Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Tnx vsem za mnenja. Bom malo raziskal in neki nabavil, itak mi bo zdaj gušt samemu polurkat, samo par mnenj me je zanimalo :D

atomic reče pred 2 urama:

Ne vem o katerem okvriju govoriš. Ampak jest se spomnem oziroma bi dodal, da so igre na TVju boljše zgledale od pc monitorja, ker se niso videli pixli. Tko da crt monitor ni podben crt tvju.

No saj ni važen okvir

V glavnem, jaz sem igral stare igre/emulatorje pač na sodobnih screenih, laptopu, PC monitorju, TV-ju. To mi je tak gušt hobi, saj ne počnem tega pogosto, ampak ajde, enkrat na par mesecev prešpilam kaj

In pol enkrat pridem do znanca, ki ima še vedno CRT za gaming, ker pa igra praktično izključno stare igre

In me je fuknilo na rit, kera razlika med pixel igro je na novejši monitor in na CRT. Sem pričakoval, da bo malo razlike, ampak da je taka, me je pa presenetilo. Seveda v korist CRT-ja. Pixel grafika je pač doma na CRT-ju

Pol sem začel raziskovat, kako to replicirat na sodobnih monitorjih. Obstaja ful velik community ljudi, ki počnejo podobno, jaz sem vzel od par ljudi nasvete in shaderje ter appe in jih vse vse skupaj združil in pol dodal še en ali dva kozmetična popravka sam, da je efekt ene 95 % podoben. Za 100 % pač rabiš CRT, ki pa ga ne morem imet, ker ni prostora

 

Je pa tudi na PC monitorjih ful razlike. Če zdaj upalim Wolfenstein 3D zgleda res lame na sodobnem ekranu, ker je crispy clean, pač prav odbijajoče deluje. Ko sem ga sprobal na tadebel monitor, ki sem ga še imel pri starših (ki mi je cca. 30 minut kasneje padel po tleh, ko sem ga nosil nazaj v garažo. Ni preživel ne monitor ne parket pod njim :D), je pa to čisto drugače zgledalo, ful boljše

Povezava do prispevka

Se obligatory slinch poast:

 

Namesto da das 3,5k za obcutljiva oled jajca, raje upostevaj atomicov predlog, razliko pa daj v sound. Razlika v sliki med tvjem za 2k in 3,5k ti nikoli ne bo toliko vplivala na experience kot teh dodatnih 1,5k (zraven, predvidevam, ze neke osnove) pri zvoku.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 6 minutami:

Itak da OLED razen če živiš pod mostom potem razumem, da vzameš LED ali QLED.

 

Priznam pa da sem mega jelly da imaš toliko placa za TV. Kako ti je to uspelo v cca. 70m2 fletu???

Saj končen tloris še dorisavava, sam saj za 85 inčev ne rabiš spet tok? To je tako skupaj z zvočnikom po širini ene dva metra in pol ali nekaj takega. Tudi 98 inchev bi spravil not, ampak bi moral dat pol ob drugo steno. Prvo stanovanje k sva najemala pred leti je bila garsonjera 30 kvadratov, pa bi lahko dal 85 inčev na steno, samo sva za filme uporabljala projektor, da je bilo malo manj nastlano :D 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 minuto:

Se obligatory slinch poast:

 

Namesto da das 3,5k za obcutljiva oled jajca, raje upostevaj atomicov predlog, razliko pa daj v sound. Razlika v sliki med tvjem za 2k in 3,5k ti nikoli ne bo toliko vplivala na experience kot teh dodatnih 1,5k (zraven, predvidevam, ze neke osnove) pri zvoku.

 

ma če je stanovanje, je škoda keša za take zvočnike

razen če se hočeš skregat z vsemi sosedi :P

Povezava do prispevka
Slinch reče Pravkar:

Se obligatory slinch poast:

 

Namesto da das 3,5k za obcutljiva oled jajca, raje upostevaj atomicov predlog, razliko pa daj v sound. Razlika v sliki med tvjem za 2k in 3,5k ti nikoli ne bo toliko vplivala na experience kot teh dodatnih 1,5k (zraven, predvidevam, ze neke osnove) pri zvoku.

Žal nimam osnove za zvok, vse bom naredil z nule. Saj te bom pohaklal, ko se bom začel s tem ukvarjat, ampak bo po TV-ju, ker pač TV brez zvočnikov mi nekaj koristi, obratno pa dosti manj :D 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 22 minutami:

Samsung QLED top, dela ze leta in leta brez problema

Meni so sr dva "zjebala"

Oba fasala light bleed.. en gujsega, drugi manj.. oba fasala navpicno crto, ki se jo da resit z malo srece.. in to oba sta zacela kazat probleme takoj po poteku garancije

 

Tudi z mobiteli sem imel probleme ceprav ta zadnji je top bp.. 

 

Vrjetno je sekar loterija s samsungom IMO

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Res lol... Slika je valjda mnogo več kot zvok. Ampak vsakemu svoje. Meni je zvok toliko manj pomemben, da mi je res vseeno. Slab posluh al kaj vem. 

 

Za zvok dejansko ne dam več kot ene 300€. Prav sovražim met na glas zadeve. In sploh ne opazim razlik pri sebi in kakem kolegu, ki ima dosti dražje zadeve. 

 

Ćamir bo nabijal pixel igrice na sound setupu za 2K :D

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 minutama:

Ćamir bo nabijal pixel igrice na sound setupu za 2K :D

Dobro, to lahko problematiziramo tudi z vidika, da bo Ćamir nabijal pixel igrice na TV-ju za 2K :D 

 

Drgač me malo jebe. Slinch ima se mi zdi 75 inčev in sva lani pri njem igrala HUNTDOWN aka pixel igrico in mi je bil dejansko prevelik ekran, pa tudi on se je strinjal, da je prevelik ekran za pixel igrico

 

Tako da mogoče bom igranje pixel igric prestavil na PC monitor :D 

Povezava do prispevka

Saj drgač jaz sem dosti bolj na Tomazek strani, tudi jaz žal nimam ušesa, da bi prepoznal mikro-nianse v zvoku

 

Pomoje imamo genetsko že neki fucked up sluh, dedek in babica sta zelo zgodaj že fasala aparat (dosti hitreje od svojih vrstnikov) in sestrična ga ima že praktično od gimnazije naprej

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 12 minutami:

Meni so sr dva "zjebala"

Oba fasala light bleed.. en gujsega, drugi manj.. oba fasala navpicno crto, ki se jo da resit z malo srece.. in to oba sta zacela kazat probleme takoj po poteku garancije

 

Tudi z mobiteli sem imel probleme ceprav ta zadnji je top bp.. 

 

Vrjetno je sekar loterija s samsungom IMO


 

jaz ga imam od leta 2018 in je pomojm povprecno 12h na dan prizgan, tudi ce nic ne gledam je pac prizgan in v meniju od youtube appa

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 13 minutami:

Res lol... Slika je valjda mnogo več kot zvok. Ampak vsakemu svoje. Meni je zvok toliko manj pomemben, da mi je res vseeno. Slab posluh al kaj vem. 

 

Za zvok dejansko ne dam več kot ene 300€. Prav sovražim met na glas zadeve. In sploh ne opazim razlik pri sebi in kakem kolegu, ki ima dosti dražje zadeve. 

 

Ćamir bo nabijal pixel igrice na sound setupu za 2K :D

Jaz sem isti in imam res slab posluh. Zihr bo neki na tem.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 6 minutami:

Saj drgač jaz sem dosti bolj na Tomazek strani, tudi jaz žal nimam ušesa, da bi prepoznal mikro-nianse v zvoku

 

Pomoje imamo genetsko že neki fucked up sluh, dedek in babica sta zelo zgodaj že fasala aparat (dosti hitreje od svojih vrstnikov) in sestrična ga ima že praktično od gimnazije naprej


jaz sem si soundbarcek zraven samsija kupil kake 3 leta nazaj in je opazna razlika med zvocniki iz tvja in med soundbarckom sploh k ma se woofer zraven. Pri zvoku od tvja opazis da neki fali, pa ne samo basi ampak nasploh neki. Tk da neki dober soundbarcek za 500e pa mas vrh glave (ce se ne misls kle kesirat + sosedom morit (jaz imam bass na -3 (od -6 do + 6 razpona)))

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 13 minutami:

ma če je stanovanje, je škoda keša za take zvočnike

razen če se hočeš skregat z vsemi sosedi :P

Drgač je kar v redu izolirano očitno. Sem šel spodnjim in sosednjim sosedom dat heads up, da bom tistega dne razfukaval staro pohištvo v stanovanju, pa sem jih po delu pol srečal na hodniku in so rekli, da sploh ni bilo hudega. Pa je bilo res brutalno razfukavanje, najprej sem kos pohištva privlekel na sredo sobe, brcnil ven tatanko zadnjo plast, vzel ven police in začel majat omaro levo desno, dokler nisem vsega na silo razlomil, da mi je vse fuknilo na tla (se mi ni dalo šraufat :D). Ne vem, kako da fuck jim to ni bilo "prehudo"

Povezava do prispevka

js pomoje svojga LG soundbara za pod 150€ (pa ma woofer) še nism dal na več k 25% moči :D

za TV zadeve se booooolano pozna, sploh govor

medtem k za muziko je pa katastrofa, so 100€ Edifier R1280T PC zvočniki tko ene 100x boljši

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Kupi en hud sound bar med 500 in 1000 eur, ceprav ti bo slinch to odsvetoval, da ima dober bass posebej in se dva dodarna zvocnika levo desno zadaj.. 

 

to je vse kar rabus ce nisi za avdio kot jaz.. 

 

ti povem po pravici, dosti krat imam kae ugasnjenega ko gledam filme, ker mi prevec ropota, kot da sem v kinu, jaz pa hocem gledat v izi filem, pa nisem v bloku :)))

 

Evo neki takega

 

https://www.mimovrste.com/dolby-atmos-soundbar-zvocniki/samsung-hw-q930c-en-zvocni-sistem

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 2 minutama:

Kupi en hud sound bar med 500 in 1000 eur, ceprav ti bo slinch to odsvetoval, da ima dober bass posebej in se dva dodarna zvocnika levo desno zadaj.. , če me 

to je vse kar rabus ce nisi za avdio kot jaz.. 

 

ti povem po pravici, dosti krat imam kae ugasnjenega ko gledam filme, ker mi prevec ropota, kot da sem v kinu, jaz pa hocem gledat v izi filem, pa nisem v bloku :)))

 

Evo neki takega

 

https://www.mimovrste.com/dolby-atmos-soundbar-zvocniki/samsung-hw-q930c-en-zvocni-sistem

Dobesedno to sceno sem imel nagledano

 

Torej soundbar, bass posebej in dva zvočnika za zadaj

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 minutami:

Dobesedno to sceno sem imel nagledano

 

Torej soundbar, bass posebej in dva zvočnika za zadaj

Ja good enought.. surround je ql.. bassi so strupeni.. bluetooth zvocniki.. edino una dva majhna mores pac v elektriko vklopit nekm v kot

 

Edino mores vedet da tej stranski zvocniki niso toliko mocni, dobro je da jih das nekam cimbolj zraven divana, ce hoces res dobro slisat surround.. 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 23 minutami:

ma če je stanovanje, je škoda keša za take zvočnike

razen če se hočeš skregat z vsemi sosedi :P

 

Tako kot slika ni samo svetlost tudi zvok ni samo jakost.

 

Also, ful odvisno od sten. In sosedov. Jaz sem v flatu in zaenkrat safe. :D 

 

Hernire reče pred 24 minutami:

Žal nimam osnove za zvok, vse bom naredil z nule. Saj te bom pohaklal, ko se bom začel s tem ukvarjat, ampak bo po TV-ju, ker pač TV brez zvočnikov mi nekaj koristi, obratno pa dosti manj :D 

 

Mislil sem osnoven budget, torej karkoli je ta osnova, ki si jo namenil + tistih 1,5k, ki ti ostane pri cenejšem teveju :D 

 

Aktivist Vanč reče pred 25 minutami:

Res lol... Slika je valjda mnogo več kot zvok

 

Aja, pol folk hodi v kinu ker je toliko boljša slika?

 

Hernire reče pred 18 minutami:

Saj drgač jaz sem dosti bolj na Tomazek strani, tudi jaz žal nimam ušesa, da bi prepoznal mikro-nianse v zvoku

 

 

Itak da vsak loči, samo kot z vsako stvarjo, ne veš dokler ne probaš. 

 

Hernire reče pred 19 minutami:

Lahko pa @Slinch imava enkrat meet in mi pokažeš različne nianse v zvoku od manj kvalitetnih na slušalke proti bolj kvalitetnim, pa me res zanima eksperimentalno, koliko bi zaznal razlike

 

dealio

 

Hernire reče pred 8 minutami:

Dobesedno to sceno sem imel nagledano

 

Torej soundbar, bass posebej in dva zvočnika za zadaj

 

don't do it pleaseeee

 

toj isto kot igranje narativnih igric in skippanje cutscenov

 

ne poslušat poor čefujev, nije žvaka za seljaka itd

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 4 minutami:

 

Tako kot slika ni samo svetlost tudi zvok ni samo jakost.

 

Also, ful odvisno od sten. In sosedov. Jaz sem v flatu in zaenkrat safe. :D 

 

ja, sej to s sosedi mi je jasno

tale nad nama ne slišita/vohata očitno nič

medtem k soseda 2 štuka višje, se je pa kr znala pritoževat

 

mi je čisto jasno glede zvoka, tud če nism audiofil, recimo ne prenesem unih raznih slušalk za 5€, al pa kakih laptop zvočnikov :sick:

pa pr svojih slušalkah ugotavljam, da je velikrat tudi udobnost > zvok. In potem več uporabljam (podarjene) Sony CH720N, kot Senheiser HD 450 BTNC, čeprav majo slednje ful boljši zvok.

Ampak so fuuuuuuul manj udobne.

 

sam nekak pr unih zadevah, ki so že pa way past price/performance razmerja, se mi niti slučajno ne zdi vredno.

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 16 minutami:

Aja, pol folk hodi v kinu ker je toliko boljša slika?

 

Zaradi zvoka definitivno ne. Zaradi drugega vzdušja, družbe... Mislim, ti si audiofil, predlagaš pa človeku, ki mu zvok ni pomemben naj v bloku fukne 2K evrov za soud setup. Prepičan sem, da bo dosti bolje z ženo izkoristil dobro sliko kot pa dober zvok.

 

Meni je kolega razlagal, da v življenju ne bo imel BT slušalk, ker je zvok šit. Ima neke slušalke za 500€ (menda) in jaz moje BT za 99€ (Samsung Buds Fe). Kot butec sem poslušal in sploh nisem opazil nobene razlike, njemu pa full "drugače". Enako je pri kolegu, ki ima doma nek precej drag setup (ene 5K je menda dal) in mi dejansko to ne pomeni nič. Seveda je bolje kot moj soundbar, ampak tudi, če reče, da mi proda ta setup za 1000€, ne absolutno nobene variante, da mu dam, ker pač ni za mene. Njemu so v mansardi spokale vse knauf plate od vibracij, jaz pa gledam filme na tonu, ko moram imeti podnapise, ker zvoka ne slišim dobro. Saj razumem, da obstajate audiofili, ker imam jaz tudi par "glupih" hobijev. Samo tako zadevo predlagati nekomu, ki ti pove, da tudi nima nekega posluha, pa se mi zdi totalno brezveze. Kupi pa seveda naj kar hoče, jaz bom menjal moj stari OLED za novi, soundbar za 300€, ki sem ga kupil ene 8 let nazaj pa bo ostal tudi na novem TV-ju.

 

 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...