Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

ana reče pred 6 minutami:

Kaj predlagas, da se ljudje za dvajset let pomladijo, da se ne bo treba cepiti. 

Cepiš tiste, ki so 20 let starejši od 20-30? Sej veš, cepljenje rizičnih skupin, tak ko se je to delal zadnjih nekaj desetletij. 

 

Al je to pretežko razumet tvoji provaxerski intelektualni kapaciteti?

Povezava do prispevka
viddek reče pred 31 minutami:

Ugani kaj bi se zgodilo ce se mularija naenkrat ne bi cepila oz. bi padla precepljenost pod dolocen procent

 

Kot npr mumps izbruh v Sloveniji leta 2014, ki se je zgodil zaradi (vstavi razlog sem notri)

https://www.google.com/url?q=http://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0011/401222/SVN.pdf&sa=U&ved=2ahUKEwitqrq6utnzAhWE5KQKHVDeDh8QFnoECAQQAg&usg=AOvVaw0ruPjzCy5d60oa6hVmvyA8

 

 

Pa a ni zanimivo, izguba sluha za mumps je 1 na 20,000, veliko manj kot 2%.

 

Zakaj se ze cepimo za mumps? In ostale stvari? Ce je itak tok redko in itak cepivo vbistvu ne drzi?

Če bi bilo cepivo za črne koze, ošpice,... enako (ne)učinkovito kot covid cepiva, bi se z vsemi temi boleznimi še vedno veselo prekuževali. 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pa ne pozabit da kombinirano cepivo za opice, mumps in rdečke dobijo pr 12-15 mesecih, drugo dozo pa pr 5-6 letih. Ne vsake pol leta, do konca življenja. Če bi se šli to covid logiko, da se cepimo, da zaščitimo druge, bi se mogl vsi odrasli še vsaj 1x cepit, da zaščitimo otroke. Ker protiteles noben od nas nima več. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 14 minutami:

Intelektualne kapacitete antivaxxerjev so pa res spektakularne. 

 

Kaj predlagas? Da se ljudje za dvajset let pomladijo, da se ne bo treba cepiti?

Se ti ne zdi, da si malo preveč obremenjena s covid debato? Samo omenil sem zgodbo sodelavca in ti si že začela bu-hu smrt tamo vamo. Prav se ti vidi, da ne moreš sprejet drugačnih scenarijev. Btw, nisem noben antivaxxer, sem razmišljal o cepljenju pa me je na koncu covid prehitel. Se obnašam 10x bolj odgovorno kot random cepljen folk, nikoli nisem podcenjeval virusa in na srečo sem ga prebolel samo s tremi dnevi vročine in bolečinami v mišicah. In tudi ne bom zaradi mojega primera zdaj govoril okoli, da je covid samo prehlad kot delajo nekateri.

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 34 minutami:

Na linku so izbruhi ošpic in rdečk.

 

 

Mea culpa

Se vedno nisi odgovoril

cefizl reče pred 18 minutami:

Pa ne pozabit da kombinirano cepivo za opice, mumps in rdečke dobijo pr 12-15 mesecih, drugo dozo pa pr 5-6 letih. Ne vsake pol leta, do konca življenja. Če bi se šli to covid logiko, da se cepimo, da zaščitimo druge, bi se mogl vsi odrasli še vsaj 1x cepit, da zaščitimo otroke. Ker protiteles noben od nas nima več. 

Mularija je prakticno 100% precepljena

Za odrasle je tudi se vedno priporocen booster na 10 let, ceprav se ga v praksi ne daje

 

Se vedno nisi odgovoril na moja vprasanja, zakaj se sploh cepimo pol?

bleachedagnus reče pred 23 minutami:

Če bi bilo cepivo za črne koze, ošpice,... enako (ne)učinkovito kot covid cepiva, bi se z vsemi temi boleznimi še vedno veselo prekuževali. 

Ampak sej ni 100% ucinkovito, dalec od tega.

In se se vedno prekuzujemo.

 

In se vedno prihaja do izbruhov.

 

 

Kaj zdej?

 

Povezava do prispevka

Ana se ne more sprijazniti, da bi njena 87 letna babica imela par % možnosti, da umre od Covida :)

 

Tudi noben moj stari starš ni umrl zdrav. Vsak je imel neko bolezen. In na zadnje, ko je umrl dedek, za pljučnico tudi nisem krivil pljučnice... ampak si pač rekel, da je dal skozi svoje življenje (88 let). Bil nekaj časa pač žalosten... nisem pa se slepil, da je sedaj izgubil najlepša leta zaradi tega. Noben ne bo večno. In velika večina nas tukaj (in po svetu) ima dosti večje možnosti, da umre od številnih drugih bolezni kot pa od Covida (to mislim za starostno skupino, ki se večino zadržuje na tem forumu in mlajše).

 

P.S.: Btw... sem cepljen. Ampak spoštujem odločitve vseh. Nobenemu kolegu ne težim zakaj se ni cepil in kaki ima tudi mojo QR kodo, da ima mir na določenih krajih pred temi bedastimi odloki.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 3
Povezava do prispevka
viddek reče pred 24 minutami:

Se vedno nisi odgovoril na moja vprasanja, zakaj se sploh cepimo pol?

 

cefizl reče pred 57 minutami:

Sej veš, cepljenje rizičnih skupin, tak ko se je to delal zadnjih nekaj desetletij. 

Cepiš tiste, ki rabijo zaščito, zato da se jih zasčiti ane.

Povezava do prispevka
viddek reče pred 34 minutami:

Mularija je prakticno 100% precepljena

 

"Mularija" je precepljena dobrih 90% (1. doza). Za kolektivno imunost bi blo treba 95%, tega pa ne dosegamo že od leta 2012. Pa seveda v nakterih regijah tudi pod 90%.

 

https://www.cepljenje.info/novice-in-clanki/boljsa-precepljenost-otrok-v-letu-2020

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

Ana se ne more sprijazniti, da bi njena 87 letna babica imela par % možnosti, da umre od Covida :)

Ne. Moji stari starši so že zdavnaj mrtvi, niti nisem pretirano prestrašena okoli Covida. Za razliko od večine antivaxxerjev tu pa vem, da države ne bodo morale večno pomagati gospodarstvu in plačevati nadomestila ali covid bolniško. Magic money tree se bo posušil in hitreje se gospodarstvo in javno zdravstvo vrne na normalno stopnjo bolje bo. 

  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Mislis, da če ne bo lockdownov, bo pa vse normalno? Če medicinske sestre ali zdravniki zapustijo Slovenijo zaradi preobremenjenosti. V našem koncu bodo vzeli vse. Ali pa če bodo bolnice prepolne, da bi se delalo običajne posege. Koliko tistih, ki obolijo za rakom si pripravljen žrtvovati, ker bodo bolnice prepolne covid pacientov? 

Povezava do prispevka

Medicinske sestre zapuščajo Slovenijo, ker so preslabo plačane. Preobremenjene so, ker jih je premal. To se je dogajalo že leta pred covidom. Lahk pa jemljejo študente, ki jih bolš plačajo kot medicinske sestre.

 

Naše zdravstvo je v kurcu že dalj časa. V letu papol bi lahko kej zrihtal, pa pač niso. Nima nobene veze s covidom.

 

Dohterji pa vlečejo dodatke medtem ko deepthroatajo banane in drkajo, ter se medtem snemajo. Al se pa štemplajo za malco in grejo delat privat prakso. Težko jim je.

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Mislis, da če ne bo lockdownov, bo pa vse normalno? Če medicinske sestre ali zdravniki zapustijo Slovenijo zaradi preobremenjenosti. V našem koncu bodo vzeli vse. Ali pa če bodo bolnice prepolne, da bi se delalo običajne posege. Koliko tistih, ki obolijo za rakom si pripravljen žrtvovati, ker bodo bolnice prepolne covid pacientov? 

Covid paciente daš na najnižjo prioriteto pa je.

 

Od covida pa baje umirajo itak samo nečisti necepljeni, ki so si sami krivi.

Povezava do prispevka
ana reče pred 7 urami:

Ne. Moji stari starši so že zdavnaj mrtvi, niti nisem pretirano prestrašena okoli Covida. Za razliko od večine antivaxxerjev tu pa vem, da države ne bodo mogle večno pomagati gospodarstvu in plačevati nadomestil ali covid bolniških. Magic money tree se bo posušil in hitreje se gospodarstvo in javno zdravstvo vrne na normalno stopnjo bolje bo. 

Evo sem ti popravil ker vemo da vam gastarbajterjem slovenščina ni glih jača strana. 

Povezava do prispevka

Dej ne glupiraj se še bolj, za vsako fakin stvar boš preplačal, že zdaj so čakalne vrste za popizdit, in bognedaj, da se kaj poslabša stanje, ups, ali naj se stegneš, ali pa boš verjetno letel k prvemu privatniku, po vsej verjetnosti čez mejo ker v Lepi Naši je ceneje.

 

Aja, saj res, boš v maniri te teme zanikal, da obstaja problem zdravstva, tvoja neodtujljiva pravica do zanikanja realnosti.

 

leslie nielsen burning house.gif

Povezava do prispevka

Na ljubljanskem UKC-ju je polovica ljudi, ki so na ICU-jih, mlajša od 60 let. Nekako to ne gre ravno skupaj z "COVID prizadene samo starejše od 60+" narativo, ki jo poslušamo tukaj + velika večina je necepljenih. 

 

Pa da vidimo kako se bo zadeva odvila v naslednjih nekaj mesecih.

Povezava do prispevka
svit reče pred 7 minutami:

Na ljubljanskem UKC-ju je polovica ljudi, ki so na ICU-jih, mlajša od 60 let. Nekako to ne gre ravno skupaj z "COVID prizadene samo starejše od 60+" narativo, ki jo poslušamo tukaj + velika večina je necepljenih. 

Tisti nad 75+ umirajo v DSO, ne v UKC.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...