Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

chinasky reče pred 13 minutami:

blazji simptomi lahko resijo bolnice tko da je ta argument precej slab

 

Res razbremenimo zdravstveni sistem s potencialno hordo ljudi z avtoimunimi boleznimi čez par let.

Pa velka večina folka ma simptome za katerimi ne gre v bolnico.

Tko da cepiti kogarkoli drugega kot stare ljudi je totalno nesmiselno.

Povezava do prispevka

Ta App naj si lepo nekam vtaknejo. Jaz bom na svoj telefon dajal le zadeve, ki jih bom sam želel in to pogojevat je protiustavno pa pika. Saj (še) nismo na Kitajskem, no.

 

Kar se pa tiče trditve "ta aplikacija ne pošilja podatkov nikomur", ja pa ja de. Prvič, že samo preko Bluetootha oba (oz. več) telefonov z naloženo aplikacijo med sabo pošilja podatke, na katere nimamo vpliva. Bluetooth je faking povezava, preko katere se pošiljajo podatki! In zdaj mi bosta Andrejus in Hojs tu zagotavljala, da pol teh podatkov na državni ravni nihče ne agregira ter periodično pošilja v neko matično bazo podatkov?

 

BULLSHIT.

 

To namreč dela že samo moj MP3 player na mobitelu, kaj šele aplikacija za sledenje stikov okužb v pandemiji.

 

Če se podatkov ne pošilja v neko skupno bazo in strokovno analizira, kako pol zgleda npr. primerjava dveh aplikacij, ene na telefonu zaposlene v DSO.ju in ene na telefonu brezposelne gospodinje, ki je od začetka pandemije pridno doma?

 

Ona v DSO-ju ima v aplikaciji rdeče utripajoče lučke, ker je vsak dan v stiku z vsaj 20 okuženimi, pri gospodinji pa piše nula in igrajo črički. In kaj jima to pol pomaga? Kaj to pomaga NIJZ-ju ali pa inštitutu Jožef Štefan, če teli podatki ne grejo v njihovo bazo podatkov in jih fizična oseba pol ne raztolmači ustrezno?

 

U super, enim tam nekaj utripa na mobitelu, enim pa ne, strokovne službe pa nimajo nobenih vpogledov v to, zakaj pri enih utripa, pri drugih pa ne. Tako bomo pa res varno zajezili to epidemijo.

 

Aja, pa še ta cvetka, Hojs o tistih, ki nimajo možnosti naložitve aplikacije #OstaniZdrav:

 

Navedek

Podoben primer je zimskimi gumami. Pozimi je potrebno namestiti zimske gume. Ta obveza ne velja za Primorsko. Vendar če želite priti v notranjost, v drugo regijo, je uporaba zimskih gum obvezna. Zato ne vidimo posebej velikih težav povezanih s tem vprašanjem, V kolikor se bo ta zadeva pokazala kot kritična, bomo razmislili, kako to rešiti.

 

A ta tip ve, da je pozimi možno vozit naokoli tudi z letnimi gumami, če imaš v prtljažniku verige? Po tej logiki bi moral bit prehod mej občin možen tudi z zdravniškim potrdilom o neokuženosti v zadnjem žepu, ki ga le pokažeš policistom.

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka
nimious reče pred 22 minutami:

Res razbremenimo zdravstveni sistem s potencialno hordo ljudi z avtoimunimi boleznimi čez par let.

Pa velka večina folka ma simptome za katerimi ne gre v bolnico.

Tko da cepiti kogarkoli drugega kot stare ljudi je totalno nesmiselno.

Od kod ti z avtoimunimi boleznimi?

Pa če bi bilo po tvojem res, potem res ne razumem zakaj so bolnice preobremenjene. Najbolje da jim rečemo da naj nehajo jamrati.

Povezava do prispevka

Dosedanje izkušnje s slabo testiranimi cepivi kažejo, da je šansa avtoimunih bolezni znatna. Sploh glede na to da trdijo, da je imunski odziv po cepivu bistveno močnejši od odziva, če bolezen prebolimo.

 

Pa ne bi bilo slabo, če bi jim rekli, da naj nehajo jamrat. Navsezadnje jamrajo vsako leto zaradi gripe, zdej smo jim pa končno dali glas. Srednje/dolgoročne posledice bomo pa trpeli še leta.

uredilo bitje nimious
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Death reče pred 18 minutami:

res? Link?

 

Verjetno cilja na to da so mel nekateri povisano temperaturo, glavobol in so se nasploh dan ali dva slabo pocutili. Kar je ce tako gledas res precej hujse kot ce prebolevas covid totalno brez posledic. 

 

Samo nimious ne zna gledat drugace kot na svojo rit, ker tuc ce bi na vsakih 100 brez simptomov bil en s hujso obliko oz s smrtnim izzidom je v smislu kolektivne zavesti se smotrno cepit.

 

Sam kaj ces, ta individualizem se siri hitrej k virus

 

Lp, Ne me jeb

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 1 minuto:

Samo nimious ne zna gledat drugace kot na svojo rit, ker tuc ce bi na vsakih 100 brez simptomov bil en s hujso obliko oz s smrtnim izzidom je v smislu kolektivne zavesti se smotrno cepit.

 

Nisem prepričan, če sem ta del prav razumel. Kaj ima to, če se nočeš cepiti, skupnega s kolektivno zavestjo? Saj tudi, če se cešiš, še naprej trosiš virus kot prej. Preprečiš edino hujši potek bolezni pri sebi. Torej potencialno ogroziš samo samega sebe (ker si precenil, da sam ne moreš bit huje ogrožen in se zaradi tega nisi cepil).

Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 53 minutami:

od 24. naprej naj bi zaprli vse kar se le da

smrdi po hudem kompromisu vlade doseženem zarad teh puhlih argumentih zdravnikov. že en dan misliš a smo zmagal? bomo kej sprostil pa pol čakal če bo kdorkoli pred vrati bolnce ostal? ne. edina opcija sproščanja je kasnejša überlockdown država. hacked by zdravniki again. in pol ko/če se sred januarja ojačajo te gay cifre pa jim je ratal se spravit v še večjo pozicijo moči, spet brez dokazov in z manipulacijo vladnega ogrodja

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 1 uro:

In zdaj mi bosta Andrejus in Hojs tu zagotavljala, da pol teh podatkov na državni ravni nihče ne agregira ter periodično pošilja v neko matično bazo podatkov?

 

BULLSHIT.

Andrejus ne trdi nič, 

Ker ni bil poklican k audit rešitve. Ve pa da tehnično je možnost app naredit tako da ti JJ ne more slediti. In po vsej verjetnosti je stvar tudi tako narejena.

 

Glede na to da si folk nalaga MP3 plejerej ki jim sledijo, bi pričakoval da si bo naložil app ki rešuje življenja.

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 36 minutami:

 

Nisem prepričan, če sem ta del prav razumel. Kaj ima to, če se nočeš cepiti, skupnega s kolektivno zavestjo? Saj tudi, če se cešiš, še naprej trosiš virus kot prej. Preprečiš edino hujši potek bolezni pri sebi. Torej potencialno ogroziš samo samega sebe (ker si precenil, da sam ne moreš bit huje ogrožen in se zaradi tega nisi cepil).

Cepivo -> blazji simptomi

Blazji simptomi -> manj/ne kasljas, si manj kuzen

manj/ne kasljas, si manj kuzen -> manjsa moznost siritve corone

manjsa moznost siritve corone -> virusa je cedalje manj, ker ga ljudje prebolijo v 14 dneh in ga ne sirijo

virusa je cedalje manj, ker ga ljudje prebolijo v 14 dneh in ga ne sirijo -> sproscanje ukrepov

sproscanje ukrepov -> gremo nazaj v normalizirano stanje

 

a bo zdej? Vem da je tezko nekaterim naredit miseln korak oz dva ki nima notri vsebovanega "kaj imam JAZ od tega" ampak upam da bo komu pomagalo.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 3 minutami:

a bo zdej? Vem da je tezko nekaterim naredit miseln korak oz dva ki nima notri vsebovanega "kaj imam JAZ od tega" ampak upam da bo komu pomagalo.

 

Ja ne vem, ni glih čist tak (mogoče celo je, ampak ne na podlagi tega kar so nam do zdaj povedali). Nikjer niso rekli, da bo zmanjšalo smrkanje, kihanje in kašljanje. Rečeno je samo, da prepreči hujši potek bolezni, to pa je v tistem delu, ko virus preide v pljuča. V sluznici nikjer ne omenjajo, da bo kaj manj simptomov. Če je tako kot so rekli, potem celi tvoj opis dogodkov pade. Vsaj jaz sem zasledil samo to, da si kužen naprej in ne prepreči nič drugega kot težek potek bolezni.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 32 minutami:

Andrejus ne trdi nič, 

Ker ni bil poklican k audit rešitve. Ve pa da tehnično je možnost app naredit tako da ti JJ ne more slediti. In po vsej verjetnosti je stvar tudi tako narejena.

 

Glede na to da si folk nalaga MP3 plejerej ki jim sledijo, bi pričakoval da si bo naložil app ki rešuje življenja.

 

 

Se opravičujem za ad hominem in hiperbolo. Priznam, ko sem živčen, včasih tudi ustrelim kako nepremišljeno izjavo, kot je bila ta.

 

Kar se pa reševanja življenj tiče, nisem nikjer našel nobenih uradnih podatkov, koliko življenj je do zdaj uporaba te aplikacije dejansko rešila. Naprimer, a jo imajo v DSO-jih nameščeno vsi zaposleni ter tudi tam nastanjene osebe? Ker če jo imajo in v DSO-jih še kar prihaja do okužb in posledično večjega števila smrti, pol ta aplikacija oziroma uporaba le-te očitno ne rešuje življenj.

 

Edit: ministru za zdravje tudi ni nič več jasno, se pa strinjam z njegovim mnenjem o strokovni ekipi.

 

Navedek

Tomaž Gantar je povedal, da ga je presenetilo stališče strokovne skupine, ki se je spremenilo praktično v enem dnevu. "Do zdaj sem podpiral njihova stališča in tudi tokrat sem jim sledil – ob tem, da imam tudi sam številne pomisleke glede na to sproščanje, ki pa res se zaključi 23.12. Iskreno upam, da bodo ljudje v tem obdobju spoštovali vse ukrepe, kar govorimo že ves čas, po drugi strani pa kot veste dodatnih rezerv v zdravstvenem sistemu ni. Vedno se da še kaj narediti, vedno se da še kakšno posteljo najti, je pa res, da zdravstvo v tem trenutku ne more sprejemati večjega števila dodatnih bolnikov. Predvsem so ozko grlo intenzivne postelje."

 

Je pa po njegovih besedah na mestu razmislek, kako naprej s sodelovanjem s strokovno skupino. "Napovedal sem preoblikovanje in zdaj tudi se na nek način zgodba ponavlja – podobne težave smo imeli pri hitrih testih, kjer se je mnenje, tudi na strani stroke, prehitro spreminjalo. Na mestu je, da se ekipa prevetri in postavi v ospredje del, ki je trenutno pomembnejši, se pravi sama epidemija." 

 

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 1 minuto:

Kar se pa reševanja življenj tiče, nisem nikjer našel nobenih uradnih podatkov, koliko življenj je do zdaj uporaba te aplikacije dejansko rešila. Naprimer, a jo imajo v DSO-jih nameščeno vsi zaposleni ter tudi tam nastanjene osebe? Ker če jo imajo in v DSO-jih še kar prihaja do okužb in posledično večjega števila smrti, pol ta aplikacija oziroma uporaba le-te očitno ne rešuje življenj

Ne vem kdo in kje jo ima instalirano. Kot sem napisal ta problem ni samo v SLO prisoten. Ti appi so prišli ven tik pred poletjem ko je bil Covid skoraj pozabljen, celo v ITA. % uporabe je prenizek za resno uporabo. Mišljeno je bilo da bo vsak smartphone imel ta app

 

In stavim da je več instalacij v SLO ali CH ali DE unga jebenega mačka kot teh appov.

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 7 minutami:

Kar se pa reševanja življenj tiče, nisem nikjer našel nobenih uradnih podatkov, koliko življenj je do zdaj uporaba te aplikacije dejansko rešila. Naprimer, a jo imajo v DSO-jih nameščeno vsi zaposleni ter tudi tam nastanjene osebe? Ker če jo imajo in v DSO-jih še kar prihaja do okužb in posledično večjega števila smrti, pol ta aplikacija oziroma uporaba le-te očitno ne rešuje življenj.

Mislim,  da se ne da delati pametnih zaključkov, ker enostavno manjkajo podatki. Praktično nič ne smejo zbirati. Po eni strani hvala bogu, po drugi strani bi lahko imeli epidemijo dejansko pod nadzorom.

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 1 minuto:

Mislim,  da se ne da delati pametnih zaključkov, ker enostavno manjkajo podatki. Praktično nič ne smejo zbirati. Po eni strani hvala bogu, po drugi strani bi lahko imeli epidemijo dejansko pod nadzorom.

Ne bi. Ker tudi ce vse nekako prisilis k uporabi, se zatakne pri problemu realnega zivljenja. Ker pod "kaj bi ce bi" je treba pristet se, da bi drzava vse stike striktno morala posiljati v karanteno, pa vemo kaj se je zgodilo s tem: "A mate simptome? Ne? Oglasite se ponovno, ko jih boste imeli. Testiramo do takrat ne." 

 

Glede na to kako nam okuzbe super rastejo, pa bomo tako ali tako verjetno hoces/noces kmalu lahko realni primer ali je mozno doseci credno imunost s prekuzenostjo.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 39 minutami:

Ne bi. Ker tudi ce vse nekako prisilis k uporabi, se zatakne pri problemu realnega zivljenja. Ker pod "kaj bi ce bi" je treba pristet se, da bi drzava vse stike striktno morala posiljati v karanteno, pa vemo kaj se je zgodilo s tem: "A mate simptome? Ne? Oglasite se ponovno, ko jih boste imeli. Testiramo do takrat ne." 

 

dokler ni tako da je lahko vsak, ki mu aplikacija reče da je imel rizičen stik, lahko in tudi mora bit doma 10 dni oziroma do negativnega testa in dokler ne dobiš v aplikacijo obvestila že takoj ko laboratorij v bazo vnese rezultat testa, je aplikacija brez veze

 

Gremo na goole prijavit aplikacijo zaradi kršitve pogojev:

 

Greš na GOOGLE PLAY spodaj je link in reportaš aplikacijo. Ker kršijo pravilnik jo morajo umaknit.

Na moji napravi to storiš s "klikom" na tri pikice desno zgoraj in "Flag as Inappropriate", izbereš "Other" in daš kratek opis kršitve.

Dovolj bo če tole vpišete. Our country makes this app mandatory for installation if we want to move freely

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 urami:

Torej je smiselno samo cepiti ogrožene skupine, ne pa celotno prebivalstvo.

Kolkor sem jaz danes prebral intervju v Večeru z nekim našim strokovnjakom, ki živi in dela v ZDA, bi naj blo glih obratno. Ranljive skupine se namreč baje lahko slabo odzovejo na cepivo (šibek imunski sistem). 

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 7 minutami:

Kolkor sem jaz danes prebral intervju v Večeru z nekim našim strokovnjakom, ki živi in dela v ZDA, bi naj blo glih obratno. Ranljive skupine se namreč baje lahko slabo odzovejo na cepivo (šibek imunski sistem). 

Torej cepiš samo nerizične, ki že tako povečini prebolijo brez težav in s tem niti ne garantiraš, da niso kužni - makes total sense.

Povezava do prispevka
Navedek

Od srede je v vseh statističnih regijah zaščitna maska na odprtih javnih krajih in prostorih obvezna le, če ni mogoče vzdrževati najmanj dvometrske medosebne razdalje, je odločila vlada na dopisni seji. Odlok bo veljal sedem dni. Uporaba maske pa ostaja obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oz. prostorih.

Človek več res ne ve kaj si naj pri vsem tem misli. Prvo šal in ruta več nista dovolj in so potrebne maske, zdaj pa to. :panika:

Povezava do prispevka

 

hordak reče pred 19 minutami:

Torej cepiš samo nerizične, ki že tako povečini prebolijo brez težav in s tem niti ne garantiraš, da niso kužni - makes total sense.

 

Tako poljudno povedano:

Če si necepljen in se okužiš, si kakih 10 dni tovarna tega virusa, preden se imunski sistem nauči prepoznati virus in ustvariti zadostne količine antiteles.

Če si cepljen, je imunska reakcija mnogo hitrejša. Še vedno je možen vnos virusa, še vedno je nek časovni zamik med zaznano okužbo in proizvodnjo antiteles, vendar je ta zamik bistveno krajši. Zato ni garancije, da kljub cepivu nisi kužen - to pač ni mogoče. Se pa kužnost zmanjša na nekaj procentov, če ne še manj.

 

Za druga cepiva vem, da obstajajo ranljive skupine z oslabljenim imunskim sistemom, ki se ne morejo cepiti, okužba pa je lahko smrtonosna. Kako je glede tega z mRNA cepivi, še nisem zasledil. Ampak eh, vsi bomo enkrat ranljiva skupina. Osbeno raje vidim, da virus iztrebimo s čredno imunostjo sedaj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...