Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

bleachedagnus reče pred 1 uro:
Povprečje novih okužb v zadnjih 7 dneh na Floridi - 2172. V Sloveniji - 1558.
 
Povprečje mrtvih v zadnjih 7 dneh - Florida 9, Slovenija 6.
 
Prebivalstvo - Florida ~22 milijonov, Slovenija 2,1 milijon.
 
PCT? Na Floridi prepovedana diskriminacija necepljenih, v Sloveniji so necepljeni drugorazredni državljani.
 
Pa kdo je tu nor? Mi ali oni?

 

Kaj si htel povedat s tem zapisom? 

 

Da PCT ne deluje in ga je potrebno odpravit da ne boš drugorazeden državljan?

 

Kaj boš reku ko bodo uvedli da bo samo za necepljene lockdown? Po moje gremo v to smer...

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 6 minutami:

 

Kaj si htel povedat s tem zapisom? 

 

Da PCT ne deluje in ga je potrebno odpravit da ne boš drugorazeden državljan?

 

Kaj boš reku ko bodo uvedli da bo samo za necepljene lockdown? Po moje gremo v to smer...

Da so ukrepi sami sebi namen, isti drek bi bil brez njih, samo bolj normalno bi se živelo.

 

Rekel bom, da čeprav sem cepljen ne podpiram lockdowna za necepljene. Zakaj bi bili necepljeni zaprti? Menda cepivo deluje in ogrožajo predvsem sebe?

 

  

Flamingo reče pred 18 minutami:

Florida ima drugače 30 celzija čez dan in 20+ ponoči

Se pravi so ljudje veliko not pod klimami? Kar je podobno kot pri nas ko smo not na toplem?

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 7 minutami:

Da PCT ne deluje in ga je potrebno odpravit da ne boš drugorazeden državljan?

 

Kaj boš reku ko bodo uvedli da bo samo za necepljene lockdown? Po moje gremo v to smer...

 

Naj ti tele tri slike št. okuženih in razmerje cepljeni/necepljeni (1x cepljeni, preboleli) na vrhu vala pred uvedbo pct in po uvedbi pct odgovorijo na vprašanja.

 

 

 

SmartSelect_20211023-145814_Chrome.jpg

SmartSelect_20211023-145837_Chrome.jpg

SmartSelect_20211023-145933_Chrome.jpg

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 22 minutami:

Da so ukrepi sami sebi namen, isti drek bi bil brez njih, samo bolj normalno bi se živelo.

 

Rekel bom, da čeprav sem cepljen ne podpiram lockdowna za necepljene. Zakaj bi bili necepljeni zaprti? Menda cepivo deluje in ogrožajo predvsem sebe?

 

  

Se pravi so ljudje veliko not pod klimami? Kar je podobno kot pri nas ko smo not na toplem?

 

Niso pogoji PCT sami sebi namen ampak je namen da se preprečuje covid okužbe. Seveda pa pogoj PCT ne deluje na tak način kot je to pri nas - nikjer se ne preverja, ljudje imajo lažna potrdila, so lažno cepljeni. 

 

Jaz pa sem za lockdown za necepljene, ker drugače zgleda ne bo šlo. In ni res da ogoržajo samo sebe ampak ogrožajo celoten zdravstveni sistem, ker bo preveč zaseden. Posledično ogrožajo tudi mene in vse ostale ljudi, ker ne bom(o) mogli priti na vrsto za zdravljenje za neko drugo bolezen, ker se bodo zdravniki in bolnice ukvarjali z necepljenini v bolnicah in na intezivni. Vem da logika enim tu slabo deluje in da niso sposobni sprocesirat teh dejstev in bodo usepli najti ne vem kolko izgovorov da tako ne bi smelo biti in lahko bi bilo drugače. Ampak eno se dejstava drugo pa kaj si želimo da bi blo a ni realno. 

 

Cefizl, na tvoje glupe poste mi se pa sploh ne da odgovarjat, povej sam kar si htel povedal in mi ne limaj nekih brezveznih grafov.. ne vem kakšne bedaste zaključke ti vlečeš iz njih, ki so verjtno skregani z zdravo pametjo.

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 6 minutami:

Niso pogoji PCT sami sebi namen ampak je namen da se preprečuje covid okužbe.

Dej razloži, kak pct preprečuje okužbe med cepljenimi? Ker razbrat iz grafov očitno neznaš, da odkar je pct v veljavi, je cepljenih med okuženimi več kot kdajkoli prej.

 

Pa če ti misliš, da neboš dobil zdravniške oskrbe zarad necepljenih, si res opran. Tut ko je blo 2000+ folka v bolnci so vsi dobil nujno oskrbo. Nenujne operacije in pregledi so pa že pred covidom mel dolge čakalne dobe.

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 10 minutami:

 

Niso pogoji PCT sami sebi namen ampak je namen da se preprečuje covid okužbe. Seveda pa pogoj PCT ne deluje na tak način kot je to pri nas - nikjer se ne preverja, ljudje imajo lažna potrdila, so lažno cepljeni. 

 

Jaz pa sem za lockdown za necepljene, ker drugače zgleda ne bo šlo. In ni res da ogoržajo samo sebe ampak ogrožajo celoten zdravstveni sistem, ker bo preveč zaseden. Posledično ogrožajo tudi mene in vse ostale ljudi, ker ne bom(o) mogli priti na vrsto za zdravljenje za neko drugo bolezen, ker se bodo zdravniki in bolnice ukvarjali z necepljenini v bolnicah in na intezivni. Vem da logika enim tu slabo deluje in da niso sposobni sprocesirat teh dejstev in bodo usepli najti ne vem kolko izgovorov da tako ne bi smelo biti in lahko bi bilo drugače. Ampak eno se dejstava drugo pa kaj si želimo da bi blo a ni realno. 

 

Cefizl, na tvoje glupe poste mi se pa sploh ne da odgovarjat, povej sam kar si htel povedal in mi ne limaj nekih brezveznih grafov.. ne vem kakšne bedaste zaključke ti vlečeš iz njih, ki so verjtno skregani z zdravo pametjo.

Pogoji pct niso za preprečevanje okužb, ampak za prisilit ljudi da se cepijo.

 

Zasednenost zdravstva se reši s triažo. Kje pa piše da se ne sme kvaliteta nege za covid spustit v primeru, da je preč okuženih?

Povezava do prispevka

Kot sem rekel iz grafov vlečeš neke glupe zaključke... Trdiš da odkar je pogoj PCT je več okužb med cepljenimi? Dej mi pol še razloži kako si to razbral.

 

Kar je pomembno in dejstvo da cepljenih veliko manj zboli za covidom in ima večinoma lažji potek bolezni in praviloma ni potreben obisk bolnice ali priklop na ventilator. Torej ne obremenujejo zdravstvenega sistema po nepotrebnem. 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 minuto:

Pogoji pct niso za preprečevanje okužb, ampak za prisilit ljudi da se cepijo.

 

Zasednenost zdravstva se reši s triažo. Kje pa piše da se ne sme kvaliteta nege za covid spustit v primeru, da je preč okuženih?

 

Kako si ti intrepretiraš pogoj PCT nima veze. Dejstvo je da če bi se upošteval tako kot je zamišljeno se bi covid širil manj. 

 

Se strijam, kdor je po svoji krivdi necepljen in zblolel za kovidom in bo rabil bolnico a bo primanjkovalo postelj za ostale bolnike - naj ostane kar doma oz je zadnji na prioritetni lestvici za zdravljenje

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 2 minutama:

Kot sem rekel iz grafov vlečeš neke glupe zaključke... Trdiš da odkar je pogoj PCT je več okužb med cepljenimi? Dej mi pol še razloži kako si to razbral.

Trdim, da se je povečal št. okužb med cepljenimi. Če ti tega neznaš razbrat iz grafa me sploh ne čudijo vse ostale tvoje nebuloze, ker si pač glup.

  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 1 minuto:

Se strijam, kdor je po svoji krivdi necepljen in zblolel za kovidom in bo rabil bolnico a bo primanjkovalo postelj za ostale bolnike - naj ostane kar doma oz je zadnji na prioritetni lestvici za zdravljenje

Ne kdor je necepljen, ampak tisti, ki se ga najmanj splača reševat. Vsekakor ima necepljen 40 letnik prednost pred cepljenim 90 letnikom.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 2 minutama:

Trdim, da se je povečal št. okužb med cepljenimi. Če ti tega neznaš razbrat iz grafa me sploh ne čudijo vse ostale tvoje nebuloze, ker si pač glup.

Saj ne, da se postavljam na stran provaxxerjev ampak to je ista logika kot ko so oni vlekli statistiko iz februarja in zatrjevali, da so vsi hospitalizirani necepljeni. Ker februarja itak še nobeden ni bil cepljen. Tako da ta logika je IMO malo mimo.

Povezava do prispevka
UFO reče pred 7 minutami:

Saj ne, da se postavljam na stran provaxxerjev ampak to je ista logika kot ko so oni vlekli statistiko iz februarja in zatrjevali, da so vsi hospitalizirani necepljeni. Ker februarja itak še nobeden ni bil cepljen. Tako da ta logika je IMO malo mimo.

Why? Razlike je 1 mesec. Pa umes so dal dovoljenje, da če ni zraven necepljenih, pol se ne rabi mask. En teden kasneje so okužbe začele rastit. Med cepljenimi bolj kot med necepljenimi. Pa če se folk, ki ne rabi testiranja okužuje bolj, kot 3 tedne prej, bi težk reku, da pct pomaga omejit širjenje okužb. In pa da lockdown za necepljene, ne bo rešil širjenja okužb, ker bo miljon folka brez testiranja in brez karantene ob rizičnem stiku mel dostop do vsega.

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 36 minutami:

Niso pogoji PCT sami sebi namen ampak je namen da se preprečuje covid okužbe. Seveda pa pogoj PCT ne deluje na tak način kot je to pri nas - nikjer se ne preverja, ljudje imajo lažna potrdila, so lažno cepljeni. 

ampak zakaj bi preprečeval okužbe, samo podaljšuješ epidemijo, razen če se spet gremo "flattening the curve", naslednjih 14 dni bo ključnih

Povezava do prispevka

@cefizl

 

Ko ni bil noben cepljen, so bolnice polnili 100 % necepljeni. Če bi bili teoretično 100 % vsi precepljeni, bi bolnice  pač bile polne 100 % cepljenih. Samoumevno dejstvo je pa itak, da so cepiva neučinkovita.

uredilo bitje UFO
Povezava do prispevka
UFO reče pred 1 minuto:

@cefizl

 

Ko ni bil noben cepljen, so bolnice polnili 100 % necepljeni. Če bi bili teoretično 100 % vsi precepljeni, bi bolnice  pač bile polne 100 % cepljenih. Samoumevno dejstvo je pa itak, da so cepiva neučinkovita.

 

To je pretežko da bo naš cefizl razumel 🤣

Povezava do prispevka
UFO reče pred 7 minutami:

@cefizl

 

Ko ni bil noben cepljen, so bolnice polnili 100 % necepljeni. Če bi bili teoretično 100 % vsi precepljeni, bi bolnice  pač bile polne 100 % cepljenih. Samoumevno dejstvo je pa itak, da so cepiva neučinkovita.

 

Ampak pr nas bi nekteri zaprl dol necepljene, čeprav jih je med okuženimi tolk ko en mesec prej. One ko jih je pa skor 1x več, nebi pa niti testiral. Pa v enem mescu je šla precepljenost gor za 6%, okuženih je pa 75% več cepljenih kot takrat.

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
UFO reče pred 24 minutami:

Saj ne, da se postavljam na stran provaxxerjev ampak to je ista logika kot ko so oni vlekli statistiko iz februarja in zatrjevali, da so vsi hospitalizirani necepljeni. Ker februarja itak še nobeden ni bil cepljen. Tako da ta logika je IMO malo mimo.

Boljše vprašanje je, zakaj je toliko cepljenih hospitaliziranih, če cepivo deluje? Razen če ne?

 

  

mumbo360 reče pred 26 minutami:

Ne, se ne strinjam. Necepljeni bi mogli imet najnižjo prioriteto zdravljenja. Mejo bi postavil pri 18 letih. Ta logika da je življenje 40 letnika več vredno kot življenje 90 letnika je zgrešena.

A bomo pol tudi nehali zdravit ženske z rakom materničnega vratu, če niso cepljene proti hpv? Prav jim je antivaxprasicam?

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 minuto:

Boljše vprašanje je, zakaj je toliko cepljenih hospitaliziranih, če cepivo deluje? Razen če ne?

Najjačje je, da za vse cepljene na intezivni vedno povejo, da majo pridružene bolezni alpa da so imunokomprimitirani. Necepljeni so pa očitno vsi zdravi. Pa če ne zasčiti najbolj ranljivih, kok učinkovito je pol? 

 

Aja, po dsojih zbolevajo že 3x cepljeni.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

2270 +PCR, nov rekord četrtega vala. 103 bodo potrebovali bolnišnično obravnavo, od tega 26 intenzivno terapijo, 14 jih bo umrlo (pričakovane vrednosti glede na statistiko).

 

12 cepljenih v intezivni negi. Skupaj pa je 123 v intezivni negi.
Se pravi 12 cepljenih v ICU vs 101 necepljenih v ICU.
 
Skoraj vsi cepljeni na intenzivni negi imajo oslabljen imunski sistem iz drugih zdravsvenih razlogov kot so avtoimune bolezni itd .
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...