Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 10 urami:

En problem je, da se bodo ljudje potem na veliko družili ker pač veseli december ... in bomo meli potem žalosten januar.

 

to je zelo validna poanta in tega se (verjetno) zavedajo vsi (odgovorni). Slovenci smo se žal v tem času izkazali za nesposobne upoštevanja minimalnih priporočil/navodil (tudi zaradi nekaterih dvoumnih odločitev vlade in predvsem zaradi odločitev nekaterih podjetij, ki grozijo zaposlenim s konsekvencami če ne pridejo na delo) in zdaj pač imamo, kar imamo. včeraj sem nekje zasledil podatek (ki ga sicer nisem šel preverjat, ker se mi niti ne da (več)), da smo že prvi na svetu po smrti na miljon prebivalcev.

 

druga (taka, bolj oblastniška) komponenta je pa ta, da bo vlada verjetno naredila vse kar je v njeni moči, da bi vsaj za praznike ljudem prinesla neko bolj 'normalno in sproščeno' vzdušje, malo spodbude za zaključek starega in pričetek novega leta.

 

tukaj se ne gre samo za realno stanje, temveč tudi za optiko, kako širše množice jemljejo celotno zadevo.

 

Zamorc reče pred 4 urami:

More, more

se skor cel avgust, ceprav so primeri zacel sopat bistveno prej

 

vsem, ampak reeeeeees vsem je bilo jasno, kaj se bo zgodilo, če se bo začelo masovno spuščat ljudi čez meje. če se prav spomnim, so se ravno na višku poletja začele večje pizdarije v Bosni, (ponovno) v Srbiji in predvsem v Makedoniji.

 

domišljam si, da približno vem, zakaj je vlada tako reagirala; verjetno se je bala pritiska množic ljudi, ki bi se jim odpeljalo, če čez poletje ne bi smeli it v tujino na dopust ali na obisk k sorodnikom.

 

in zdaj smo tu, kjer smo.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Če se posledice vidijo čez dva tedna mi daj en pameten razlog, da bi imeli državo zaprto do začetka avgusta ko praktično ni bilo okužb? Pa ne mi rečt, da je naša obala, kjer so ljudje ležali dobesedno en na drugemu bolj varna od Hrvaške, kjer 4 metre od mene ni bilo NIKOGAR na plaži.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka

Večina prvih primerov je bila iz Novalije, Makarske in Vodic. Tako pri nas kot na Češkem. V domu kjer je moja mtka so vse testirali prvič, ko se je zaposlena tri dni po prihodu s Hrvaške začela počutit slabo. Valda Korona, zanimivo sicer, da njen mož ni bil okužen ampak ja, ... v easy bi lahko cel dom okužila. Drugič, ko je bila ena zaposlena na poroki kjer je bil folk, ki je isto prišel okužen s Hrvaške. 

Valda, če ležiš na plaži, še posebej sam, se ti nima kaj zgodit. Problem je, da je folk hodil lepo po klubih, ki so bili prenatlačeni in brez primernega prezračevanja. Samo, ker je dopustovanje na Hrvaškem zapisano v slovenski glavi kot človekova pravica Janša ni imel jajc ukrepat. Pa ne krivim tebe ali kogarkoli, ki je šel ležat na plažo. Problem je, da je bila pri nekaterih osebna odgovornost ful mala in je bil party na polno

 

Povezava do prispevka

Ja, samo problem je tudi, da so bile septembra in oktobra množične žurke s 50+ ljudmi, pa ni nihče hodil na Hrvaško. Če bi bile meje zaprte bi pa že prej pili in žurali po hišah/vrtovih/zidanicah. Zmaga ena, kjer je slavljenec na 50. letnici imel Corono, čez 2 tedna totalno sranje v tisti občini. Ljudje so neumni ali neodgovorni in potem se moramo vsi zapirat v hiše in stanovanja.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 18 minutami:

Ja, samo problem je tudi, da so bile septembra in oktobra množične žurke s 50+ ljudmi, pa ni nihče hodil na Hrvaško. Če bi bile meje zaprte bi pa že prej pili in žurali po hišah/vrtovih/zidanicah. Zmaga ena, kjer je slavljenec na 50. letnici imel Corono, čez 2 tedna totalno sranje v tisti občini. Ljudje so neumni ali neodgovorni in potem se moramo vsi zapirat v hiše in stanovanja.

A ni vlada kriva?

Povezava do prispevka

Kdaj sem pa jaz rekel, da je kriva SAMO vlada? Vlada je kriva, ker:

  • daje katastrofalen zgled ljudem s pohajanji brez maske na 30 cm, ko smo morali biti vsi že zaprti in imeti distanco
  • s proslavami za 100 ljudi v zaprtih prostorih
  • s Hojsanjem na črpalkah
  • z govorjenjem ene stvari v petek, da definitivno ne bodo sprejemali novih ukrepov in tvitom, ki vse obrne na glavo ob 23h zvečer v soboto. 

Ljudje so pa krivi, ker se ne držijo osnovnih pravil logike in zdrave pameti, kar je delna posledica neumnosti delno pa zgornjih zgledov vlade, da si rečejo ah saj nič ni.

uredilo bitje shure
Povezava do prispevka
shure reče pred 1 uro:

Kdaj sem pa jaz rekel, da je kriva SAMO vlada? Vlada je kriva, ker:

  • daje katastrofalen zgled ljudem s pohajanji brez maske na 30 cm, ko smo morali biti vsi že zaprti in imeti distanco
  • s proslavami za 100 ljudi v zaprtih prostorih
  • s Hojsanjem na črpalkah
  • z govorjenjem ene stvari v petek, da definitivno ne bodo sprejemali novih ukrepov in tvitom, ki vse obrne na glavo ob 23h zvečer v soboto. 

Ljudje so pa krivi, ker se ne držijo osnovnih pravil logike in zdrave pameti, kar je delna posledica neumnosti delno pa zgornjih zgledov vlade, da si rečejo ah saj nič ni.

Vlada seveda dela svoj del bedarij, vendar je največji krivec neodgovorno prebivalstvo, kar je jasno iz primerov, ki si jih prej navedel. Nihče ne more preverjati, če ljudje izpolnjujejo odloke, razen če pošljejo vojsko...

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
shure reče pred 1 uro:

Ja, samo problem je tudi, da so bile septembra in oktobra množične žurke

 

za svoj okraj ti lahko povem, da je pizdarija nastala potem, ko so se v začetku in sredini septembra z obiska pri sorodnikih začeli vračati Slovenci bosanskega in makedonskega porekla.

 

pa da se razumemo...postavljeni smo v situacijo, kjer dobesedno lahko izbiramo samo med slabo, zelo slabo in katastrofalno slabo opcijo. vlada sicer je do neke mere odgovora za določene stvari (si sam lepo zgoraj naštel katere), ampak če imaš ti nekaj desettisoč idiotov v državi, ki zaradi ignorance ali pa nalašč nočejo upoštevat najbolj osnovnih priporočil, potem pač dobiš to, kar imamo sedaj.

 

Fulltacticalgear reče pred 24 minutami:

Ravno to je poanta in srž mojega komentarja. Ne vlada nam več zdravi razum ampak politične točke in to je res nevzdržna situacija. Morje je dober primer. Pol Slovenija gara čez leto in v mislih imajo samo un teden dva morja ... če bi jim to vzeli bi bil puč bržkone

 

ja, ja, ja, zaraf, ja. stokrat ja.  pa da se razumemo, nobena vlada ne bi zdržala pod temi (predpoletnimi) pritiski. nobena.

 

evo, ravnokar slišano; Pfeizerjevo cepivo je bilo uspešno pri 90% prostovoljcev. :)

Povezava do prispevka
Janša reče pred 13 minutami:

No torej je sprejetje "obveznih" ukrepov, ki jih nihče ne more v praksi uveljavit, popolna bedarija.

 

tako je.

 

saj zagotovo sam veš ali pa poznaš nešteto primerov; počutim se slabo, odločbe/navodila/ali izdaje bolniške nimam, dopusta absolutno ne dam, torej grem delat. ali pa še hujše,- ko so v firmah grozili, da bodo ljudje ob izostajanju od dela lahko prišli samo še pospravit omarice...

 

pa še enkrat; kakor koli že ne prenesem politkomisarja, ne verjamem, da bi se katera koli (tudi tehnična recimo) vlada obnašala kako drugače. to je treba preučit, sistematizirat, optimizirat ter implementirat, to je pa za Slovenijo žal že preveč. za kaj takega mi običajno potrebujemo nekaj let. 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Cilj praktično nobene vlade ni več, da bi preprečila, da se posameznik okuži... ampak že kar nekaj časa samo to, da niso prevelike preobremenitve zdravstvenega sistema hkrati. In tako vsi delajo v smeri, ko se stanje v bolnišnicah izboljša in sistem več ni preobremenjen... se gre v odpiranje. To pa predsvem zaradi gospodarstva, da ne propade in zaradi nezmožnosti preprečiti širjenja na sploh. Torej samo ravnanje krivulje okužb in razporeditev na daljše časovno obdobje.

 

Kako pa to dosežemo brez omejevanja širjenja okužbe?

Povezava do prispevka

Ni cisto prava analogija, ampak vseeno... Kaj se pa zgodi v timskih sportih, ko igralci ne ubogajo in upostevajo vec trenerja in se zacne slabo igrati? Kdo je prvi odgovorni in koga se ponavadi menja?

 

Ta epidemije je enako zdravstvena kot je tudi psiholoska (obladovanje množic) problematika, vsaj na drugi je po mojem mnenju vlada popolnoma pogrnila.

uredilo bitje black187
Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 15 urami:

Res fakin zmešalo se jim je.

 

imo že v osnovi več kot 50% gospodarstva proizvaja zdravju škodljive stvari, na individualni in globalni ravni, tak da po eni strani so stvari logične če sam seb pluvamo v skledo bomo čez čas mel pizdarijo. recimo zgolj za debelost so začel opozarjat v slo se mi zdi da so 15 let nazaj rekl da je folk predebel ... danes? še ene 3x slabša slika. pole pa idi k zdravniki da te bo rešo. prejšn tedn me je stari deda prosu za čik pred bolnco, pa ga tak nism mel, pol mi pa začne govorit da se je glih zmeno da bo mel trojni bypass operacijo na srcu. proslavit pa hoto s čikom. 

dobr nima to zej a priori veze, mislim pa da je novga to da cepiva ne bojo inštaliral tud če se bill gates na glavo postavi. za to kak TA virus, oziroma virusi nasplošno delujejo pa mutirajo noben nima pojma ka se dogaja. v wuhanu pa ka še veš kje so že prej mel poln virus laboratorijev, magično še vedno noben ne ve kak osnovni sars ustavit. ne nikamor hodit je vse kar so se spomnal, če bi bla mortaliteta višja bi nas pa že popikal z nečim kar bi sicer vsakga tretjega ubil

Povezava do prispevka
black187 reče pred 3 minutami:

Ta epidemije je enako zdravstvena kot je tudi psiholoska

 

...predvsem pa je epidemija lepo pokazala, kako zelo malo smo se pripravljeni odrečt nekaterim (specifičnim) individualnim željam in potrebam naproti skupnemu dobremu. kot ljudje smo pogoreli na celi črti, tovarištva in kameradstva za skupno obče dobro res ni več.

 

izjeme lahko preštejemo na prste obeh rok.

 

 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 6 minutami:

 

...predvsem pa je epidemija lepo pokazala, kako zelo malo smo se pripravljeni odrečt nekaterim (specifičnim) individualnim željam in potrebam naproti skupnemu dobremu. kot ljudje smo pogoreli na celi črti, tovarištva in kameradstva za skupno obče dobro res ni več.

kaj boš? čemu se boš odreku da bojo debele mamke pa zapušeni 70 letni pijanci preživel še eno zimo? avgusta jih nč ni bolel

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 13 urami:

večina vas je neumnih ko točak. Tle se greste nek virtualen boj. nobene širše slike samo trobite to kar so vam voditelji rekli

 

dejte že spravt to do vojnega stanja, da se malo postrelimo med sabo in potem lahko začnemo na novo. to je KURAC. debili sprani

 

Pustimo nas za trenutek ob strani in se posvetimo temu kar za razliko od nas počneš ti. Kaj je to? :)

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 30 minutami:

Meni se to zdi najslabša izmed treh variant. Popolna karantena na eni in odsotnost ukrepov (ob priporočilih) na drugi se mi zdita boljši rešitvi od te vmesne. IMO je ta sistem odpiranja/zapiranja, ki se ga gremo zdej, najmanj smiselen na dolgi rok.

to je samo švedski scenarij, ne da bi mu rekli švedski

 

pač pretvarjanje, da se nekaj počne, medtem ko je početje brezzvezno

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 46 minutami:

To si zdej napisal kot da se '91 ni s plebiscitarno večino odločilo, da lahko na vse kar je kolektivnega počasi pozabiš. Po 30 letih bi tudi počasnim moralo kapnit :)

 

itak se kot (aktivni) državljan zavedam, da je v tvojem prijetno - sarkastičnem postu (v bistvu) zgolj resnica.

 

občasno me ob naravnih katastrofah, nekaterih osebnih stiskah in raznih Krisih prešine, da slovenska skrb za skupno dobro in sopomoč človeku v stiski še ni izumrla. zato moj osebnostni kompas še ni na tisti individualni stopnji/ravni, kot moralni kompas velike večine slovenskega prebivalstva. :)

 

WoreH reče pred 39 minutami:

kaj boš? čemu se boš odreku da bojo debele mamke pa zapušeni 70 letni pijanci preživel še eno zimo? avgusta jih nč ni bolel

 

a veš kaj je najbolj žalostno v tem postu?

 

...da imaš popolnoma prav.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 2 minutama:

občasno me ob naravnih katastrofah, nekaterih osebnih stiskah in raznih Krisih prešine, da slovenska skrb za skupno dobro in sopomoč človeku v stiski še ni izumrla. zato moj osebnostni kompas še ni na tisti individualni stopnji/ravni, kot moralni kompas velike večine slovenskega prebivalstva. :)

Ok, nekaj je nekomu darovati nekaj fičnikov, drugo je pa zahtevati da se vsi odpovemo svobodi gibanja, šolanja in dela  zaradi nekaj 70+ letnikov. Stvari ravno nista primerljivi.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 5 minutami:

občasno me ob naravnih katastrofah, nekaterih osebnih stiskah in raznih Krisih prešine, da slovenska skrb za skupno dobro in sopomoč človeku v stiski še ni izumrla. zato moj osebnostni kompas še ni na tisti individualni stopnji/ravni, kot moralni kompas velike večine slovenskega prebivalstva. :)

to sočutje bo trajalo samo kratek čas in samo v primeru, če ni na račun lastnega udobja

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

evo, ravnokar slišano; Pfeizerjevo cepivo je bilo uspešno pri 90% prostovoljcev. :)

 

nove informacije. včeraj popoldne je neodvisen oziroma avtonomen oddelek znotraj Pfizerja poklical CEOja firme in mu povedal, da so raziskave pokazale 90%+ uspešnosti pri preprečevanju okužbe in tudi pri lajšanju oziroma zdravljenju že okuženih s COVIDom. cepivo so preizkušali na populaciji 44k ljudi.

 

na dolgoročno efektivnost cepiva zaenkrat (jasno) nimajo odgovora, te raziskave bodo potekale še nadaljne dve leti.

 

CEO pravi, da bodo v Ameriki do konca leta sposobni proizvest 50 miljonov doz, globalno gledano 1,3 miljarde doz. cepivo bo zaradi financiranja s strani držav brezplačno.

 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 18 minutami:

Ok, nekaj je nekomu darovati nekaj fičnikov, drugo je pa zahtevati da se vsi odpovemo svobodi gibanja, šolanja in dela  zaradi nekaj 70+ letnikov. Stvari ravno nista primerljivi.

a vam res po vseh teh straneh teme ni jasno da ni problem "nekaj 70+ letnikov"

ampak jeben zdravstveni sistem

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...