Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Men se gre za dijake prvih letnikov. Namesto da bi zdaj takoj v novem letu šli v šolo

 

So šezmer v negotovosti, mogoče bodo sli v marcu za par mescov spoznat nove sošolce

 

zdaj so imeli en leto dijaki šolanje na daljavo, zdaj naj ima pa še par mesecov tvoja bolana mama samoizolacijo 

 

Če si pa res profesor praktičnega pouka, si sedaj doma na čekanju, te gladko boli kurac za učence, pa ipak potrduješ kako govno od človeka si

 

Da si upaš pol sem pridt in pametovat kako niti ni tok težko

 

Fak 

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 17 minutami:

kako pa ti veš kaj cepivo preprečuje in česa ne? a si en izmed unih facebook infektologov, ki vedo več kot stroka?

Đisz, prva 2 zadetka na googlu. To da cepivo ne preprečuje infekcije in kužnosti sploh ni kontroverzno, pričakoval bi da se paničarji bolje pozanimate o stvareh, ki jih tako strastno zagovarjate.

 

https://fortune.com/2020/12/22/covid-vaccine-infectious-face-masks-transmission/

It’s surprising, but experts agree: The tens of thousands of people being vaccinated against the coronavirus right now may still be able to carry and transmit the SARS-CoV-2 virus to others, despite being well-protected against the symptoms of COVID-19 themselves. That means they must still wear masks and practice social distancing to protect those around them.

 

 

https://www.cbsnews.com/news/covid-19-vaccine-infectious/

Vaccine trials test for efficacy, that is, whether or not a vaccine protects a participant from contracting a specific disease, in this case COVID-19. But trials do not look at whether a person could still be infectious — able to give the disease to other people — after receiving a vaccine. 

"We just do not know yet the answer to (that) question," said Dr. Jaime Sepulveda, executive director of the Institute for Global Health Sciences at the University of California, San Francisco. "The clinical trials were not designed to have that as an endpoint."

Povezava do prispevka

Ej kako je s temi zastonjskimi testi

 

Kolikor štekam lahko greš sam v svoj ZD - kaj pa če ga le ta nima?

 

Pač spet, komunikacija na 0, dejmo rajši fitnese odpret k januarja je največji obisk fitnesov

 

Res sem pissed. Fural sem se uro do Sežane kjer imajo teste - na poti tja me kličejo da testirajo za samo svoj okoliš.

 

V Ajdovščini testov ni, mogoče jih dobijo jutri.

 

GG WP

Povezava do prispevka

Pa jaz razumem ljudi ki pravijo počakmo z dijaki v šolah, živimo v istem gospodinjstvu, bodo domov prinesli okužbo. Ali pa kakšnega učitelja tehnike ki živi doma s svojo mamo pa pravi da noče se okužit na delovnem mestu.

 

Sam dejmo čimprej začeti prostovoljno cepit v zdravstvenih domovih, da se lahko ti največji skeptiki cepijo

 

Če še niste dojel kako naj bi cepivo delovalo, tudi če do jutri ne bo iztrebljen sars cov 2019, naj bi vam cepivo v tej meri izboljšalo imunski sistem, da naj ne bi imeli težav prebolet tega virusa

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 uro:

Hipotetično, če je (dnevno) okuženih 100.000.000 slovencev, to pomeni 100.000 mrtvih, 4.000.000 v bolnišnični oskrbi, 600.000 v intenzivni in 400.000 na respiratorjih. DNEVNO!!!


Eko, sem postoteril tvoje vlozke, ipak je resna stvar ta hipoteticni scenarij. 
 

Da ne bo pomote, jaz bi rad videl tako skrb za javno zdravje tudi ko ni pandemije. 
 

 

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 16 minutami:

ti si napisal, da ne preprečuje, iz kopiranga imaš pa dve nesigurni izjavi

 

"may still be able"

 

in

 

"we just do not know yet the answer"

 

več se bo pa vedelo v prihodnjih mesecih

 

bralno razumevanje, majstr ;)

A hočeš povedat da testi sploh še niso mimo, če ne vemo takih osnovnih stvari? 

 

Evo še en link, ki ne potrdi da si po cepljenju nisi imun in nekužen. Če ni dokazano nasprotno, pomeni da nisi ane.

 

https://www.sciencenews.org/article/covid-19-coronavirus-vaccines-questions-social-distance-mask-transmission

Can you still get infected, and infect others, if you get vaccinated?

Possibly. None of the vaccines tested so far have been 100 percent effective so some vaccinated people may still catch the coronavirus. 

What’s more, neither the Pfizer nor the Moderna vaccine trials tested whether the vaccines prevent people from being infected with the virus. Those trials, instead, focused on whether people were shielded from developing disease symptoms. That means that it’s not clear whether vaccinated people could still develop asymptomatic infections — and thus still be able to spread the virus to others. 

Povezava do prispevka
hordak reče pred 2 minutama:

Še zdaj ne vem, kako bo obvezno cepljenje v letoviščih preprečilo izbruhe okuženosti, če ni dokazano da cepivo preprečuje infekcijo in kužnost.

 

Pač bo, ne razmišljaj in ne dvomi v zadeve, ker to ni vedno pravilno, pa še primitiven in hudičevo poseben izpadeš

 

 

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 32 minutami:

Pogovarjajo se o tem. Pogovarjajo. Razmisljajo o tem. Verjetno bo veliko odvisno tud od tega, kako bo cepivo delovalo

 

Pa sej ti povem kako bo delovalo. V celice ti začasno spusti mRNA, ki ga drugače proizvaja tvoj DNA, in ta mRNA bo katalizator za proizvodnjo protiteles ki bodo tvojemu lastnemu telesu pomagala pri priči uničiti virus iz leta 2019. Seveda bo virus mutiral, tako da boš vedno nova cepiva rabil. Ampak lej, za tako zdravje oziroma zdravstvo si se odločil

 

Jaz osebno pa raje grem v savno, na smučanje v fitnes. K frizerju, pedikerju, avtomehaniku in v bauhaus. Ter s tem skrbim za zdrav imunski sistem ki bo sam zaznaval nove viruse.

 

Pa lepo te prosim ne mi o zdravstvenem zavarovanju ker sem prepričan da ga koristim manj kot ti. Sam očitno bom res rabil it k nekem psihoterapevtu ker to ni več normalno

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Exactly, haha, smejmo in zanicujmo vedo, ki sloni na empiricnosti, preverljivosti in ponovljivosti, ki je vecino casa neopredeljena in transparentna in je bila vodilo napredka zadnjih 600 let da lahko zdele vsak Potrc izraza svoje cenjeno mnenje sirsi mnozici in da imamo pricakovano zivljenjsko dobo 80 let in gremo nazaj sezigat carovnice, brat svete ezotericne tekste, pardon, youtube videe in verjet "zdravi kmecki logiki" ki pravi da ker vidim ravnino pred sabo je zemlja ravna in ker sem jaz center vesolja, se vse vrti okoli mene.

Rimski imperij 2.0

 

Cloveku se skoraj zacne kolcat po monarhicnem sistemu.

uredilo bitje G.T.I.
  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 15 minutami:

Exactly, haha, smejmo in zanicujmo vedo, ki sloni na empiricnosti, preverljivosti in ponovljivosti, ki je vecino casa neopredeljena in transparentna in je bila vodilo napredka zadnjih 600 let da lahko zdele vsak Potrc izraza svoje cenjeno mnenje sirsi mnozici in da imamo pricakovano zivljenjsko dobo 80 let in gremo nazaj sezigat carovnice, brat svete ezotericne tekste, pardon, youtube videe in verjet "zdravi kmecki logiki" ki pravi da ker vidim ravnino pred sabo je zemlja ravna in ker sem jaz center vesolja, se vse vrti okoli mene.

Rimski imperij 2.0

 

Cloveku se skoraj zacne kolcat po monarhicnem sistemu.

No, pa mi razloži to empiričnost pri zagovarjanju obveznega cepljenja v letoviščih, čeprav ni dokazano, da cepivo prepreči infekcijo in kužnost.

Spotoma lahko še razložiš empiričnost kliničnih testov cepiva, ki ga testiraš na zdravi populaciji, ki že tako preboli covid brez problemov in je edini pogoj za uspešno cepivo, da se se ne razvije težja oblika bolezni. Prav tako bi lahko prišel do zaključka, da je Big Mac, ki so ga imeli za kosilo preprečil težjo obliko bolezni...

 

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 5 minutami:

veganske bodybuilderje k si vbrizgajo več juica k ga spijejo

sam dokler lažejo v youtube videotih so clean, ne glede na to da majo mere prime švarcija ki je priznal roidanje

 

Realno ne vem nič o veganskih bodybuilderjih. Drugače tudi zagovarjam da se razni dedki Joe Rogan špikajo z steroidi ker so kao v letih pa jim telo ne proizvede več tok. Vsakemu svoje.

 

Jaz majkemi verjamem v cepivo kot zdravilo, upam da bo mnogim pomagalo, sam na kurac mi gre kako se vlada loteva tega. Danes so zopet dobili 16 000 odmerkov. Višek njihove logistike je da preštejejo vse zaposlene, jim pošlejo cepiva, nakar težijo tam zaposlenim da se cepijo. Pa smo vidli po anketah da je okoli 50% ljudi proti.

 

Naj se cepi kdo se hoče, čimprej prostovljno

 

Mir z vami

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
hordak reče pred 4 minutami:

No, pa mi razloži to empiričnost pri zagovarjanju obveznega cepljenja v letoviščih, čeprav ni dokazano, da cepivo prepreči infekcijo in kužnost.

Spotoma lahko še razložiš empiričnost kliničnih testov cepiva, ki ga testiraš na zdravi populaciji, ki že tako preboli covid brez problemov in je edini pogoj za uspešno cepivo, da se se ne razvije težja oblika bolezni. Prav tako bi lahko prišel do zaključka, da je Big Mac, ki so ga imeli za kosilo preprečil težjo obliko bolezni...

 

double blind testi s kontrolno skupino in statistična analiza?

 

Marvak reče pred 1 minuto:

 

Realno ne vem nič

ne, a res

sam lahko pa mečeš ven neke ideje da se vidi da nisi ovca in da veš stvari

Povezava do prispevka
hordak reče pred 2 minutama:

No, pa mi razloži to empiričnost pri zagovarjanju obveznega cepljenja v letoviščih, čeprav ni dokazano, da cepivo prepreči infekcijo in kužnost.

Spotoma lahko še razložiš empiričnost kliničnih testov cepiva, ki ga testiraš na zdravi populaciji, ki že tako preboli covid brez problemov in je edini pogoj za uspešno cepivo, da se se ne razvije težja oblika bolezni. Prav tako bi lahko prišel do zaključka, da je Big Mac, ki so ga imeli za kosilo preprečil težjo obliko bolezni...

 

Se pravi ti trdis da cepivo ne naredi nic glede covid19?

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 38 minutami:

double blind testi s kontrolno skupino in statistična analiza?

Kontrolna skupina je bila prekinjena predčasno in rezultate bomo vedeli šele, če se v naslednjih mesecih ne cepijo.

 

https://www.google.com/amp/s/amp.usatoday.com/amp/6473436002

 

Ending the placebo group early comes at a price.

“We don’t have the full profile on these vaccines,” said Norman Baylor, president and CEO of Biologics Consulting and a former director of the Office of Vaccines Research and Review at the Food and Drug Administration.

Continuing to compare the placebo and active vaccine groups could help researchers better understand how different demographic groups, such as the elderly, respond to the vaccine and identify any unexpected longer-term health issues.

That information will never become available, Baylor said, if placebo recipients are vaccinated in the coming months.

 

G.T.I. reče pred 39 minutami:

Se pravi ti trdis da cepivo ne naredi nic glede covid19?

Trdim, da ni empirično dokazano.

Povezava do prispevka

Je to res, da gredo lahko smučati brez testa tisti ki imajo letno karto? :rofl:

 

čez 10 let bodo v šolah za management kazali vlado 2020 kot primer kako se ne vodi. Vedno sem mislil da bo levica sesula Slovenijo, ter da SDS ni tako hudo slab, zgleda je počasi jasno da bi tudi Mesec znal bolje voditi državo kot teli low-energy SDS-ovci.

uredilo bitje black187
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 8 minutami:

Zakaj ni empiricno dokazano?

Beri nekaj zadnjih postov, kje ti vidiš kakšno empirično dokazovanje.

Jaz vidim samo, da smo iz sistema pobrali običajne varovalke in zdaj moramo zaupati farmacevtskim korporacijam, ki kanijo zaslužiti milijone na besedo. Also politikom, ki so pokupili delnice istih korporacij. What could go wrong.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 1 uro:

Exactly, haha, smejmo in zanicujmo vedo, ki sloni na empiricnosti, preverljivosti in ponovljivosti, ki je vecino casa neopredeljena in transparentna in je bila vodilo napredka zadnjih 600 let da lahko zdele vsak Potrc izraza svoje cenjeno mnenje sirsi mnozici in da imamo pricakovano zivljenjsko dobo 80 let in gremo nazaj sezigat carovnice, brat svete ezotericne tekste, pardon, youtube videe in verjet "zdravi kmecki logiki" ki pravi da ker vidim ravnino pred sabo je zemlja ravna in ker sem jaz center vesolja, se vse vrti okoli mene.

Rimski imperij 2.0

 

Cloveku se skoraj zacne kolcat po monarhicnem sistemu.

 

Sicer ne spremljam Potrča, edino kar sem kdaj na random naletel, ampak a ni, če se seveda ne motim, v objavah nekje tudi navedel neke strokovnjake in vire različnih ved ki slonijo na empiricnosti, preverljivosti in ponovljivosti in so neopredeljeni?

Povezava do prispevka
hordak reče pred 5 minutami:

Beri nekaj zadnjih postov, kje ti vidiš kakšno empirično dokazovanje.

Jaz vidim samo, da smo iz sistema pobrali običajne varovalke in zdaj moramo zaupati farmacevtskim korporacijam, ki kanijo zaslužiti milijone na besedo. Also politikom, ki so pokupili delnice istih korporacij. What could go wrong.

https://www.astrazeneca.com/media-centre/press-releases/2020/azd1222-oxford-phase-iii-trials-interim-analysis-results-published-in-the-lancet.html

https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-announce-publication-results-landmark#:~:text=In the trial of 43%2C448,95% against COVID-19.

https://www.sciencemediacentre.org/expert-reaction-to-phase-3-results-for-the-pfizer-biontech-bnt162b2-mrna-covid-19-vaccine/

Kot je TitanG napisal, double (oz single v dolocenih primerih) blind studija s statisticno analizo, na par 10 tisoc ljudeh, razdeljenih med potencialno cepivo in placebo, definicija empiricnosti.

Mogoce ne ves kaj pomeni izraz empiricno.

 

maree reče pred 2 minutama:

 

Sicer ne spremljam Potrča, edino kar sem kdaj na random naletel, ampak a ni, če se seveda ne motim, v objavah nekje tudi navedel neke strokovnjake in vire različnih ved ki slonijo na empiricnosti, preverljivosti in ponovljivosti in so neopredeljeni?

Ne vem, poslji linke

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 1 uro:

Exactly, haha, smejmo in zanicujmo vedo, ki sloni na empiricnosti, preverljivosti in ponovljivosti, ki je vecino casa neopredeljena in transparentna in je bila vodilo napredka zadnjih 600 let da lahko zdele vsak Potrc izraza svoje cenjeno mnenje sirsi mnozici in da imamo pricakovano zivljenjsko dobo 80 let in gremo nazaj sezigat carovnice, brat svete ezotericne tekste, pardon, youtube videe in verjet "zdravi kmecki logiki" ki pravi da ker vidim ravnino pred sabo je zemlja ravna in ker sem jaz center vesolja, se vse vrti okoli mene.

Rimski imperij 2.0

 

Cloveku se skoraj zacne kolcat po monarhicnem sistemu.

Sej ne da so se pri tem cepivu dobesedno posrali na vsa načela, ki bi se jih morali držati pri razvoju in registraciji zdravil. Preskočili so 1. in 2. fazo testiranja, 4. več kot očitno ne bo, 4 poste zgoraj maš da so še kontrolno skupino predčasno nehal izvajati,...

V rekordnem času so torej registrirali cepivo (tok rekordnem da bi za tako stvar par let nazaj precej ljudi šlo sedet, ker so ignorirali protokole, ki imajo nek namen), ki uporablja popolnoma novo tehnologijo (gre za prvo mRNA cepivo, ki je bilo registrirano). In pol namest da bi previdno šli z distribucijo po registraciji (torej, 4. faza), gre za najbolj masovno distribucijo kateregakoli zdravila v zgodovini. In cepivo bo praktično obvezno. In kaj je največji catch? Bolezen je overglorified prehlad, ki na smrtnost ljudi pod 65 (statistični podatki švice za letos) sploh ne vpliva.

Res GG, WP!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...