Skoči na vsebino

[NSW] Nintendo Switch


Priporočeni prispevki

Pirati so se načeloma vrnili:

https://brick.si/teme/lego-creator/piratska-ladja-31109.html (cenejši set)

https://brick.si/teme/lego-ideas/pirati-iz-barakudskega-zaliva-21322.html?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_7 (dražji set)
Pač to, kar je original Lego..


Drugače pa komot lahko nadaljujemo v Lego temi ;) 

 

Povezava do prispevka

A ima kdo kaj izkušenj z driftanjem Joy-conov?

Mene je že dobre 3 mesece zafrkaval tale drift.
Probal sem že vse: od pihanja v Joystick do pucanja z razredčilom.

In prav nič ni pomagalo.

Potem sem se pa odločil, da bom šel v skrajno silo spucat Joystick od znotraj, kar pomeni, da ga bom moral razšraufat.

Odprem Joycon, razstavim Joystick in ugotovim, da je zelo podobnen z Joystickom za N64.

Samo tedaj je bilo še analogno premikanje igralnih palic, po X in Y osi, zdaj pa je digitalno, kar se v notranjosti zelo dobro vidi.

No, spucam notranjost, zašraufam nazaj in voila, Joycon dela sedaj BP, brez kakršnegakoli driftanja.

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 1 uro:

Če se ti spet pojavi mislim, da je najboljša rešitev nabava novih thumb stickov in jih sam zamenjaš. 

No, če boš kdaj menjal tale model dobro razloži vse.

 


Mja, saj bi, ampak nimam trenutno dovolj penezov za nabavo novih gobic :)
Zaradi finančne stiske sem se zato odločil, da vzamem Joystick sam v roke.
In je šlo. Vsaj zaenkrat se ne pojavlja več to tečno driftanje. Lahko pa se spet pokaže.
Bomo videli.

Povezava do prispevka
Mefisto reče Pravkar:

Plešast reveži, ki si lastite switch konzolo, sicer pa nimate za sendvič s poli salamo. A ste igrali Fire Emblem Three Houses? Po opisih izgleda res top špil, in poleg Zelde ter Mariota edini razlog za nakup te bedne konzole.

 

(sicer dvomim, da je kdo igral, ker igra kar dobro drži ceno, switcherji pa ste znani po tem, da igrice kupujete 5 let po izzidu, ko cena pade na 10 evrov).

Moj post iz enega od lanskih TRENUTNO IGRAM, ki sem ga na srečo sejval po propadu prejšnjega foruma. Pazi pa, ker so potencialno not spoilerji, mal se mi ne da znova brat, da bi preverjal, kaj je spoiler in kaj ne:

Navedek

 

Razlogov, da Zahod (in mi z njim) gladko spregleda to igro, ni težko diagnosticirati. Zadeva je noro počasna in vsebuje približno tisoč različnih mehanik. Če bi se želel resnično poglobiti v vse, bi verjetno moral eno leto dedicirati samo tej igri. Na srečo pa je vse skupaj organizirano tako, da lahko preprosto raziskuješ mehanike in aktivnosti, ki so ti zanimive, ostale pa ignoriraš. Igra po svoje prav aktivno spodbuja, da se ne ukvarjaš z vso statistiko. Že samo nabiranje izkušenj/grindanje je povsem drugačno kot v drugih podobnih igrah, kjer grindanje temelji na bojevanju in questih. Tukaj je še ene pet drugih aktivnosti, ki ti bildajo lik: poučevanje, seminarji, kontrolne naloge itd. Igra se namreč dogaja v ogromnem samostanu, kjer igramo v vlogi bojevnika, ki prevzame poučevanje razreda otrok (na izbiro so trije razredi). Vibe močno spomni na Harry Potterja, tako da boste tisti, ki ste prebrali HP knjige, hitro razumeli koncept igre, poučevanja in celo dizajna samostana. Zgodba je fina, ogromno je Persona-lite srednješolske drame. Nekatere svoje študente lahko dejtamo in vsi imajo svoj karakter, tako da se precej navežeš na njih. Igram na težavnosti hard/classic, kjer liki ne oživijo nazaj, če kdo med bojem umre. Par ur v igro mi je ena študentka umrla in mi je bilo kar kislo, parkrat sem restartal boj, da bi preživeli vsi, pa ni šlo, kvečjemu mi jih je še več pomrlo. Zaradi tega, ker študentje dejansko umrejo for good, je v samostanu vzdušje zelo specifično. Po svoje vedro, ker pač lutajo gor in dol najstniki s svojimi dramami, po svoje pa tragično, ker vsake toliko izgubijo sošolca. Precej močna mehanika, tako da močno odsvetujem igranje na lažji težavnosti, kjer študentje ne morejo umret for good. Bojevanje je sicer ultra težko, samo za odtenek prepočasno. Pogrešam, da bi lahko premaknil vse enote naenkrat (morda lahko, samo ni se mi še dalo prebijat čez vse stotine tutorial screenov). Malo pomaga opcija auto-combata. Je pa nekako takole 20 % igre je combat, ostalo pa lutanje po šoli, opravljanje questov, homoromance, klepetanje s folkom in odkrivanje obširne ozadne zgodbe. Dosti Persona-like skratka, samo da je meni combat v Three Houses malo ljubši. Plus fino je, da je situacija obrnjena in igramo v vlogi profesorja, ne pa (spet) študenta.

 

Fire Emblem: Three Houses pa ga vedno bolj nakazuje. Trideset ur into the game je prišlo do konkretnega spina zgodbe in mehanik. Mislim da je to kar lepo 8/10 igra in zraven Death Strandinga moja najljubša big budget (?) igra v 2019 (opomba: Resi 2 ni zraven, ker je vendarle remake, Sekirota pa še nisem preigral). Zgodba je res fantastična, ko se razvije. Sicer ima vse možne klišeje fantazijskih povesti od Tolkiena naprej, vendar je lepo obogatena z japonsko mistiko in določenimi anime/manga tropi. Najbolj všeč mi je, da igra zelo funkcionalno vkomponira časovni preskok, ki je sicer precej pogost v mainstream filmih (zadnji Avengersi, Star Wars), ni pa tako pogost v igrah. Igra je do time skipa pravzaprav simulacija Harry Potterja iz perspektive profesorja: velik del igre je lutanje po akademiji v samostanu, ki je ravno dovolj velika in prostorna, da vsak prostor zaživi, kolikor se zaživeti v tej mid-tier PS2 grafiki leta 2019 pač da, ogromno je pogovarjanja z dijaki, razporejanja učnih ur, dajanja nasvetov in raznih obstranskih aktivnosti ala lovljenje rib v samostanskem jezeru. Ko pride do time skipa, se okolje povsem spremeni. Akademija v določenih delih zgodbe povsem razpade (pomembno je izpostaviti, da se zgodba po time skipu loči na štiri časovne linije glede na naše odločitve in dialoge poprej) in drugi del igre je naravnan strogo vojaško. Vmes je ogromno standardne gimnazijske anime mistike, ki sicer ni tako zanimiva, ampak so odnosi med liki proper zastavljeni in vsak ima svoj unikaten karakter. Iskreno sem šele po dvajsetih urah odkril, kako lahko v meniju sprožiš dodatne dialoge in bondanje med liki haha. Kakorkoli. Tudi fighting sistem je res dober (priporočam igranje na classic mode v težavnosti hard). Skratka all in all odlična zadeva, škoda edinole za PS2 grafiko, Switch vseeno zmore dosti več :(. Pa kdor spremlja moje poste v izbi ve, da bi mi bilo ob dobrem art directionu vseeno za surovo podobo, samo tukaj pa je kombinacija šibkega/low-effort art directiona s slabo surovo podobo pa kar namori na cajte.

 

 

Povezava do prispevka

Nice Čamir. Če kdaj nabavim to siroto od konzole, sigurano tudi tale biser (kupljen sem bil, ko sem prebral, da lahko dejtaš svoje študentke:D. Oziroma ga bom čez par let na emulatorju ali nasledniku switcha :)

 

Samo goddamn, špil je star eno leto pa ga še vedno ni nikjer pod 40 evrov:wacko: kurčeve nintendo igrice

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
Navedek

Prepare yourselves, brave explorers! Set-off for the lush planet PNF-404 when Pikmin 3 Deluxe lands on October 30! This new version for Nintendo Switch features multiple difficulty modes, new side-story missions featuring Olimar and Louie, and all the DLC from the original release.

Povezava do prispevka

Fak keri židje so @Nintendo. Pikmin remaster bodo prodajal po polni ceni 60$ hkrati so pa iz WiiU eshopa odstranli igro kjer je bla 20$ :D  Sicer pa zakaj pa ne sej so edino Nintendo fani tolk nori da po polni ceni plačujejo ne samo par let stare 1st party igre ampak tudi remasterje.

 

Medtem pa še vedno čakamo wtf se dogaja z Metroid prime 4 in BoTW 2....

 

Aja pa ko ste se nekaj spraševali kdaj bo Nintendo pršu k pameti in dal ven proper močno konzolo. Zakaj za vraga bi to naredili ker to konkretno podraži razvoj iger?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...