Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

bleachedagnus reče pred 1 minuto:

Lockdown je stvar politike. Če ga nočeš, nehaj podpirat lockdownersko politiko. V čim večji meri krši ukrepe. 

 

Vse kar spoštovanje ukrepov prinese je še več ukrepov. 

 

S tabo ne vem če ma smisla kaj debatirat, če dejansko verjameš da so posnetki iz bergama bli zrežirani..

 

Podiram lockdown samo za necepljene in/ali obvezno cepljenje. Zboleli necepljeni za covidom najnižja prioriteta pri oskrbi v bolnici

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 10 minutami:

Ma jebe se mi za politično stanje v državi. Necepljeni ste krivi za zdravstveno katastrofo v državi ki se obeta. Retardirano je to da tega ne morete doumeti. 

Če je kdo kriv ste to lockdownerji, ki se ne morete (ali pa nočete) sprijazniti s tem da med epidemijo ljudje umirajo. Sploh stari kronični bolniki. 

 

Na njihovo smrt ne moremo vplivati. 

 

Lahko pa vplivamo na to, a se bo vse potegnilo v drek.

 

In vi omogočate politiki da nas zaradi lastnih interesov tlači v drek. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 4 minutami:

 

 

 

Podiram lockdown samo za necepljene in/ali obvezno cepljenje. Zboleli necepljeni za covidom najnižja prioriteta pri oskrbi v bolnici

Kolk si ti glup, neverjetno.

 

Cepljenje za mladostnike je bolj pod vprasajem kot pa stalna praksa, se pravi je vecina necepljenih. Bos tudi njim dal najnizjo prioriteto v bolnisnici? 

 

Pa tudi lockdown necepljenih, to je kaj, 40% Slovenije? In ti mislis, da bo tovrsten lockdown ohranil gospodarstvo pri zivljenju? Ne se faking jebat, res, dobesedno bedak si, ce tako razmisljas.

 

Ampak evo, malo enostavne matematike: recimo da je pogoj P ali C. Cepljenih je vsaj 50, po nekaterih vladnih infografikah tudi 60% prebivalstva. Od tega je cca 20% prebolevnikov, se pravi pogoj P ali C izpolnjuje 80% prebivalstva. Kdaj bo dovolj? 85? 90? A so prebolevniki, ki niso cepljeni, tudi krivi za stanje? Nenazadnje v svojih blodnjah krivis vse necepljene.

  • Račka +1 6
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 5 minutami:

Kdaj bo dovolj? 85? 90?

Nikoli ne bo dovolj. Bodo pač rekli 'C ti je potekel, hitro po 3. dozo, 4. dozo, ....'. P ti pa že zdaj poteče po 6 mesecih, čeprav je znano da traja dlje časa in nudi boljšo zaščito od C.

 

Dokler dopuščamo, da se gruča pezdetov zmišljuje ukrepe in jih potem utemeljuje preko svoje plačane stroke, ne bo konca.

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 24 minutami:

omejevanja koncertov

Sam ene par bendov, ki so v zadnjih mesecih odpovedal koncerte zarad okužb polno cepljenih članov/ekipe:

 

Foo Fighters, Kiss, Bruce Dickinson, KoRn, System Of A Down, The Offspring (tile majstri so pred turnejo iz benda vrgli bobnarja 20+ let, ker se zarad zdr. razlogov ni smel cepit. Zdej so pa na turi vsi fasal covid), Corey Taylor.

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 minuto:

KoRn, System Of A Down

Fak, z njimi so bili na turneji ameriski post metalci Russian Circles, odlicen bend, ki je od zacetka covida utrpel ne vem kolk tisoč dolarjev izgube zaradi organiziranja/kenslanja/prestavljanja turnej.

 

Skratka, zadeve se koncno zacnejo obracat v pravo smer, dobil so odlicno priliko za predskupino, prvic nastopajo v arenah.

 

Po prvem koncertu jim ukradejo prakticno vso opremo. Sploh ne vem kolko tisoč dolarjev, ampak ogromna izguba.

 

Okej, folk jim priskoci na pomoc, dobijo nekak opremo, gurajo dalje ... Zaradi covida skenslajo preostanek turneje.

 

Pa jebem ti sve.

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 14 minutami:

Top 3 antivaxerji teme ko zbolite za covidom prosim da še vedno tako dosledno objavljate v tej temi. Se boste zdravili s konjskimi zdravili ali kakšen imate plan?

 

 

Mislim, da je Cefizelj bil cepljen/prebolevnik (ker dela v DSO-ju), ostali so mladi, zdravi in spremni na borbo s Covidom, ker imajo vrhunski imunski sistem. Za njih bo zadeva mala malica, oziroma samo ena gripa... @UFO potrjuje:

UFO reče pred 9 urami:

 

Tistim, ki jim je takle McMuffin iz videa zgled za zdrav življenski slog, je prav da se cepi 5x na mesec in ne 2x na leto. Ni pa to referenca za tiste, ki še vejo, kako naj bi zgledal zdrav človek. Pa velika večina raznih covid izpovednikov je od podobnih kupov žolce. Je pa res, da smo na mn3, kjer PS5 in skleda čipsa štejeta za rekreacijo.

 

Povezava do prispevka

Ok, model je boln. Kaj naj zdaj s to informacijo? Naj se delamo presenecene nad dejstvom, da tudi mladi zbolijo? 

 

Ce je odgovoren drzavljan in cepljen, potem skoda, da je fasal slabo dozo oziroma kot bi vlada rekla "se dobro, da je cepljen, ker drugace ...". 

 

Ce pa ni, no, mu pa pokazi, kaksne bedarije pises po netu. Predvsem tisti del, kako si zasluzi biti nekje na dnu seznama, ce pride v bolnisnico.

 

Jaz mu, ne glede na njegov cepilni status, zelim cimprejsnje okrevanje.

 

Povezava do prispevka

Jaz sem bil 10 dni pod kisikom zaradi covid pljučnice , S tem, da so me po petih dnevih opustili. Doma se je saturacija poslabšala in opet za 5 dni na kisik. 

Zdravili so nas z zdravilom za ebolo in medrolom poleg vseh drugih. Zaradi medrola se mi je sladkor dvignil na 15 in sem moral na diabetolosko kjer so mi dali inzulin in se moram doma spikat 4xna dan. 

Lasje mi rastejo vsak tretji. Se dobro, da si brijem glavo. In se bi lahko našteval... 

 

Se zmeraj sem brez vonja in okusa. 

V glavnem niso heci ta covid. 

  • Na jagodo +1 4
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
GadusM reče pred 1 minuto:

Jaz sem bil 10 dni pod kisikom zaradi covid pljučnice , S tem, da so me po petih dnevih opustili. Doma se je saturacija poslabšala in opet za 5 dni na kisik. 

Zdravili so nas z zdravilom za ebolo in medrolom poleg vseh drugih. Zaradi medrola se mi je sladkor dvignil na 15 in sem moral na diabetolosko kjer so mi dali inzulin in se moram doma spikat 4xna dan. 

Lasje mi rastejo vsak tretji. Se dobro, da si brijem glavo. In se bi lahko našteval... 

 

Se zmeraj sem brez vonja in okusa. 

V glavnem niso heci ta covid. 

Fak! Slaba, res. Jaz najhuje, kar osebno poznam, je moj sodelavec, ki je prebolel brez problemov, ampak ga zdaj ze par mesecev po prebolevanju zajebavata vonj in okus.

 

Koliko casa pa ze cutis posledice? Si bil v casu prebolevanja cepljen ali necepljen? Imas kaksne pridruzene bolezni al si res en izmed tistih nesrecnezev, ki jih covid totalno useka po picki, navidezno brez razloga?

Povezava do prispevka

Imam sicer sladkorno tip2 ampak sem brez zdravil samo s prehrano vzdrževal dober sladkor. Je pa res, da medrol viša sladkor tudi če nisi diabetik. 

Zdaj je mimo 3 teden in prihajam počasi k sebi. 

Nisem cepljen. Ostali štirje člani v sobi so bili vsi cepljeni in na kisiku, eden celo na intenzivni. 

Tako da... 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...