Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

ke_kit reče Pravkar:

Kaj pa je iskanje pomoči drugo kot pomagati nekomu?

Ja ne vem, kaj ti smatraš po iskanje pomoči. Če boš sam iskal nekoga, ki bi "bolje" obvladal prvo pomoč, namesto, da bi sam pomagal, je to izguba dragocenega časa, ne pa pomoč. 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Pravkar:

@Avion

 

Ja se strinjam

 

Kaksen krat sem pussy in pol me preganja

 

 

Saj da ne bo pomote, ne glumim nekega heroja, valda ti je bed, da moraš nekoga oživljat, sploh, če tega še nikoli nisi delal. Ampak dobesedno karkoli boš naredil tam, magari po navodilih dispečerja, je bolje, kot da se prestrašiš potencialne škode. 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 8 minutami:

Ma bi blo bolsjse ce bi poklical 112 in aledil navodilom

To vsekakor. Prva stvar, ki se jo naredi. Sem mislil, da ste to valjda že naredili in pol si v paniki iskal še dodatno pomoč, če bi prispela prej.

Recimo, meni se zdi logično, da če si blizu recepcije pri tenis igriščih, greš tja, ker če ne drugo imajo na voljo tudi prvo pomoč.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ne vem ma to je blo tako hitro..

Jaz vem zase kaj sem naredil pol drugi so klicali pomoje, sam ko sem prisel nazaj je ze govoril in so rekli na urgenci da ne rabi resilca lol

 

Pol sem ga peljal gor

 

Sam to je strah ko se useres isto kot pri soulsih, ko ma boss milometer lajfa in se usres in ne eazmisljas dobro in te ubije :(

 

Ne mores razlisljat tako ko zdaj ko se useres

 

Nisem niti pomislil, da ce poklicem 112 sledim napotkom, sem razmisljal, da preden pride resilec bo pozno in da grem tam pogledat v pisarne od tennisa mogoce imajo prvopomoc al neki to je prvo kar sem pomialil in reagiral nagonsko

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

@ke_kitMislim, sorry, ne trollam te in se mi zdi to resna tema, na katero zgrešeno gledaš. 

 

Iskanje nekoga, ki bo bolje znal pomagati, ni nudenje prve pomoči. Ti imaš lahko okoli sebe gručo istomislečih ljudi. Kaj če boste vsi iskali nekoga, ki zna bolje? Bo vsak od vas prelagal odgovornost na nekoga drugega? Boste izgubljali dobesedno dragocene sekunde zato, da najdete nekoga, ki bo "dovolj znal"? Tudi v BB primeru: on je šel iskat pomoč, ostali so pa ostali pri ponesrečencu. Če mu nihče ni nudil prve pomoči, kar mu očitno ni, je to bolj za en kurac pomoč, ane. 

 

To je dobesedno kontra od tega, kar te bojo učili na tečaju prve pomoči. Brez zamere, ampak res ti ne bi škodilo, da se udeležiš kakega tečaja, valda v upanju, da nikoli ne boš rabil uporabit. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 18 minutami:

Poiskati nekoga, ki bo znal posredovati.

 

Realno je to pri zastoju srca najslabša varianta in definitivna smrt. Čim prej je potrebno pričeti z masažo srca, pa četudi to pomeni divje rabijanje po prsnem košu, če ne obvaladaš pravilno. Rebra se človeku polomijo veliko krat in jih tudi profesionalci polomijo. Vse je bolje kot pa nič, da se srce vzpodbudi in prične nazaj bit.

Povezava do prispevka

 

Tole je še vedno en izmed bolje posnetih videov na temo, kako nudit prvo pomoč v primeru, da se oseba ne odziva in ne diha. Also, še en "fun fact": če je oseba nezavestna pa diha, ampak ne pravilno (recimo, da hrope), je to tudi znak, da je treba začet oživljat. 

 

http://www.osha.mddsz.gov.si/prva-pomoc/index2497.html?sv_path=9589

 

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 13 minutami:

Realno je to pri zastoju srca najslabša varianta in definitivna smrt. Čim prej je potrebno pričeti z masažo srca, pa četudi to pomeni divje rabijanje po prsnem košu, če ne obvaladaš pravilno. Rebra se človeku polomijo veliko krat in jih tudi profesionalci polomijo. Vse je bolje kot pa nič, da se srce vzpodbudi in prične nazaj bit.

Dej ne zdaj še ti pametovat na splošno, ko sem že dvakrat poudaril, da se je navezovalo točno na bigbossov primer, kjer je bilo več folka na kupu in on ni vedel kaj narediti.

Valjda nisem tak cepec, da bi pustil človeka samega, če bi se pripetila taka situacija. Bigboss tudi najbrž ne bi tekel iskat pomoč, če bi bil sam s kolegom.

 

Ajde, kaj je bolje? 5 kolegov okoli ponesrečenca, ki bi mu radi pomagali. Ti si 4. kolega in nimaš pojma sploh kaj se mu dogaja.

a) Stojiš tam kot budala in gledaš.

b) Probaš it najti pomoč do tenis recepcije.

Povezava do prispevka

 

ke_kit reče pred 3 minutami:

Dej ne zdaj še ti pametovat na splošno, ko sem že dvakrat poudaril, da se je navezovalo točno na bigbossov primer, kjer je bilo več folka na kupu in on ni vedel kaj narediti.

Valjda nisem tak cepec, da bi pustil človeka samega, če bi se pripetila taka situacija. Bigboss tudi najbrž ne bi tekel iskat pomoč, če bi bil sam s kolegom.

 

Ajde, kaj je bolje? 5 kolegov okoli ponesrečenca, ki bi mu radi pomagali. Ti si 4. kolega in nimaš pojma sploh kaj se mu dogaja.

a) Stojiš tam kot budala in gledaš.

b) Probaš it najti pomoč do tenis recepcije.

 

bigboss82 reče pred 1 uro:

Jaz sem dosti krar pomagal, ampak najbolj mi je ostalo v spominu 1x ko nisem.. ker sem se usral.. 

 

Neki smo igrali nogomet in nek tip se je poscutil slabo.. tam je sedel na klopci in glava dol in slina iz ust, kot da ne more dihat, ne vem.. kot da ga he nek infarkt, nimam pojma.. vsi smo neki zapanicarli in gledali pol minute, eni sprasevali kako si, tip ne odogovarja.. jaz sem spizdu iskat koga okoli unih tenis grisc, kjer so neke pisarne za pomoc itak ni blo nobenega, vse zaprto..

 

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Kdorkoli izbere opcijo a je debil.

@bigboss82 ravnal si pravilno.

Ni ravnal pravilno. 

 

Pravilno bi bilo, da bi on zavihal rokave in začel z nudenjem prve pomoči, kakršnekoli, medtem ko bi poslal enega od kolegov po pomoč. To bi bil pravilen postopek. Da pa nihče tam ne ve, kaj naj naredi, ti pa (sicer dobronamerno) pustiš človeka tam samega s folkom, ki mu ne pomaga, to ni pravilno. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 minutami:

Dej ne zdaj še ti pametovat na splošno, ko sem že dvakrat poudaril, da se je navezovalo točno na bigbossov primer, kjer je bilo več folka na kupu in on ni vedel kaj narediti.

Valjda nisem tak cepec, da bi pustil človeka samega, če bi se pripetila taka situacija. Bigboss tudi najbrž ne bi tekel iskat pomoč, če bi bil sam s kolegom.

 

Ajde, kaj je bolje? 5 kolegov okoli ponesrečenca, ki bi mu radi pomagali. Ti si 4. kolega in nimaš pojma sploh kaj se mu dogaja.

a) Stojiš tam kot budala in gledaš.

b) Probaš it najti pomoč do tenis recepcije.

 

Nisem vedel, da se navezuješ zgolj na Bigbossov primer.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 minuto:

Ja sam ce ostali niso nic naredl, je on vsaj nekaj naredil. 

Ja, ampak kaj to pomaga ponesrečencu, če ostane sam z ljudmi, ki nič ne naredijo? Koliko časa po nekdo iskal pomoč? Že pri kakšnih krvavitvah je jeba, če takoj ne zaustaviš oziroma ne zaustaviš pravilno, recimo. 

Povezava do prispevka

Mah itak da nisem ravnal pravilno.. neki sem pac naredi.. prvo kar mi je padlo na pamet...

 

Mogu bi itak klicat 112 opisar stanje in ravnat po navodilih, po pomoc pa poslat koga drugega.. sej ce se bo to se kdaj zgodilo bom to naredil

 

Sam jebiga glej.. takrat me je presenetlo

 

Ce bi krvavel pa bi itak slekel majico in mu jo na max zavezal pred rano na sklep, kjer so vecje zile.. to pomialis takoj np

 

Ma ko vidis nekoga ki se zvija proti tlem in se ne odziva in mu tece slina iz ust.. wtf.. pol ko pomislis itak umetno dihanje oz se boljse poklicat in sledit navodilom... sam uni trenutek je res bil wtf niti se n idavil samo slina iz ust in se zvijal proti tlem.. a ze prej je sel pocitvat, ker kao utrujen.. pol pa naenkrar viids ko se zvija na klopci vedno bolj proti tlem in mu tece slina iz ust na hard

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 minutama:

A zdj si dolocil da bi  mogu bit bigbogs taglavni. 

Ne nujno on, ampak nekdo. Zato pa je nujno, da se folk udeležuje tovrstnih izobraževanj, da ve, kaj mora naredit. To bi moralo biti obvezno 1x letno, po mojem mnenju. 

ke_kit reče pred 2 minutama:

Še malo zastrupljanja vodnjaka rabimo, ja. :D

Ja definitivno se ne bere, kot da so mu vsi noro pomagali. 

 

Pa da ne bo pomote, jaz ne kurcam @bigboss82. Saj hvala kurcu, da je vsaj nekaj naredil, da je bil vsaj en semi-trezen tam. Ampak da bom pa zdaj nekaj blefiral, da je ravnal pravilno, pa jebiga, ni. Super, da se je vsem dobro izteklo. In močno upam, da bom tudi sam lahko, če bo kdaj treba, odreagiral s tako trezno glavo, kot zdaj pišem. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 10 minutami:

Ni ravnal pravilno. 

 

Pravilno bi bilo, da bi on zavihal rokave in začel z nudenjem prve pomoči, kakršnekoli, medtem ko bi poslal enega od kolegov po pomoč. To bi bil pravilen postopek. Da pa nihče tam ne ve, kaj naj naredi, ti pa (sicer dobronamerno) pustiš človeka tam samega s folkom, ki mu ne pomaga, to ni pravilno. 

Ponudil sem ti dve opciji, ki so ti na voljo.

Kaj izbereš?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...