Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 9 urami:

To moraš tako pogledat. 
Kateri od ukrepov, ki so v veljavi v Sloveniji pa jih ni v Evropi ima negativni učinek? Recimo maske in omejevanje druženja ima lahko izključno pozitivni učinek. Ne more nekdo, ki ima masko na glavi biti večja kužna nevarnost kot nekdo ki je nima. Maska ima lahko pozitivni učinek ali pa nima učinka. 

Glede na to, da so v Sloveniji ali primerljivi ali strožji ukrepi kot v drugih državah po Evropi. Če upoštevamo tudi, da so bili ukrepi relativno hitri je lahko differentia specifica samo obnašanje populacije poleg seveda kulturno in naravno preddefiniranega okolja - recimo v mestih je širjenje okužbe lažje, ker je pač več ljudi kot na Gorenjskem. Dodatno je tu še dejstvo, da smo v geografskem smislu v veliki prednosti pred večjimi, bolj gosto naseljenimi državami a smo vseeno na veliko zajebali. 

Če se ne strinjaš pa mi seveda naštej kateri od ukrepov so bili relativno na evropsko situacijo sprejeti prepozno oz. manjkajo. 


Ukrepi so bili hitri le v striktno temporalnem smislu, relativno na okoliške oz. druge EU države. Glede na statistične kazalnike so bili primerjalno pozni.

uredilo bitje Melaho
Povezava do prispevka
Navedek

nas se je zasmehovalo, ker smo se odrekli vsem tem dejavnostim

 

Damn, Bergahus ti res živiš v jakem selu :panika:

 

also

 

Navedek

 Dom Danice Vogrinec Maribor: Okužene stanovalce bodo premestili v športno dvorano na Taboru

V mariborskem Domu Danice Vogrinec, ki je največji dom za starejše v državi, vzpostavljajo zunanjo rdečo cono v dvorani Železničarskega športnega društva Maribor.

https://www.vecer.com/maribor/aktualno/dom-danice-vogrinec-maribor-okuzene-stanovalce-bodo-premestili-v-sportno-dvorano-na-taboru

 

spacer.png

 

also, enjoy your domovi starostnikov za prihodnost - vsi so zdaj videli, da lahko stare nafukaš v "cubicle", ne rabiš sob, sten, oken in podobne "navlake" ---> much more profits to be made

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
Janša reče pred 2 minutama:

 

Damn, Bergahus ti res živiš v jakem selu :panika:

 

 

Kar je, je. Sej veš kako je s postavljanjem mlajev in podobnimi scenami na selu, must go, folka kolikor hočeš, napijejo se ga ko žvali, preseneča, da še nisem slišal, da bi se kdo poškodoval pri tem početju. Hektično početje in vpitje pijane množice, ko se s koli dviguje 12 metrsko smreko....ne vem, no, ni glih scena, ki bi se je udeleževal z veseljem, bolj iz spoštovanja. Vendar ne med epidemijo. 

 

Zadnjič se je praznovalo enega, mi nismo šli, pisal sem že, da so naju popljuvali zaradi najine odpovedi, zdaj jih je kopica bolanih, vse te 4 bajte so bile tam, tudi mož od best frendice od moje, čeprav ni hotela, da gre. Zdaj se kregata in pizdita, moja jo je včeraj mirila, ker ima model nekaj bolezni, ki bi znale biti smotane za potek okužbe. Tipu se je pilo, za virus in bližnje ga je boleo kurac v smislu nemože mi niko ništa, zdaj doma špila dojenčka in je nebogljen v pizdo materino, kot se je izrazila njegova. 

 

Tisti, ki spremljate vrtnarsko temo veste, da pripravljam vrt, rihtam zemljo in v petek sem klical našega glavnega vaškega kmeta, ki ima vso mehanizacijo, da bi mi pripeljal še prikolico gnoja, pravi stari, nič ne bo, klič čez dva tedna, vprašam kaj je, leži bolan pri sorodnikih, doma ima namreč mamo staro 90 let, so ga izolirali stran od nje. Pravim ni panike, naj se čimprej pocajta, bom klical Perota (lokalni gradbinec), pravi da ne rabim, isti kurac, bolan, cela familija :lol:

 

 

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 1 uro:

Drastično se slabša stanje v DSOju, kjer imamo ženinega očeta in sicer gre za DSO Štepanjsko naselje. DSO, ki je bil do pred tremi tedni oaza brez okužb. DSO je zaščiten kot bunker, prepovedi obiskov že ne vem koliko mesecev, zaposleni testirani vsakodnevno, razkužuje se vse kar pride notri, zato je kot šok odjeknila novica o prvem primeru. Smo v stalnih kontaktih z upravnico (prijatelji preko ženine bivše službe), ki ji ni jasno, kako se je lahko to zgodilo. Takoj so se povezali z NIJZjem, naredili rdeče cone, držali so se dejansko vseh priporočil, prejšnji teden 57 oskrbovancev in 11 zaposlenih okuženih. Ne vedo kako, od kje. Žena je paf, skrbi jo za očeta, jasno.

 

Doma smo zaenkrat še vsi ok, sinu sploh sede pouk na daljavo, hčera na čakanju, žena delno na čakanju, delno na šihtu (dela dve službi drugače), jaz delam vsak dan, imam delo, ki se ne da opravljati od doma. Na šihtu je bilo verjetno okuženo že četrt fabrike, vodstvo, izvoz, tehnologi, del proizvodnje, zaradi vsipa zaposlenih smo morali iti v eno izmeno, mi v nabavi smo hvala bogu dislocirani, zaenkrat oba zdrava, tretja doma preboleva, okužena preko moža, delala od doma že dosti pred okužbo.

 

Ni mi jasno, kako se še najde kdo, ki ne pozna nobenega okuženega, meni osebno ne gre v račun, kako da že sam nisem zdavnaj pokasiral, glede na razširjenost v neposredni okolici. 

 

Mirno lahko rečem, da je trditev, kako se folk striktno drži ukrepov larifari, vsaj na relaciji Trzin-Domžale-Litija. Maske so redke, ali pa potegnjene na brado, zaradi mraza so se grupiranja prestavila v provizoriš "šotore" pred lokali, lokalne štacune so naflodrane, na OMVju v Dolskem se nam je zgodilo, da smo stali v vrsti, dva metra narazen, mimo nas model, brez maske, sika nam da smo ovce, on ne bo čakal, direkt na blagajno, poslušamo prepiranje z blagajnikom 5 minut, pol od zadaj pride ven neka gromada, mu sikne da naj se takoj spelje ven, drugače mu bo ksiht brez maske zabil v pločnik..............pizda, prestar sem za te scene, vtisnilo se mi je bolj, kot bi se mi moglo. Tok polarizirane družbe še nisem videl. Sam sebe sem zalotil, da mi škripajo plombe, pa nisem tak drugače.

 

Torej, v DSO, kjer so se dosledno držali vseh ukrepov, je virus vseeno prišel notri. Kot da so mogoče ukrepi precej....neučinkoviti?

In pol so ljudje ki se ne držijo ukrepov kot so maske zunaj neodgovorni? Dej malo povezuj stvari no...

Virus bomo (ukrepi gor ali dol) dobili vsi. Če maš smolo in si eden od tistih, ki fašeš hudo varianto je pač bedno. Sam zdej se upraši, a bi svoje zadnje dni raje preživel v osamitvi, ali normalno? Velka večina bi raje normalno, in siliti jih drugače je imo precej neetično.

  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 4
Povezava do prispevka
nimious reče pred 3 minutami:

Torej, v DSO, kjer so se dosledno držali vseh ukrepov, je virus vseeno prišel notri. Kot da so mogoče ukrepi precej....neučinkoviti?

In pol so ljudje ki se ne držijo ukrepov kot so maske zunaj neodgovorni? Dej malo povezuj stvari no...

Virus bomo (ukrepi gor ali dol) dobili vsi. Če maš smolo in si eden od tistih, ki fašeš hudo varianto je pač bedno. Sam zdej se upraši, a bi svoje zadnje dni raje preživel v osamitvi, ali normalno? Velka večina bi raje normalno, in siliti jih drugače je imo precej neetično.

Eden najbolj učinkovitih ukrepov je izolacija, ki pa se ga v DSO nekako ne morejo držati, ker je potrebno poskrbeti za starostnike. Tako lahko en asimptomatičen zaposleni okuži pol doma, preden to ugotovijo. Pa prosim nehajte mi s to generalizacijo pač fašeš. Vsakega je škoda. Če gremo pa generalizacijo lahko kar zdravstvo ukinemo- pač škripneš če ti je namenjeno, pa naj bo to zaradi COVID ali pa izlitja slepiča.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
nimious reče pred 2 minutama:

Torej, v DSO, kjer so se dosledno držali vseh ukrepov, je virus vseeno prišel notri. Kot da so mogoče ukrepi precej....neučinkoviti?

In pol so ljudje ki se ne držijo ukrepov kot so maske zunaj neodgovorni? Dej malo povezuj stvari no...

Toliko več je virusa v populaciji, toliko večja je možnost vnosa. Popolna izolacija DSO pa je nemogoča.

Povezava do prispevka
Death reče pred 3 minutami:

Če gremo pa generalizacijo lahko kar zdravstvo ukinemo- pač škripneš če ti je namenjeno, pa naj bo to zaradi COVID ali pa izlitja slepiča.

 

Ni to niti malo podobno. Ker tisti z rakom, izlitjem slepiča, infarkti... ne vplivajo na ostalo populacijo in prihodnost države. Pri tem virusu pa to ni niti malo podobno, ker vsi ukrepi in vse vpliva dodatno na vse ostalo prebivalstvo in prihodnost države in bo posledično nastradalo veliko več ljudi. Ko en umre za izlitjem slepiča pa vpliva v glavnem samo na ožje svojce in ne na vse ostale, zato pri njem ni potrebno iskati kompromisov.

Povezava do prispevka
Marvin reče Pravkar:

34%, zares odlično nam gre pri samouničevanju.

 

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/neuradno-7178-opravljenih-testov-in-2428-potrjenih-okuzb/544241

 

Srčno upam, da to niso točni podatki.

 

Itak, da je res. Še ni blo, da bi dali ven neuraden podatek in bi se potem kaj bistveno razlikoval od uradnega. Pa kaj nisi še vajen? Vsak teden je isto že kar nekaj časa... dan ali dva neko lažno upanje, da gre na bolje... potem pa vedno pride dan ali dva, ki nas spet postavi na realna tla. Žal... Nič ne pomaga, treba se bo sprijazniti na širjenje in čakati na cepivo ter upati, da bo res tako učinkovito kot pravijo.

Povezava do prispevka
Marvin reče pred 1 minuto:

34%, zares odlično nam gre pri samouničevanju.

 

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/neuradno-7178-opravljenih-testov-in-2428-potrjenih-okuzb/544241

 

Srčno upam, da to niso točni podatki.

kot vsako sredo in četrtek, kot je bilo tudi napovedano, ker so torkovi testi odraz petka/sobote

ostali dnevi pa pač normalnosti (delovni procesi in ostalo)

 

na tak način se pač ne bo nikoli končalo, ....

Povezava do prispevka

Katastrofa, se mi je zdelo da je to vse lažno upanje glede ponovnega delnega odprtja, kako se nam stanje izboljšuje, zdej pa bo... :no:

 

Pa še decembra smo, ko se ljudje želijo oz se tradicionalno več družijo, žurajo, pijejo id.. Folku je počasi dost in se tem ko se jebe se bodo še manj držali. Žal ne vidim izboljšanja kmalu, razen ko/če bo cepivo. Upam da čim prej, ker drugo nam ne pomaga zgleda. Ukrepov ne bodo jačali, ker itak nima smisla, folk se bo še manj držal. Psihološko dobijo novi ukrepi kontra učinek. 

 

 

uredilo bitje mumbo360
Povezava do prispevka
black187 reče pred 25 minutami:

Nekaj je treba spremeniti - po moje še večja represija ne bo delovala (bo še več odpora)... Tole je sedaj že prav mučno spremljati.

retardom v glavo pač drugače ne moreš vbiti, kot z represijo

 

kot je berghaus govoril o sosedih in feštah ob postavljanjih mlajev, kle na igriščih vsak vikend na polno igrajo fuzbal, basket, mularija se v popoldnevih zadržuje pri vhodih v bloke (po 10 kosov), ko se mim pripelje policija se pač razkadijo za tistih par 10 sekund. in pol nesem dol smeti in grem mim te mularije brez mask, ki henga v zaprtem prostoru pri nabiralnikih, me ma, da bi bil zatežen penzjonist in skos klical policijo, samo sem itak že dojel, da učinka ne bo, ker preden se oni parkirajo pred blokom in pridejo do njega, je mularija že long gone čez vhod na drugi strani ipd.

 

pa kar naenkrat so vsi ratal neki športniki v pajkicah na golovcu, samo da jim ni treba nosit mask. jaz jo, ko grem laufat al pa v bližnji hrib, vedno nosim, samo mi za en kurac koristi, če na poti srečam 20 zadihanih ljudi brez njih in grem skozi njihov oblak izdihanega zraka. pa ne, da zdej neki paničarim, sam pizda no, če bi se vsi držali jebene higiene in kurčevih mask, ki grejo itak vsem na kurac, dam roko v ogenj, da bi bilo teh ukrepov že zdavnaj konec, tko pa živimo med debili, ki še vedno verjamejo, da je covid janševa izmišljotina, da si podredi državo (dobro, ob zadnjih dejanjih ne dela ravno kontra temu, ampak samo še podpihuje ljudi, da zavračajo ukrepe).

 

vsem gre že na živce (enim bolj, enim manj), ampak da zarad teh imbecilov, ki ne jebejo ukrepov pet posto najebemo tisti, ki se jih držimo ... babi pa dedi sta itak cela preplašena, ven ne hodita, mat jima naroča dostavo iz trgovine na dom, hvala bogu da imata sobno kolo že od prej, prejšnji teden sta dobila še tekaško stezo (za hodit), kličemo ju čist vsak dan, vidli se nismo že 2 mesca. hvala bogu gresta 2x na teden tud na vikend, drugače pa na srečo pravita, da jima nič ne manjka, samo bi pa vseeno rada, da čim prej mine. pol pa kdo napiše, da itak umirajo samo tisti nad 70 al kok. napušite se kurca tisti, ki to pišete, ker al nimate nobene empatije do soljudi, al pa nimate nobenega starejšega, ki vam v življenju kaj pomeni.

 

od bližnjih zaenkrat ni zbolel še nihče, se je pa v zadnjih tednih število poznanih s covidom z 0 dvignilo na vsaj 20, zdej že praktično vsak dan izvem za nekoga novega. ironično večinoma tisti, ki niso jebal sistema 5%, potem pa jokajo kolk so bili oz. so še vedno bogi.

 

ironično pa bodo na koncu najbolj najebali/trpeli tisti, ki se ne držijo ukrepov in jim je vse skup teorija zarote. al pa niti ni tolk ironično

uredilo bitje Profesor praktičnega pouka
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 33 minutami:

 

Ni to niti malo podobno. Ker tisti z rakom, izlitjem slepiča, infarkti... ne vplivajo na ostalo populacijo in prihodnost države. Pri tem virusu pa to ni niti malo podobno, ker vsi ukrepi in vse vpliva dodatno na vse ostalo prebivalstvo in prihodnost države in bo posledično nastradalo veliko več ljudi. Ko en umre za izlitjem slepiča pa vpliva v glavnem samo na ožje svojce in ne na vse ostale, zato pri njem ni potrebno iskati kompromisov.

V bistvu po orto kapitalistični definiciji precej vplivajo na stroške zdravstva in socialnih prispevkov, kar pomeni višje davke in posledično slabšo konkurenčnost na trgu. Pa sem daleč od tega da bi ta model zagovarjal.

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 54 minutami:

 

Kar je, je. Sej veš kako je s postavljanjem mlajev in podobnimi scenami na selu, must go, folka kolikor hočeš, napijejo se ga ko žvali,

 

 

ma niti ne vem, čeprav sem s sela ... ampak naše selo je imelo blokovska naselja in sem blokovc, ki nima pojma o teh zadevah :lol: razen da vem, da obstajajo

Povezava do prispevka
Death reče pred 6 minutami:

V bistvu po orto kapitalistični definiciji precej vplivajo na stroške zdravstva in socialnih prispevkov, kar pomeni višje davke in posledično slabšo konkurenčnost na trgu. Pa sem daleč od tega da bi ta model zagovarjal.

 

Zdravstveni sistem obstaja že zelo dolgo in dolgo bo moral. Te ostale bolezni so sestavni del njega in je za njih postavka v proračunu. Za take izredne primere kot je ta pa ni nikjer na svetu izredne postavke, ki bi lahko sanirala vbse posledice, ki jih prinese epidemija. Zato po moje to nikakor ni primerljivo. In v izrednih situacijah je vedno potrebno sprejemati kompromise, saj enostransko niso rešljivi brez posledic za drugo stran.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 12 minutami:

 

Zdravstveni sistem obstaja že zelo dolgo in dolgo bo moral. Te ostale bolezni so sestavni del njega in je za njih postavka v proračunu. Za take izredne primere kot je ta pa ni nikjer na svetu izredne postavke, ki bi lahko sanirala vbse posledice, ki jih prinese epidemija. Zato po moje to nikakor ni primerljivo. In v izrednih situacijah je vedno potrebno sprejemati kompromise, saj enostransko niso rešljivi brez posledic za drugo stran.

Ko rak ni bil znan so pač ljudje umirali zaradi "starosti" in to ni tako daleč nazaj. Tedaj bi mirno lahko rekli, da tega ni v proračunu...

Povezava do prispevka
Janša reče pred 23 urami:

ma niti ne vem, čeprav sem s sela ... ampak naše selo je imelo blokovska naselja in sem blokovc, ki nima pojma o teh zadevah :lol: razen da vem, da obstajajo

 

Pazi to v kako zaplankanih koncih sem, se spomniš naše štorije z optiko (se opravičujem za offtopic)? Zastonj nam je bila ponujena optika, z vsemi izkopi in priklopi. In je folk sklical sestanek krajevne skupnosti, da kaj to potrebujemo na vasi in skoraj bi ostali brez. Da smo dobili večino so dosegli šele s tem, da so jim razložili, da si bodo s tem dvignili vrednost nepremičnin! Kljub temu jih kopica ni hotela in so danes brez optičnega priključka. Zastonj, človek božji.

 

In kje boš potem ti to rajo karkoli prepričeval. V naši vasi velja, da če zjutraj zvrneš šilček žganja, si razkužen in ti virus ne more nič. Dejansko se verjame v to.

uredilo bitje berghaus
  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Death reče pred 2 minutama:

Ko rak ni bil znan so pač ljudje umirali zaradi "starosti" in to ni tako daleč nazaj. Tedaj bi mirno lahko rekli, da tega ni v proračunu...

 

Saj ni blo in so umirali. Tako umirajo sedaj žal...ampak sesuvajo gospodarski sistem. Tisti z raki, ki jih omenjaš ga niso sesuvali. So šli kar po hitrem postopku ponavadi, ker so itak večino časa preživeli doma brez zavedanja kaj jim sploh je in nato po hitrem postopku umrli. Zelo redki v bolnicah ali pa zgolj v "zadnjih urah".

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 28 minutami:

. pa ne, da zdej neki paničarim, sam pizda no, če bi se vsi držali jebene higiene in kurčevih mask, ki grejo itak vsem na kurac, dam roko v ogenj, da bi bilo teh ukrepov že zdavnaj konec, tko pa živimo med debili, ki še vedno verjamejo, da je covid janševa izmišljotina, da si podredi državo (dobro, ob zadnjih dejanjih ne dela ravno kontra temu, ampak samo še podpihuje ljudi, da zavračajo ukrepe).

 

Niti ne toliko, da mislijo da je Janševa izmišljotina... ampak toliko so travmatizirani, ker enkrat na 100 let slučajno ni njihova opcija na oblasti, da se začenjajo obnašati otročje.  Ortodoksni levičar razume in sprejema demokracijo samo takrat, ko so njegovi na oblasti. Če te pogoj ni izpolnjen so prestrašeni, destabilizirani in  posledično kolerični. In potem imaš te scene, kot smo jim priča sedaj.

 

Je pa res, da velik del krivde nosijo tudi mainstream mediji, ki vzbujajo in pumpajo nelagodje.

uredilo bitje Waslich
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 5 minutami:

Je pa res, da velik del krivde nosijo tudi mainstream mediji, ki vzbujajo in pumpajo nelagodje.

mi lahko prosim zaupas medij ali pa tri ki mi ne bo vzbujal in pumpal nelagodja?

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

 

Waslich reče pred 1 minuto:

Chinasky... veš, da se midva ne razumeva. In potem me tu neki quotaš.

 

24ur, RTV, Dnevnik, Delo, Mladina... to name a few.

resno te sprasujem

spodaj nasteti pa mislim da so glih kontra tistemu o cemer govoris in kar jaz sprasujem tko da predvidevam da si samo narobe prebral

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...