Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

ana reče pred 5 minutami:

Naš pes ima 100% verjetnost, da bo dobila pol hcerine večerje, torej je 100% verjetnost, da vsi psi dobijo pol večerje 9letnih deklet. 

Sicer smo pa precepili  ~50% prebivalstva in prekužili še ~50% (ocene ijs).

 

Rezultat je bil 1 mrtva dvajsetletnica zaradi cepljenja in 0 mrtvih dvajsetletnic zaradi covida.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 17 urami:

Pa dvomim, da kdo od otrok brez cepljenja faše milo obliko ošpic, mumpsa, rdečk, otroške paralize, ...

 

Medtem pa vemo kok velika večina pod 50 preboli covid.

 

bleachedagnus reče pred 17 urami:

Otroška paraliza je za večino mila bolezen. 

Pozabljata razlog zakaj odraslih ne cepimo proti tem boleznim, ceprav je njihov humoralni odziv prakticno nicen :)

Povezava do prispevka
nimious reče pred 1 uro:

In tvoja izjava je odličen prikaz tega, kok propaganda deluje, in kok ma povprečen bumbar občutka za številke.

Tko, študije ti dobesedno kričijo da je samo za miokarditis 5x večja šansa zaradi cepiva pri mladih kokr vseh komplikacij za korono, pa ti še kr primerjaš cifre za celotno populacijo.

Noben tuki ni proti temu da se cepi starejše, proti smo siljenju mladih, ki jim cepivo povzroča večje tveganje kot bolezen.

 

Also, utakni si tist o preprečevanju širjenja u rit. Cepivo dokazano ne vpliva na samo širjenje bolezni, tko da nimaš nobenih argumentov za cepljenje mladih. Razen izmišljenih trditev brez kakršnekoli podlage v realnosti.

Pa tudi če bi čudežno cepivo kar naenkrat oteževalo širjenje. Zakaj koji kurac bi mladi tvegali zdravje za starčke? Po kaki prizadeti logiki?

Vse studije (do sedaj smo tukaj tudi obdelali eno ki primerja cepljene vs prebolele) obratno kricijo

 

Nehaj lagati

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 46 minutami:

Slovenščina nezadostno.

WB Yates: 

"I was worst of all at literature, for we read Shakespeare for his grammar exclusively." He felt he was handicapped in writing essays because they "were judged by handwriting and spelling".

 

Danes nihce ne obravnava njegovo poezijo zaradi slovnicnih napak. Tako kot tvojih postov ni mogoce obravnavati zaradi njihove inteligence.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
viddek reče pred 37 minutami:

Narejeno samo na prebolelih:

Dolgotrajna pridobljena imunost po preboleli okuzbi s SARS-CoV-2 traja manj casa kot pri ostalih koronavirusih. Napoved mozne reinfekcije s SARS-CoV-2 v tej populaciji med 3 meseci do 5 leti (mediana vrednost 1.5 leta)

 

https://www.thelancet.com/journals/lanmic/article/PIIS2666-5247(21)00219-6/fulltext

 

 

Kar je se vedno dalj časa kot pri cepljenih. 

Povezava do prispevka
viddek reče pred 42 minutami:

Napoved mozne reinfekcije s SARS-CoV-2 v tej populaciji med 3 meseci do 5 leti

To je ta specifičen časovni okvir.

 

Enkrat med 60 in 85 letom letom boste vsi umrli.

 

Pa glede na to, da znanstveniki iz oxforda pravijo, da bo covid do pomladi sezonski prehlad, mamo torej šanso, da se najmanj vsake 3 mesece prehladimo.

 

Pa kaj, cepljeni se spet nemorejo nanovo okužit al kok?

 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
viddek reče pred 3 minutami:

Ne, se nikjer niso kvantificirali tega

 

Ker ce so, se nimas kej za usajat glede potrebe po boosterjih.

Zakaj bi nekateri tako radi vsilili vsem da se cepijo proti covidu? 

 

Če bi cepivo preprečevalo okužbo&prenos in garantiralo vrnitev v normalnost, bi zastopil. Glede na to, da ne naredi ničesar od tega pa.... 

 

Zakaj se tako obremenjujete s tem a bo nekdo drug imel večje ali manjše tveganje, da bo umrl s covidom? 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 3 minutami:

To je ta specifičen časovni okvir.

 

Enkrat med 60 in 85 letom letom boste vsi umrli.

 

Pa glede na to, da znanstveniki iz oxforda pravijo, da bo covid do pomladi sezonski prehlad, mamo torej šanso, da se najmanj vsake 3 mesece prehladimo.

 

Pa kaj, cepljeni se spet nemorejo nanovo okužit al kok?

 

Se lahko vsaj pretvarjas da si vsaj link odprl? Niti ni treba prebrato cesa

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče Pravkar:

Zakaj bi nekateri tako radi vsilili vsem da se cepijo proti covidu? 

 

Če bi cepivo preprečevalo okužbo&prenos in garantiralo vrnitev v normalnost, bi zastopil. Glede na to, da ne naredi ničesar od tega pa.... 

 

Zakaj se tako obremenjujete s tem a bo nekdo drug imel večje ali manjše tveganje, da bo umrl s covidom? 

1) po trenutnih podatkih se kaze da je za delto potrebna SOCASNA imunosti nekje na ravni ~90%. 1a) Za ospice je potrebna ~95% (prej 97%) in to se lepo odziva na izbruhiv ki smo jih videli v prejsnjih 10 letih. Samo vprasanje case kdaj bo to eksplodiralo

2) Tudi ce to ni dovolj, je zdravljenje cepljenih ljudi, ki so zboleli se vedno cenej kot zdravljenje necepljenih ljudi, ki so zboleli

 

Ne vem a si ti rekel da naj se zbolele da na nizjo prioriteto....ampak dobro, dejmo razsirit ta argument - bi bil za to, da se necepljene in zbolele da na nizjo prioriteto? Osebna odgovornost in to?

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 9 minutami:

Zakaj bi nekateri tako radi vsilili vsem da se cepijo proti covidu? 

 

Če bi cepivo preprečevalo okužbo&prenos in garantiralo vrnitev v normalnost, bi zastopil. Glede na to, da ne naredi ničesar od tega pa.... 

 

Zakaj se tako obremenjujete s tem a bo nekdo drug imel večje ali manjše tveganje, da bo umrl s covidom? 

Zato, ker se nic ne zgodi v izolaciji. 

 

Eden od nasih dbaviteljev je iz Lomabardije in njegov opis lani marca je bil, da drugace ni tako nevarno, samo bolje je, da nisi v hudi prometni nesreci, ker ne bo praznega resilca, ki bi te pobral. To je ekstrem, ampak nizka precepljenost vpliva na vse drugo. 

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 uro:

Sicer smo pa precepili  ~50% prebivalstva in prekužili še ~50% (ocene ijs).

 

Rezultat je bil 1 mrtva dvajsetletnica zaradi cepljenja in 0 mrtvih dvajsetletnic zaradi covida.

Imamo radi majhne cifre

 

Skotska

17 mrtvih v skupini 16-39 let in necepljenih

0 mrtvih v isti starostni skupini polno precepljenih

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2113864?query=featured_home

Povezava do prispevka
viddek reče pred 19 minutami:

1) po trenutnih podatkih se kaze da je za delto potrebna SOCASNA imunosti nekje na ravni ~90%. 1a) Za ospice je potrebna ~95% (prej 97%) in to se lepo odziva na izbruhiv ki smo jih videli v prejsnjih 10 letih. Samo vprasanje case kdaj bo to eksplodiralo

2) Tudi ce to ni dovolj, je zdravljenje cepljenih ljudi, ki so zboleli se vedno cenej kot zdravljenje necepljenih ljudi, ki so zboleli

 

Ne vem a si ti rekel da naj se zbolele da na nizjo prioriteto....ampak dobro, dejmo razsirit ta argument - bi bil za to, da se necepljene in zbolele da na nizjo prioriteto? Osebna odgovornost in to?

Sočasne imunosti 90% ljudi s trenutnimi cepivi ne moreš doseči. Si pripravljen požgati cel svet v brezupnem boju proti covidu? Retorično vprašanje, vemo da lockdownerjem ni nič pod častjo.

 

 

 

  

ana reče pred 15 minutami:

Zato, ker se nic ne zgodi v izolaciji. 

 

Eden od nasih dbaviteljev je iz Lomabardije in njegov opis lani marca je bil, da drugace ni tako nevarno, samo bolje je, da nisi v hudi prometni nesreci, ker ne bo praznega resilca, ki bi te pobral. To je ekstrem, ampak nizka precepljenost vpliva na vse drugo. 

To je problem prioritet v zdravstvu, ne pa precepljenosti.

 

  

viddek reče pred 4 minutami:

Imamo radi majhne cifre

 

Skotska

17 mrtvih v skupini 16-39 let in necepljenih

0 mrtvih v isti starostni skupini polno precepljenih

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2113864?query=featured_home

Ja in? Zakaj se tako obremenjuješ s tem, da so umrli? Zakaj bi jim tako rad vsilil nekaj česar nočejo? Se tako obremenjuješ z ostalimi, ki umrejo zaradi lastnih odločitev? Pusti ljudem živeti njihova življenja.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 2 minutama:

Sočasne imunosti 90% ljudi s trenutnimi cepivi ne moreš doseči. Si pripravljen požgati cel svet v brezupnem boju proti covidu? Retorično vprašanje, vemo da lockdownerjem ni nič pod častjo

 

 

  

Ja in? Zakaj se tako obremenjuješ s tem, da so umrli? Zakaj bi jim tako rad vsilil nekaj česar nočejo? Se tako obremenjuješ z ostalimi, ki umrejo zaradi lastnih odločitev? Pusti ljudem živeti njihova življenja.

Sem za cepljenje, sem za ukrepe, sem proti lockdownu. Sem za to, da se precepi vso populacijo vmes ko zivijo zivljenje cimbolj normalno zivljenje.

Ti falot ti, si hotel falso dichotomymi uturit?

 

Najverjetneje niso umrli doma ampak po parih tednih agonije v bolnisnici. Zato se obremenjujem s tem.

Ce bi pac umrli stran od vseh bi mi.dol viselo.

 

Drugace v NERUPETINI te zavarovalnica lepo postavi pred dejstvo - ko zbolis za bilocem, imas da popravis svoj stil zivljenja, drugace ne krijemo stroskov. Debel prasic in stenoza LAD karotidne? Bolje zate da shujsas, drugace placas vse sam. Rak? Bolje zate da ne shiras, drugace placas vse sam.

Imas tezave s spremembo svojega zivljenja? Povej nam, ti placamo pomoc, ker preventiva je bolja od kurative.

 

 

Cakamo kaka bo sedaj odlocitev w.r.t. cepilni status.

Povezava do prispevka
viddek reče pred 4 minutami:

Drugace v NERUPETINI te zavarovalnica lepo postavi pred dejstvo - ko zbolis za bilocem, imas da popravis svoj stil zivljenja, drugace ne krijemo stroskov. Debel prasic in stenoza LAD karotidne? Bolje zate da shujsas, drugace placas vse sam. Rak? Bolje zate da ne shiras, drugace placas vse sam.

Imas tezave s spremembo svojega zivljenja? Povej nam, ti placamo pomoc, ker preventiva je bolja od kurative.

Tukaj te postavit pred dejstvo - čakaj dolgo časa, pojdi samoplačniško ali pa prek vez.

 

  

viddek reče pred 3 minutami:

Najverjetneje niso umrli doma ampak po parih tednih agonije v bolnisnici. Zato se obremenjujem s tem.

Ce bi pac umrli stran od vseh bi mi.dol viselo.

Jah lahko bi jim dali eno orenk dozo morfija in bi umrli brez tednov agonije.

 

  

viddek reče pred 1 minuto:

Sem za cepljenje, sem za ukrepe, sem proti lockdownu. Sem za to, da se precepi vso populacijo vmes ko zivijo zivljenje cimbolj normalno zivljenje.

Jaz sem za prostovoljno cepljenje (dejansko prostovoljno, ne prisila preko pct) in pač v primeru da je ljudi s covidom preveč za zdravstvo, da se jih da na najnižjo prioriteto in jim zniža standarde nege (nič intenzivne in tako naprej).

 

Za katere ukrepe si ti?

uredilo bitje bleachedagnus
Povezava do prispevka
viddek reče pred 6 minutami:

Sem za cepljenje, sem za ukrepe, sem proti lockdownu. Sem za to, da se precepi vso populacijo vmes ko zivijo zivljenje cimbolj normalno zivljenje.

Ti falot ti, si hotel falso dichotomymi uturit?

 

Najverjetneje niso umrli doma ampak po parih tednih agonije v bolnisnici. Zato se obremenjujem s tem.

Ce bi pac umrli stran od vseh bi mi.dol viselo.

 

Drugace v NERUPETINI te zavarovalnica lepo postavi pred dejstvo - ko zbolis za bilocem, imas da popravis svoj stil zivljenja, drugace ne krijemo stroskov. Debel prasic in stenoza LAD karotidne? Bolje zate da shujsas, drugace placas vse sam. Rak? Bolje zate da ne shiras, drugace placas vse sam.

Imas tezave s spremembo svojega zivljenja? Povej nam, ti placamo pomoc, ker preventiva je bolja od kurative.

 

 

Cakamo kaka bo sedaj odlocitev w.r.t. cepilni status.

Potem v primeru kovida na smeš biti star, ker je to očitno največi faktor rizika, fajn to pa pravijo , da smo pri nas egoisti.

uredilo bitje nekdo
Povezava do prispevka
nimious reče pred 2 urama:

Ja, ker so v 19. stoletju razvili liposome, in z njimi cepili....:sleeping:

Kdorkoli primerja klasična cepiva z mRNA cepivi samo kaže da naklada o stvari o kateri pojma nima.

Evo si že nazaj s temi liposomi. Ko sem nekaj tednov nazaj prilimal članek, ki je raztrgal te tvoje hipoteze o "nevarnosti mRNA cepivih", si izginil iz te teme za kar nekaj časa.

 

Še vedno te vabim, da razložiš (lahko pripopaš tudi kakšen verodostojen članek) te hude nevarnosti.

uredilo bitje svit
Povezava do prispevka
svit reče pred 2 minutama:

Evo si že nazaj s temi liposomi. Ko sem nekaj tednov nazaj prilimal članek, ki je raztrgal te tvoje hipoteze o "nevarnosti mRNA cepivih", si izginil iz te teme za kar nekaj časa.

 

Še vedno te vabim, da razložiš (lahko tudi pripopaš tudi kakšen verodostojen članek) te hude nevarnosti.

Največja nevarnost je širjenje pooblastil države. Je pa to neodvisno od vrste cepiva.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 urami:

Može, ampak nimamo svobodne izbire cepiv, lahko uporabljamo samo tista, ki nam jih dovolita stroka in vlada, uporaba teh pa je, glede na stroko drugod po svetu, počasi že vprašljiva. 

Ma sej to ti dovolj jasno pokaže dejstvo da smo meli najprej 4 al kolko cepiv zdaj pa mamo še eno, za katero se (še) ni izkazalo, da vsaj določeni starostni skupini predstavlja resno grožnjo

 

skratka ta cepiva so eksperimentalna, rushana in kratkomalo zanič.

Povezava do prispevka

Problem cepiv je da ne dajejo obljibljenih rezultatov, lahko si delamo utvare da zmanjšujejo hospitalizacije a dokler bo porast primerov pomenila lockdowne niso dosegla nič.

Sicer pa denes se veselo izpostavla v. evrope, ko je bil še ne tako malo nazaj zahod rdeč in vzhod zelen se o precepljenosti kot vzroku ni govorilo.

Povezava do prispevka
nekdo reče pred 1 minuto:

Problem cepiv je da ne dajejo obljibljenih rezultatov, lahko si delamo utvare da zmanjšujejo hospitalizacije a dokler bo porast primerov pomenila lockdowne niso dosegla nič.

Dokler ne bo narodu jasno da je covid politični problem se bomo šli te štose z ukrepi, lockdowni, ...

uredilo bitje bleachedagnus
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

WB Yates: 

"I was worst of all at literature, for we read Shakespeare for his grammar exclusively." He felt he was handicapped in writing essays because they "were judged by handwriting and spelling".

 

Danes nihce ne obravnava njegovo poezijo zaradi slovnicnih napak. Tako kot tvojih postov ni mogoce obravnavati zaradi njihove inteligence.  

 

A ti se zdaj že primirjaš z Yatesom?

 

Hvala, skori sem padu iz stola :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...