Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 10 minutami:

Pa sj na poroke ne hodiš samo zato, da bi bilo tebi cool, ampak da izkažeš spoštovanje in deliš njuno srečo al neki... Podobno kot s pogrebi.

 

Men so poroke itak juhuhu bruhuhu po defaultu.  

sej na konc je glih to

tolk se trudiš da bi ugodil folku k ga povabiš, da se na konc res mal ljudi zabava

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 6 minutami:

sej na konc je glih to

tolk se trudiš da bi ugodil folku k ga povabiš, da se na konc res mal ljudi zabava

Narava dogodka je taka, da na koncu izpade en velik tryhard.

Nevesta želi romantično vzdušje i ne pitaj za lare.

Ženin hoče samo dober žur.

Od njega starši so konzervativni in želijo cerkve.

Njeni so komunjare in nočejo v cerkev niti stopit.

Mlajša generacija želijo DJ/rock/funky band

Tastari govejo muzko.

 

Pol si še omejen z budgetom in si v buli. Zmeraj bo najmanj četrtini folka cringe fest.

 

Razen če povabiš 8 folka na poroko.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 26 minutami:

Jaz nisem bil na niti eni proki v lajfu.. baje se da zmutit v izi?


To apriori zavrneš povabila al pač nikoli še nisi bil povabljen? ;) 
Slednje skoraj ne verjamem, torej: da v celem lajfu ne bi dobil niti enega vabila. ?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 49 minutami:

sej na konc je glih to

tolk se trudiš da bi ugodil folku k ga povabiš, da se na konc res mal ljudi zabava


Čim manj se trudit, vsaj po moje. Samo spontano in z res obilo kao neke "pozitivne energije". Motivacija.. ampak nič prisilno, vse na easy. Zdaj, če imaš slabe "muzikante/DJ-ja" in res nobenega, ki bi vsaj malo "povezoval" dogodek, lahko res izpade bad. Drugače pa komot tudi sam/a (v vlogi gostitelja) izboljšaš vzdušje in bo celo dokaj zatežen folk vesel in hupi. 

edit: Finta je tudi v tem, da se folk (ki se prej ni ravno poznal) spozna med sabo, itak tudi medgeneracijsko. Verjemi, da se hitro najdejo neki skupni interesi (tud alkohol pomaga :) ) in nepozaben party je praktično že potrjen.

Moj foter je bil recimo cringe mojster: ker se je vsake toliko (ponavadi takrat, ko je bilo v dvorani najbolj tiho) zadrl: "TRIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!". In to tako na glas, da so vsem padli kozarci / žlice /karkoli pač iz rok. Sploh "mlajši" del povabljenih ga je oboževal in še danes se marsikdo tega spomni in mi reče: "Tvoj foter legenda... triiiiiiiiiiiiiiiiii!!!"    /dočim zakaj ravno "Triiiiiiiiiiii!!!!!" pa noben še do danes ne ve :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 19 minutami:


To apriori zavrneš povabila al pač nikoli še nisi bil povabljen? ;) 
Slednje skoraj ne verjamem, torej: da v celem lajfu ne bi dobil niti enega vabila. ?

Niti enega stari moj.. oz pred enim tednom sem dobil prvega in sept. Grem prvic v lajfu na poroko :)))

 

fora je v tem da vse bivse kolege, sosolce, sosportnike, ki sem jih poznal se iz civilizoranega lajfa sem odjebal in smo samo na caw ca, ce se srecamo... una dva tri, ki mi dejansko ne grejo na kurac in sw mi ne zdi zguba casa sw druzit z njimi, pac en se bo zdaj porocil.. drugi isce razsvetljenje v Costariki, tretji pa ima resno punco in fukari na okoli druge picke tako da katastrofa v glavnem ;)

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 minutami:

Niti enega stari moj.. oz pred enim tednom sem dobil prvega in sept. Grem prvic v lajfu na poroko :)))

 

fora je v tem da vse bivse kolege, sosolce, sosportnike, ki sem jih poznal se iz civilizoranega lajfa sem odjebal in smo samo na caw ca, ce se srecamo... una dva tri, ki mi dejansko ne grejo na kurac in sw mi ne zdi zguba casa sw druzit z njimi, pac en se bo zdaj porocil.. drugi isce razsvetljenje v Costariki, tretji pa ima resno punco in fukari na okoli druge picke tako da katastrofa v glavnem ;)


Kaj pa kaj v familiji? NImaš nobene sestrične/bratranca? Drugega sorodstva? Dobrih sosedov? Niso samo kolegi/kolegice v igri, vsaj po moje. Jaz sem recimo že v precej mladih letih bil "prisiljen" it na poroko moje tete, ki se je poročila na dokaj stara leta. Celo moja dejansko prva resna punca je bila takrat povabljena. :) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

al pa vsaj vnaprej vpraši bodoča zakonca ali je OK, da se cerkvenega dela ne udeležiš

tbh se mi zdi nespoštljivo do njiju, da bi ostal zunaj

Najboljši kolega se je ženil pa nisem šel. Mislim, da mu res ni blo vseeno, ker je nekako malo namignil na to, ampak je bnil dober izgovor, ker je bla cerkev nabito polna. Blo je 120-150 ljudi in cerkev itak ne zmore vseh prenesti. Pri maši pa sem nazadnje bil, ko je umrl dedek 3 leta nazaj in tudi to najprej nisem mel v planu, ampak pol ko je vsa familija šla, sem šel tudi jaz za njimi, da nebi na koncu imel obsoijajočih pogledov.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 19 minutami:

Najboljši kolega se je ženil pa nisem šel. Mislim, da mu res ni blo vseeno, ker je nekako malo namignil na to, ampak je bnil dober izgovor, ker je bla cerkev nabito polna. Blo je 120-150 ljudi in cerkev itak ne zmore vseh prenesti. Pri maši pa sem nazadnje bil, ko je umrl dedek 3 leta nazaj in tudi to najprej nisem mel v planu, ampak pol ko je vsa familija šla, sem šel tudi jaz za njimi, da nebi na koncu imel obsoijajočih pogledov.


Meni je pa najboljši kolega zameril, ker ga nisem vzel za pričo (kar smo se nekako dogovorili že v bolj zgodnji mladosti). Ampak jebat ga, leto ali celo dve pred poroko smo kar precej izgubili stike in se vse manj družili...  Poroka pa je prišla dokaj na hitro in sploh nisem pomislil :( 
Dočim pri maši sem bil po moje nazadnje ravno na tej moji poroki/krstu v 2006. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Doppelganger reče pred 16 minutami:

Za ljubezen ni nikoli prepozno.

Geslo: uživajva skupaj v jeseni življenja


Jaz sem sicer z bolj resnimi zvezami zaenkrat komplet zaključil. Čeprav ja, "nikoli ne reči nikoli" :) Mogoče, ko bom že nekaj časa v penziji.. ampak v bistvu o tem sploh nočem razmišljat 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 21 minutami:


Meni je pa najboljši kolega zameril, ker ga nisem vzel za pričo (kar smo se nekako dogovorili že v bolj zgodnji mladosti). Ampak jebat ga, leto ali celo dve pred poroko smo kar precej izgubili stike in se vse manj družili...  Poroka pa je prišla dokaj na hitro in sploh nisem pomislil :( 
Dočim pri maši sem bil po moje nazadnje ravno na tej moji poroki/krstu v 2006. 

Pri nas je to blo rešeno brez kreganja, ker je najboljši kolega imel to čist tradicionalno, da mu je priča bil tisti, ki je pri birmi bil boter (nekoč so bli bolj krščanski, sedaj več ne hodijo glih v cerkev) in je hkrati njeov bratranec... tako da so šli naprej po tradicijah kot so imeli v familiji od nekdaj... boter-priča... En ko je rekelk, da bo mel za pričo edino mene, pa je kurvež in vsako leta fuka kako novo pa niti ne razmišlja o poroki (vmes je v trenutkih slabosti, pa je pol hitro menjal babo :D )

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@DaCapo

 

Ves kako je moja filozofija, pravim filozofija, kee nekega idealnega recepta ni... odvisno v kaj verjames in kaj si zelis.... Ce mas resno zensko, more bit lepa, pametna, more te imet rada in mores se razumet, da se lahko pogovarjas lagano... drugace je brezveze.. in take pridejo mimo vsaketoliko, redko oz. kot pravijo pride samo! nima smisla se silit in iskat, ki samklo se lahko zajebes, ce neki na silo hoces in si domisljas.

 

Za zadovoljit ostale potrebe pa pac jebiga.. pride in gre.. edini problem je, ki kaksen krat mores glumit nekomu, da si resen, ceprav ves, da neki resnega ne bo moglo bit med vama, samo da zadovoljis potrebo.. sicer na sreco ali nesreco jaz sem sekar iskren in se redko spustim v take glumske scene, skoraj nikoli pravzaprav.. ampak kasen krat oz zelo pogosto, se zavedas, da ni toto prepozno, ko si ze v sceni in pol je malo bala, ki si reces, ajt da vidimo ni za sodit prezgodaj in tako se pol zacne vlect gluma in bale ipd... ampak na sreco z leti kar hitro prepoznam vzorce kam kaj pelje

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 minuto:

Ves kako je moja filozofija.. ce mas resno zensko, more bit lepa, pametna, more te imet rada in mores se razumet, da se lahko pogovarjas lagano...

Wat

 

Ne razumem, kako bi bila ena tvoja resna zenska, ce te neb imela rada? Pa z eno, k ti je grda, verjetno ne mors it v zvezo, ker te premal interesira? 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 31 minutami:


Meni je pa najboljši kolega zameril, ker ga nisem vzel za pričo (kar smo se nekako dogovorili že v bolj zgodnji mladosti). Ampak jebat ga, leto ali celo dve pred poroko smo kar precej izgubili stike in se vse manj družili...  Poroka pa je prišla dokaj na hitro in sploh nisem pomislil :( 
Dočim pri maši sem bil po moje nazadnje ravno na tej moji poroki/krstu v 2006. 

hehe, js sem se tud v srednji okvirno zmenila z najboljšo prijateljico, da mi bo priča ko/če se poročim

sam pol je bila kar precej let po faksu v tujini in je dejansko precej slučajno naneslo, da je sploh lahko prišla, za pričo sem vzela pa sestro

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 8 minutami:

Wat

 

Ne razumem, kako bi bila ena tvoja resna zenska, ce te neb imela rada? Pa z eno, k ti je grda, verjetno ne mors it v zvezo, ker te premal interesira? 

Ma ni tako enostavno za povedat, napisal swm pac tako na hitro.. lahko je dovolj lepa, lahko je ful lepa, lahko je nenormalno lepa.. jaz ko recem lepa mislim od ful lepa naprej, ker ce ti je samo dovolj lepa pol s casom ti lahko postane tudi grda =)))) ce pa ti je ful lepa pol s casom istane dovolj lepa =))) ipd...

 

Kar se tice, da te ima rada isto.. lahko te ima rada ker pac, si ji vsec zaradi dolocenih karateristik, ker so ji pac vsec in se s tabo pocuti dobro, samo to ni dovolj. lahko pa te ima ful rada oz jaz temu recem res rada in sprejme tudi vse tvoje bale in pizdarije in ti oprosti, ce kaj zajebes.. 

 

In enko je s tem, da se razumes. Jaz se lahko z mrsikom pogovarjam na lep nacin in je ql, samo to se ne pomeni, da se razumemo. Dosti pick sploh ni navajenih se normalno pogovarjat s tipi in ko dobijo enega, ki izgleda ql in se lahko normalno pogovarjas, se napalijo, ker pac niso navajena.. sam uno ko se z nekom resno razumes ne pac next level..

 

Anyway.. to je relativno, vsak ima svoje pojmovanje, jaz samo pravim tako pavsalno.. ne me jemat prevec dobesedno

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Navedek

sprejme tudi vse tvoje bale in pizdarije in ti oprosti, ce kaj zajebes.. 

 

To vsi zafrknejo, ker se najprej vsak malo pretvarja, cist pristni pa ratajo sele kasnej in ene reci sele cez leto ali vec pridejo na povrsje :D

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 5 minutami:

Kva pa je z materjo tvojga sina. Se mi je zdel malo previsok nivo cringa, da bi ga prenasala? 


Sicer ne razumem najbolj, ampak vse do ločitve je bila res super ženska. Tu nimam kaj za rečt. V zakup vzemi, da je 7 let mlajša od mene, ampak to nekako nikoli ni igralo vloge.

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 6 minutami:

To vsi zafrknejo, ker se najprej vsak malo pretvarja, cist pristni pa ratajo sele kasnej in ene reci sele cez leto ali vec pridejo na povrsje :D

Sej. In to pac treba znat cimprej prepoznat ce se hoces izognit tezavam al kot picke rade recejo izgubi casa, kar je sicer za moje pojme glupo, ker nihce ni izguba casa, od vsakega se lahko kaj naucis v tistem casu pac.. problem je sam ce ti je z nekom lahko bit oz imas vec veselja kot skrbi al obratno, ker ko se tegnica prevesi na pizdarije, je bolje cimprej spizdit, ker s casom se navadis in postane vedno bolj jeba.. dokler se ne nabere toliko pizdarij, da enostavno ne gre vec al se huje naredis kaksno neumnost

 

Sicer v starih casih je bilo to dosti bolj enostavno, unega ki si si izbral unega ai imel v dobrem ali slabem.. podobno kot druzina, ki ai jo ne mores izbrar ampak mores pac znat hendlat in ce si dober shendlas, ce nisi pac jebiga..

 

Sam pac casi so se spremenili, zdaj je tako.. sej ne pravim, da je nekaj bolj prav al narobe.. odvisno od filozofije in zaitgaista al kako se napise.. suh casa, malo se treba znat prilagodit in vzet lajf za to kar je boli te kita

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

@MihaKihot:
Kdo bi vedel :) Ne bom zdaj pisal na veliko po forumu... ampak dejansko sva se precej oddaljila. Tam nekje, 3-4 leta po rojstvu sina se je začelo. Nekaj je bilo pa tudi zagotovo krivo, ko sem dobil službo v LJ. Nikoli pa kakšnih varanj. V bistvu se mi zdi, da sva se enostavno "naveličala" al kaj vem kaj. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...