Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

shure reče pred 56 minutami:

Prosim pojasni mi logiko, da zaupaš zdravilom, ne zaupaš pa cepivom. Isto jih razvija big pharma, lahko so polni sranja, razen če slepo zaupaš v Ivermectin, ker ga EMA in ostali prepovedujejo. Ne razumem kje antivaxxerji potegnete črto.

 

Zdravilom, ki so na trgu že 30+ let in so znani vsi stranski učinki. Zdravila katerih učinkovitost potrjuje 20+ peer reviewed študij in pričevanja zdravnikov, koliko folka so z njimi pozdravli. Že če sam pogledaš upad hospitalizacij in smrti v državah, kjer so odobril uporabo za zdravljenjr covid bolnikov, bi ti mogl bit jasn, da deluje. Medtem ga pa EMA prepoveduje na podlagi ene študije (ki po vsej verjetnosti sploh ni bla prav izvedena).

 

Medtem pa ta ista EMA priporoča cepljenje z zadevo, ki je bila razvita v manj kot enem letu in katere stranski učinki sploh niso znani, vsak teden pa dodajajo nove (resne). 

 

Vi pa sveto zaupate v znanost, ki popolnoma ignorira vse kar ni cepivo. :avadodo:

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 3
  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 3
Povezava do prispevka
svit reče pred 56 minutami:

Še enkrat bom navedel moje stališče.

 

Če se cepimo kot družba -> odpade vsa ta navlaka glede PCT-ja, mask in ostalih bedarij. Če se cepimo kot družba (90%+) lahko nehamo zapirati državo. Cepivo mogoče ne zavira prenosa bolezni (čeprav tukaj je še veliko neznanega), vendar pa je učinkovito pri samem poteku bolezni. 

 

Navedek

Torej imamo na voljo te možnosti:

  • cepimo se kot družba (vsi) -> blag potek bolezni, malo ljudi s pokorona posledicami in ne preveč obremenjen zdravstveni sistem -> odprava PCT bedarije + mask
  • odpravimo vse ukrepe (prekuženost nadomesti cepljenje) -> mnogo mrtvih + veliko ljudi s pokorona posledicami, razpad zdravstvenega sistema -> odprava PCT bedarije + mask
  • se gremo trenutno PCT bedarijo (skupaj z nesmiselnimi pogoji testiranja), kjer bomo odpirali in zapirali državo, glede na vzburjenost spolnega uda trenutnega vladarja, ter najemali kredite vsepovprek, da bomo to tudi sfinacirali. Zjebali bomo nekaj generacij otrok (=social distancing) ampak hej... vsaj ohranili smo sveto "nedotakljivost" telesa in preprečili bajne profite "big pharmi". 
  • Prva možnost je zelo vprašljiva, lahko bi delovalo, lahko da ne. "But in six of the states, breakthrough infections accounted for 18 percent to 28 percent of recorded cases in recent weeks. (In Virginia, the outlier, 6.4 percent of the cases were in vaccinated people.) These numbers are likely to be underestimates, because most fully immunized people who become infected may not be taking careful precautions, or may not feel ill enough to seek a test.", kot pravi, to so osebe ki so bile v zadosti slabem stanju, da so potrebovale zdravniško pomoč/mnenje ozirma celo hospitalizacijo. Citirano iz New York Times, govora je o Ameriki in ne Izraelu. Link: https://www.nytimes.com/2021/08/17/health/covid-vaccinated-infections.html
  • Druga možnost bi bila polom. Se strinjam s tabo. 
  • PCR testi za vse mulce v šolah in velike skupine ljudi. Cepljeni ali ne. Zanimivo bi bilo videti, kakšna bi bila slika, če bi ljudje dejansko upoštevali rezultate PCR in ostali v karanteni. Vsi vemo da se folk tega drži tok kokr mu pač sede tisti dan. Tega seveda nebomo nikoli izvedli v praksi, ker bo folk joku da se jim krade pravice.
Navedek

Bi pa nekaj vprašal tiste, ki so proti cepljenju in zagovarjajo "prebolelost":

  • dokazano je da lahko preboleli ponovno zboli za COVID, kakšni so potem benefiti za zagovarjanje "prekuženosti z boleznijo"? 
  • trenutno se še ne ve, ali so preboleli za COVID imuni za vse naslednje variante. Zakaj potem zagovarjati prekuženost, če pa je pri full blown COVID-u veliko večja verjetnost za "težji potek bolezni", ki ne povzroči imunitete in ravno tako širiš bolezen kot nekdo, ki je cepljen oziroma okužen?

Precej o temu je napisanega tukaj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8253687/ , https://www.nature.com/articles/s41586-021-03647-4 , https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2781112 in https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.06.01.21258176v2 

Zaenkrat kaže da je zaščita več ali manj enaka.

 

Povezava do prispevka

Tako ali tako bo N mutacij virusa, čredne imunosti ne bo nikdar, skratka, to je nova realnost in s tem bo treba živeti dalje. Glih zato so zapiranja vsako leto nesmiselna, ker to ne pelje nikamor. Samo upam, da ne pride do neke mutacije, ki bo zares smrtonosna, ker potem smo vsi skupaj v riti, če sklepam po temu, kako se je do sedaj pristopalo k reševanju tega problema.

 

Jaz še vedno upam, da se bo počasi in z določenim % cepljenih ljudi (ker cepljeni naj bi, tako pravijo, prispevali k zmanjševanju možnosti mutacij zaradi neugodnega okolja, ki ga cepivo naredi za virus v telesu) virus toliko oslabel, da ne bo nikomur več škodljiv. V nasprotnem primeru ne vidim nič dobrega.

Povezava do prispevka
svit reče pred 1 minuto:

Koliko je teh ljudi v sloveniji, ki jih je COVID-19 cepivo pohabilo/ubilo @cefizl

 

Vsak dan več 😉 pa vse, za ktere js vem, seveda niso v uradni statistiki, ker cepivo je varno in učinkovito 🤣

 

Nijz pravi, da je umrlo 29 ljudi. Kar je dost več od tiste 1:1400000, kar so govril na začetku cepljenja.

 

  • Nekul -1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

@Surg3on tko kot mamo več antivax taborov, mamo tud pro. kam torej ti spadaš, med tiste "pocepit vse kar leze in gre (ker sicer bo delta ali neka druga različica res mutirala v bolj smrtonosno)"  ali "cepite se prostovoljno (še imam toliko potrpljenja)" ali morebiti  "pocepit rizične" (pač ker statsi so tle kar jasni) ali "nekaj vmes" 

Povezava do prispevka

Nevem zakaj se zajebavaš v smislu, da cepivo ni ubilo nobenega. 29 oseb je umrlo po cepljenju v obdobju od 27.12.2020 do 4.7.2021 (oziroma 6.7.2021), odvisno od cepiva. Po uradnih podatkih NIJZ: https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/tedensko_porocilo_nu_covid19_2021_26.pdf

uredilo bitje kool
Povezava do prispevka

ena hipoteticna

 

 

jaz kot zdrav clovek zivim normalno. nic mi ne manjka, nobenih tezav nimam.

 

edino kar je, nisem cepljen in mi folk na internetu govori, da se moram iti cepit.

 

ok, grem po cepivo in zadanem loterijo - umrem.

 

ljudje na internetu zamahnejo z roko, eh.

 

svet se vrti dalje.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 4 minutami:

ena hipoteticna

 

 

jaz kot zdrav clovek zivim normalno. nic mi ne manjka, nobenih tezav nimam.

 

edino kar je, nisem cepljen in mi folk na internetu govori, da se moram iti cepit.

 

ok, grem po cepivo in zadanem loterijo - umrem.

 

ljudje na internetu zamahnejo z roko, eh.

 

svet se vrti dalje.

 

Ampak veš koliko življenj bo rešila tvoja žrtev.

Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 7 minutami:

@Surg3on tko kot mamo več antivax taborov, mamo tud pro. kam torej ti spadaš, med tiste "pocepit vse kar leze in gre (ker sicer bo delta ali neka druga različica res mutirala v bolj smrtonosno)"  ali "cepite se prostovoljno (še imam toliko potrpljenja)" ali morebiti  "pocepit rizične" (pač ker statsi so tle kar jasni) ali "nekaj vmes" 

 

Počaki, da se formira tabor 3x cepljenih in 2x cepljenih. To bo šele špasno.

Povezava do prispevka
kool reče pred 11 minutami:

Nevem zakaj se zajebavaš v smislu, da cepivo ni ubilo nobenega. 29 oseb je umrlo po cepljenju v obdobju od 27.12.2020 do 4.7.2021 (oziroma 6.7.2021), odvisno od cepiva. Po uradnih podatkih NIJZ: https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/tedensko_porocilo_nu_covid19_2021_26.pdf

Umrli po cepljenju ni isto kot umrli od cepiva.

 

Kolkr jest vidim je po zakljucenih preiskavah samo en umrl zarad cepiva samega.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 4 minutami:

ena hipoteticna

 

 

jaz kot zdrav clovek zivim normalno. nic mi ne manjka, nobenih tezav nimam.

 

edino kar je, nisem cepljen in mi folk na internetu govori, da se moram iti cepit.

 

ok, grem po cepivo in zadanem loterijo - umrem.

 

ljudje na internetu zamahnejo z roko, eh.

 

svet se vrti dalje.

evo razmišljam podobno

 

- delam od doma (še vedno)

- vsaj 5x tedensko sem aktiven +1uro (in s tem ne mislim hojo)

- pazim na prehrano

- že pred covidom sem užival dodatke za katere se nekako ve da velja splošna podhranjenost z njimi (d3/k2, magnezij)

- mam razmeroma nizko potrebo po socialnem udejstvovanju, kar pomen da mam manj "dnevnih" stikov kot povprečen človek 

- statistično padem v 0,007% smrtnosti kjer je čisto razumsko oceniti, da realno še manj iz zgoraj omenjenih razlogov 

 

- e zakaj bi se jaz cepil? 

 

 

image.thumb.png.1d7f53c8713fdf8cd18f2ce30c6dc015.png

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 1 minuto:

Umrli po cepljenju ni isto kot umrli od cepiva.

 

Kolkr jest vidim je od zakljucenih preiskav samo en umrl zarad cepiva samega.

 

A med covid smrti pa brez preiskav štejejo vse, ki so umrli v 28 dneh po pozitivnem testu. Dvojni standardi much?

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 13 minutami:

Umrli po cepljenju ni isto kot umrli od cepiva.

 

Kolkr jest vidim je po zakljucenih preiskavah samo en umrl zarad cepiva samega.

 

Tuki se lahko kurčiva v nedogled kaj je res in kaj ne. Na koncu ne ve nihče. Še zdravniki bolj ali manj predvidevajo. 

 

Osebno mi je sumljivo k folk umre par dni po cepljenju zaradi "masivne pljučne embolije ob trombozi globokih ven goleni". Nekaj kar je (sicer šibko) povezano s cepivi. Plus da večina primerov je še vedno v stanju preiskave, tako da je težko resnično rečti.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...