Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

ana reče pred 2 minutama:

Trenutno. Res verjameš, da bo ob polnih bolnicah vse ostalo odprto in če bo, ne bo najbolj sproščeno. 

 

To so res prave buče. Če bo odprto bo in bo isto kot je blo pred enim mesecem, dvema ali danes. Če pa slučajno ne bo, pa res ne moremo vedeti zdaj. Zgleda pa, da nimajo nobenega namena zapirati, saj vlada sploh ne razpravlja o tem.

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 26 minutami:

dons na prvi strani dela, en antivax anti-slovenec levičkar, piše, da cepivo ni odrešitev.

 

diskreditacija

eliminacija

likvidacija

 

 

GO.

 


LP

Kolikor sem jaz brala, kolumna trdi, da je resitev vse. In, ce vlada ne uzakoni ukrepov (maske v zaprtih prostorih etc), bi jih morala opozicija. 

 

Realno gledano, je ta predlog par mesecev prepozen in ne bo dovolj.

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 2
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 38 minutami:

Edina smiselna rešitev je prekuzit vse, ki so še dovzetni. Čim prej. 

Vmes naj se pa povsem prekinejo nesreče, druge bolezni, nujne operacije.

 

Če bi le obstajala rešitev, ki veliko večino ljudi zaščiti pred hudim potekom bolezni, jih naredi manj kužne (2 dni namesto 7) in naredi krivuljo bolj položno in lažje obvaljadljivo.. Če bi le...

  • Račka +1 5
  • Trol 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 4 minutami:

jih naredi manj kužne (2 dni namesto 7)

Manj časa kužne, takrat, ko so že itak v karanteni. Pred pojavom simptomov pa veselo v isti meri širijo virus naokol. Aja pa seveda, glih tak kot necepljeni okužijo folk, s katerim so dalj časa v istem prostoru.

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 44 minutami:

Edina smiselna rešitev je prekuzit vse, ki so še dovzetni. Čim prej. 

Problem je, ker imaš zafilane postelje. Če ima bolnica XY postelj za intenzivno nego, to pomeni XY vključno s covid bolniki, postelje za covid so iz skupnega fonda. Kot je rekla Ana, če imaš 6/8 postelj intenzivne nege zafilano s covid bolniki, nakar se ti zgodi prometna nesreča s tremi ljudmi, ki potrebujejo intenzivno nego, bo en izvisel oziroma bo obravnavan pač konkretno slabše. 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 uro:

O ja, ker če so na enem delu golfal, je vse ostali ziher čisto kot solza. In ne nisem se obesil na napačno študijo, ker so navajal podatke iz originalne študije (oktober 2020), ne iz follow upa. Pa tut če bi iz follow upa, s kakšnim namenom navajaš podatke, ki so ob delti totalno irelevantni in služijo sam zavajanju?

Njihovo goljufanje, ki ga obsojam, dejansko ni toliko vprašljivo, da bi popolnoma porušilo rezultate ugotovitev. Šlo se je predvsem da so zmanjšali blindnes. Nedavna študija je zame ena izmed študij, ki sme jih jaz nalepil, v isti izdaji revije imaš tudi pisma, ki so jih različni raziskovalci izmenjali preko journala in pride do istih ugotovitev. Se strinjam, da je delta problem. Toda vseeno mar se naj cepivo neha uporabljati, ker zdaj na eno različico slabše deluje? + Jasno je, da pač je problem z zamudo študij, ker pač objavljanje v revijah terja svoj čas ... recenzije, oblikovanje ipd. Če ne gre čez ta postopek pa imamo tisto kar je drugi problem te krize. Pre-publish  in kup šita na spletu. 

 

cefizl reče pred 1 uro:

In se ne ujema z vsemi novejšimi študijami, ki pri Pfizerju kažejo, da pade tudi do 20% po 6 mesecih. 

Ne vem, tv enem članku sem prebral nekje da je nekje samo še 80% učinkovito (100-20=80)

cefizl reče pred 1 uro:

 

Supplementary appendix stran 11 - Cardiac arrest. Seveda ne zaradi cepiva, ker to se v klinični študiji ni dogajal. Sam v resničnem svetu se.

Dobro si zapeljal, v placebo skupini umrla 1 oseba... v trial 4 in ja to je 4x več oseb. Jeba tole. dajo vse podatke ven, pol pa cefizl pokaže, da so se zmotil ker so pokazal, da ni statistično značilno. Predlagam da pošlješ urednikom revije mail, da so so tole spregledal. 

cefizl reče pred 1 uro:

 

Jaka z diplomo na farmacevtskem faxu, ki je zaposlen na Pfizerju/Moderni in ma njihove delnice. Sej jih maš poimensko z zaposlitvami in delnicami napisane vse.

Ja temu se reče transparetnost in tile niso zgolj jakati z diplomo ampak kar mal več.

cefizl reče pred 1 uro:

 

Ker si zajebal in bi moral kupit Biontech in Moderno.

 

Biontech: Jan. 2020 - 29$, danes 295$

Moderna: Jan. 2020 - 20,5$, - danes 346$

Odloči se kdo je potem problem.. ker avtorji so večinoma Pfizer in ne Biontech

cefizl reče pred 1 uro:

 

Nikol nisem reku, da majo namen pobit 70% folka. To spet sklepate, da vsi antivaxerji mislimo isto. In ja big pharma živi od potrošnikov in ratal jim je nardit potrošnike celotno svetovno populacijo. Pred covidom, jim zdrav človek ni prnesu velik dnarja. Aspirine in lekadole bojo pa kupval tisti, ki bojo kljub cepljenju zbolel in se nažiral s tabletkami za lajšanje simptomov. In pa tisti, ki bojo za stranke učinke po cepljenja jemal zdravila teh istih firm za lajšanje simptmov.

Dej preberi si malo, na katerih zdravilih največ služi pharma. Potrošnik si bil že pred covidom in po covidu boš tudi. Tisti, ki bodo preboleli long covid, bodo največji potrošniki.

 

cefizl reče pred 1 uro:

 

 

Sej nč ne rečem, res sick poslovni načrt, ki definitivno nemore fejlat. No razn, ko se bo pojavu na trgu nekdo z učinkovitejšim in bol varnim cepivom. Tu se pa lahko vprašaš, zakaj se trudijo Novavax tak zjebat zadnje mesece ;)

 

 Druge pol države pa "stroko" in se okol šeta okužena in vesele kuži vse okol sebe.

 

Also, lih zvedu da sta sestra in njen tip, oba polno cepljena, okužena. Js glih iz frišnga testa - negativen. Zgleda, da neki delam prav, za razliko od vseh cepljenih okol sebe, ki zadnje tedne zbolevajo.

Spet mešaš jabolka in hruške in delaš sklepe na podlagi neumnosti. Ker tole se bere, kot da je cepivo povzročilo covid pri tvoji sestri.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 uro:

Also, lih zvedu da sta sestra in njen tip, oba polno cepljena, okužena. Js glih iz frišnga testa - negativen. Zgleda, da neki delam prav, za razliko od vseh cepljenih okol sebe, ki zadnje tedne zbolevajo.

 

Moja sestra in njen tip sta zbolela v ponedeljek. Oba cepljena, tip z enim shotom Jansenna, sestra z Astra Zeneca. Sta se šla že dokaj zgodaj cepit, ko je bilo cepivo na voljo, da sta kmalu postala svobodna in da sta lahko potovala. Tip ni imel stranskih učinkov po cepljenju. Sestro je bolela dva dni maternica, trebuh, glava in zobje po jabu. To da sta bolna mi je povedala mama, jaz pa rajši ne govorim s sestro ker se mi ne da drezat vanjo in jo spraševat kakšen potek ima.

 

V tejle temi ste pa tud že bedni FYI. 

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
osis reče pred 19 minutami:

Toda vseeno mar se naj cepivo neha uporabljati, ker zdaj na eno različico slabše deluje?

Kje sm to napisu? Nehite provax psihopati silit v cepljenje celotno populacijo, če je glavni problem neprecepljena rizična populacija, ki fila bolnce. Pa obljube, kak lahko prilagodijo cepivo v zlo kratkem času, za drug sev so ble tut očitno laži, glede na to, da proti drugi različici še kr z istim cepivom filajo folk, čeprav en qrc pomaga proti okužbi. Men se to zdi idiotizem. 

 

osis reče pred 19 minutami:

Dej preberi si malo, na katerih zdravilih največ služi pharma. Potrošnik si bil že pred covidom in po covidu boš tudi.

Pfizerju večino dobička v 2021 predstavljajo cepiva. 36 miljard $ sam od tega. Tak, da njim se jebe za vse ostalo. Lahk tut nehajo prodajat viagro pa bojo še vedno mastno služli. Moje potrošništvo za big pharmo se pa začne in konča pri bepathenu. Res so mastno zaslužl zarad mene. 

 

osis reče pred 19 minutami:

Spet mešaš jabolka in hruške in delaš sklepe na podlagi neumnosti. Ker tole se bere, kot da je cepivo povzročilo covid pri tvoji sestri.

Nauči se brat, ker nikjer nisem na to namigoval. Sam hecno mi je, kak mam js nori neodgovorni antivaxer, ki kao ne upošteva ukrepov, že en let skupi vsak tedn negativne teste, odgovorni cepljeni, pa zbolevajo. V zadnjih 14 dneh jih poznam 23, 2 sta v bolnci. Pa eno necepljeno iz iste bajte, kjer majo izbruh.

 

@Mitsufak, zgleda da mava midva isto sestro, ker se vse kar si napisal skor ujema :lol:

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 28 minutami:

Problem je, ker imaš zafilane postelje. Če ima bolnica XY postelj za intenzivno nego, to pomeni XY vključno s covid bolniki, postelje za covid so iz skupnega fonda. Kot je rekla Ana, če imaš 6/8 postelj intenzivne nege zafilano s covid bolniki, nakar se ti zgodi prometna nesreča s tremi ljudmi, ki potrebujejo intenzivno nego, bo en izvisel oziroma bo obravnavan pač konkretno slabše. 

Za covid ne rabiš intenzivne nege. Kisik, morfij. Kdor preživi super, kdor umre pa jebat ga. Ukinit bi jo bilo treba. 

Povezava do prispevka

Svet in življenje je v osnovi kruto, ker drugače niti ne more funkcionirat (ne samo za človeka). Zakaj je čist logično, da se človeku (ne bi se rad zlagal točnih let 65?) reče, da zaradi starosti več ni upravičen do transplantacije ledvice recimo... Ni pa logično, da bi sedaj v teh časih rekli 85+ letnemu človeku, da ni upravičen do intenzivne nege, ampak do oskrbe na normalnem oddelku koliko je mogoče skrbne. Glede ledvice vem, ker je babica imela leta in leta težave in hodila na dialize redno... so pa ji direkt povedali, da ne more več računati na drug organ. Na koncu so jo dialize toliko izčrpale, da je umrla.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 46 minutami:

Za covid ne rabiš intenzivne nege. Kisik, morfij. Kdor preživi super, kdor umre pa jebat ga. Ukinit bi jo bilo treba. 

Tebe bi bilo treba nastaviti, da svojcem poveš, da njihovi bližnji ne bodo dobili pomoči, ki ko potrebujejo. Taki kot ti bi morali bolnim razlagati kako njihovo življenje ni vredno toliko kot življenje nekoga, ki se pijan zaleti v drevo in potrebuje intenzivno. 

 

Take debilne izjave lahko izjavljajo samo tisti, ki jim nikoli v življenju ni bilo treba prevzeti odgovornosti. 

  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 4
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 43 minutami:

@Mitsufak, zgleda da mava midva isto sestro, ker se vse kar si napisal skor ujema :lol:

 

Sestra zagotovo ni ista, se pa zadeve ujemajo, ker pri vsej tej Covid zadevi so stvari dokaj jasne če ji slediš na pravi način - da dosti govoriš z ljudmi okrog sebe in ne poslušaš samo narativ iz MSM medijev in kvazi "stroke" in pregledaš še dosti stvari ki jih poskušajo cenzurirat.   Aja ravno prej je sestra klicala mamo in se javila, da je imela par dni zelo visoko vročino in da so jo boleli vsi sklepi, danes je pa malo bolje. Moja druga sestra in njen mož  pa nista bila cepljena in tudi zdaj še nista cepljena in sta zadevo prebolela že pred letom in sta imela potek po njunih besedah kot blažji prehlad. Če zdaj to primerjam a to zdej pomeni da cepivo deluje al ne deluje? Aja, govorimo pa o ljudeh starih 41,39,47,44 let - se pravi dokaj ista starostna skupina. Bom pa ko bo ta sestra to prebolela malo kasneje še vse osebno še enkrat izprašal kakšni so bili poteki in kakšne so bile razlike, da bomo imeli vsi skupaj neke realne izkušnje in ne tiste iz medijev. Jaz nisem cepljen in tudi ne mislim biti, skrbim pa za svoje zdravje veliko bolj kot vsi omenjeni.

 

Sej kot sledim tvojim postom, si kar taprav, lepo raziskuješ stvari in poveš v redu kaj si raziskal in doživel, vsaj če mene vprašaš. Samo ne vem kako se ti še da..........

 

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 6 minutami:

Tebe bi bilo treba nastaviti, da svojcem poveš, da njihovi bližnji ne bodo dobili pomoči, ki ko potrebujejo. Taki kot ti bi morali bolnim razlagati kako njihovo življenje ni vredno toliko kot življenje nekoga, ki se pijan zaleti v drevo in potrebuje intenzivno. 

 

Take debilne izjave lahko izjavljajo samo tisti, ki jim nikoli v življenju ni bilo treba prevzeti odgovornosti. 

Sej to je že bilo. Ko je umrla Katja, je minister rekel da si je sama kriva, ker je cepljenje prostovoljno. 

Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 13 minutami:

 

Sestra zagotovo ni ista, se pa zadeve ujemajo, ker pri vsej tej Covid zadevi so stvari dokaj jasne če ji slediš na pravi način - da dosti govoriš z ljudmi okrog sebe in ne poslušaš samo narativ iz MSM medijev in kvazi "stroke" in pregledaš še dosti stvari ki jih poskušajo cenzurirat.   Aja ravno prej je sestra klicala mamo in se javila, da je imela par dni zelo visoko vročino in da so jo boleli vsi sklepi, danes je pa malo bolje. Moja druga sestra in njen mož  pa nista bila cepljena in tudi zdaj še nista cepljena in sta zadevo prebolela že pred letom in sta imela potek po njunih besedah kot blažji prehlad. Če zdaj to primerjam a to zdej pomeni da cepivo deluje al ne deluje? Aja, govorimo pa o ljudeh starih 41,39,47,44 let - se pravi dokaj ista starostna skupina. Bom pa ko bo ta sestra to prebolela malo kasneje še vse osebno še enkrat izprašal kakšni so bili poteki in kakšne so bile razlike, da bomo imeli vsi skupaj neke realne izkušnje in ne tiste iz medijev. Jaz nisem cepljen in tudi ne mislim biti, skrbim pa za svoje zdravje veliko bolj kot vsi omenjeni.

 

Sej kot sledim tvojim postom, si kar taprav, lepo raziskuješ stvari in poveš v redu kaj si raziskal in doživel, vsaj če mene vprašaš. Samo ne vem kako se ti še da..........

 

 

 

Bolj kot starost je relevantna različica virusa.

 

Ljudje mojih let danes z dosti več simptomi in težavami prebolevajo virus kot sem ga sam slabo leto nazaj. Leto nazaj je tudi določen folk s kronimičnimi obolenji in starejši od mene imel praviloma blažji potek bolezni kot imajo danes mlajši od mene.

 

Od septembra nisem še imel opravka z nikomer, ki bi prebolel brez simptomov. Govorim seveda za krog ljudi, ki jih osebno poznam.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 minuto:

 

Bolj kot starost je relevantna različica virusa.

 

Ljudje mojih let danes z dosti več simptomi in težavami prebolevajo virus kot sem ga sam slabo leto nazaj. Leto nazaj je tudi določen folk s kronimičnimi obolenji in starejši od mene imel praviloma blažji potek bolezni kot imajo danes mlajši od mene.

 

Od septembra nisem še imel opravka z nikomer, ki bi prebolel brez simptomov. Govorim seveda za krog ljudi, ki jih osebno poznam.

 

Ma lej če mene vprašaš ni fora v različicah virusa. Fora je v tem da so ljudje utrujeni in napsihirani od vseh teh pritiskov glede bolezni in politike in so organizmi še bolj oslabljeni. Zato bodo letos vsi oboleli od česarkoli imeli več simptomov pri prebolevanju česarkoli. Telesa so nakopičena toksinov in negativno toksično mišljenje tudi vpliva na toksičnost telesa. Sicer pa a se da striktno ločit kaj so Covid simptomi in kaj so simptomi od drugih bolezni? Ko se hoče telo spucat toksinov,  dobiš simptome čiščenja (bolezen), da greš v postlo ležat in si pr gmah, da telo lahko sprocesira čiščenje, brez da bi tvoja glava pametovala da si čisto v redu in da ne potrebuješ nič. Kaj ti pa alopatski zdravnik diagnosticira, če ga greš vprašat in kakšna zdravila ti predpiše, je pa stvar politike zdravstvene organizacije, ki stoji za njem.....in točno temu smo priča zdaj. 

 

Hipokrat je že zdavnaj rekel: Naj bo hrana tvoje zdravilo in zdravilo tvoja hrana.

  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 18 minutami:

 

Bolj kot starost je relevantna različica virusa.

 

Ljudje mojih let danes z dosti več simptomi in težavami prebolevajo virus kot sem ga sam slabo leto nazaj. Leto nazaj je tudi določen folk s kronimičnimi obolenji in starejši od mene imel praviloma blažji potek bolezni kot imajo danes mlajši od mene.

 

Od septembra nisem še imel opravka z nikomer, ki bi prebolel brez simptomov. Govorim seveda za krog ljudi, ki jih osebno poznam.

Plus kolikor vem kolicina virusa, ki ga vdihnes (tole je po spominu). Tu so tudi omenjali, da je moznost, da imajo tsiti, ki nimajo simptomov doloceno imunost od drugih korona prehladov (ene 30% prehladov). To so hipoteze, ampak delat sklepe na podlagi druzinskih clanov je pa malo majhen in nekontroliran vzorec - torej povsem neosnovano.  

 

In mimogrede takrat, ko je Hipokrat to izjavil, je bila pricakovana zivljenska doba okoli 30 let. 

uredilo bitje ana
  • Račka +1 1
  • Trol 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...