Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Death reče pred 5 urami:

In iz česa sklepaš da je nestrokovna? Njen nastop in tvoje nestrinjanje nimata veze s tem.

 

Iz njenih nastopov po televiziji, ker zna samo grozit ljudem in tudi po stanju v državi. Malo prevelike čevlje si je obula (pa to ne velja samo za njo) in zato pač imamo tako kot imamo. Pa še to, da ukrepi malo veljajo, pa spet ne veljajo, pa se za to skupino ljudi malo spremenijo... Saj sploh pojma nimajo kaj delajo in kaj naj naredijo. Ima kdo tukaj občutek, da sploh imajo kakšno strategijo? Rešitve na različne scenarije? Totalno izgubljeni so.

 

Je pa stanje tudi odraz negativne selekcije. Ko se samo spomnim kaj mi je vse govorila punca, ko je delala v javnem sektorju. Politično nastavljen kader vsepovsod in totalno brez znanja. Vsem se tudi jebe za vse in se sploh nič ne trudijo, ker tudi za nič ne odgovarjajo.

uredilo bitje Darth_Maul
Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 1 uro:

 

 Nihče ni nikjer napisal da se nihče ne druži. Imajo pa ljudje zagotovo bistveno manj stikov kot v običajnem obdobju.

Če ukrepi predpostavljajo 0 stikov tule jih pa eni nabijejo kolikor hočeš, potem je težko dolžiti vlado/strokovno skupino da stvar 100% ne deluje. Če samo tole pogledamo jih je imelo 20% več kot 2 obiska v enem tednu (1 obisk recimo da črtam zaradi pomoči staršem). Potem pa dodaj še tole:"Izjemno zaskrbljujoče je dejstvo, da je med 239 osebami, ki so bile na vsaj enem obisku, 8 % bilo v preteklih 14 dneh v tveganem stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba SARS-CoV-2, in 15 % jih je imelo dva ali več simptomov COVID-19. Če se omejimo le na 103 osebe, ki so bile na dva ali več obiskih, pa sta odstotka še višja: 14 % jih je bilo v tveganem stiku, z dvema ali več simptomi pa jih je bilo kar 23 %."

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 23 minutami:

In kaj je tule problematičnega? Če poskrbijo na svoje stroške? Marsikatero podjetje ima svoje varstvo za otroke...

Pa nauči se ločevati strokovnost od splošnihgovorov. Tule ni razgovor o njeni stroki ampak njena najbrž rahlo populistična izjava pri volitvi v zdravniško zbornico.

 

Darth_Maul reče pred 8 minutami:

 

Iz njenih nastopov po televiziji, ker zna samo grozit ljudem in tudi po stanju v državi. Malo prevelike čevlje si je obula (pa to ne velja samo za njo) in zato pač imamo tako kot imamo.

 

Je pa stanje tudi odraz negativne selekcije. Ko se samo spomnim kaj mi je vse govorila punca, ko je delala v javnem sektorju. Politično nastavljen kader vsepovsod in totalno brez znanja. Vsem se tudi jebe za vse in se sploh nič ne trudijo, ker tudi za nič ne odgovarjajo.

Vam ni jasno kaj je strokovnost! Poznam kar nekaj izrednih strokovnjakov, ki niso sposobni povedati navadnemu smrtniku kaj delajo, pa to še ne pomeni da niso strokovni. Še malo pa se bo strokovnost ocenjevala po izgledu... :ranting:

 

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 22 minutami:

To moraš tako pogledat. 
Kateri od ukrepov, ki so v veljavi v Sloveniji pa jih ni v Evropi ima negativni učinek? Recimo maske in omejevanje druženja ima lahko izključno pozitivni učinek. Ne more nekdo, ki ima masko na glavi biti večja kužna nevarnost kot nekdo ki je nima. Maska ima lahko pozitivni učinek ali pa nima učinka. 

Glede na to, da so v Sloveniji ali primerljivi ali strožji ukrepi kot v drugih državah po Evropi. Če upoštevamo tudi, da so bili ukrepi relativno hitri je lahko differentia specifica samo obnašanje populacije poleg seveda kulturno in naravno preddefiniranega okolja - recimo v mestih je širjenje okužbe lažje, ker je pač več ljudi kot na Gorenjskem. Dodatno je tu še dejstvo, da smo v geografskem smislu v veliki prednosti pred večjimi, bolj gosto naseljenimi državami a smo vseeno na veliko zajebali. 

Če se ne strinjaš pa mi seveda naštej kateri od ukrepov so bili relativno na evropsko situacijo sprejeti prepozno oz. manjkajo. 

Dobesedno vsak ukrep ma poleg pozitivnih tudi negativne učinke. Če ne drugega psihološke (mentalno zdravje je najnižje v zadnjih 70 letih), ki lahko močno vplivajo na imunski odziv in večajo smrtnost tudi za covid. 

Da sploh ne omenjamo retardiranih ukrepov, ki otežujejo gibanje na prostem. Ter najbolj prizadet ukrep, šolanje na daljavo, ki je/bo zafural cele generacije.

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Od tam sem linkal, ker sem glih slučajno nekaj iskal. Saj imaš povsod iste novice (jaz v glavem samo RTV SLO in 24ur čekiram...ostale občasno), zato me najbolj razpizdi, da eni naivneži omenjajo in menda res verjamejo, da smo mi neke izjeme in bolj kršimo odloke kot cela preostala Evropa.

Mene pa zanikanje vsega. Sedaj mi pa podaj razlog, zakaj je v Sloveniji stanje slabše, kljub temu da so bili sprejeti prav tako ostri ukrepi, kot v drugih delih evrope. Pa če stvari postavimo še v geografski kontekst daj promerjavo z Avstrijo, Švico, Češko in Hrvaško, ker drugega kot neupoštevanje ukrepov v večji meri kot drugod preprosto ne najdem.

Povezava do prispevka
Death reče pred 8 minutami:

Mene pa zanikanje vsega. Sedaj mi pa podaj razlog, zakaj je v Sloveniji stanje slabše, kljub temu da so bili sprejeti prav tako ostri ukrepi, kot v drugih delih evrope. Pa če stvari postavimo še v geografski kontekst daj promerjavo z Avstrijo, Švico, Češko in Hrvaško, ker drugega kot neupoštevanje ukrepov v večji meri kot drugod preprosto ne najdem.

 

Ne vem razloga, isto kot ti ne. Niti se s tem več ne ubadam in sem prešel v fazo boli me kurac. Ko sem zunaj se pazim in to je to. Očitno ima virus svojo pot, ki jo bomo mogli pregurati. Živim na hrvaški meji in poznam kup folka prek. V soboto so jim šele zaprli lokale, prej pa so redno feštali tako po lokalih kot privat in se nam smejali, ki smo 2 meseca zaprti. Osebno jih poznam ogromno, ker se tu v normalnem stanju ogromno hodi sem ter tja. Po tej logiki, da so oni to legalno počeli in imeli še poroke dovoljene in gledališča odprta bi mogli že pred kakim mesecem imeti zlom vsega.

 

Ne iščem več razumne razlage, menim pa, da se slovenci ravno bolj držimo omejitev od številnih drugih. Izjeme pa so vedno ble in bojo povsod.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Death reče pred 1 uro:

In kaj je tule problematičnega? Če poskrbijo na svoje stroške? Marsikatero podjetje ima svoje varstvo za otroke...

Pa nauči se ločevati strokovnost od splošnihgovorov. Tule ni razgovor o njeni stroki ampak njena najbrž rahlo populistična izjava pri volitvi v zdravniško zbornico.

 

Vam ni jasno kaj je strokovnost! Poznam kar nekaj izrednih strokovnjakov, ki niso sposobni povedati navadnemu smrtniku kaj delajo, pa to še ne pomeni da niso strokovni. Še malo pa se bo strokovnost ocenjevala po izgledu... :ranting:

 

Zato ker ldpo opise problem slovenskih dso-jev in zakljuci, da bi zdravniki (nadljudje) morali imefi boljso oskrbo kot navadna raja.

Druga njena izustena glupost pa je bila, da se morajo ljudje zavedat da so si sami krivi, ce so izgubili sluzbe, ker hodijo po zurkah. 

Nimata izjavi veze z njeno strokovnostjo, sta pa PRovsko totalno nespretni. In ona bi bila predsednica zdravniske zbornice. Zenska tudi zagovarja se strozje ukrepe, pravi da je problem da se ze teh ne drzimo, ko pa je povsem jasno, da ima drzava se vedno tezave z izdajanjem odlocb (bsri: jih noce izdati, obstaja sicer moznost samoprijave, ce imas certifikat za eupravo, ampak tega skoraj nihce ne ve) in druzinski clani okuzenih veselo hodijo na siht. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 16 minutami:

Zato ker ldpo opise problem slovenskih dso-jev in zakljuci, da bi zdravniki (nadljudje) morali imefi boljso oskrbo kot navadna raja.

Druga njena izustena glupost pa je bila, da se morajo ljudje zavedat da so si sami krivi, ce so izgubili sluzbe, ker hodijo po zurkah. 

Nimata izjavi veze z njeno strokovnostjo, sta pa PRovsko totalno nespretni. In ona bi bila predsednica zdravniske zbornice. Zenska tudi zagovarja se strozje ukrepe, pravi da je problem da se ze teh ne drzimo, ko pa je povsem jasno, da ima drzava se vedno tezave z izdajanjem odlocb (bsri: jih noce izdati, obstaja sicer moznost samoprijave, ce imas certifikat za eupravo, ampak tega skoraj nihce ne ve) in druzinski clani okuzenih veselo hodijo na siht. 

No, dobesedno to kar trdim ze ves cas:

https://www.mladina.si/203145/odklenjeno-kaj-je-slo-narobe-in-zakaj-ukrepi-v-sloveniji-ne-delujejo/?fbclid=IwAR285-yqSZmgkXeqg4bp_BgqTiYBRIINEuhjGRB02veJ2qus6bLgS37Sn5s

Povezava do prispevka
Death reče pred 2 urama:

Mene pa zanikanje vsega. Sedaj mi pa podaj razlog, zakaj je v Sloveniji stanje slabše, kljub temu da so bili sprejeti prav tako ostri ukrepi, kot v drugih delih evrope. Pa če stvari postavimo še v geografski kontekst daj promerjavo z Avstrijo, Švico, Češko in Hrvaško, ker drugega kot neupoštevanje ukrepov v večji meri kot drugod preprosto ne najdem.

 

Kot so ze nekateri odgovorili, dejstvo je, da ne vemo razloga. Lahko da je sel virus svojo pot, mogoce so nasi patterni stikov ravno ustrezal virusu. Tezko je trditi, da goljufamo kaj vec ali manj od ostalih, nismo nek unikum po obnasanju, in smo kar se tega tice povprecje nase okolice.

Zakaj ni prislo do padca okuzb, je res dobro vprasanje. Ce je res to z odlocbami in delom na delovnih mestih, je cist mozno, da je na zacetku zajebala vlada, in ko po nekak tednih ni sla krivulja bistveno dol, so tudi ljudje obupali nad ukrepi in se jih zaceli manj drzati, kar je povzrocilo stagnacijo v zadnjem casu.

Vladi je pa seveda najlazje reci, da smo krivi ljudje, ceprav se tudi sami zavedajo, da to ne more biti glavni razlog.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 2 urama:

Dobesedno vsak ukrep ma poleg pozitivnih tudi negativne učinke. Če ne drugega psihološke (mentalno zdravje je najnižje v zadnjih 70 letih), ki lahko močno vplivajo na imunski odziv in večajo smrtnost tudi za covid. 

 

Ne vem če je najnižje je pa definitivno mentalno zdravje zelo shizofreno

 

Sam razlož to @Fulltacticalgear mu čist nekam v extrem potegnel

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 urami:

Recimo maske in omejevanje druženja ima lahko izključno pozitivni učinek. Ne more nekdo, ki ima masko na glavi biti večja kužna nevarnost kot nekdo ki je nima. Maska ima lahko pozitivni učinek ali pa nima učinka. 
 

seveda ni res, čeprav razumem tvoj prvi instinkt. omejevanje in depresija kot je v twitu napovedal za nas janša že v marcu, je slaba. zdej to socialna depresija, gospodarska, nina veze ker depresija je slaba. maske pa so rekli takole, v kapljevinah ki se nabirajo NA maski, je 1000x več "spremnih" virusov kot pa v beovičevih aerosolih, alias tisto ko mrzu zrak sapa segreje virusov nima ... moja maska je pa bio hazard, tako da tvoja teza ne drži

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Od tam sem linkal, ker sem glih slučajno nekaj iskal.

 

Ne ne, da ne bo pomote - jaz osebno ne vidim nič pretirano narobe s 24ur; tudi sam običajno prvo preberem novice tam in največkrat linkam članke iz 24ur. Tako sem pač napisal, ker sklepajoč po nekaterih preteklih komentarjih na mn3 to ni neki ful popularno :)

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 42 minutami:

 

Ne vem če je najnižje je pa definitivno mentalno zdravje zelo shizofreno

 

Sam razlož to @Fulltacticalgear mu čist nekam v extrem potegnel

 

mene izredno zanimajo rezultati tega drugega vala

če smo v prvem valu imeli glede na 2019 v  aprilu ca 20% povišano izdajanje antidepresivov, v maju pa 41% 

kaj je s samomori, pa tko ne bomo izvedeli letos ...

Povezava do prispevka
Darth_Maul reče pred 11 urami:

Ta baba je totalno nora in nestrokovna.

 

Death reče pred 10 urami:

In iz česa sklepaš da je nestrokovna? Njen nastop in tvoje nestrinjanje nimata veze s tem.

 

živčki so krivi, živčki. praktično karkoli so naredili, ni zaleglo (v pričakovanem obsegu).

 

niti ne vedo več, kaj naredit, ne da bi še dodatno zaostrovali ukrepe,- ampak zdaj že vedo, da je folk na koncu z živci in se ne upajo (pre)več srat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...