Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Drugače pa nova oxfordova raziskava je ugotovila, da je viral load delte pri cepljenih 251x višji, kot je bil pri originalnem virusu v necepljenih marca in aprila 2020. Tak da good job, da se lahko cepljeni netestirani sprehodijo povsod. To ziher nebo prineslo novih izbruhov po bolncah.

 

Navedek

Breakthrough Delta variant infections are associated with high viral loads, prolonged PCR positivity, and low levels of vaccine-induced neutralizing antibodies, explaining the transmission between the vaccinated people.

 

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3897733

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 11 minutami:

 

Kaksne psihoze. Ok pocasi se priblizujemo srciki vsega konflikta. No daj napisi. Korona ne obstaja. Ali je korona je navadna gripa? Katera od teh dveh?

Psihoze da hočeš vsilit ukrepe vsem da zavarujes sebe. 

 

Virus obstaja, sem ga imel, ni nič posebnega in definitivno ne upraviči ukrepov. 

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 12 minutami:

Nekateri pričakujemo delujoč zdravstveni sistem če slučajno kaj rabimo. Nismo vsi na FB diplomiral iz medicine.

Nekateri pa pričakujemo kaj več od življenja kot biti zaprti doma kot smo bili jeseni 2020. 

 

Raje vidim normalno življenje in sesuto zdravstvo kot pa obratno. 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 10 minutami:

Psihoze da hočeš vsilit ukrepe vsem da zavarujes sebe. 

 

Virus obstaja, sem ga imel, ni nič posebnega in definitivno ne upraviči ukrepov. 

 

Haha ok. Se pravi korona je navadna neskodljiva gripa. Pustimo vse ukrepe, cepljenje nas ubija. Tako bi ti resil situacijo?

 

Ker odgovora se vedno nisem dobil. Kako bi vi resili nastalo situacijo? Glede na to da se spoznate na popolnoma vse, bi moral biti odgovor na dlani.

 

 

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka

Zakaj vi provaxerji tak radi drugim v usta polagate vse te teorije o neobstoju virusa, navadni gripi, čipiranju, 5g, ...?

Ker v tejle temi še nisem zaznal, da bi kdo s temi retardiranimi teorijami smetil.

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 3
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Zapiranje celotne populacije pa ja nima nobenga negativnega učinka na zdravje (psihično in fizično) folka.

 

Važn, da majo lockdownerji dostop do zdravnika. Kake posledice bojo pa otroc nosl, zarad pomanjkanja socializacije, mladina zarad psiholoških stisk pa tu pa tam bo kdo samomor naredu, to pa nije bitno. Nardil bomo par generacij čustvenih invalidov, ampak ni panike, that's future Homers problem.

uredilo bitje cefizl
  • Trol 1
  • Nekul -1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 minuto:

planetarium a ti mislis da si v fb antivaxx grupi al kva budaliras tle z nekimi postulati, ki jih ni noben tle postavil

 

Sprasujem, ker nihce ne odgovori, pac pisem kaj so opcije. Izberi ali pa napisi svojo resitev.

 

Kako bi vi resevali trenutno situacijo?

 

Ce nekdo noce da se ljudje cepijo, noce ukrepov, kaj je torej resitev? Pa ne mi z zivet je treba fantje nebulozami. 

 

Jaz vidim 2 moznosti ali misli, da nas virus ne ogroza ali pa misli, da so ljudje ki umirajo pogresljivi. Razen ce obstaja neka tretja resitev, po kateri ves cas sprasujem, pa je nocete delit z nami?

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 4 minutami:

 

Sprasujem, ker nihce ne odgovori, pac pisem kaj so opcije. Izberi ali pa napisi svojo resitev.

 

Kako bi vi resevali trenutno situacijo?

 

Ce nekdo noce da se ljudje cepijo, noce ukrepov, kaj je torej resitev? Pa ne mi z zivet je treba fantje nebulozami. 

 

Jaz vidim 2 moznosti ali misli, da nas virus ne ogroza ali pa misli, da so ljudje ki umirajo pogresljivi. Razen ce obstaja neka tretja resitev, po kateri ves cas sprasujem, pa je nocete delit z nami?

Vsak zase naj se odloči kaj je zanj sprejemljivo tveganje. 

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 7 minutami:

 

Sem se odlocil nocem umret v klinicnem centru, ker bodo doktorji polno zasedeni z covidnimi bolniki. In kaj zdaj?

Cepi se in umri doma?

 

Pa dej mi razlož, kok si po letu papol te norije sploh še živ?

uredilo bitje cefizl
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče Pravkar:

In pričakuješ da bomo vsi zaprti zaradi tvoje varnosti? 

 

Lahko je tudi tvoja varnost. Lahko je varnost tvoje zene, otroka, mame, oceta.

 

Ne zaradi mene lahko pocnete kar vam pase. Samo me pa zanimajo alternativne ideje? 

 

Torej, cepi se ce ti pase, maske v kos, ko se stevilo okuzenih poveca ignoriramo in pustimo vse odprto?

 

 

Povezava do prispevka
planetarium reče Pravkar:

Torej, cepi se ce ti pase, maske v kos, ko se stevilo okuzenih poveca ignoriramo in pustimo vse odprto?

Ti si še vedn pr logiki, da se gleda št. "okuženih"? Ker po novem nej bi pr nas in drugje po evropi začel upoševat sam še št. hospitaliziranih. 

 

Drugače se pa taktika, ki si jo napisal trenutno izvaja v VB. 

Povezava do prispevka

pretty much ya

 

lahko bi tudi povecali stevilo kapacitet v bolnicah, ce pricakujejo naval. al se pa vsaj prepricali, da doktorji res delajo.

 

zaradi mene lahko v trgovini, bankah, zdravstvenih domovih ipd obdrzimo maske.

 

saj ce pustimo zadeve odprte te noben ne sili da gres na koncert. si lahko cisto varen doma.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 5 minutami:

Lahko je tudi tvoja varnost. Lahko je varnost tvoje zene, otroka, mame, oceta.

 

Ne zaradi mene lahko pocnete kar vam pase. Samo me pa zanimajo alternativne ideje? 

 

Torej, cepi se ce ti pase, maske v kos, ko se stevilo okuzenih poveca ignoriramo in pustimo vse odprto?

 

 

Da. Tako kot smo naredili še z vsako hudo epidemijo gripe v zadnjih parih desetletjih.

 

Pa raje še ti na kakšno uprašanje odgovori. A so pogrešljivi mladi, ki so jim ukrepi skrajšali življensko dobo(močno poslabšanje zdravja, fizičnega ali mentalnega ne vpliva lih blagodejno na življensko dobo) ali celo povzročili njihovo smrt (smrtnost je bla lani med mladini močno povečana, od korone pa ni umrl praktično nihče)? Je prihodnost mladine zanemarljiva, ker smo jim z genialnimi ukrepi uničli izobrazbo? 

 

Sploh pa ni popolnoma nobenih indikatorjev da so ukrepi karkoli pomagali. Če primerjaš države med seboj in gledaš število mrtvih ter ukrepe vidiš da ni popolnoma nobene korelacije. Pa edini primer zloglasnega sesutja zdravstvenega sistema je bil v Italiji, sesul se je pa zarad prizadetih ukrepov samih.

Povezava do prispevka

zdaj bo seveda uletel miha is god in zahteval, da se cepimo, ker on pa ze ne bo placeval visjih cen zdravstva!

 

bo pa z veseljem placal visje cene gradbenih materialov, racunalniskih komponent, koles, itd., ki so jih povzrocili lockdowni

 

ko mu bo to uspelo bo pa zacel tezit naj se ljudje vozijo samo na nujne opravke, ker on pa ze ne bo placeval visjih cen bencina! sportniki, debeluharji in vsi drugi, ki pojeste dosti hrane, prosim zmanjsajte svoje kaloricne vnose, ker miha noce placevat visjih cen hrane.

 

ce boste ga pa zadost sprovocirali se bo pa odselil v ameriko, kjer si bo placal privat zdravstvo, ko ga bo rabil in slovenija bo izgubila se enega nepogresljivega cloveka.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 5 minutami:

A tu sprejemamo kake odločitve za ktere mormo sprejemat odgovornost, da bi se moral pod kaj podpisovat?

 

Sm mislu, da mamo debato na forumu, silly me.

 

Seveda je debata, ampak glede na to, da se tako vehemetno userjes na vsak poskus zajezitve si predstavljam, da imas jasno stalisce kako drugace resit situacijo. Ce ze govorim s strokovnjakom na podrocju si zelim jasnega stalisca. 

 

nimious reče pred 4 minutami:

 

Da. Tako kot smo naredili še z vsako hudo epidemijo gripe v zadnjih parih desetletjih.

 

Pa raje še ti na kakšno uprašanje odgovori. A so pogrešljivi mladi, ki so jim ukrepi skrajšali življensko dobo(močno poslabšanje zdravja, fizičnega ali mentalnega ne vpliva lih blagodejno na življensko dobo) ali celo povzročili njihovo smrt (smrtnost je bla lani med mladini močno povečana, od korone pa ni umrl praktično nihče)? Je prihodnost mladine zanemarljiva, ker smo jim z genialnimi ukrepi uničli izobrazbo? 

 

Sploh pa ni popolnoma nobenih indikatorjev da so ukrepi karkoli pomagali. Če primerjaš države med seboj in gledaš število mrtvih ter ukrepe vidiš da ni popolnoma nobene korelacije. Pa edini primer zloglasnega sesutja zdravstvenega sistema je bil v Italiji, sesul se je pa zarad prizadetih ukrepov samih.

 

Torej korona je navadna gripa. Se dobro da nisem na nekem antivex facebook profilu.

 

Niso in ne. Zelim, da se cimprej vrnemo v realnost. 

 

Glede indikatorjev pa se ne bom pregovarjal, ker je toliko nasprotujocih informacij, da jih nimam namena na besedo konzumirat od random folka na mnenjalniku.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...