Skoči na vsebino

Tek


apovsic

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

Največkrat si zmešam proteinski puding (z bregov al kaj je že) in pa skuto v eno šalico. Če je pa žena dobre volje oziroma zaključi tek pred mano, sem pa včasih deležen kakšnega mlečnega riža oziroma kakšne mlečne dobrote. Pa takoj ko prilavfam do doma obvezno spijem 3 deci raztopljeno tableto magnezija oziroma tisto kar pač imamo doma takrat.

 

 

Povezava do prispevka

Škodi seveda ne. Če imaš tri ure zone teka boš verjetno lačen. :D Nisem pa zasledil, da je kaka specifična definicija kako dolg je tek. Anabolic window je pa mit in imaš par ur časa. Kar sem zasledil je kvečjemu dobro nadomestiti elektrolite.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Meni moj coach razlaga, da je vnos magnezija med tekom itak bullshit. Edina stvar, ki mi jo priporoča, je vnos soli, magnezij je bolj placebo za dušo in na licu mesta kao ne pomaga (sem skoz konzumiral magnezij pri daljših tekih, sam ja, zdaj ko ga ne, ni videt neke razlike :D).

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 3 urami:

Res? Ti ne sede al je to načrtno?

 

A ni fora, da moraš v roku ene ure čimveč hrane mišicam servirat?

 

Odvisno je seveda kdaj tečem, ampak zaradi teka ne spreminjam režima hranjenja.

Recimo čez vikend grem tečt kake pol ure po zajtrku in pač jem kosilo, ko je, okrog treh.

 

Magnezij pa... Na kolesu sem imel kar težave s krči, sploh če sem šel dost na prazen nanj. Nekaj časa sem se basal z magnezijem, da sem skoraj kredo sral, pa ni kej pomagalo. Šit je, če te krči zagrabijo nekje sred hribov, kilometre od civilizacije. Najhujše sem imel pri vzponu na Možic, tam po ene 600 višincev (od ene 1100). Pa prouzaprou nimaš kej nardit.

Povezava do prispevka
BigBadWolf reče pred 15 minutami:

 

Odvisno je seveda kdaj tečem, ampak zaradi teka ne spreminjam režima hranjenja.

Recimo čez vikend grem tečt kake pol ure po zajtrku in pač jem kosilo, ko je, okrog treh.

 

Magnezij pa... Na kolesu sem imel kar težave s krči, sploh če sem šel dost na prazen nanj. Nekaj časa sem se basal z magnezijem, da sem skoraj kredo sral, pa ni kej pomagalo. Šit je, če te krči zagrabijo nekje sred hribov, kilometre od civilizacije. Najhujše sem imel pri vzponu na Možic, tam po ene 600 višincev (od ene 1100). Pa prouzaprou nimaš kej nardit.

A s soljo si probal med naporom? Mene izjemno redko grabijo krči in potem težko pametujem, če pomaga ali ne. Na teh trailih vidim folk, ki se na postajah baše s soljo, sam res ne vem, a to kaj pomaga ali ne.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 7 urami:

A s soljo si probal med naporom? Mene izjemno redko grabijo krči in potem težko pametujem, če pomaga ali ne. Na teh trailih vidim folk, ki se na postajah baše s soljo, sam res ne vem, a to kaj pomaga ali ne.

Da, preverjeno pomaga. Js mam kar dost problemov s krči. Na ljubljanskem maratonu so me začeli okrog 30. km grabit ... ene par kmjev sem se pol matral z nekim.čudnim tekom s stegnjenimi nogami, kjer me ni takoj zategnilo s tem, da sem skoz pil isostar in čopal magnezij. Potem mi je dal pa eni postaji tip sol, zmešano v vodo in dejansko do konca skor nisem problemov.

Smo pa vsi različni seveda 🙂

uredilo bitje Skunko
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 9 urami:

Meni moj coach razlaga, da je vnos magnezija med tekom itak bullshit. Edina stvar, ki mi jo priporoča, je vnos soli, magnezij je bolj placebo za dušo in na licu mesta kao ne pomaga (sem skoz konzumiral magnezij pri daljših tekih, sam ja, zdaj ko ga ne, ni videt neke razlike :D).

Pravilno ti razlaga. Sol je vse kar rabiš. Mi smo 30+ let nazaj tekli na klobaso+kruh in pili soljeno limonado. Drugega itak ni bilo.

Povezava do prispevka
Kastor reče Dne, 14. 3. 2024 at 22:59:

Za 2 uri jo pomoje ne rabiš, če ne štartaš ravno dehidriran ...

Huh, dve uri brez hidracije je kar dolga IMO. Se spomnim že, ko sem malo bolj resno košarko treniral, da nas je trener po 45 minutah al pa maksimalno urci nagnal pit. Tko da jaz mam omejitev za vmesno hidracijo tam nekje pri eni uri.

uredilo bitje Skunko
Povezava do prispevka

Mi smo na hokeju skoz pili in sem to prenesel pol kasneje tud na kolo. Sem imel že zdavnaj vse bidone prazne, ko so ostali šele pit začeli :)

 

Pri teku je pa ful odvisno od vremena tudi. Poleti, ko je vroče in če slučajno še piha, imam takoj suha usta in se počutim, kot da bi imel pesek v ustih. Takrat popijem precej več, kot recimo pri takih temperaturah kot so zdaj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...