Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče pred 3 urami:

Zaradi zvoka definitivno ne. Zaradi drugega vzdušja, družbe... Mislim, ti si audiofil, predlagaš pa človeku, ki mu zvok ni pomemben naj v bloku fukne 2K evrov za soud setup. Prepičan sem, da bo dosti bolje z ženo izkoristil dobro sliko kot pa dober zvok.

 

Kwa, a ti si pa videofil, predlagaš človeku, da mora fuknit 4k za tv, ker tisti za 2k je smeti? Kaj pa ti veš, koliko je njemu pomembna oled črnina in 144hz, eni smo pač nezahtevni uporabniki in nam je tudi tv za 2k ok. To je ful throwback na oldschool tomažek persono, "jaz ne rabim zato noben ne rabi". Pol uleti en slinch in reče, da je za celostno izkušnjo zvok toliko pomemben kot slika, pa je takoj audiofil, narkoman in fašist, ker si drzne pametovat folku, ki v lajfu ne bi dal za zvok več kot 300e.

 

Ćamir je lih en dan nazaj pisal kako si je dal gor ene orkestralne priredbe final fantasy pesmic in doživljal novo rojstvo, ti pa praviš da v bistvu sploh ne poslušaš muzike. A si siguren, da bo potem tvoj odnos do sounda zanj 1:1 valid? Nisem toliko avtista, da bi verjel, kako mora vsak investat heavy into zvok. Samo ko vidim papkaste lajne, kako je soundbar za 300e več kot dovolj za vse, razen največje čudake, pa zančnem malo švicat :D Najbolj mi je v bistvu neumno, kako se je ravno zaradi takih papkastih lajnov razvilo neko splošno prepričanje, da "nezahteven uporabnik pač tega ne opazi, kaj šele rabi". Opazi dobesedno vsak, razen peščice, ki pač zaradi fizičnih poškodb/napak ne morejo. Ne pomeni to, da bo vsakemo enako pomembno. Saj zato pa sprobaš, da vidiš, kje ti je meja, kdaj ti postane vseeno in koliko ti je za to vredno plačat. Ma isto velja tudi za tv. 

 

A res ne vidiš te diskrepance?

 

Rabim setup za igranje igric:

- TV: nujno top of the line OLED za 4k, saj nisi klošar, ta črna je pač 3% bolj črna od une črne, daj a te ni sram takih vprašanj postavljat

- zvok: soundbar za 300e, itak nisi zahteven uporabnik, noben ne opazi razlike lol

Povezava do prispevka

Jaz imam sicer en starejši komplet Mission zvočnikov prikopljen na stari (ampak še vedno dober) Yamaha receiver + na TV. Zadeva se mi zdi res odlična (za to kar rabim). Je pa tudi res, da bolj malo uporabljam. Izključno za kak konkretnejši filmski večer (1 x na teden) ali pa za občasno kvalitetno poslušanje glasbe, kjer dejansko slišiš vsako analogno struno na kitari, visoke tone, base, vokal ... 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 17. 4. 2024 at 12:33:

Jaz moram reči, da sem res pune slab (u)porabnik erotičnih zadev

 

Prostitucija mi je zelo anti. Pa ne obsojam nikogar, ki koristi, more power to everyone forever, samo enostavno sem na tem področju dosti konservativen. Razlog je preprost: prostitutke so vedno neke ženske iz tretjega sveta in revnih držav. Govorim o tej "night club" veji prostitucije, ne nekih uglajenih "pokažem joške za 30 €" only fans profilih. Dokler je 99,9 % prostitutk Ukrajink, čefurk in ostalih žensk iz depriviligiranih okolij, mi je težko resno jemat parolo, da je sex work delo kot vsako drugo. Če bi bilo, potem bi v night club prostituciji delale tudi etične Nemke pa Finke in Norvežanke. Dokler pa primarno delajo taki profili, kot pač delajo, pa je zgleda prostitucija za marsikoga izhod v sili in tega ne bi počele, če bi imele validno alternativo. Poleg tega je še vedno dosti shadow pimpanja, kolikor sem bral članke, niti približno ni tako preprosto, da ima neka Ukrajinka v Avstriji odprt SP in dobi 100 % priliv od debelih Pohorcev, ki jih hodijo bangat čez mejo   

No sam čefurji in ostali ki jih omenjaš te pa ne motijo na gradbiščih in ostali slabo plačanih poklicih kjer se lomijo hrbet, ker gre v tvojo korist?

Verjetno zaslužijo precej več kot fizični delavci in še precej lažje in lagodnejše življene imajo, alternativa je gradbišče al pa čistilka.

uredilo bitje Traktor
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 11 urami:

 

Kaj pa ti veš, koliko je njemu pomembna oled črnina

 

 

Vrlo važno je meni kaj bo on kupil :D Res bom zdaj o tem razmišljal najmanj teden dni, če bo poslušal moj nasvet al drug.

 

Vseeno pa je pomembnost črnine konkretno izpostavil.

 

Jaz sem pač vajen objektivno povedat zadeve. Zdaj,če je bit objektiven narobe, potem sem kriv v vseh točkah obtožnice in priznam krivdo. Na vsakem posebej pa je kaj bo naredil s svojim kešom.

 

lp

 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 3 urami:

Kaj si pa objektivnega povedal? :lol:

 

A ni jasno, da je to o objektivnosti zajebancija, vsak misli, da je glih on sam objektiven? :D

 

BigBoss82 reče pred 2 urama:

Ne on to misli bolj iz objektivno subjektivnega vidika

 

To so ze visjedimenzijonalna intelektualna stalisca, ko ves da ne ves al ne ves, da ves, ipd..

 

Tako, ko veš, da imaš samo ti edini prav :)

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Aktivist Vanč vrni Tomazku account, Tomazek pa naj ga potem vrne Dejchu!
Al pač obratno oz. nekaj v tem smislu... 

Priznam, da sem slab na področju teh nickov in me začne bolet glava. Npr.,  še vedno niti ne vem, kdo je bil (ali je) Fauzlić, pa Vse_je_najslabše sem nekaj zamešal itd. ...
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 20. 4. 2024 at 12:36:

Pa a v bloku sploh lahko furaš nek proper zvok?

 

Jaz moram na morju, kjer je stanovanje v bloku, zvečer vse na slušalke poslušat, ker če ne mi začne sosed razbijaz z metlo po stropu:D

 

menjaj soseda. in ja, lahko. ponci receiverju poves da bodes filem gledal v night mode - da subi ne povzrocijo potresa. cez dan pa btk. mulo ma bobne v sobi. je pa res, da nas mini blokcic ma dost proper zvocno izolacijo.

 

@Hernirece se imas flat gradbisce, morda razmisli o kanalih in potgni optiko pa cat6/7 v sobe. za dnevno pa se vsaj 2.5mm ce ne kar 4mm kable na vse strani za morebitne diskretne zvocnike. jaz furam multi chanel sacd optimiziran setup v dnevni in kot tak nisem nikoli polagal paznje za height zvocnike. zdaj bi rad mel vsaj 5.1.2 atmos, samo debil nisem potegnil kablov v strop in to konkretno obzalujem. proper posegi ko si enkrat noter, so kar jeba.

uredilo bitje raveer
Povezava do prispevka

Enako. Identična situacija. Ko sem gradil bajto sem še sovražil Atomica (hrvat) in se še nisva pogovarjala. Če bi se, bi mi gotovo svetoval kable v stropu za atmos in bi imel zdaj res jeben kino doma. Pa so me še prov vprašali mojstri, Doni kabllo në tavan?, jaz pa ves pameten, ne ne rabimo pri tej hiši smo katoliki. A jebi ga zdej.

  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 5
Povezava do prispevka

Drugač sem samo spremljal debato o TVjih in soundu in me je v srcu špikal.

 

Zvočniki so stvar kulture. Recimo če mene kdo povabi na obisk (večino me ne vabijo, sploh Slovenci ne, ker sem čefur), če vidim v dnevni vsaj dwa towerja, avtomatično se drugače obnašaš, ne pojem vseh piškotov, k so na mizi, ne prdim hinavsko not v sedežno, in brišem smrklov od klubsko mizo. Enostavno moraš spoštovati takega človeka. 

 

Nek receiver in zvočniki je nekaj, kar paše v dnevno sobo, tako kot velik TV, klubska mizica, slika TITA, fikus, in polica knjigami.

uredilo bitje atomic
  • Na jagodo +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Recimo če mene kdo povabi na obisk (večino me ne vabijo, sploh Slovenci ne, ker sem čefur), če vidim v dnevni vsaj dwa towerja, avtomatično se drugače obnašaš, ne pojem vseh piškotov, k so na mizi, ne prdim hinavsko not v sedežno, in brišem smrklov od klubsko mizo. Enostavno moraš spoštovati takega človeka. 


In pol ti gre kazat kako dobra mu je oprema, ampak lahko samo laufa na 2% glasnosti, ker gre ženi na kurac, sosedi so cranky, otroci jočejo, pes ima PTSD še od prejšnje predstavitve opreme. Fuck that shit. Pa seveda če se le da nekaj ne dela prav, ampak ti tega ne slišiš ker nihče normalen ne sliši, on se pa ves osramočen opravičuje za "šum" (ni šuma). 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 minuto:

In pol ti gre kazat kako dobra mu je oprema, ampak lahko samo laufa na 2% glasnosti, ker gre ženi na kurac, sosedi so cranky, otroci jočejo, pes ima PTSD še od prejšnje predstavitve opreme. Fuck that shit. Pa seveda če se le da nekaj ne dela prav, ampak ti tega ne slišiš ker nihče normalen ne sliši, on se pa ves osramočen opravičuje za "šum" (ni šuma). 

 

Ne vem o čem govoriš. Pod mano živi, ex-udba agent (true story) tip ma doma še zmeraj CB postajo, ob osamosvojitvi so ga pri 42ih poslal v penzijo, pol veš kolk je star. Zraven mene ma dva penziča, k samo čakata da jih bog pokliče, desc je star, enkrat mi je razlagal, kako je blo k je bil nadzornik, k so se piramide gradile. Jest čez dan kar lepo razpalim in to tolk nagalas, da ti faking jetrca skačejo. K pospravljam k sm sam itd... To da nekaj ni delalo ni prav, to pa v 20ih letih se niti enkrat ni zgodilo, prej bo hladilnik nekaj slabo delal, kot pa receiver in zvočniki.

 

Je pa res, da kar se tiče glasnosti, da poslušam zmeraj okoli 50% glasnosti, pozno ponoči pa filme celo menj, nekje na 30% ali celo manj in še zmeraj je to izkušnja, ki je 7823646785x boljša, kot pa pa zvok iz TVja.

Tko da to o glasnosti, je tko hecno, k mi kdo reče, kaj ti bo jak BMW, itak ne moreš več, k 130 vozit na AC in v naselju so povsod radarji. :) Tud pr 130€ se v jakmu BMWju precej boljše voziš in takrat, ko rabiš potegne.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 26 minutami:


In pol ti gre kazat kako dobra mu je oprema, ampak lahko samo laufa na 2% glasnosti, ker gre ženi na kurac, sosedi so cranky, otroci jočejo, pes ima PTSD še od prejšnje predstavitve opreme. Fuck that shit. Pa seveda če se le da nekaj ne dela prav, ampak ti tega ne slišiš ker nihče normalen ne sliši, on se pa ves osramočen opravičuje za "šum" (ni šuma). 

 

Tell me you're uncivilized without telling me you're uncivilized :D

Povezava do prispevka

To so ti moji geniji od znancev. ki so kupili studijski grade gear, pa ne znajo kurca z njim. Vedno nekaj šteka, ful ne paše v setup kerega so si zamislili, ampak naštevat vse komponente in kako so jake jim dela trdega, tko da fuck it, you do you. Nije žvaka za seljaka style. 
Pol pa najjače, dissanje enga drugega kolega, ki si je naštimal nek komercialen Logitech surround za gledanje filmov, češ da to pa je še najbolj seljačko, ker zakaj nimaš nekega analognega sistema iz 1968 kerga ne znaš nastavit, valjda da bo boljš za torrente in plejko od plug and play sistema iz 2024. 

Jaz sem povezal Bose soundbar na TV, plejko špilam večinoma na tem ali s Pulsi, na PCju mam pa ene par dobrih Senheiserc, kar je za moja casual ušesa več kot preveč. Glasbo pa 99.9% časa poslušam na Airpodse, tko da je moj level tolerance meh zvoka kar visok.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Pa saj nihče ne nikoli ni omenjal audiofilske zadeve. V prvem postu Slinch omeni osnovno ozvočnenje. Galko vmes reče, da ne potrebuješ češnjevih zvočnikov za neko proper izkušnjo. Ampak vsi potem argument, kako samo audiofili mislijo da zaznajo razlike in podobno...

 

Človek je rekel, da ima budget max 2500€ in ko vržeš tiča na mizo, vidiš kaj se da narest s temu denarjem. 

Lahko kupiš 77" OLED ekran ali pa 8" večji soliden LCD + nek ojačevalec 5 zvočnikov. Črnina bo res na OLEDu boljša, ampak vse ostalo...

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

Pa saj nihče ne nikoli ni omenjal audiofilske zadeve. V prvem postu Slinch omeni osnovno ozvočnenje. Galko vmes reče, da ne potrebuješ češnjevih zvočnikov za neko proper izkušnjo. Ampak vsi potem argument, kako samo audiofili mislijo da zaznajo razlike in podobno...


Debate o audio setupih vedno peljejo tam, ne vem zakaj lol. Itak je crux te cele debate, da imamo ljudje čisto drugačne predstave, kaj je "osnovni" setup. Pri TVjih so tieri kvalitete povprečnem potrošniku jasni, velikost -> tehnologija -> firma kao. Audio je pa drug tič. Nekomu je osnovni setup TV + Soundbar, nekdo ne more brez surrounda, tretji ne more gledat youtuba brez studijskih monitorjev itd. Pol pa valjda naravno pride tist "edino jaz imam prav, vsi ostali ste glupi" shit, in zato gre vsaka debata o audiu na netu v kurac. Imo. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...