Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

bleachedagnus reče pred 24 minutami:

Kako vemo, da bi tisti, ki dobijo od cepiva miokarditis dobili miokarditis tudi od virusa, če pa niti ne vemo zakaj ga nekateri sploh dobijo od cepiva?

 

Ne vemo, ampak statistika pravi, da obstaja velika možnost da bi ga lahko. To lahko predvidevamo, ker vemo da miokarditis ni zgolj komplikacija zaradi cepiv ampak tudi okužbe. Vidimo/vemo tudi (glede na trenutno razpoložljive podatke), da ima celo večjo pojavnost pri sami okužbi.

 

Kako je to težko razumet? Sej ni vrjetno, samo malo prcaš, ne?

Povezava do prispevka
kool reče pred 1 uro:

Kako ga ne ogroža? Kako lahko to veš? Se pravi bi blo OK, če bi zbolel za korono in nakoncu isto ležal v bolnici z miokarditisom (ali pa kakšno drugo komplikacijo) + mogoče pljučnico in vročino.

 

Sem čisto zato, da bodisi proizvajalci bodisi ostali raziskovalci najedo odgovor na vprašanje "Zakaj predvsem mladi atleti fašejo to pizdarijo in ali obstaja kaka možnost, da prilagodimo cepivo tako, da tega od cepiva nebodo fasali?"

 

Samo to ista znanost, ki ti je tako pri srcu glede raziskovanja cepiv pravi, da če fasal vnetje srčne mišice od cepiva potem obstaja tudi zelo velika možnost, da bi fasal vnetje tudi od okužbe same.

 

Mene bolj zanima kako ti veš da bi v primeru korone kar imel isti problem.

 

To je prav tisto tipično zagovarjanje nemoralnih dejanj da kao "preprečiš še nekaj hujšega", čeprav sploh ne veš če bo do tega prišlo.

 

Iz takih racionalizacij res izvira večina zlobnih dejanj na tem svetu.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 2 minutama:

Mene bolj zanima kako ti veš da bi v primeru korone kar imel isti problem.

 

To je prav tisto tipično zagovarjanje nemoralnih dejanj da kao "preprečiš še nekaj hujšega", čeprav sploh ne veš če bo do tega prišlo.

 

Iz takih racionalizacij res izvira večina zlobnih dejanj na tem svetu.

 

kool reče pred 4 minutami:

 

Ne vemo, ampak statistika pravi, da obstaja velika možnost da bi ga lahko. To lahko predvidevamo, ker vemo da miokarditis ni zgolj komplikacija zaradi cepiv ampak tudi okužbe. Vidimo/vemo tudi (glede na trenutno razpoložljive podatke), da ima celo večjo pojavnost pri sami okužbi.

 

Kako je to težko razumet? Sej ni vrjetno, samo malo prcaš, ne?

 

kool reče pred 1 uro:

"Researchers analysed the records of healthcare organisations that cover a fifth of the US population. They found that, during the first 12 months of the pandemic, males aged 12 to 17 were most likely to develop myocarditis within three months of catching covid-19, at a rate of about 450 cases per million infections."

 

A je dovolj jasno zdaj al morem še kakšno skico narisat?

Povezava do prispevka
kool reče pred 4 minutami:

 

Ne vemo, ampak statistika pravi, da obstaja velika možnost da bi ga lahko. To lahko predvidevamo, ker vemo da miokarditis ni zgolj komplikacija zaradi cepiv ampak tudi okužbe. Vidimo/vemo tudi (glede na trenutno razpoložljive podatke), da ima celo večjo pojavnost pri sami okužbi.

 

Kako je to težko razumet? Sej ni vrjetno, samo malo prcaš, ne?

Kako veš da sta verjetnosti za miokarditis od cepiva in od okužbe povezani? Kaj če sta čisto ločeni in imajo nekateri visoko verjetnost za miokarditis od cepiva, nekateri pa od covida?

 

 

Povezava do prispevka

No ja, to je dejansko boljše vprašanje. In ja mi je jasno, da lahko gre za drugačne zadeve.

 

Samo dejansko za zdaj vsi predvidevajo, da gre za isti mehanizem, ki pa je še nerazumljen.

 

Zato sem pa izjavil tudi to:

 

kool reče pred 2 urama:

Sem čisto zato, da bodisi proizvajalci bodisi ostali raziskovalci najedo odgovor na vprašanje "Zakaj predvsem mladi atleti fašejo to pizdarijo in ali obstaja kaka možnost, da prilagodimo cepivo tako, da tega od cepiva nebodo fasali?"

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

to ni ana, ampak nek provakser uporablja njen račun, vsa sporočila so objavljena v tej temi

Še v tej temi jih je preveč. Itak, da sem pro vakser, saj nisem totalen idiot. (Tako kot 90% ljudi tu, ki razumejo procente in dajejo prednost skupnem dobrem pred političnimi zdrahami). 

 

Irska je 'grand', tako kot povsod, prilagodis se na življenje. Dva mulca, pes in bolj malo časa. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Če ti misliš, da je v Sloveniji pro in anti vaxerstvo pogojeno s političnim prepričanjem se hudo motiš. Ampak štekam odkot ti ta ideja, ker JJ pravi, da je opozicija (ki podpira cepljenje) kriva za slabo precepljenost. 

 

Poznam največje nasprotnike vlade, ki so cepljeni in life long janšiste, ki se nebojo šli.

 

Dejansko se je večina folka, ki jih poznam in se je šla cepit to nardila, da se jim ni treba več testirat (pa, da jim nebi blo treba več nosit mask lol), in da lahko prosto prehajajo čez mejo.

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 30 minutami:

 

Kdo doloca skupno dobro? Provax neidotska srenja?

 

Good to know.

Mogoče tisti, ki ne enacijo mnenja 45 letne Poldke iz racunovodstva, ki je prepricana, da ima neredno menstrucijo zaradi cepiva, z mnenjem znastvenika, ki je desetletja dela na temi področju. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

A to velja sam tak znanstvenik, ki je desetletja na tem področju čigar mnenje je v skladu z uradno narativo? Ker js vem za ene par virologov, en izmed njih je nobelov nagrajenec, drugi je več desetletji pisal francosko cepilno politiko, ki so zdej teoretiki zarote, ker je njihovo mnenje, da cepiva niso tok varna, kot pravi uradna verzija.

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 4
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 48 minutami:

Mogoče tisti, ki ne enacijo mnenja 45 letne Poldke iz racunovodstva, ki je prepricana, da ima neredno menstrucijo zaradi cepiva, z mnenjem znastvenika, ki je desetletja dela na temi področju. 

 

Poznam veliko cepljenih razgledanih ljudi.

 

Poznam veliko necepljenih razgledanih ljudi.

 

Hvala bogu v svojem krogu znanstev nimam tako pametnih ljudi, kot je ana. Moras res imet pateticno zivljenje, da pristanes v taki allmighty druzbi.

 

ps: skupno dobro je stvar skupnosti, ne mnenje znastvenika. Ja, tu spada tudi neumna 45 letna racunovodkinja.

 

 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 5 urami:

 Ta ista znanost pravi, da ma 12-15 letnik večjo možnost za miokarditis zaradi cepiva, kot pa za hospitalizacijo zarad covida.

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.30.21262866v1

This article is a preprint and has not been certified by peer review [what does this mean?]. It reports new medical research that has yet to be evaluated and so should not be used to guide clinical practice.

 

Tako kot sta @Ninđa in @Medeninček večkrat poudarila. Tile preprinti, delajo več škode kot koristi. Sem videl zdaj že kar nekaj člankov, ki so jih potem odstranili, ker so recenzenti pokazali napake. 

cefizl reče pred 2 urama:

A to velja sam tak znanstvenik, ki je desetletja na tem področju čigar mnenje je v skladu z uradno narativo? Ker js vem za ene par virologov, en izmed njih je nobelov nagrajenec, drugi je več desetletji pisal francosko cepilno politiko, ki so zdej teoretiki zarote, ker je njihovo mnenje, da cepiva niso tok varna, kot pravi uradna verzija.

dej mal imen ...

Povezava do prispevka

A ga uporabljam za klinično prakso merbit? Če lahko CDC na fbju deli preprinte kot dokaz kok večja je možnost hospitalizacije pri necepljenih, jih lahko pa tut js na mnenjalu ane?

 

Sej ne vidim pointa, da ti napišem imena, ker jih boš vpisal v google, kjer so prve strani rezultati zakaj so teoretiki zarot ampak ajde. Če boš malo pobrskal lahko najdeš njihove reference in kompetence pred marcem 2020. 

Dr. Luc Montagnier, Dr. Vanden Bossche, Christian Perronne, Dr. Robert Malone. 

 

Pa lahko bi vam še počasi kapnilo, ker še top institucije za zdravila v EU in ZDA (EMA, ECDC, FDA) ne dajo odobritve tretji dozi (glavna 2 od FDA sta odstopla zaradi pritiskov Bele Hiše, da odobrijo tretjo dozo), države jih pa kljub temu odobravajo, da neki ne štima, ko politika vodi zdravstveno krizo.

Povezava do prispevka

Dejmo se navadit, da CDC in p NIJZ nista glih top zgled.

 

In ja,... problem je da politika vodi epidemijo, ker če bi jo stroka mi tele debate ne bi imeli. 

 

In ne da ne dajo odobritve, ampak še delajo analize. Ampak odločitev prepuščajo posameznim državam glede na strategijo cepljenja.  https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-evaluating-data-booster-dose-covid-19-vaccine-comirnaty

Povezava do prispevka

Pomojem bi moral cepit vse kritične skupine oz. tiste, kjer je vec šans, da končajo v bolnicah (pretežki, ostareli etc.) ostali pa kokr hočejo. Menim, da bi na populacijski ravni to imelo dovolj močan pozitiven učinek v spopadanju s covidom, obenem bi se pa minimaliziralo ustvarjanje napetosti v druzbi. Seveda bi moral tudi zagotoviti varovalke za te, k jih obvezno cepiš pa pokažejo stranske učinke, ampak moje upanje je, da glede na to da gre za manjši del populacije, bi to naš sistem lahko shendlal.

 

Pac najslabši scenarij je, da se ne cepiš, dobiš zaradi tega težji potek bolezni in moraš v bolnico. Namesto, da bi se izognil temu in ohranil bolnišnično kapaciteto za tiste, k pač neizogibno najebejo zarad covida (slaba genetika, nizka učinkovitost cepiva in drugo) al pa drugih ne-covid bolezni, si pač ti tam na tisti postelji.

 

Razumem pa sumničavost tistih in se strinjam z njimi, da trenutna napadalna retorika v javnosti izvira bolj iz interesa po razdelitvi ljudi kot pa iskrene, naivne zagnanosti za boljše javno zdravje. Škoda, ker v njo zapadejo in jo slepo propagirajo tudi tisti, ki spadajo med iskreno zaskrbljene.

uredilo bitje WhitWhip
Povezava do prispevka
WhitWhip reče pred 10 minutami:

Pomojem bi moral cepit vse kritične skupine oz. tiste, kjer je vec šans, da končajo v bolnicah (pretezki, ostareli etc.) ostali pa kokr hočejo.

 

In tu so na celi črti pogrnal. Sej se spomnemo kak je šla naša cepilna "strategija" ane? Najprej rizične skupine, stanovalce dso, vzo, zaposlene v dso, vzo in zdravstvu. Pol tiste 80+, pol 70+, ko so pršl pa do 60+ so se pa čez noč odločl, da čez vikend pocepijo še maturante, da bojo lahko varno opravljal maturo (čeprav so ustrezno zaščito razvil šele po koncu mature). Pol je pa sledil cepit kr vse, ki se naročijo, pa pol vse nenaročene, pa še mal vse učitle, pol pa kr vse od 12. leta dalje. 

 

In se lepo vidi po starostni strukturi cepljenja da je tam od 65 leta dalje nad 70%, pol pa sam pada. 

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 54 minutami:

ECDC pa pravi, da ni nujne potrebe za tretjo dozo.

https://www.ecdc.europa.eu/en/news-events/ecdc-and-ema-considerations-additional-and-booster-doses-covid-19-vaccines

 

Pa cel čas poslušamo, kak nej zaupamo znanosti in stroki, ko pa ta stroka reče, da za neki ni potrebe jo pa lagano ignorirajo.

A si sploh prebral svoj link? Niso rekli, da ni potrebe, rekli so da ni nobene nuje za splošno populacijo z razliko od tistih z sibkim imunskim sistemom. 

Povezava do prispevka

Nujna potreba ja. Ne razumem kaj me hočeš zdej prepričat. 

 

Ej ne uporabljam twitterja. Pa napisal sem to kar si napisala ti, sam da nisem omenil splošne populacije, ker se mi je zdelo logično, da če napišem, da ecdc ne vidi nujne potrebe za 3. dozo, države jo pa vseeno uvajajo za splošno populacijo, o čem je govora. Sploh glede na to, da sem napisal še, da se ignorira mnenje stroke. 

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 11 minutami:

Nujna potreba ja. Ne razumem kaj me hočeš zdej prepričat. 

Nic te ne nameravam prepricat, samo pokazat, da sploh ne beres linkov, ki jih lepis. 

 

Sestavek jasno rece, dani nobenega dokaza, da je imunost padla splošni populaciji, da pa naj se cepi 'imunocompromised' in potencialno tiste v domovih etc. Ni pa dobro porabiti cepiva za splošno populacijo pred tistimi, ki se niso prejeli cepiva. Ni treba hiteti s tretjo dozo za celotno populacijo, naj bodo pa pripravljeni, če pride do dokazov o padu splošne imunosti. 

 

Itak se trenutno tudi v WHO razglablja, če je etično dajat booster cepivo, čeprav v ogromno državah se zdravstveni delavci in najbolj ogroženi nimajo dostopa do cepiva. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Wtf ženska, kje sem napisal, da se ne priporoča cepljenje tistih z oslabljenim imunskim sistemom? Če ti nisi zmožna razumet kaj sem napisal je to tvoj problem in ne mene obtoževat, da ne preberem kar objavim. 

 

Da razložim še enkrat, če ti mogoče potegne.

 

Ecdc pravi, da ni nobene nuje za 3. dozo (v splošni populaciji). Države kljub temu uvajajo 3. dozo za splošno populacijo ergo ignorirajo kar pravi ecdc.

 

Preberi večkrat in počasi pa mogoče še naglas, da dojameš, da sem napisal isto kot ti v prvem replyu.

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 4
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 3 minutami:

Wtf ženska, kje sem napisal, da se ne priporoča cepljenje tistih z oslabljenim imunskim sistemom? Če ti nisi zmožna razumet kaj sem napisal je to tvoj problem in ne mene obtoževat, da ne preberem kar objavim. 

 

Da razložim še enkrat, če ti mogoče potegne.

 

Ecdc pravi, da ni nobene nuje za 3. dozo (splošni situaciji). Države kljub temu uvajajo 3. dozo za splošno populacijo ergo ignorirajo kar pravi ecdc.

 

Preberi večkrat in počasi pa mogoče še naglas, da dojameš, da sem napisal isto kot ti v prvem replyu.

Naštej tiste države v EU kjer svetuje ECDC. Ena bo dovolj. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 5 minutami:

Ne, nisi dojela, raj boš šla naprej s poskusom dikreditacij pa čeprav sva oba napisala isto stvar. 

Ti bom pa jaz podala odgovor. Edina država, ki nudi booster splošni populaciji je Madžarska (mora bit 4 mesece od zadnjega cepiva), ki pa je itak klovn država in so ignorirali evropsko politiko cepljenja že prej. Vsi ostali pa se preučujejo zadevo oziroma cepijo ogrožene skupine in ne splošne populacije kot trdiš ti. Torej delajo natančno to kot svetuje ECDC v tistem članku. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...