Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Navedek

Sweden extends 'pause' of Moderna jab

 

Sweden has extended the pause of Moderna Covid vaccine for people aged 30 and younger due to rare heart-related side-effects, the public health agency said today.

The health agency said earlier in October that data pointed to an increase of myocarditis and pericarditis among youths and young adults vaccinated with Moderna vaccine Spikevax, and paused the use for all born in 1991 or later.

The agency said on Thursday the pause would be extended beyond the original deadline of 1 December and those who had taken a first dose of the Moderna vaccine would be offered the Comirnaty vaccine from Pfizer/BioNTech instead, Reuters reported.

 

 

Povezava do prispevka
kool reče pred 29 minutami:

 

A ti se zdaj že primirjaš z Yatesom?

 

Hvala, skori sem padu iz stola :D

In kako si prišel do tega sklepa? Razen tega, de taki kot ti in druge perle vtikate v črkovanje in podobno, ko nimate drugega argumenta. 

 

Zaposlujemo precej ljudi, ki imajo slabšo slovnico (angleško) kot jaz. Se hitro naučiš, da zaničevanje njihovega sloga pisanja v ničemer ne pripomore h kvaliteti njihovega dela niti ne pove prav veliko o njih kot osebi. Mimogrede naš največji projekt je bil za nekoga, ki ni znal prav dobro brati. Verjemi mi, ko izstavljas račune za milijonsko vrednost,  se ne obremenjuješ s tem kako ljudje črkujejo. 

Povezava do prispevka
viddek reče pred 1 uro:

2) Tudi ce to ni dovolj, je zdravljenje cepljenih ljudi, ki so zboleli se vedno cenej kot zdravljenje necepljenih ljudi, ki so zboleli

 

Ne vem a si ti rekel da naj se zbolele da na nizjo prioriteto....ampak dobro, dejmo razsirit ta argument - bi bil za to, da se necepljene in zbolele da na nizjo prioriteto? Osebna odgovornost in to?

ta argument mi je vedno zabaven, ampak ja, če bi bilo to potrebno, da se prestrašene cepljene pizde počutijo bolj varno sem za.

Mogoče bodo potem bolnišnice končno kolapsnile, že dolgo čakam

Povezava do prispevka
viddek reče pred 1 uro:

Drugace v NERUPETINI te zavarovalnica lepo postavi pred dejstvo - ko zbolis za bilocem, imas da popravis svoj stil zivljenja, drugace ne krijemo stroskov. Debel prasic in stenoza LAD karotidne? Bolje zate da shujsas, drugace placas vse sam. Rak?

Sestra od sodelavke, 20 letnica, zbolela za limfomom. Ker je punca komaj dovolj stara, da legalno kaj spije, lahko brez problemov rečem, da ni živela rizično v nobenem pogledu. 

 

Me prav zanima, pred kakšno dejstvo bi jo te zavarovalnice postavile. Kako si drzneš zbolet? Da ne bi še enkrat slučajno? Kako naj popravi stil življenja? Pač, glede na to, da nastopaš zagovorniško do ravnanja teh zavarovalnic, me zanima, pred kakšna dejstva te zavarovalnice postavljajo svoje zavarovance v NERUPETINI? 

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 10 minutami:

Sestra od sodelavke, 20 letnica, zbolela za limfomom. Ker je punca komaj dovolj stara, da legalno kaj spije, lahko brez problemov rečem, da ni živela rizično v nobenem pogledu. 

 

Me prav zanima, pred kakšno dejstvo bi jo te zavarovalnice postavile. Kako si drzneš zbolet? Da ne bi še enkrat slučajno? Kako naj popravi stil življenja? Pač, glede na to, da nastopaš zagovorniško do ravnanja teh zavarovalnic, me zanima, pred kakšna dejstva te zavarovalnice postavljajo svoje zavarovance v NERUPETINI? 

 

 

Toži starše, ker so ti dali slabe gene. Naj ti oni plačajo zdravljenje. Kaj pa drugega?

 

  

nekdo reče pred 1 uro:

Skorajda zrcalna slika dnašnjega stanja.

2021w41_COVID19_EU_EEA_Subnational_Combi

  

cefizl reče pred 1 uro:

 

Avgust 2021, nothing to see here

 

1025960-716028-1287x836.thumb.png.6fd49a6e1b4928cf69d8bdfd31b19a5f.png

 

 

 

 

 

 

Dobro precepljena Irska rdeča na obeh 🤡🤡

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 20 minutami:

To je zaradi necepljenih no. Predvsem zaradi onga nogometaša, ki je 2x prebolel covid in se noče cepit. 

Kolikor vem ti trdiš, da so pomembne številke v bolnici. Trenutno je tam nekje 450 ljudi v bolnici, od tega 85 na intenzivni ob 5 milijonov prebivalcev. Kar je primerljivo s Slovenijo z več kot pol manj prebivalcev. Toliko ti tiste barve povedo. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 8 minutami:

Kolikor vem ti trdiš, da so pomembne številke v bolnici. Trenutno je tam nekje 450 ljudi v bolnici, od tega 85 na intenzivni ob 5 milijonov prebivalcev. Kar je primerljivo s Slovenijo z več kot pol manj prebivalcev. Toliko ti tiste barve povedo. 

Ja, zanimivo, da se nobena država ne more primerjat s Slovenijo po številkah v bolncah, tut tiste s podobno precepljenostjo in večjim številom okužb. Res smo nek fenomen že od lanske jeseni, ker naše cifre nimajo nobenga smisla v primerjavi z drugimi. 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
viddek reče pred 4 urami:

Drugace v NERUPETINI te zavarovalnica lepo postavi pred dejstvo - ko zbolis za bilocem, imas da popravis svoj stil zivljenja, drugace ne krijemo stroskov. Debel prasic in stenoza LAD karotidne? Bolje zate da shujsas, drugace placas vse sam. Rak? Bolje zate da ne shiras, drugace placas vse sam.

Imas tezave s spremembo svojega zivljenja? Povej nam, ti placamo pomoc, ker preventiva je bolja od kurative.

 

Resno? Do tell more. Ne poznam kako zavarovalnice operirajo na zahodu, me pa zanima. Al sam pretiravaš?

Povezava do prispevka
Marvin reče pred 7 urami:

 

In kaj točno naj bi ta "pametna" primerjava povedala? Zakaj bi si nadel kondom? Zaradi virusa hiv? Sej nisem prisoten. Cepiva žal še ni na voljo (to bodo zabavne debate, ko enkrat bo). 

 

Bom pa nataknil kondom, če bom seksal grupnega skupaj s sosedi, tako iz solidarnosti, kot tudi iz lastne varnosti. Podobno, kot vestno nosim masko v zaprtih prostorih, četudi sem virus prebolel in se nato tudi cepil. 

 

O tem je bilo že veliko predebatirano in napisano. Očitno pač "ne verjameš" v to.

 

Je pa zabavno prebrati, da je cepljenje v 21. stoletju "nek sumljiv medicinski postopek". Ne bi rekel, če bi to prebral v 19. stoletju...

 

 Aha, kako hitro pridemo do agresije. Zelo primerno.

 

Sej grem iz debate, zanimivo & zabavno kako hitro se lahko razburka tale čolniček. :)

 

Zato ker ne tuliš v njihov rog. Preveč razumo si napisal zadeve in pač ni ti ni jasno kako super je domislica da si daš gor kondom če sosedi sexajo. Pač retardiranci vidijo v tem super primerjavo. 

 

Sem prej slišal da bo policijska ura v Romuniji samo za necepljene. Upam da bo šlo tu pri nas v to smer da se bo prvo omejevalo necepljene in da bo za cepljene normalno odprto..da se ne bo spet zapiralo za vse.

  • Trol 1
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Tako je, neceplejeni ki zbolijo za covidom se naj kar sami doma zdravijo. Boste si že na netu našli članek kako se samopozdravit. Tako kot je viddek napisal:

 

Najverjetneje niso umrli doma ampak po parih tednih agonije v bolnisnici. Zato se obremenjujem s tem.

Ce bi pac umrli stran od vseh bi mi.dol viselo.

 

 

  • Trol 2
  • Nekul -1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 14 minutami:

Tako je, neceplejeni ki zbolijo za covidom se naj kar sami doma zdravijo. Boste si že na netu našli članek kako se samopozdravit. Tako kot je viddek napisal:

Točno.

 

Pa debeluhi z infarktom naj se sami pozdravijo.

 

Pa kdor se pijan razbije z avtom, ga rešilec sploh ne pride iskat. Sam si je kriv.

 

Pa ženske z rakom materničnega vratu tudi (če niso cepljene proti hpv).

 

Pa športniki naj si sami krijejo uredijo poškodbe.

 

Pa geji in narkomani z aidsom, hepatitisom c naj se sami pozdravijo.

 

Pa kdor se ne cepi proti gripi, naj ne hodi k zdravniku.

 

Pa če ne čistiš zob, si sam plačaj zobozdravnika (no sej si ga moraš).

Povezava do prispevka

https://www.city-journal.org/florida-covid-cases-plummet

 

Navedek

Florida now has the second-lowest per capita Covid rate of any state: 12 per 100,000, behind only Hawaii, with nine per 100,000 as of October 18. Florida’s vaccination rate (59 percent fully vaccinated) is now above the national average

 

Florida je tista, ki jo je treba posnemati 

Povezava do prispevka
svit reče pred 7 urami:

Evo si že nazaj s temi liposomi. Ko sem nekaj tednov nazaj prilimal članek, ki je raztrgal te tvoje hipoteze o "nevarnosti mRNA cepivih", si izginil iz te teme za kar nekaj časa.

 

Še vedno te vabim, da razložiš (lahko pripopaš tudi kakšen verodostojen članek) te hude nevarnosti.

Ta članek je tok raztrgal hipotezo kokr je en facebook članek o 5g raztrgal hipotezo o očinkovitosti cepiv....

Pač model je nekaj nakladal, nekaj povedal kar ni lih relevantno, pa ene zadeve je iz riti potegnu.

 

Lahka se na trepalnice mečeš, ampak kak je dolgoročni učinek mRNA cepiv je neznano. Lahka nalimaš na stotine nekih random člankov pa to ne bo spremenilo dejstva, da posledic ne poznamo. In jih še leta ne bomo poznali (sploh v tej klimi, kjer je treba za vsako potencialno posledico cepljenja najti nek drug razlog)

Da pa sploh ne omenjamo da je to tvoje popolnoma varno mRNA cepivo zdej v parih državah prepovedano za določene starostne grupe (no, Pfizer zaenkrat še ne, sam pitaj boga kok časa bo to še ostalo tako)

 

Drugač pa komaj čakam tele boosterje. Glede na to da je folk načeloma po 2. odmerku mel hujše posledice kot po 1. zna bit zanimivo.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 33 minutami:

Pfizer zaenkrat še ne, sam pitaj boga kok časa bo to še ostalo tako

Mislim, da se za njih ni treba bati, pa ne zarad varnosti/učinkovitosti ampak ker jim največ keša in največji tržni delež omogoča, da bad press zatrejo že v kali. Se sploh kdo spomne, da je marca prišlo na dan, da imajo nektere doze njihovga cepiva samo 55% čistost? Včeraj so npr. Novavax v članku Politica (ki je malo nazaj dissal Moderno)  pogreval 3 mesece staro novico o samo 70% čistosti njihovega cepiva v eni novi tovarni v Texasu (vir informacij so bli "trije, ki poznajo situacijo"). So jim delnice takoj padle za 20%. Novavax je tik pred tem, da zaprosi za zasilno odobritev in jim bo predstavljal najresnejšega konkurenta, ker majo bolj učinkovito in bolj varno cepivo. Pa dost skeptikov glede novih cepiv bo imelo manj pomislekov se it cepit s preverjeno tehnologijo cepiva, ki je v uporabi že 30+ let, pa eno leto 3. klinicne faze ma za sabo. 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
nimious reče pred 9 urami:

Ta članek je tok raztrgal hipotezo kokr je en facebook članek o 5g raztrgal hipotezo o očinkovitosti cepiv....

Pač model je nekaj nakladal, nekaj povedal kar ni lih relevantno, pa ene zadeve je iz riti potegnu.

 

Lahka se na trepalnice mečeš, ampak kak je dolgoročni učinek mRNA cepiv je neznano. Lahka nalimaš na stotine nekih random člankov pa to ne bo spremenilo dejstva, da posledic ne poznamo. In jih še leta ne bomo poznali (sploh v tej klimi, kjer je treba za vsako potencialno posledico cepljenja najti nek drug razlog)

Da pa sploh ne omenjamo da je to tvoje popolnoma varno mRNA cepivo zdej v parih državah prepovedano za določene starostne grupe (no, Pfizer zaenkrat še ne, sam pitaj boga kok časa bo to še ostalo tako)

 

Drugač pa komaj čakam tele boosterje. Glede na to da je folk načeloma po 2. odmerku mel hujše posledice kot po 1. zna bit zanimivo.

Nekam slabo razumevanje napisanega izkazuješ s tem postom. Ti si postavil trditev, da so mRNA cepiva "neki neki nevarna" zaradi "liposomov". Torej, če imaš tako hipotezo, potem predvidevam, da boš iz rokava stresel dokaze/argumente/članke zakaj tako meniš. Jaz sem ti dal znanstveno mnenje, ki je razložilo, zakaj je tvoje strašenje z liposomi bullshit.

Povezava do prispevka

Moja trditev je, da mRNA zaradi načina delovanja ne moraš primerjati s klasičnimi cepivi ker delujejo na popolnoma drugačen način. In da vsak, ki govori o stoletni izkušnji s cepljenjem v kontekstu mRNA cepiv laže in/ali nabija o stvareh, o katerih nima pojma.

Ter trdim, da ne vemo kakšne so posledice. Ker je faking nemogoče vedeti. Ker glede na to kako delujejo v teoriji, je precej potencialnih dolgoročnih problemov. Zdej če si ti najdu enga arogantneža, ki je pripravljen trditi, da zagotovo ne more biti dolgoročnih problemov to ne pomeni nič. 

Res si težko predstavljam kok tup morš biti v glavo, da verjameš o zagotovoljeni dolgoročni varnosti nečesa popolnoma novega brez vsakih dokazov. Še več, dokazi so v kontra smer, glede na to da so določenim mRNA cepivom omejili uporabo.

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...