Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Aplikacija sicer (najverjetneje) ne pošilja ničesar nikamor, ampak je pa neumna. Ko sem dobil pozitiven rezultat na test, sem naslednji dan, takoj ko sem jo dobil, vnesel kodo. S tem se je začelo 14-dnevno aktiviranje aplikacije. S tem, da je trajanje karantene 10 dni od prvih simptomov in ne 14 dni od prejete kode. Tako sem seveda po pretečeni karanteni aplikacijo lepo deaktiviral, da ne bi kdo za brezveze dobil obvestila, da je bil v stiku z okuženo osebo. Pa tudi še 3 tedne po vnosu kode je v aplikaciji pisalo, da sem okužen.

 

Skratka bebavo. Developerji aplikacije so zadnji update objavili pred tremi meseci, tako da se gotovo od zgornje izkušnje ni spremenilo 0.

 

Da bi to zdaj uporabljal za preverjanje ne vem česa že, je popoln nesmisel, tako kot večina sprememb ukrepov zadnje čase.

uredilo bitje JJB
Povezava do prispevka
Avion reče pred 22 minutami:

inb4 Hojs na TV ves zaprepaden, da ne razume kako lahko zakon preprecuje, da bi policija kar tako snjofala po telefonih drzavljanov

  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 11 minutami:

inb4 Hojs na TV ves zaprepaden, da ne razume kako lahko zakon preprecuje, da bi policija kar tako snjofala po telefonih drzavljanov

Sej policist ne bo nobenmu snjofu po telefonu

 

on bo rekel, da pokazi app, bos vzel telefon v roke in mu ga pokazal z odprtim appom

 

tko nekak kot s prtljaznikom. Policist ti rece odpri gepek in razkazi, to je vse v okvirih zakona. Ce bi pa zelel opravit preiskavo, takrat pa potrebuje nalog

 

Povezava do prispevka

Jaz jo imam sicer nameščeno, samo ja,  je rahlo brez veze.če ne dela prav. In šaltanje policajih po telefonih je že rahlo na meji policijske države. Ne vem zakaj ne enostavno ne odprejo občin v omenjenih regijah, in konec maše. Nato pa poglejmo, kako se obnese. Ker vse drugo je drkanje na totalitarizme.  

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 5 minutami:

A je tolk težko imet ta app naložen.

Jaz sem si ga dal gor prvi dan ko je bil možen.

Ni panike, ce to sam hoces.

 

Da pa vsiljujejo uporabo neke aplikacije (sploh trenutna vlada, ki ji jaz niti malo ne zaupam) in dajejo pogoje, da brez nje pa se ne smem prosto gibat, ceprav nikakor ne vpliva na zajezitev/preprecitev okuzb, je pa res dno dna.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 6 urami:

Ni panike, ce to sam hoces.

 

Da pa vsiljujejo uporabo neke aplikacije (sploh trenutna vlada, ki ji jaz niti malo ne zaupam) in dajejo pogoje, da brez nje pa se ne smem prosto gibat, ceprav nikakor ne vpliva na zajezitev/preprecitev okuzb, je pa res dno dna.

Seveda ne vpliva ce app uporablja 10% ljudi, ce bi ga 80% bi bilo drugace. Saj ni to problem samo v SLO ampak povsod drugod tudi. 

Vsi ti appi so prišli ven poleti, ko ni bilo panike več s Covidom.

 

Drugace pa upam da bodo pogojevali cepljenje s prehodom mej in letenjem.  Ker drugace bo isto kot z appom.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
hordak reče pred 17 minutami:

Tako delujoče, da bo potrebno masko nositi tudi po cepljenju.

 

Ne vem če bo tole cepivo delovalo kaj bistveno drugače kot vsa ostala cepiva do sedaj. Cepivo ščiti tebe. Maska ščiti vse ostale okrog tebe, ker kljub temu da si cepljen, si loh še zmer prenašalec.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 4 minutami:

Sem ze trikrat zacel pisat odgovor, pa ga lahko strnem samo v: ne.

:D 

 

also aplikacija ima ze brez pravnih/tehnicnih/druzbenih vprasanj vsaj 2 vecja problema

- nimajo vsi pametnega telefona oz. ga ne znajo uporabljat

- app je v splosnem bugast ko 100 mater

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 3 minutami:

 

Ne vem če bo tole cepivo delovalo kaj bistveno drugače kot vsa ostala cepiva do sedaj. Cepivo ščiti tebe. Maska ščiti vse ostale okrog tebe, ker kljub temu da si cepljen, si loh še zmer prenašalec.

Se pravi nobene razlike kot da nisi cepljen, cepivo naj bi samo pripomoglo k lažjim simptomom, ki so pri večini ljudi že tako in tako blagi. In to nas bo zdaj rešilo lol.

 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 2 minutama:

Se pravi nobene razlike kot da nisi cepljen, cepivo naj bi samo pripomoglo k lažjim simptomom, ki so pri večini ljudi že tako in tako blagi. In to nas bo zdaj rešilo lol.

blazji simptomi lahko resijo bolnice tko da je ta argument precej slab

 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 8 minutami:

Se pravi nobene razlike kot da nisi cepljen, cepivo naj bi samo pripomoglo k lažjim simptomom, ki so pri večini ljudi že tako in tako blagi. In to nas bo zdaj rešilo lol.

 

 

In posledično razbremenitev zdravstvenega sistema. To je srž problema že od začetka, da nam (že ob delnem zaprtju države) zdravstveni sistem kleca.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...