po kateri ste šli?

 

@kmetek: konsistenca, postopno dvigovanje razdalj, ... Sem manj zmatran od tednov s 100km+4000+ višincev, kot pa sem bil včasih od 50km ravnine.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 1 uro:

@Smilion:Fucking beast, sem videl na Stravi.:D Škoda, da nisi šel na Emperorja, bi te mogoče srečal v Rožni dolini, čeprav bi bil verjetno prehiter za mojo izmeno. Si delal pa dosti malo višincev med treningom, pa tudi ne kakih res dolgih tekov, očitno naraven talent.:innocent: Imaš še kak drug tek planiran? 

 

Kateri odsek sicer priporočaš? V sredo bi šel za predzadnji long run med 35-40km, pa se odločam med klasično Vipava-Nanos in čez Abram in Gradišče nazaj na Vipavo ali pa kako drugo pot po kateri ste šli?

 

 

Haha, je tudi Empereor v planu, enkrat v prihodnosti. :D Kar se pa treningov tiče, sem pa vse živo že probal .. ko sem začet teči (sicer bolj maratone), sem tekel 5x, 6x na teden pa mi je bilo preveč ...  potem sem delal dva ali tri daljše teke (pa sem potem rabil dan, dva, da sem se orenk regeneriral, pa spet ni bilo ok, ker sem navajen vsak dan migat).. zdej sem pa našel, kar mi odgovarja ... gledam predvsem, da je tedenska in letna razdalja ok .. nekje 60, 70 km tedensko pa 3300, 3500 km letno (pa okrog 50.000-60.000 m višincev letno), grem 4x do 5x na teden, med tednom v LJ po službi večinoma ravnina, plus Golovec pa Rožnik, s tem da se trudim, da je tempo med 4:30 in 4:50, torej, da res pičim tud v hrib, v Zasavju mam pa par hribov s hudimi nakloni, tako da tudi če ni ful višincev, je enako fino za trening, plus, da se trudim v hribih držat tempo 5:15, 6:00. Pa potem poleg teka še fitnes pa HIIT treningi z lastno težo, ki niso na Stravi (to mam izključno za tek) ... dva dni teka za en tak netekaški trening. :D Pa ko tečem sam, tečem brez raznih gelov, vode, palic ... tako da ko pridem enkrat na tekmo, dam zraven vodo, hrano, palice, znižam tempo na trailih na cca 7.00, pa gre. 

 

Za letos je glede daljših verjetno to to. Ponavadi mam dva daljša trail teka na leto v planu + maraton; letos sem poleg Vipave bil že na Knap Trailu, plus septembra-oktobra me čaka pravosodni, tako da jeseni ne bo nič verjetno. Pa ne da bi nehal tečt, ker brez tega ne morem, samo čim manj dodatnih distrakcij .. pa tud iskreno neki časa, vsaj psihološko, se moraš vseeno pripravljat na tak tek (bi me pa letošnji JAT mikal, ker je najdaljša letos 120km :D). 

 

Kar se pa treninga tiče, priporočam našo drugo tretjino -- iz Vipave na Kovk pa potem Otlica, Golaki, Predmeja, Čaven, Kucelj (do Vitovelj, če hočeš) pa potem nazaj, magari po ravnini ... malo bolj razgibano ... pri Nanosu greš samo v hrib precej časa, pa niti ni nevemkakih težkih naklonov ... samo vleče se, sploh od Ekokoče do oddajnika ... plus od Nanosa do Abrama je precej blata, ker se je sneg topil pa še mi smo vse potacali, zna bit kr hudo :lol: 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Smilion reče pred 11 urami:

 

Haha, je tudi Empereor v planu, enkrat v prihodnosti. :D Kar se pa treningov tiče, sem pa vse živo že probal .. ko sem začet teči (sicer bolj maratone), sem tekel 5x, 6x na teden pa mi je bilo preveč ...  potem sem delal dva ali tri daljše teke (pa sem potem rabil dan, dva, da sem se orenk regeneriral, pa spet ni bilo ok, ker sem navajen vsak dan migat).. zdej sem pa našel, kar mi odgovarja ... gledam predvsem, da je tedenska in letna razdalja ok .. nekje 60, 70 km tedensko pa 3300, 3500 km letno (pa okrog 50.000-60.000 m višincev letno), grem 4x do 5x na teden, med tednom v LJ po službi večinoma ravnina, plus Golovec pa Rožnik, s tem da se trudim, da je tempo med 4:30 in 4:50, torej, da res pičim tud v hrib, v Zasavju mam pa par hribov s hudimi nakloni, tako da tudi če ni ful višincev, je enako fino za trening, plus, da se trudim v hribih držat tempo 5:15, 6:00. Pa potem poleg teka še fitnes pa HIIT treningi z lastno težo, ki niso na Stravi (to mam izključno za tek) ... dva dni teka za en tak netekaški trening. :D Pa ko tečem sam, tečem brez raznih gelov, vode, palic ... tako da ko pridem enkrat na tekmo, dam zraven vodo, hrano, palice, znižam tempo na trailih na cca 7.00, pa gre. 

 

Za letos je glede daljših verjetno to to. Ponavadi mam dva daljša trail teka na leto v planu + maraton; letos sem poleg Vipave bil že na Knap Trailu, plus septembra-oktobra me čaka pravosodni, tako da jeseni ne bo nič verjetno. Pa ne da bi nehal tečt, ker brez tega ne morem, samo čim manj dodatnih distrakcij .. pa tud iskreno neki časa, vsaj psihološko, se moraš vseeno pripravljat na tak tek (bi me pa letošnji JAT mikal, ker je najdaljša letos 120km :D). 

 

Kar se pa treninga tiče, priporočam našo drugo tretjino -- iz Vipave na Kovk pa potem Otlica, Golaki, Predmeja, Čaven, Kucelj (do Vitovelj, če hočeš) pa potem nazaj, magari po ravnini ... malo bolj razgibano ... pri Nanosu greš samo v hrib precej časa, pa niti ni nevemkakih težkih naklonov ... samo vleče se, sploh od Ekokoče do oddajnika ... plus od Nanosa do Abrama je precej blata, ker se je sneg topil pa še mi smo vse potacali, zna bit kr hudo :lol: 

Pa ti ni pretežko laufat s takim tempom v klanec? Mene pa ravno taki tempo teki ubijajo, ker sem potem preveč zmatran še dan ali dva. Moram pa spet nazaj več fitnesa dodat, zdaj sem bil prezaposlen in je to trpelo, pa boljše, da bi dve uri teka spustil kot pa gym (+bike namesto kakega easy teka). Pa zanimivo, da tečeš brez palic običajno, bi pričakoval, da se boš težko spet navadil nanje...

 

Mene pa JAT jezi, sem hotel it na 100 jeseni, pa so dali 80/120, ne tiče ne miš. Prva bo malo prekratka, 120 se mi zdi predolga trenutno. Če boš delal pravosodnega lahko po izkušnjah kolegov pozabiš na vse. Boš drugo leto emperorja.:panika:

 

Sem pregledal kar predlagaš in dejansko izgleda kul ta del od Vipave do Predmeje, edino obrnit se bom moral na pol poti, da pridem še do avta.:rofl: Thx!

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Res svaka čast za te distance, meni je vse nad 50 totalni ZF in me niti ne zanima. Kadar na tekmah pridem čez 30km so že eksistencialni boji in me res ne mika jebat se na take razdalje :D Imam pa režim treningov skoraj identičen, še lokacija imava dost podobne, heads up: na golovcu je klopov za popizdit :( 

Povezava do prispevka
shure reče Dne, 29. 4. 2024 at 19:16:

@Smilion: kaj pa hrana? Geli, normalna, energijske? Meni so se že po ene 6ih urah začeli gabiti geli in čokoladke. Sobočan je nor, da zdrži samo z geli in sendvičema z rdečo peso na 100 milj.:D

 

Kar se pijače tiče, sem na vsaki postaji nafilal v eno salomon flaško/mehur isostar oz oshe, v drugo pa najprej vodo, v drugi polovici, od 70km, 80 km naprej pa pol vode pol cocacole ... tako da nekako liter tekočine na 12,13 km. Na vsaki postojanki sem ponavadi vzel pol banane kak krhel pomaranče pa kak košček čokolade, proti koncu tud kakšno pest čipsa ali arašidov zaradi soli, to je pa to. Toplega obroka/obare/testenin vmes nisem jedel, ker mi je pretežko. Dve leti nazaj sem vmes jedel testenine pa se mi je potem 30 km spahovalo po čebuli. En energy shot s kofeinom sem spil takoj na štartu, s sabo sem imel dva magnezijeva shota, enega sem spil na polovici, ko smo prišli iz nanosa, drugega prevenitno na nekje 85 km. S samo sem imel gele pa paket gumi bonbnonov, pa itak gele ... gelov sem pojedel ene 8 po občutku. Geli mi še najbolj odgovarjajo, ker niso težki za želodec in imajo instant učinek, 15 minut pa čutiš. :D 

 

Sobočan je pa itak vegan power, ja .. norc :worship:

 

shure reče Dne, 29. 4. 2024 at 10:41:

Pa ti ni pretežko laufat s takim tempom v klanec? Mene pa ravno taki tempo teki ubijajo, ker sem potem preveč zmatran še dan ali dva. Moram pa spet nazaj več fitnesa dodat, zdaj sem bil prezaposlen in je to trpelo, pa boljše, da bi dve uri teka spustil kot pa gym (+bike namesto kakega easy teka). Pa zanimivo, da tečeš brez palic običajno, bi pričakoval, da se boš težko spet navadil nanje...

 

Mene pa JAT jezi, sem hotel it na 100 jeseni, pa so dali 80/120, ne tiče ne miš. Prva bo malo prekratka, 120 se mi zdi predolga trenutno. Če boš delal pravosodnega lahko po izkušnjah kolegov pozabiš na vse. Boš drugo leto emperorja.:panika:

 

Sem pregledal kar predlagaš in dejansko izgleda kul ta del od Vipave do Predmeje, edino obrnit se bom moral na pol poti, da pridem še do avta.:rofl: Thx!

 

Vedno brez palic, sploh se mi ni težko navadit nanje ... pa tud po tekmah me vedno precej roke pa ramena bolijo, tako da si očitno precej pomagam z njimi, sploh v hrib. Si nekako poskušam samostojne vadbe čim bolj otežit, da je potem lažje. Meni je pa tempo tam okrog 4:45 po ravnini pa 5:30 za recimo rožnik, golovc, sweet spot za tisto uro pa pol .. tako da grem kamot dvakrat zaporedno tečt, tretji dan pa potem vaje z lastno težo/kalistenika/fitnes. :D

 

Skunko reče Dne, 28. 4. 2024 at 23:43:

@Smilion

 

Kapo dol!!! Kako se ti je zdela podlaga, si kej pristal na riti? 😁

 

Dej mi povej, kako si na takih razdaljah s krči. Se ti sploh ne pojavljajo? Greš pač čez njih pa razteguješ kadar je treba?

 

Nimam nobenih težav s krči. :D Ko sem začel hodit na maratone 7,8 let nazaj, sem mel občasno težave z njmi. Potem sem pa pojačal razdalje na tekaških treningih, dodal magnezij k prehrani pa začel delat vaje z utežmi, da sem pojačal še moč mišic, ne samo vzdržljivost. In nisem imel na nobeni ultri težav z njimi. 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Smilion reče Dne, 3. 5. 2024 at 15:23:

Kar se pijače tiče, sem na vsaki postaji nafilal v eno salomon flaško/mehur isostar oz oshe, v drugo pa najprej vodo, v drugi polovici, od 70km, 80 km naprej pa pol vode pol cocacole ... tako da nekako liter tekočine na 12,13 km. Na vsaki postojanki sem ponavadi vzel pol banane kak krhel pomaranče pa kak košček čokolade, proti koncu tud kakšno pest čipsa ali arašidov zaradi soli, to je pa to. Toplega obroka/obare/testenin vmes nisem jedel, ker mi je pretežko. Dve leti nazaj sem vmes jedel testenine pa se mi je potem 30 km spahovalo po čebuli. En energy shot s kofeinom sem spil takoj na štartu, s sabo sem imel dva magnezijeva shota, enega sem spil na polovici, ko smo prišli iz nanosa, drugega prevenitno na nekje 85 km. S samo sem imel gele pa paket gumi bonbnonov, pa itak gele ... gelov sem pojedel ene 8 po občutku. Geli mi še najbolj odgovarjajo, ker niso težki za želodec in imajo instant učinek, 15 minut pa čutiš. :D 

 

Vedno brez palic, sploh se mi ni težko navadit nanje ... pa tud po tekmah me vedno precej roke pa ramena bolijo, tako da si očitno precej pomagam z njimi, sploh v hrib. Si nekako poskušam samostojne vadbe čim bolj otežit, da je potem lažje. Meni je pa tempo tam okrog 4:45 po ravnini pa 5:30 za recimo rožnik, golovc, sweet spot za tisto uro pa pol .. tako da grem kamot dvakrat zaporedno tečt, tretji dan pa potem vaje z lastno težo/kalistenika/fitnes. :D

Čisto premalo hrane zame, realno si na nekje 200 verjetno, jaz sem na 300 kalorij na uro. Ampak bomo videli ko pridem na 10+ ur, to me malo skrbi.:D Glavno, da tebi ustreza in zdržiš toliko časa. Si pa tudi jaz ne predstavljam kakih testenin, obare, itd. Mogoče bi kako palačinko lahko stisnil vmes, na Kočevskem sem na koncu večinoma dodatno kruh z nutelo.:rofl: 

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...