Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

 

nimious reče pred 7 minutami:

4 poste zgoraj maš da so še kontrolno skupino predčasno nehal izvajati,...

Ocitno velik del problema izhaja iz bralnega razumevanja oziroma dejanskega nebranja vsebine, in gledanja samo eksplozivnih naslovov in spacenih ter napacnih povzetkov, v linku od hordaka nikjer ne pise da so karkoli nehali izvajat, clanek namesto tega odpira diskusijo o eticnosti necepljenja prostovoljcev ki so prejeli placebo in jih na tak nacin imeti kot neke vrste "zrtveno jagnje", ker so se bili pripravljeni zrtvovat, za nagrado pa ne bodo dobili nagrade - aka cepiva. Nekateri so zato mnenja da bi jih morali postaviti kot prve v vrsto za cepljenje, ni pa nikjer govora da se je to dejansko zgodilo, oz da se bo. Tako da tudi ne vidim kje tocno pise da je karkoli prekinjeno z kontrolno skupino.

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 17 minutami:

Kot je TitanG napisal, double (oz single v dolocenih primerih) blind studija s statisticno analizo, na par 10 tisoc ljudeh, razdeljenih med potencialno cepivo in placebo, definicija empiricnosti.

Mogoce ne ves kaj pomeni izraz empiricno.

Selektivno branje je hudič, testi s placebo grupo so bili predčasno prekinjeni. Empiričnost my ass.

 

The authors also raise an interesting point about the longer-term (2 year) planned safety followup, comparing vaccinated vs. placebo arms – in that it may not be ethical to keep the placebo arm unvaccinated for so long if/when the vaccine is approved, so this comparative safety followup period may eventually be much reduced:

“Although the study was designed to follow participants for safety and efficacy for 2 years after the second dose, given the high vaccine efficacy, ethical and practical barriers prevent following placebo recipients for 2 years without offering active immunization, once the vaccine is approved by regulators and recommended by public health authorities.”

Povezava do prispevka
nimious reče pred 9 minutami:

Sej ne da so se pri tem cepivu dobesedno posrali na vsa načela, ki bi se jih morali držati pri razvoju in registraciji zdravil. Preskočili so 1. in 2. fazo testiranja, 4. več kot očitno ne bo, 4 poste zgoraj maš da so še kontrolno skupino predčasno nehal izvajati,...

V rekordnem času so torej registrirali cepivo (tok rekordnem da bi za tako stvar par let nazaj precej ljudi šlo sedet, ker so ignorirali protokole, ki imajo nek namen), ki uporablja popolnoma novo tehnologijo (gre za prvo mRNA cepivo, ki je bilo registrirano). In pol namest da bi previdno šli z distribucijo po registraciji (torej, 4. faza), gre za najbolj masovno distribucijo kateregakoli zdravila v zgodovini. In cepivo bo praktično obvezno. In kaj je največji catch? Bolezen je overglorified prehlad, ki na smrtnost ljudi pod 65 (statistični podatki švice za letos) sploh ne vpliva.

Res GG, WP!

 

image.thumb.png.cad0e7ee1de256976753a5a358284240.png

 (podatki niso iz švice)

 

Povezava do prispevka
hordak reče Pravkar:

Selektivno branje je hudič, testi s placebo grupo so bili predčasno prekinjeni. Empiričnost my ass.

 

The authors also raise an interesting point about the longer-term (2 year) planned safety followup, comparing vaccinated vs. placebo arms – in that it may not be ethical to keep the placebo arm unvaccinated for so long if/when the vaccine is approved, so this comparative safety followup period may eventually be much reduced:

“Although the study was designed to follow participants for safety and efficacy for 2 years after the second dose, given the high vaccine efficacy, ethical and practical barriers prevent following placebo recipients for 2 years without offering active immunization, once the vaccine is approved by regulators and recommended by public health authorities.”

Se strinjam da je

"it may not be ethical to keep the placebo arm unvaccinated" "may eventually be much reduced"

Se pravi ni nic prekinjeno. Mogoce bo, mogoce ne bo. As it stands, ni, razen ce mi posredujes reliable vir da je bilo.

 

Povezava do prispevka
G.T.I. reče Pravkar:

Se strinjam da je

"it may not be ethical to keep the placebo arm unvaccinated" "may eventually be much reduced"

Se pravi ni nic prekinjeno. Mogoce bo, mogoce ne bo. As it stands, ni, razen ce mi posredujes reliable vir da je bilo.

 

Potemtakem testov sploh še ni konec, rezultatov niti še nimamo, ti pa bluziš o neki empiričnosti.

Povezava do prispevka
hordak reče pred 1 minuto:

Potemtakem testov sploh še ni konec, rezultatov niti še nimamo, ti pa bluziš o neki empiričnosti.

Spet, ocitno ne razumes kaj termin empiricnost pomeni.

Testira se v praksi, ne v teoriji, imamo rezultate prakticnega testiranja. Empiricna metodologija.

Kar ni empiricno je tvoje teoritiziranje kaj in kako.

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 6 minutami:

Spet, ocitno ne razumes kaj termin empiricnost pomeni.

Testira se v praksi, ne v teoriji, imamo rezultate prakticnega testiranja. Empiricna metodologija.

Kar ni empiricno je tvoje teoritiziranje kaj in kako.

Po tvoje empiričnost pomeni, da razglasiš rezultate že pred koncem eksperimenta.

Clap clap

Povezava do prispevka
maree reče pred 52 minutami:

 

Sicer ne spremljam Potrča, edino kar sem kdaj na random naletel, ampak a ni, če se seveda ne motim, v objavah nekje tudi navedel neke strokovnjake in vire različnih ved ki slonijo na empiricnosti, preverljivosti in ponovljivosti in so neopredeljeni?

haha tip je šu na Potrča igrat :rofl:

 

 

nimious reče pred 39 minutami:

ki uporablja popolnoma novo tehnologijo

dobesedno 30 let že obstaja

 

 

Povezava do prispevka
nimious reče pred 2 urama:

- V rekordnem času so torej registrirali cepivo (tok rekordnem da bi za tako stvar par let nazaj precej ljudi šlo sedet, ker so ignorirali protokole, ki imajo nek namen),

- ki uporablja popolnoma novo tehnologijo (gre za prvo mRNA cepivo, ki je bilo registrirano).

- izredne razmere, izredni ukrepi, čisto logično

- kot je rekel Profesor, tehnologijo razvijamo že od devetdesetih. Če je ne bi, tudi ne bi imeli šans za tako hitri razvoj teh konkretnih cepiv in njihove hitre proizvodnje

 

Britanci pa izgleda najbolj podpirajo svoje raziskovalce. Njihovo cepivo je starošolsko, kjer za vektor uporabiš drug virus. :D

 

EDIT: na ST je temeljit članek o sestavi in delovanju mRNA cepiv: https://slo-tech.com/novice/t777525

uredilo bitje lynx
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 2 urama:

haha tip je šu na Potrča igrat :rofl:

 

 

dobesedno 30 let že obstaja

 

 

 

Odgovarjal sem nekomu drugemu, ki je omenjal nekaj o znanosti in Potrčevem mnenju, da imam v spominu da je v neki objavi, na katero sem naletel, navajal vire z znanosti. Ob tem sem dopustil da se seveda motim, ker ga ne spremljam in imam stvar lahko narobe v spominu.  Če bi prebral stavek v celoti in ga razumel, bi ti bilo to najbrž jasno, ampak si najbrž samo videl besedo Potrč, ki te očitno triggera in temu primeru repliciral "lol tip na potrča igra, haha primitivec lmao". 

uredilo bitje maree
Povezava do prispevka

Ne skrbi, sem daleč od tega da bi bil užaljen ali pa obupan zaradi nekoga na forumu.
Se pravi, če nekdo, ki ti ni povšeči navede vir/strokovnjaka, katerega mnenje je drugačno od tvoje predstave in kasneje nekdo to bežno omeni v pogovoru, je to dejanje iz obupa? Če pa nekaj ustreza tvojemu pogledu in razmišljanju, je omemba tega hvale vredno dejanje?

uredilo bitje maree
Povezava do prispevka

@Profesor praktičnega poukaDej umiri se že s to svojo retoriko, ko v nič daješ vse ostalo misleče. Še bolj si dosadan kot jaz z svojo nervozo. Dojemi da smo na svetu dva tipa ljudi in eni zagovarjamo bottom up boj proti virusu, sepravi zdravo telo v zdravem duhu. Verjamem da ko gledaš Potrča kako zdrav deluje, pa kako lepo ženo ima, pa ti pridiga o zdravem imunskem sistemu, da ti mal zabedera.

A jebiga. Se boš cepil pa ti bo 95% 14 dni po drugem odmerku mogoče tako dobro sistem delal kot njemu.

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Zato ker se že sedaj odmerja ta cepiva po nekem ključu prisile. Začeli so cepiti dementne osebe ki ne morejo dati soglasja, potem napol pod diktatom prepričali večino oskrbovancev DSO da se morajo cepiti. Sedaj pa isto naprej težijo zdravstvenim delavcem. Pa smo gledali ankete da jih okoli 50% za.

 

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Marvak reče pred 6 minutami:

Zato ker se že sedaj odmerja ta cepiva po nekem ključu prisile. Začeli so cepiti dementne osebe ki ne morejo dati soglasja, potem napol pod diktatom prepričali večino oskrbovancev DSO da se morajo cepiti. Sedaj pa isto naprej težijo zdravstvenim delavcem. Pa smo gledali ankete da jih okoli 50% za.

 

Dejte mi povedat kako so v DSO bokalce dobili vsa soglasja na oskrbovanem oddelku, kjer okoli 30 dementnih oseb ki ne ve zase. Pa so jih cepili prve, ter vse poprek.

V čem je sploh smisel cepit dementno osebo, ki ne ve več zase? Da ji lahko nekdo menja plenice še 1 leto namesto 1 mesec? 

Povezava do prispevka

To zdej ni na mestu razprava, jaz sam ne razumem zakaj izvajajo tak pritisk. Če se nek zavestn starec odloči da se ne bo cepil in raje banane jedel al neki, zakaj tak problem. Verjetno večina tud podpiše da jih ni treba lih na ventilator dat če začnejo težko dihat

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 1 minuto:

To zdej ni na mestu razprava, jaz sam ne razumem zakaj izvajajo tak pritisk. Če se nek zavestn starec odloči da se ne bo cepil in raje banane jedel al neki, zakaj tak problem. Verjetno večina tud podpiše da jih ni treba lih na ventilator dat če začnejo težko dihat

Ne govorim o prisebnih, ampak o tistih, ki ne vejo več zase.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 49 minutami:

Ne govorim o prisebnih, ampak o tistih, ki ne vejo več zase.

 

Ja tisti imajo pa skrbnike, mogoče komu še lepo svojo mamo pridt pogledat. Pa se skrbnik odloči namesto njih ali se jih cepi ali ne. Prva cepljenja so bila pa opravljena gestapo style, precepit cel oddelek brez soglasij

 

Valda mel jaz izpad, so poklicali policijo, jaz sem samega sebe pridržal, ter sedaj rabim 100 evrov plačat za motenju reda in miru.

 

Pa mi je potem policaj nakadno povedal da niso imeli soglasij. Kako lahko ti cepiš nekoga proti njegovi volji, oziroma v primeru dementne osebe brez soglasja skrbnika

 

Isto se zdej pritiski na zdravstvene delavce izvaja, zakaj, če noče noče. 

 

Pa vem da se to dogaja, isto na mene štartal en zdravnik mojih letih kaj imam proti cepivom. Proti njemu mam, se papak trudil na medicini da se sedaj dela v domu za ostarele, kjer vsaka negovalka več vredna kot on

 

To bi rabli postavt mobilne enote sred kongresca, pa ffa, kdor si najbolj želi, dobi

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 1 uro:

ona moje stara mat, stara 90+ se je prejšnji teden cepila in jutri že dobi obisk po 2 mesecih

 

a ni to lepo? :)

Za razliko od mladih in zdravh, ki že mesece ne smejo imeti obiskov.

uredilo bitje nekdo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...