Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Mene sicer nikoli še niso oropali, tudi katerega kolega se dejansko ne spomnim, čeprav smo kar precej dali skozi.  Razen par pretepov (standardno razbite arkade) ni bilo nikoli nič resnejšega.

Edino enkrat je bilo bolj "resno" oz. v smislu, da je posredovala policija. In to na vlaku. Nekje v sredini 90-ih.  Trije kolegi smo se vračali iz vojske (iz LJ v MB) in že na polovici poti spili liter viskija (na srečo je eden pil zelo malo in je ostal priseben, ker jaz se spomnim samo megleno). No, potem smo se nekaj sprehajali po vagonih (niti slučajno nismo nadlegovali potnikov, še sam ne vem ali smo šli samo v bife ali na cigaret...), ampak naenkrat s kolegom naletiva na 2 tipsona, kar precej starejša od naju, ki vstaneta in se začneta prepirat. Češ, kaj se gremo, zakaj razbijamo z vrati in se zaletavamo v sedeže.... Pa smo se nekaj prerivali, moj tretji kolega je stopil vmes in jih malo dobil po ledvicah (ker je bil visok skoraj meter devetdeset), ona dva kar nista dala miru (jaz pa očitno tudi ne) in sem imel naenkrat pištolo prislonjeno na glavo. Megleno se spomnim, da se je drl: "Ja sam stari vojnik i vračam se iz Bosne, šta češ ti gušter, metak?..." Jaz pa nazaj: "Vstreli, če upaš." Dejansko. V glavi mi je delalo, da niti slučajno ne bo sprožil v skoraj polnem vagonu, plus to, da je pištola itak prazna. No, očitno sem preživel. Sprevodnica je naredila malo panike in ravno smo prispeli na postajo, kjer je na vlak takoj prišla policija. Vse so nas zapisali in potem smo šli pač vsak v svoj vagon. Za tista dva "rezervista" iz Bosne ne vem kaj je bilo, mi smo v MB izstopili in se s taksijem peljali vsak na svoj dom.  Čez leto dni sem potem dobil povabilo na sodišče. Neki južnjaški sodnik je poslušal kar sem pač povedal v tistih par minutah in na koncu rekel: "Da, da, vojnici se vračaju domov, pa malo ste popili, mladi..". In to je bilo to. Nobene kazni in česa podobnega, torej vsaj zame OK zaključeno. 
edit: sem se spomnil, da me je sodnik še vprašal, če bom dal kakšno tožbo (za tistega s pištolo). Pa sem itak rekel (samo, da čimprej zaključim ta incident): "Ne, ne, kar pozabimo."
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

No mene je enkrat en tam pri pariških komunah v MB ob 3 zjutri, ko sem se prijetno opit vračal s ŠTUKa, porinil skozi vhod na dvorišče pri eni stari hiši in začel iskati denarnico, mobitel in mi zraven držal pipec na vrat...priznam, če bi bil trezen, bi se usral sto posto takrat, sam je mel smolo. Vedno, ko smo šli pit s kolegi v MB sem z sabo nesel samo keš in neko staro Nokio 3310, ki je šla v vsak žep. Keša ni blo več, Nokia je pristala pa v žepu zimske bunde in je ni otipal.

 

Jaz sem se mu pa začel smejat (bizarno vem) in tip je hitro obupal, pospravil pipec in pol sva še par stavkov rekla, če se prav spomnim je reku neki v smislu: "Sej si vredu pubec, kaj res nimaš kakega tolarja za vino al pa čike?" "Nimam stari, suh kot poper sm..."

 

No in pol sva šla vsak svojo pot. Takrat sem se vsemu skupi smejal, ampak naslednji dan mi ni bilo več vseeno. Popoldan sem si šel kupit nož in ga potem 2 leti nosil z sabo po MB kamorkoli sem šel. 

Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 1 minuto:

No mene je enkrat en tam pri pariških komunah v MB ob 3 zjutri, ko sem se prijetno opit vračal s ŠTUKa, porinil skozi vhod na dvorišče pri eni stari hiši in začel iskati denarnico, mobitel in mi zraven držal pipec na vrat...priznam, če bi bil trezen, bi se usral sto posto takrat, sam je mel smolo. Vedno, ko smo šli pit s kolegi v MB sem z sabo nesel samo keš in neko staro Nokio 3310, ki je šla v vsak žep. Keša ni blo več, Nokia je pristala pa v žepu zimske bunde in je ni otipal.

 

Jaz sem se mu pa začel smejat (bizarno vem) in tip je hitro obupal, pospravil pipec in pol sva še par stavkov rekla, če se prav spomnim je reku neki v smislu: "Sej si vredu pubec, kaj res nimaš kakega tolarja za vino al pa čike?" "Nimam stari, suh kot poper sm..."

 

No in pol sva šla vsak svojo pot. Takrat sem se vsemu skupi smejal, ampak naslednji dan mi ni bilo več vseeno. Popoldan sem si šel kupit nož in ga potem 2 leti nosil z sabo po MB kamorkoli sem šel. 

:avadodo: carsko

 

Pizda vsaka zgodba bolj razvaljiva

 

Un model je bil frend z roparji, Matej24 je mel pipec na vratu in si pol razdeljeval "vreju pubec si čuj" komplimente

 

Samo čakam, da uleti naslednji, da so ga roparji ustrelili v koleno in pol so na izi chatali, kaj se kaj dela te dni :D 

Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 11 minutami:

No mene je enkrat en tam pri pariških komunah v MB ob 3 zjutri, ko sem se prijetno opit vračal s ŠTUKa, porinil skozi vhod na dvorišče pri eni stari hiši in začel iskati denarnico, mobitel in mi zraven držal pipec na vrat...priznam, če bi bil trezen, bi se usral sto posto takrat, sam je mel smolo. Vedno, ko smo šli pit s kolegi v MB sem z sabo nesel samo keš in neko staro Nokio 3310, ki je šla v vsak žep. Keša ni blo več, Nokia je pristala pa v žepu zimske bunde in je ni otipal.

 

Jaz sem se mu pa začel smejat (bizarno vem) in tip je hitro obupal, pospravil pipec in pol sva še par stavkov rekla, če se prav spomnim je reku neki v smislu: "Sej si vredu pubec, kaj res nimaš kakega tolarja za vino al pa čike?" "Nimam stari, suh kot poper sm..."

 

No in pol sva šla vsak svojo pot. Takrat sem se vsemu skupi smejal, ampak naslednji dan mi ni bilo več vseeno. Popoldan sem si šel kupit nož in ga potem 2 leti nosil z sabo po MB kamorkoli sem šel. 

 

 

in kaj bi naredu, a bi ga zastihu? Če bi mel nož mislim.

Povezava do prispevka

Ah ja, študentski časi...zgodbic je malo morje...sam sem skor ziher, da če ta bolj bizarne povem, me bo slej kot prej nekdo tule gor prepoznal...ker Slovenija je mala.

 

Drugač je bla pa huda tut una, ko smo se enkrat pijani ko čepi iz Kaosa selili sred noči pred Štuka (za vstopnino nismo meli keša) in se tko prošetavamo proti krožnemu križišču, ko kolega tko navrže: "Lej to budalo, kok ga špona!" Jaz pogledam v njegovo smer in vidim še samo Mercedesa kako poleti direkt čez sredino krožnega in nabije prometni znak tko ene 15m pred nami na pločniku...

Spomnim se pol rešilca, pa da sta bila va avtu dva in sovoznico so peljali, voznik je bil starejši moški, ki ga je obšla slabost al neki takega...ampak tisto je bilo tut uffff...ni važno kk pijan si, tist trušč in zavedanje, da če bi bil 10m naprej bi se lahko končalo precej drugače...cmok v grlu, še danes ko se spomnim na tisto sceno.

 

@DaCapo: 2001-2002 tu nekje, točnega datuma se pa res ne spomnim :)

 

@Ezoterik: Zelo verjetno nič, sem se pa bolj varnega in samozavestnega počutil, vsaj to. ;) 

Povezava do prispevka

Drugače pa imam jaz na Štuk res veliko spominov. Pre-2000 era sicer, večinoma 90-a.

Enkrat sem recimo razbil ogledalo na WC-ju. Ker mi je kolega rekel: poglej se, kako si grd in sem (opit in butast) mahnil v steklo. Seveda sem si porezal roko, ampak sem lepo šel nazaj do mize, spil pivo in hitro na plesišče. Potem je en drugi kolega opazil, da mi iz roke teče kri in me je opozoril in rekel, da greva na WC, da mi malo povije rano. No, tam so pa že čakali redarji. Seveda so me takoj zagrabli: "Aaaa ti si biu! Gremo." in me odpeljali v neko sobico zadaj za šankom. Neki ogromni redar mi je takoj rekel, brez da bi jaz prišel do kakšne besede: "Razbiu si šipu. Kaj zaj? Boš plačau al pokličemo fotra al policijo?" . Jaz nisem želel imeti nekih opravkov s policijo, foter pa tu ne bi mogel nič pomagati, zato sem rekel: "Kaj pa če se zmenimo, da jaz prinesem novo ogledalo? Brez neke policije in staršev, pa teh for.  Itak sem tu vsak vikend, skoraj se že osebno poznamo." In so redarji enostavno rekli: "OK. Samo da boš res prineso." In sem. Naslednji petek ponoči, totalna gužva pred vhodom, itak vstopnina itd. Jaz pa se z dokaj velikim steklom pod roko kar prerinem in grem direkt do varnostnika na vratih in rečem: "Evo, prinesel sem ogledalo." Pa me gleda, malo razmišlja in me spusti not. Od takrat naprej smo se z redarji dejansko pozdravljali ali pa si vsaj pokimali. 
V bistvu še ena prigoda, v kateri sem jo na koncu res dobro odnesel. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

jaz nimam nekih posebno neprijetnih izkušenj s cigoti, sem pa s konca LJ, ki je čisto blizu eminentne rezidence še bolj eminentne celebrity romske družine Strojan po begu/selitvi iz Ambrusa :D

 

Ful hudih pizdarij z njimi domačini v teh letih nismo meli, so pa klasika cele skupine, ki v lokalnem merkatorju kradejo 24/7 (skenira dva produkta na hitri blagajni, ostalih 15 samo pobaše v vrečo), fotru so ukradl nove superge izpred hiše (tri dni kasneje se v istih sprehaja cigo po trgovini), divjanje z zjebanimi neregistriranimi avti po lokalnih cestah itd.

 

Najbolj žalosten del mi je ta, da itak mularija ne more bit drugačna, ker se je to naselje iz tistih 15-20 prvotnih članov (pokojna Jelka in ekipa) ko ena rodovno-plemenska skupnost razširila na baje 100+ ljudi, ves čas 13-letni otroci štancajo nove otroke, zarad inbreeedanja nekateri izgledajo prav izrojeni in zaostali, od vseh otrok sta se ene dva prebila dlje od 3. razreda OŠ...

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

To da so kočevski policisti najbolj bogi je tud smeh leta :D Prej bi bilo treba razmišljat zakaj se zavrže, ti bom dal par hintov: Za kurac kazenske ovadbe s strani policistov, oškodovanec ne pride na sodišče ko je obravnava... je pa res, da se pojem bagatelna kriminaliteta zna zelo na široko vzet, ko je potrebno določit, a ena tatvina spada pod to ali ne :D

članek je bil bolj na temo, kako krajani hvalijo policijo, da se res trudi, ne kolk so bogi

zdej realno če niso pismeni tud jebatga, sam neverjetno se mi zdi da tud en primer ne bi šel skozi

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Drugače pa imam jaz na Štuk res veliko spominov. Pre-2000 era sicer, večinoma 90-a.

Enkrat sem recimo razbil ogledalo na WC-ju. Ker mi je kolega rekel: poglej se, kako si grd in sem (opit in butast) mahnil v steklo. Seveda sem si porezal roko, ampak sem lepo šel nazaj do mize, spil pivo in hitro na plesišče. Potem je en drugi kolega opazil, da mi iz roke teče kri in me je opozoril in rekel, da greva na WC, da mi malo povije rano. No, tam so pa že čakali redarji. Seveda so me takoj zagrabli: "Aaaa ti si biu! Gremo." in me odpeljali v neko sobico zadaj za šankom. Neki ogromni redar mi je takoj rekel, brez da bi jaz prišel do kakšne besede: "Razbiu si šipu. Kaj zaj? Boš plačau al pokličemo fotra al policijo?" . Jaz nisem želel imeti nekih opravkov s policijo, foter pa tu ne bi mogel nič pomagati, zato sem rekel: "Kaj pa če se zmenimo, da jaz prinesem novo ogledalo? Brez neke policije in staršev, pa teh for.  Itak sem tu vsak vikend, skoraj se že osebno poznamo." In so redarji enostavno rekli: "OK. Samo da boš res prineso." In sem. Naslednji petek ponoči, totalna gužva pred vhodom, itak vstopnina itd. Jaz pa se prerinem in grem direkt do varnostnika na vratih in rečem: "Evo, prinesel sem ogledalo." Pa me gleda, malo razmišlja in me spusti not.
V bistvu še ena prigoda, v kateri sem jo na koncu res dobro odnesel. :)

 

No mi take srece z redarji nismo meli, vem da jih je kolega dvakrat konkretno fasal od njih...pa nasploh so bili v letih 2000-2004 redarji na Stuku zajebani u sto mater. Al pa se jih samo jaz tak spomnim.

 

Vem, da so bile neke storije, da so se pustli dolocenim tipom celo pretepst, da so se pol tozarli za odskodnine (ces kao bogati starsi bodo placal), neki redarjev sm tut osebno poznal, pa so se danes prisotni v mutnih poslih oz.od tega zivijo...tko da ja, STUK je bil cool, redarji pac ne. Ampak mi smo bili relativno mirna klapa (kadar nismo po starem mostu cez Dravo plezali na zunanji strani ograje) tk da z izjemo unga kolega, ki je imel nek osebni beef z njimi, nismo mel neki stal.

 

@DaCapo: Ti se bos ziher spomnil, kok se je imenovala una garazna gostilna tam iza Petrola na Koroski, nasproti studentskih...tko v eni lopi je bila, res mala stvarca, tak mini diskac...potrdija skor no...ampak tam notri smo meli enih par dalec najboljsih zurk v studentskih casih...nepozabno. Pa veliiiiiiik radozivih bejbik. :wub:

Povezava do prispevka

No jz recimo sm na Štuku vedno dobu nogo...ama fakin vedno. 3 leta skupi.

 

Dokler ni prišla una bejbiga mi avre brat...pol se je pa krivulja obrnila v drugo smer. 

 

Pa naj še kdo reče, da te energije ne delujejo. Meni so spremenile zadnjo leto faxa totalno. :) 

Povezava do prispevka

@Matej24 Ma, na Štuk sem jaz hodil v 90-ih. Po 2000 precej manj. In v mojem času so bili redarji (po moje kar isti, kot jih ti opisuješ) res precej zajebani oz. nasploh tako kot praviš.. Sploh tisti "mrgan" z obrito glavo, je bil med glavnimi. Ne spomnim se več imena, ampak po incidentu z ogledalom smo se vseeno nekako bolj "razumeli". 

Gostilne, ki jo omenjaš pa se ne morem spomniti, čeprav imam nekaj malega v glavi. Moraš vedet, da sem jaz večinoma zahajal v/na: MKC, Štuk, Manhattan, Masai, Pekarna, Amadeus, Krpan . Vsaj glede tega v "centru" MB. Drugače pa še kak Yucatan, Vienna.. Na Štuku sem sicer pustil največ ur, če malo razmišljam za nazaj, ampak te prvo naštete so si dejansko vse nekje tam-tam. 

Happy hour na Štuku je bil sploh zakon. Grem do šanka in rečem: "Štiri piva, khm, se pravi osem." Včasih niti nismo vsega popili...
Imel sem pa tudi to "srečo" da sem imel kolege iz vseh teh krogov oz. skupin, ali kako se naj izrazim. Ne glede na vrsto glasbe in lokal, vedno sem poznal par folka. Tako, da sem recimo začel turnejo v MKC-ju, potem šel na Štuk in nazaj grede še malo v Amadeus. Ali pa MKC in potem Manhatan... Ali pa direkt Štuk in ko so zaprli še do zore v Pekarno.. Recimo, ker je bilo ogromno teh kombinacij.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Škoda, ker tisto je bila sicer res beznica usred ničega, saj pol so jo zaprli...ampak pač tko, lepi spomini no.

 

Pa vem da smo si svojo pijačo lahko not nosli, to je bilo sploh carsko, dobrovoljček, coca colo smo tam dobili in Bambus Party all night long baby :D

Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 56 minutami:

No mene je enkrat en tam pri pariških komunah v MB ob 3 zjutri, ko sem se prijetno opit vračal s ŠTUKa, porinil skozi vhod na dvorišče pri eni stari hiši in začel iskati denarnico, mobitel in mi zraven držal pipec na vrat...priznam, če bi bil trezen, bi se usral sto posto takrat, sam je mel smolo. Vedno, ko smo šli pit s kolegi v MB sem z sabo nesel samo keš in neko staro Nokio 3310, ki je šla v vsak žep. Keša ni blo več, Nokia je pristala pa v žepu zimske bunde in je ni otipal.

 

Jaz sem se mu pa začel smejat (bizarno vem) in tip je hitro obupal, pospravil pipec in pol sva še par stavkov rekla, če se prav spomnim je reku neki v smislu: "Sej si vredu pubec, kaj res nimaš kakega tolarja za vino al pa čike?" "Nimam stari, suh kot poper sm..."

 

No in pol sva šla vsak svojo pot. Takrat sem se vsemu skupi smejal, ampak naslednji dan mi ni bilo več vseeno. Popoldan sem si šel kupit nož in ga potem 2 leti nosil z sabo po MB kamorkoli sem šel. 

no to se  je dobro končalo

 

kolega so enkrat (tam 2013-2014) hoteli oropati na Smetanovi (niso bili cigoti); ker ni imel prebite pare, ter zgolj en trash telefon, je dobil ene par bomb pravice jeze

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 9 minutami:

Škoda, ker tisto je bila sicer res beznica usred ničega, saj pol so jo zaprli...ampak pač tko, lepi spomini no.

 

Pa vem da smo si svojo pijačo lahko not nosli, to je bilo sploh carsko, dobrovoljček, coca colo smo tam dobili in Bambus Party all night long baby :D

misliš kr fontano? :D sam tisto je mal gor od petrola prot fontani pač :D

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 20 minutami:

kolega so enkrat (tam 2013-2014) hoteli oropati na Smetanovi (niso bili cigoti); ker ni imel prebite pare, ter zgolj en trash telefon, je dobil ene par bomb pravice jeze


Kam gre ta svet... Pred 2000, ko je bila pač še ta moja scena, tudi moji najbolj poznani "pretepači" niso nikoli kar nekaj ropali. Ajde, dostikrat je ktiri rekel: "Maš kaj dnara za posodit?" ali: "Boš plačal literco?", ampak to bolj tako, za brez veze in so reveža itak spustili naprej.
Dočim, enih par je bilo pa pač takih, da so se hoteli "pokazati". Mimogrede se je recimo zgodilo, da je "kolega" v družbi navrgel: "Glej tistega tam, zdaj ga grem malo zlamat." Pa je šel tja, kakih 50 m naprej in se zadrl: "Kaj me tak gledaš? Kaj bi rad?" in preden je oni revež sploh kaj rekel je že dobil par udarcev v glavo (povprečno: 1x z roko in 1x z nogo za zaključek).  Tako, čisto brez veze. 
Enkrat mi je bila kar muka, ker je en kolega zlomil nos enemu "neznancu" (spet čisto brez razloga) in potem sem skočil zraven in videl, da je ta poškodovani dejansko tudi moj kolega (iz drugih krogov). Jebat ga... pestro je bilo.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ali pa neki wanabe "kriminalisti". To je tudi zanimivo.

Grem jaz s kolegico v Pekarno, mislim da je bil celo neki koncert in tam kar zapravljam (redbulle sem recimo kupoval po tekočem traku), pa me pri šanku, ko sem srkal pivo ogovori en pacient (nekaj let starejši od mene, na videz sicer nek revež v ponošeni jakni iz umetnega usnja):  "Vidim jaz tebe.. te opazujem že celo noč. Od kod ti denar? Daj povej mi, kaj so tu kake mamile v igri al kaj?". Ga vprašam, če bo pivo pa reče da hvala, že ima. Mu rečem: "haha, ne ukvarjam se z drogo pa to. Zakaj vprašaš?" In mi začne nekaj pametovat, da je on nek kriminalist v civilu in spremlja pubece po teh sumljivih lokalih itd. Da me ima na očeh že kar nekaj časa, pa da naj kar priznam, ker on vidi, da sem pošten in še nek blablabla. (kaj bi naj priznal?) Spijem do konca, mu rečem: "O, kul biznis, se vidimo še kaj, moram it", vzamem redbulle in grem. Nikoli več se nisva srečala. Zdaj, ali je bil močno zadet ali pa je pač nekaj poskušal, nimam pojma. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...