Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Hernire reče pred 55 minutami:

Za novo dnevno sem začel počasi glejat TV-je. Kaj bi rekli za oddaljenost od oči cca 300-320 cm, a naj gledam 75 inchev ali 85? Bolj se nagibam k 75, ker igram dosti pixel iger in gledam starih filmov, pa bi pomoje bilo boljš ne overkillat z 85. Najprej bi rad diagonalo izbral, da lahko začnem lurkat TV-je :D

Also repost za še kakšno mnenje. Zgleda bo 85 kar zmagovalna sicer :D

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 uro:

kaj js to berem, drago je met partnerko al kaj :rofl: :avadodo: 

k da ona nima plače pa ti ne v povprečju bistveno izboljša kvalitete življenja

Ne. Ker ji morš ti furat na stvari in očitno preživljat :w00t:

 

Kaj šele, da vec zasluži od tebe dios mio

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 9 minutami:

Mislim, da smo že 100x obdelali, da there is no such thing as to big TV.

 

ni točno tako, je pa približno tako

 

pr men bi 75" šel na mm (bi mogu dejansko dobr premerit prej), 85" pa nimam kam dat.

Ali ipak, ko sem menjal, so bli v mojem price rangu sam 65" 

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

najveciga kar loh, nima veze kolk si stran

Evo točno tako. Kupi max kar ti dopušča denarnica ter, da imaš prostor za to. Ti metri glede diagonale so IMO kar nekaj.... 

 

Jaz recimo še zmeraj imam 55colnega Sonya, ker pač takrat, ko sva se z ženo vselila v hišo(beri zgornjo etažo) nisem imel keša za večjega in sem ostal do danes pri tem. Kavč imam oddaljen 2,5m in mi je "OK" za gledanje filmov (TVja na splošno) , ko pa igram igre je moja rešitev fotelj na razdalji 1m in je to to. Problem glede zvoka rešim enostavno tako da, ko igram izključno uporabljam slušalke (70% časa igram itak, ko gre žena ter hčerki spat in jih ne motim ).

 

V glavnem, glej čim večjega + kvaliteta slike. To je to

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 11 minutami:

 

ni točno tako, je pa približno tako

 

pr men bi 75" šel na mm (bi mogu dejansko dobr premerit prej), 85" pa nimam kam dat.

Ali ipak, ko sem menjal, so bli v mojem price rangu sam 65" 

 

Mislom, ok. Fizične, nepremostljive omejitve so drugo. Govorim za primer, ko izbiraš kot Ćamir - boji se, da bo prevelika.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 16 minutami:

Spravim not 98 inchev, sam nimam keša zanj :D

https://www.bigbang.si/tcl-98p745-tv-sprejemnik-cistilec-zraka-tcl-breeva-izdelek-1029167/?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_p_16

 

144hz

VRR

Google TV

Soliden HDR

 

Kaj če boljšiga? Dolgo boš imel največjiga na vasi.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

@atomic

damn, to realno sploh ni več tolk drago 

to ti provin!

 

Fora je v tem, da je TV dejansko soliden in ni neki budget k ga ne moreš gledat podnev in ima dejansko soliden OS in neke čunga lunga, kot renomirani OLEDI. Pa bil je celo 1800€, na A1.

 

Aja pa TVje reeees huge, tko da treba je dobro izračunat velikost škatle, da ga ne boš peš nosil v 5 štuk ali celo žerjav naročil in ne bo šel skozi okno.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 minutami:

to ti provin!

 

Fora je v tem, da je TV dejansko soliden in ni neki budget k ga ne moreš gledat podnev in ima dejansko soliden OS in neke čunga lunga, kot renomirani OLEDI. Pa bil je celo 1800€, na A1.

 

Aja pa TVje reeees huge, tko da treba je dobro izračunat velikost škatle, da ga ne boš peš nosil v 5 štuk ali celo žerjav naročil in ne bo šel skozi okno.

Ne saj bom kupil 85 inchev, to sem se nekako že odločil, bom vsaj lahko upgrejdal čez leta :D

 

Okej, zdaj pa gremo k konkretnim modelom, katerega 85 incherja priporočate? Budget ni neki ful omejen, lahko tudi 3500 skeširam, samo pač recimo tam nekje 2000-2500 je sweet meja, kjer še bom upal povedat ženi in ne bom rabil skrivat, koliko je v resnici stal :D

 

Kaj počnem na TV-ju?

- filmi od 4k big budgetina do 4:3 animejev. Zato bi mi bilo zelo pomembno, da mi TV ne neki forca strechanja 4:3 na widescreen, ker bom popizdil. Pa lepo bi bilo, da bi bila proper črna barva, da so robovi v 4:3 sliki čimmanj moteči.

Ne uporabljam tudi nobenih soap opera effectov pa naprednih funkcij, da ti sam generira frejme in vstavlja v sliko, da kao deluje na več frejmih, to mi je vse fake & gay. Also najljubši filmi so mi črno-beli in pogledam res fuuuul črno-belih filmov, tako da mora TV res dobro prikazovat kontraste. Neki sem gledal, da je najbolj primerno za to OLED

 

- sam pri OLED-u me pa skrbi burn-in zaradi gaminga, torej drugega vidika uporabe TV-ja. A se burn-in še ful dogaja? Pač ko imaš statičen HUD v igračkah in te scene. Drugi potencial za burn-in je, ko igram emulatorje, imam en okvir okoli, ker mi je všeč CRT efekt. Kako to približno zgleda, ne pa točno tako, žal nisem pri svojem kompu, da bi lahko sceenshotal, ampak približno je to to:

 

image.png.1d7a713eec5975b200ffba89a3fb4f81.png

 

Skratka stranice niso statične, ker se gor odseva to, kar se igra, samo un končen okvir je statičen

 

Ne vem pa, koliko je kaj burn-in sploh še the thing

 

Povezava do prispevka

Greš v trgovino pa izbereš tistega, ki ti najboljš izgleda od trenutno prižganih.

Težko je dobit reviewje modelov, ki so na voljo pri nas, ker so pogosto narejeni za nemški/poljski/drug trg z jezikom, ki ga ne razumeš, tako da je to da ga pogledaš v živo najboljši način.

 

Burn-in je bil par let nazaj, ko sva kupovala svojega, še absolutno a thing, ampak z neko normalno uporabo (ne puščaš špila prižganega cele dneve) so šanse da se ti zgodi zelo majhne.

Povezava do prispevka

Oledi so 2" manjši se pravi 83" in pod 3,500€ jih  ni....

 

Jest bi recimo gledal:

- da je najcenejši, k ima:

- VRR

- 120 -144hz

- da zna solidno prikazat HDR
- da bere vse sound formate

- znamka iz plansko naravnane ekonomije (TCL, Hisense)

 

Na koncu mi pride rezultat:

https://www.electronic4you.si/hisense-85u7kq-quantum-mini-led-uled-4k-251548.html

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 25 minutami:

- sam pri OLED-u me pa skrbi burn-in zaradi gaminga, torej drugega vidika uporabe TV-ja. A se burn-in še ful dogaja? Pač ko imaš statičen HUD v igračkah in te scene. Drugi potencial za burn-in je, ko igram emulatorje, imam en okvir okoli, ker mi je všeč CRT efekt. Kako to približno zgleda, ne pa točno tako, žal nisem pri svojem kompu, da bi lahko sceenshotal, ampak približno je to to:

 

image.png.1d7a713eec5975b200ffba89a3fb4f81.png

 

Skratka stranice niso statične, ker se gor odseva to, kar se igra, samo un končen okvir je statičen

 

Ne vem pa, koliko je kaj burn-in sploh še the thing

 

 

Ne vem o katerem okvriju govoriš. Ampak jest se spomnem oziroma bi dodal, da so igre na TVju boljše zgledale od pc monitorja, ker se niso videli pixli. Tko da crt monitor ni podben crt tvju.

Povezava do prispevka

Jaz sem kontra od Atomica. Ne grem več dol z OLED. Če ti je res pomembna črnina, nimaš podobne izbire. Rajši par inčev manj in OLED. Samo prvih par zadetkov... brez, da bi šel iskat po drugih straneh in EU za cene.

 

Idi nekam kjer imajo razstavljenih več modelov in poglej barve in črnino. Itak boš potem vzel OLED, ko vidiš v živo.

 

https://www.mimovrste.com/oled-televizorji/lg-oled77b3-tv-195-cm-uhd

 

https://www.mimovrste.com/oled-televizorji/lg-smart-tv-oled77g2

 

https://www.mimovrste.com/oled-televizorji/samsung-qe77s90catxxh-4k-uhd-oled-televizor-tizen

 

"Once you go black, you never go back" - star armenski pregovor.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Jst bi pri oledih dodal samo se komentar da je ekran precej glossy 

 

Tako da če maš tv nekje, kjer sonce sveti direkt v njega bo precej slaba izkušnja (če nimaš opcije zatemnitve sobe ofc) 

 

Ampak sm team tomazek, ne grem več dol z oleda :D

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Ma kupi oleda

 

Res da je pri oled majhna moznost burn ina om zlorabi ampak ao bolj kvalitetno narejeni imo

 

Backlight Ledii majo s5 svoje tezave.. dimming ni nikoli perfekten in ko je crno ozadje al pri kaksnih podnapisih opazis auro,  lahko fases slabo kvaliteto panela oz black lighta in ko je bela slika al gledas nogomet al smucanje ipd opazis fleke, oz da ni uniformirano ozadje.. lahko fases light bleed, ipd..

 

In ne kupit samsunga.. to ti odsvetujem

Oz ce ga kupis vzami podaljsano garancijo oz to bi jaz vzel v vsakem primeru ampk za samsunge obvezno

 

 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...