Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Pri nas pa se zadnja leta, če greš na pogreb maši praktično več ne moreš izogniti. Nekoč se je k maši hodilo v cerkev, sedaj pa je kar tam v vežici in gre potem pogrebna ceremonija direkt naprej. Ok, saj tisti, ki jih maša ne zanima pridejo malo kasneje in se pač potem postavijo v vrsto, ampak nek del cekvenega obreda pa vsekakor slišiš. Kakorkoli... tudi sam ne hodim k maši, bil sem nazadnje par let nazaj, ko je umrl dedek in sem šel res izključno radi reda, da ne bi bil edini ožji sorodnik, ki bi ostal zunaj cerkve. To je pač tisti čas, ki ga posvetiš drugim in ne gledaš samo nase. To pa je bila tudi edina maša v nevem koliko letih katere sem se udeležil.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Moj fotr je bil čisti ateist, pa ga je useen pol teta pokopala cerkveno in mel smo mašo na žalah :D Sm sicer ušunjal custom govor pa neke njegove komadiče, sam se  mi ni dal kregat, ko si mrtev ti je itak vseen. Na mašo v cerkev (mislim, da je bla čez 14 dni) pa nisem šel. To se mi je zdel mal too much za modela, ki ga nisem videl prestopit cerkvenih vrat.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 9 minutami:

Moj fotr je bil čisti ateist, pa ga je useen pol teta pokopala cerkveno in mel smo mašo na žalah :D Sm sicer ušunjal custom govor pa neke njegove komadiče, sam se  mi ni dal kregat, ko si mrtev ti je itak vseen. Na mašo v cerkev (mislim, da je bla čez 14 dni) pa nisem šel. To se mi je zdel mal too much za modela, ki ga nisem videl prestopit cerkvenih vrat.

 

to je bil osrednji kamen spotike, k js nisem hotu it za babico. Ženska odkar sem js živ ni bila v cerkvi in je skos udrihala čez dvolične cerkvene podgane (mojga dedija, ki je šel iz HC komunista v kao ful vernika). Mtka pa isto mogoče nest žegen in to je to. GTFO res :D

Povezava do prispevka

Moja bakica, največji komunist, isto moji tastari. Za referenco, v cerkvi sem bil prvič enem športnem al kulturnem dnevu, potem pa celo večnost nič, potem pa naslednjič kot odrasel človek na eni poroki (kjer me je ta obred kar malo pretresel tbh) 

 

Nazaj k bakici: pridem iz faksa začasno nazaj domov in jo slišim v starih letih kako moli da se jo sliši do moje sobe :ododava: 180 obrat 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

Moj fotr je bil čisti ateist, pa ga je useen pol teta pokopala cerkveno in mel smo mašo na žalah :D Sm sicer ušunjal custom govor pa neke njegove komadiče, sam se  mi ni dal kregat, ko si mrtev ti je itak vseen. Na mašo v cerkev (mislim, da je bla čez 14 dni) pa nisem šel. To se mi je zdel mal too much za modela, ki ga nisem videl prestopit cerkvenih vrat.

a je mogoce fotr bil krscen?

 

ker to je zadosten razlog, da si pokopan cerkveno

Povezava do prispevka
lizz reče pred 25 minutami:

a je mogoce fotr bil krscen?

 

ker to je zadosten razlog, da si pokopan cerkveno

 

ne vem kaj ma to veze, ampak fotr je mel birmo, ker je cela ta stran družine izjemno verna. Cerkven pogreb je organizirala moja teta, ki ji je to pač ful pomenil. Men je blo dovolj vseen, da se nism neki kurčil, čeprav me je honestly vprašala, če bi fotr to hotu, pa sm reku, da bi mu blo verjetno vseen (kar je res).

Povezava do prispevka

  

tomazek reče pred 14 minutami:

Itak, da nima veze ne krst, ne birma ali karkoli drugega. Odvisno je izključno od ožjega sorodstva, ki organizira pogreb. Kaj torej, če si krščen bi naj bil obvezen cerkveni pogreb... :D jao...

 

 

ja, če ne uleti španska inkv      kongregacija za nauk vere

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 16 minutami:

 

ne vem kaj ma to veze, ampak fotr je mel birmo, ker je cela ta stran družine izjemno verna. Cerkven pogreb je organizirala moja teta, ki ji je to pač ful pomenil. Men je blo dovolj vseen, da se nism neki kurčil, čeprav me je honestly vprašala, če bi fotr to hotu, pa sm reku, da bi mu blo verjetno vseen (kar je res).

 

tomazek reče pred 13 minutami:

Itak, da nima veze ne krst, ne birma ali karkoli drugega. Odvisno je izključno od ožjega sorodstva, ki organizira pogreb. Kaj torej, če si krščen bi naj bil obvezen cerkveni pogreb... :D jao...

 

 

ima vezo

ce si krscen, je to zadosten razlog, da bo obred lahko potekal tudi cerkveno. ni pa nujno

tu napisano za bumbarje http://www.pogrebi.info/kranski_pogreb.html

tu napisano za nebumbarje: https://katoliska-cerkev.si/media/datoteke/Dokumenti in publikacije/Pastoralne smernice o krščanskem pogrebu in žarnem pokopu-2019-FINAL.pdf

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
lizz reče pred 1 minuto:

ima vezo
 

Ne tupi, ker si uletela z nevmesnim komentarjem. On je napisal, da se je za cerkveni pogreb odločila očetova sestra. Moj foter pa recimo, če tudi bi bil cerkvena miš s vsemi sakramenti in 7 dni na teden v cerkvi, nebi bil cerkveno pokopan, če jaz rečem ne. Zato sem napisal tisto na tvoj post, ker ni imelo veze s tistim o čem je tekla debata, ampak je izpadel samo nek nevmesni komentar. Nekoč cerkev tuni ni pokapala samomorilcev in poročala oseb brez birme. Danes pa to vse gre.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Ne tupi, ker si uletela z nevmesnim komentarjem. On je napisal, da se je za cerkveni pogreb odločila očetova sestra. Moj foter pa recimo, če tudi bi bil cerkvena miš s vsemi sakramenti in 7 dni na teden v cerkvi, nebi bil cerkveno pokopan, če jaz rečem ne. Zato sem napisal tisto na tvoj post, ker ni imelo veze s tistim o čem je tekla debata, ampak je izpadel samo nek nevmesni komentar. Nekoč cerkev tuni ni pokapala samomorilcev in poročala oseb brez birme. Danes pa to vse gre.

moja mama je bila krscena po rimokatoliskem zakramentu

moj oce ne

moja mama je hotela mojega oceta pokopati s spremstvom zupnika rimokatoliske cerkve

pa je cerkev rekla ne, ker ni krscen

 

bolj butasto ti pa vec ne morm napisat

imas pa v cerkvenem kanonu zapisno, ob katerih izjemah se navkljub osebno vernim, cerkveni pogreb odrece. nisem sla brat.

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 2 minutama:

krst je potreben pogoj, da si cerkveno pokopan

zadosten pogoj je pa, da se sorodniki odločijo za to

 

 

potreben pogoj vs zadosten pogoj

 

WAT?

 

hoces rect zadosten razlog?

uredilo bitje lizz
Povezava do prispevka

jah, niste nesli mal €€ župniku

 

unofficial svakinja se je cerkveno poročila brez zakramentov, sam je blo župniku mal treba pihat na bančni račun

 

edit: mislim, pol je hitro dobila vse papirje, ne da bi jo kdo polival z vodo, jo peljal k obhajanju ali birmi

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka

Razumem kaj si ti mislila ampak v smislu takratne debate ko si prišla s tem, komentarjem to ni imelo veze kar si zapisala ker ni debata tekla o tem ampak o tem da se je teta odločila za cerkveni pogreb. In kot pravim tudi cerkev močno spreminja pravila da dovoli cerkveno poroko osebam brez birme, in opravlja cerkvene pokole samo morilcev ipd. Nekoč, se, marsikaj ni, dalo, danes se marsikaj da. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

kok vas je drgač kej strah crknit od 1 do 10? 

 

Mene vsakič kadar kaj berem / gledam na to tematiko kar malo stiska ko grem spat. Pismo faking Soulsi in njihov nihilizem so me parkrat prav podrli ffs

Meni je predvsem bala zaradi tega, ker je še toliko umetniških del in splošne kulture, ki bi jih rad konzumiral, pa še ogromno real life dogodkov/prelomnic, ki bi jih rad dal skozi. Je pa res, da Soulsi človeka res zabijejo s svojim nihilizmom. Me je pa tudi TLOU 2 zabil, pač tista finalna scena finala me je res utrudila in sem bil v moodu: nočem več igrat, evo pustim joypad, igrca pusti me crknit pls :D. 

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 4 minutami:

galko vidim da dobivaš mal šnelkursa kako je če en hodi s tabo sam ti še ni povedal

hang in there :D

 

Ej prov to no :D  Pa še mal unega PTSD feelinga iz 6. razreda OŠ ko si sikal uporabniku "Sine" med odmorom, zdej pa ne upaš domov ker veš da te čaka pred šolo

 

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Razumem kaj si ti mislila ampak v smislu takratne debate ko si prišla s tem, komentarjem to ni imelo veze kar si zapisala ker ni debata tekla o tem ampak o tem da se je teta odločila za cerkveni pogreb. In kot pravim tudi cerkev močno spreminja pravila da dovoli cerkveno poroko osebam brez birme, in opravlja cerkvene pokole samo morilcev ipd. Nekoč, se, marsikaj ni, dalo, danes se marsikaj, da. 

Sem fixal vejico v zadnji povedi, da je bolj konsistentno 

 

Birma drugače ne vem, če je bila kdaj must, ker so fčasih birmali dosti starejše tm okoli ~15, ko so potencialno že lahko bili poročeni

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...