Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Hernire reče pred 2 minutama:

Ne vem, kaj točno je razlika. Moji možgani so zvezani tako, da sem specist in mi je dobrobit človeka važnejši od dobrobiti živali. In to lahko priznam, ker res tako čutim. Sem razmišljal, kaj so vzroki za to, imam ene predstave, samo ne nekih zaključenih odgovorov, najbrž bi rabil bit več psihologa za štekat celo ozadje. Verjemi, da v krogih, kjer sem se gibal, moj specizem ni bil preveč dobro sprejet :D 


Zadnji tiger pred izumrtjem ali kriminalc obsojen umora. Enmu moraš poslat šut v glavo, kot specist izbereš...?

Ah, Kastor že reku podobno.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 urami:

Nič ti ne pomaga, saj zato sem napisal, da si pomoje na boljšem kot jaz, ki bi potem glodal to v glavi dva tedna :D 

 

Anyhow, sem slučajno kliknil na Zarafov zapor v Troli, ta tema še kar traja :avadodo: Model Okult fura celi cajt neke debate z Zarafom

 

pa tomazek mucki provokator; res ne stekam, zaraf se umakne iz konzolca ampak ne tomazek gre v zapor in ga prca...

Povezava do prispevka

 

Kastor reče Pravkar:

Morilec otrok vs. mladi kužek ti priotiziraš morlca ...

 

lepo hernir da si tak :( 

Buzzkill reče pred 1 minuto:


Zadnji tiger pred izumrtjem ali kriminalc obsojen umora. Enmu moraš poslat šut v glavo, kot specist izbereš...?

Dobro no, pustimo zdaj morilce, child predatorje in tigre pred izumrtjem, govorim recimo o navadnih normijih in neki regular živali, ki je imaš za naslednjim vogalom nove kose :D 

 

Če bi mi recimo dal na izbiro, al ustrelijo enega forumskega normija, nekega random uporabnika (recimo uporabnika Tadey) ali pa sosedovega psa, bi rekel, da pustijo Tadeya živet 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pa se nekaj je tle za povedat pol bom koncal.. 

 

Ce imas ti nekoga rad, da ti je sin naprimer... jaz ne vem kako bi vi reagirali.. ne vem dam jasen primer.. imas sina ki ga imas najrajsi na svetu in je pac ubil par ljudi in to celo nekako ves, da je res...

 

Jaz ne vem kako bi vi reagirali, mogocei bi si rekli prav je da gre v zapor... ampak jaz bi ga branil do konca, tudi ce vem da je kriv.. nekao da ga pustim v zapor bi se pocutil, da sem ga izdal, zapustil. Pol ce bi obstajala moznost, da se to ponovi, ne vem koliko casa bi zdrzal na njegovi strani.. ma tako da se zgodi, jaz ga branim do konca, ker je my man in to je nek nagon pac. In neki bullshiti, da je pobil toliko ljudi in jih bo lahko se je res, samo po drugi strani koliko ljudi politiki pobijajo v vojnah ? Al ko ne zagotovijo dovolj denarja za operacije ipd al ko ne zagotovijo dovolj socijalne varnosti in pride do revscine, stiske in posledicno kriminala

 

To moraliziranje je ena sama hinavscina in nima veze s pravico.. dokler ubijes nekoga iz malomarnosti al ker te trpinci gres v zapor, ko pobijes cel narod da zagotovis lastno prezivetje al rast pa je razimljivo?

 

Ali pa ko po vojni ubijes na tisoce ljudi, samo da se mascujes oz da preprecis bodoce upore, nestabilnosti ipd...

 

V glavnem tej zakoni so ena sama velika hinavscina, niso zaradi pravice ampak da zagotovijo red.. ko pride do izrednih razmer pa grejo rakom zvizgat, dokler ni s5 miru in jih s5 uvedejo, da zagotovijo ponovno red

 

Tako da.. ko boste 1x v situaciji da imaste nekoga res radi in bo naredil ali obtozen da je naredil nekaj slabega in se bo cel svet oz sistem spravil na njega, kot da je najvecja posat.. vam bo pohlepen odvetnik edini prijatel na tem svetu, verjemite. Pa ce dela to za denar ali ne.

 

A to kaj bi kdo naredil ce bi bil v neki situaciji je pa tako.. dokler nisi tam ne mores vedet, zal. Poleg tega enkrat lahko reagiras tako drugic drugace.. odvisn ood pocutja, obdobja, vseh okoliscin, ipd

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 8 minutami:

Zadnji tiger pred izumrtjem ali kriminalc obsojen umora. Enmu moraš poslat šut v glavo, kot specist izbereš...?

Ah, Kastor že reku podobno.

Ampak evo. Recimo med zadnjim tigrom in random forumskim normijem bi rekel, naj ustrelijo tigra. Ja, bila bi mi zelo kisla scena, ampak če si predstavljam situacijo, mi instinkt govori, da bi najbrž tako izbral

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 minuto:

Jaz ne vem kako bi vi reagirali, mogocei bi si rekli prav je da gre v zapor... ampak jaz bi ga branil do konca, tudi ce vem da je kriv..

Ampak saj nek slovenski zapor sploh ni tako huda oblika bivanja. Obstajajo neprimerno hujše. Jaz bi rekel, da je prav, da gre v zapor (nimam otroka, tako da si v tej situaciji predstavljam druge najbližje). A nisi bral Zločina in kazni ejga

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 16 minutami:

 

pa tomazek mucki provokator; res ne stekam, zaraf se umakne iz konzolca ampak ne tomazek gre v zapor in ga prca...

 

Koji ti kurac? Kočevc me je tagal in sem šel v temo. Prej pa tudi Zaraf sam pred kakim tednom. 

 

Po drugi strani tudi ne vidim razloga zakaj ga ne bi hodil prcat? Če bi imel toliko veselja kot pol leta nazaj, bi ga non stop hodil drkat, ker je on leta drkal folk v glavo. Samo sem izgubil interes. 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 4 minutami:

ampak jaz bi ga branil do konca, tudi ce vem da je kriv..

Itak. Fora je namreč v tem, da si ga ti vzgojil za en kurac in je krivda tvoja.

Ajde, razen če gre res za diagnosticirano psihopatstvo, to je pol druga zgodba.

 

Drugače sam nisem zagovornik, da je kri najpomembnejša stvar. Če je nekdo slab človek, nima nobene veze ali smo v sorodu ali ne, zame bo samo to, slab človek s katerim sem v sorodu.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 5 minutami:

Ampak saj nek slovenski zapor sploh ni tako huda oblika bivanja. Obstajajo neprimerno hujše. Jaz bi rekel, da je prav, da gre v zapor (nimam otroka, tako da si v tej situaciji predstavljam druge najbližje). A nisi bral Zločina in kazni ejga


Ni glavni problem kak je zapor, problem je da ne moreš ven. Valda, da bi v ruskem ali kolumbijskem bila izkušnja za kako zvezdico manj kot v danskem, ampak še skuz i'll pass pa to. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Itak. Fora je namreč v tem, da si ga ti vzgojil za en kurac in je krivda tvoja.

Ajde, razen če gre res za diagnosticirano psihopatstvo, to je pol druga zgodba.

 

Drugače sam nisem zagovornik, da je kri najpomembnejša stvar. Če je nekdo slab človek, nima nobene veze ali smo v sorodu ali ne, zame bo samo to, slab človek s katerim sem v sorodu.

Ja nisi vedno ti kriv

 

To je pola pola

 

Pola okolje pola geni

Zdaj kaj je vec ne vem

 

Lahko imas dva sinov en je ql drugi ne naprimer.. malo so geni, malo vzgoja, malo okolisicne pac druzba ipd.. ni crno belo

 

Pa tudi vzgoja ne deluje na vse isto.. eni rabijo trdo vzgojo, druge trda vzgoja se poslabsa in podobno s permisivno vzgojo

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 minutama:

Drugače sam nisem zagovornik, da je kri najpomembnejša stvar. Če je nekdo slab človek, nima nobene veze ali smo v sorodu ali ne, zame bo samo to, slab človek s katerim sem v sorodu.


Blood of the covenant is thicker than water of the womb. Več imam skupnega s prijatelji kot z bratranci. 

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 19 minutami:

Jaz ne vem kako bi vi reagirali, mogocei bi si rekli prav je da gre v zapor... ampak jaz bi ga branil do konca, tudi ce vem da je kriv.. nekao da ga pustim v zapor bi se pocutil, da sem ga izdal, zapustil. Pol ce bi obstajala moznost, da se to ponovi, ne vem koliko casa bi zdrzal na njegovi strani.. ma tako da se zgodi, jaz ga branim do konca, ker je my man in to je nek nagon pac. In neki bullshiti, da je pobil toliko ljudi in jih bo lahko se je res, samo po drugi strani koliko ljudi politiki pobijajo v vojnah ? Al ko ne zagotovijo dovolj denarja za operacije ipd al ko ne zagotovijo dovolj socijalne varnosti in pride do revscine, stiske in posledicno kriminala

 

Nikoli, fak. Odpovem se ga takoj. On se je tudi odpovedal vsemu (načelom, vrednotam in naredil pizdarijo). Sram bi me bilo, ker bi mel filing, da sem failal kot starš in bi bil tako razočaran, da bi pozabil nanj.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 4 minutami:

Ja nisi vedno ti kriv

 

To je pola pola

 

Pola okolje pola geni

Zdaj kaj je vec ne vem

 

Lahko imas dva sinov en je ql drugi ne naprimer.. malo so geni, malo vzgoja, malo okolisicne pac druzba ipd.. ni crno belo

 

Pa tudi vzgoja ne deluje na vse isto.. eni rabijo trdo vzgojo, druge trda vzgoja se poslabsa in podobno s permisivno vzgojo

Ma geni, to je bolj BS imo. Največji vpliv imata primarna in sekundarna socializacija imo.

Na gene se lahko sklicuješ le v nekih res izjemnih primerih (psihopatsvo, neprištevnost, etc.). Koliko pa je sploh tega? Sub 10% primerov?

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 19 minutami:

Ma geni, to je bolj BS imo. Največji vpliv imata primarna in sekundarna socializacija imo.

Na gene se lahko sklicuješ le v nekih res izjemnih primerih (psihopatsvo, neprištevnost, etc.). Koliko pa je sploh tega? Sub 10% primerov?

Je pa prikladen izgovor, če si shit starš ...

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 30 minutami:

3/3 so, poleg naštetega še samodejavnost. Sej nisi programiran robot ampak se tudi sam usmerjaš.

Samodejavnost je samo neka beseda

Jaz sem sekar determinist

 

Samodejavnost oz odlocanje.. je odvismo od tega kak cutis v sebi oz kot bi rekli vi folozofi.. subjekt in objekt..

 

Subjet dozivlja neko objeltivnost..

 

Da ne bomo filozofirali... ti se pac rodis z nelimi genskimk programi v mozganih, ki so odvisni od vrste, rase, kulture in so podedovani, nekatere lazje spremenis, druge ne, glede na okolje..

 

Ne vem dam primer.. eni ljudje so taki gensko, da radi jejo, drugi ne.. ce se tak clovel ki rad je rodi slascicarju al gostilnicarju, whatever se bo dosti tezje odlocal, da ne je, kot uni ki ga hrana ne zanima toliko im bo imel vecje moznosti, da razvije debelost.. ce se bo pa rodil nekmu sportniku in preusmeril to v sport pa lahko razvije kar ql misicno maso.. ne vem banalen primer.. odlocas se lahko itak vedno naceloma, ma dosti stvari je prirojenih in tezko nanje uplivas oz dosti tezje kot druga oseba in se tega sploh ne zavedas

 

Enj se rodijo bolj flegma, drugi so zivcni ipd.. eni so bolj ucinkoviti v enem okolju, drugi v drugem..

 

Vedno je subjekt in objek, ceprav tudi subjekt je na nek nacin objekt.. to je osnova pol free will je debatable..jaz sem bolj determinist... ce bi imel nek super racunalnik ki bi lahko izracunal vse parametre okolja in genske, ki so na nek nacin tudi del okolja, bi lahk tocno vednu kako bo nekdo reagiral ou predvidu prihodnost

 

Zdaj tle je vprasanje svobodne volje.. jaz sicer verjamem tudi, da obstaja.. ceprav lahko da je to samo caos custev, ki se ga tezko predvidi... ampak hocem nekako verjet, da obstaja ampak sem preprican, da CE obstaja ima precej majsi pomen in je precej tezko dosegljiv in ce je.. ampak to je ze advanced filozofija, je free will dosegljiv samo z redom oz da z disciplino oz paradoksalno s predvidljivostjo do neke meje, da lahko vplivas na okolje ki je po osnovi neskoncno in nepredvidljivo

 

Dobrp da smo rekli da ne bomo filozofirali :))))

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 25 minutami:

Ma geni, to je bolj BS imo. Največji vpliv imata primarna in sekundarna socializacija imo.

Na gene se lahko sklicuješ le v nekih res izjemnih primerih (psihopatsvo, neprištevnost, etc.). Koliko pa je sploh tega? Sub 10% primerov?

Identical twins typically have very similar temperaments when compared with their other siblings. Even identical twins who were raised apart from one another in separate households share such traits. Scientists estimate that 20 to 60 percent of temperament is determined by genetics.

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 minuto:

Samodejavnost je samo neka beseda

Jaz sem sekar determinist

 

Samodejavnost oz odlocanje.. je odvismo od tega kak cutis v sebi oz kot bi rekli vi folozofi.. subjekt in objekt..

 

Subjet dozivlja neko objeltivnost..

 

Da ne bomo filozofirali... ti se pac rodis z nelimi genskimk programi v mozganih, ki so odvisni od vrste, rase, kulture in so podedovani, nekatere lazje spremenis, druge ne, glede na okolje..

 

Ne vem dam primer.. eni ljudje so taki gensko, da radi jejo, drugi ne.. ce se tak clovel ki rad je rodi slascicarju al gostilnicarju, whatever se bo dosti tezje odlocal, da ne je, kot uni ki ga hrana ne zanima toliko im bo imel vecje moznosti, da razvije debelost.. ce se bo pa rodil nekmu sportniku in preusmeril to v sport pa lahko razvije kar ql misicno maso.. ne vem banalen primer.. odlocas se lahko itak vedno naceloma, ma dosti stvari je prirojenih in tezko nanje uplivas oz dosti tezje kot druga oseba in se tega sploh ne zavedas

 

Enj se rodijo bolj flegma, drugi so zivcni ipd.. eni so bolj ucinkoviti v enem okolju, drugi v drugem..

 

Vedno je subjekt in objek, ceprav tudi subjekt je na nek nacin objekt.. to je osnova pol free will je debatable..jaz sem bolj determinist... ce bi imel nek super racunalnik ki bi lahko izracunal vse parametre okolja in genske, ki so na nek nacin tudi del okolja, bi lahk tocno vednu kako bo nekdo reagiral ou predvidu prihodnost

 

Zdaj tle je vprasanje svobodne volje.. jaz sicer verjamem tudi, da obstaja.. ceprav lahko da je to samo caos custev, ki se ga tezko predvidi... ampak hocem nekako verjet, da obstaja ampak sem preprican, da CE obstaja ima precej majsi pomen in je precej tezko dosegljiv in ce je.. ampak to je ze advanced filozofija, je free will dosegljiv samo z redom oz da z disciplino oz paradoksalno s predvidljivostjo do neke meje, da lahko vplivas na okolje ki je po osnovi neskoncno in nepredvidljivo

 

Dobrp da smo rekli da ne bomo filozofirali :))))

Glede svobodne volje je dosti debate, zadnje čase eni znanstveniki, recimo Sapolsky, pravijo da je sploh ni. Jaz nisem pristaš te ideje.

 

Pri tvojem primeru ima vlogo metabolizem, discipliniranost in nagnjenost k odvisnostim (zelo gensko pogojeno).

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 23 minutami:

Glede svobodne volje je dosti debate, zadnje čase eni znanstveniki, recimo Sapolsky, pravijo da je sploh ni. Jaz nisem pristaš te ideje.

 

Pri tvojem primeru ima vlogo metabolizem, discipliniranost in nagnjenost k odvisnostim (zelo gensko pogojeno).

Ja seveda lahko si gensko pozresen.. lahko pa tudi zaradi okolja in navad postanes pozresen in obratno.. sam geni vplivajo kar dosti kako bos to hendlal..

 

Tako da ja free will lahko vpliva.. sam pod drugi strani kaj je free will.. lahko si pozresen ko hudic, ko moj kolega, ki je bil debel, gensko in tudi starsi so mu vse kupovali.. pa pol je z veliko truda skenslal in postal suh in jaz mu to priznam kot mocen free will v primerjavi z mano ki samo malo telovadim in malo manj jem in shujsam.. 

 

..sam stari, ce pomislis po drugi strani ga poznam in vem zakaj je shujsal.. tip je shujsal, ker je hotu fukat dobre picke in da ga folk ne dissa da je gico je bila ta zelja, POTREBA mocnejsa od pozresnosti.. razumes? Kje je pol tle free will?

 

Dosti krat mislis, da imas free will ampak samo druge stvari, potrebe, zelje postanejo mocnejse

 

Ne vem zacnes zdravo jest, ker se useres da bos umrl in pol zivis zdravo dokler ne izgubis obcutka, da nezdravo zivis in pol ko zgibos strah zacnes s5 nezdravo zivet.. lahko pa si tako trpel, ko si nezdravo zivel, da se ti zgnjusi, naredi kompleks in ko vidis nezdravo hrano te takok odbije.. sam to so vse neki mozganski mehanizmi. Al jih imas al jih nimas al jih razvijes ali jih ne je odvisno vedno od okolja.

 

Macka mogoce hoce neki povedat ma ne more, ce ima se tako hud free will in je super mackonski genij.. mogoce bo lahko cez par milijonov let.. sam.. free will je zelo spolzki pojem.. ziher vpliva nekako, rvolucija je dokaz.. sam s5 ne neki ful ucinkovito.. vecina stvari je v naravi naprogramiranih od prednikov in se z obnasanjem in prilagajanjem spreminajo zelo pocasi

 

Je pa ze to da se je materija zacela zavedat samo sebe.. glej neki delci so se tak oorganizirali, da amo prisli do tega da se zavedamo priblizmo kaj smo.. velik napredek :)))) in kaze na to da nek will more obstajat oz lahko je celo vse kar dejansko obstaja fondamentaly :)))

 

Tako da je glej zaljucek te debate bi lahko bil, da ne obstaja dobro ali slabo, boljse, slabse, prav narobd amal samo bolj napreden in manj napreden will

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:


Zadnji tiger pred izumrtjem ali kriminalc obsojen umora. Enmu moraš poslat šut v glavo, kot specist izbereš...?

Ah, Kastor že reku podobno.

Če je zadnji tiger, brez pripadnika nasprotnega spola, pol je itak usoda njegove vrste že odločena. Easy call v tem primeru. Seveda ju daš v areno in tako kot v Rimu pustiš, da to rešita med seboj.

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče Pravkar:

Če je zadnji tiger, brez pripadnika nasprotnega spola, pol je itak usoda njegove vrste že odločena. Easy call v tem primeru. Seveda ju daš v areno in tako kot v Rimu pustiš, da to rešita med seboj.


Jebem mu mater, hotel sem napisat disclaimer da obstaja ženska in da bi se vrsta nadaljevala, ampak sem si rekel, da ne bo nihče šel picajzlat… pa smo tle. :D

Povezava do prispevka

Tudi če bi, ni dovolj samo en par. 50 jih rabi bit da ne pride do inbreedinga in 500 za obdržat gensko variacijo. Ampak mislim da smo vsi razumeli tvoj primer. Pri ogroženih vrstah vsak primerek šteje. 

 

Jaz bi takoj ubil človeka za rešit vrsto, najbrž tudi sebe. Ker mi naredi kategorični preskok, ni to več zgolj ena žival, ampak postane del sveta. Recimo če vsi tigri umrejo je naš svet v polnem metafizičnem pomenu za vse veke vekov manjši - nenadomestljiva izguba. In nobeno random življenje se ne more primerjat s tem. Kle govorimo o milijonih letih evolucije proti 70im letom enega življenja, koga boli kurac.

 

Zato mi je nemisljivo, ko tej poacherji za jurja ubijajo ogrožene nosoroge. Ne vem sploh kaj bi reku kle.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 12 minutami:

Tudi če bi, ni dovolj samo en par. 50 jih rabi bit da ne pride do inbreedinga in 500 za obdržat gensko variacijo. Ampak mislim da smo vsi razumeli tvoj primer. Pri ogroženih vrstah vsak primerek šteje. 

 

Jaz bi takoj ubil človeka za rešit vrsto, najbrž tudi sebe. Ker mi naredi preskok, ni to več zgolj ena žival, ampak postane del sveta. Recimo če vsi tigri umrejo je naš svet, v polnem metafizičnem pomeni, manjši. In nobeno random življenje se ne more primerjat s tem. Kle govorimo o milijonih letih evolucije proti 70im letom enega življenja, koga boli kurac.

 

Zato mi je nemisljivo, ko tej poacherji za jurja ubijajo ogrožene nosoroge. Ne vem sploh kaj bi reku kle.

Ja nic kaj ces rect tipi se borijo za prezivetje kot vejo in znajo.. na zalost ne znajo boljse

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...