Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

ana reče pred 1 minuto:

Je prav smesno kako so različne debate v različnih državah. Tu je eden najbolj priznanih radijski in televizijskih voditeljev ravno v intervjuju ministra za zdravje spraševal zakaj tistih 7% polnoletnih necepljenih ne obravnavamo kot ogrožene in jim prepovemo zapuščanje doma razen v nujnih izjemah. :rofl: Ga je minister moral miriti, da to ravno ne gre in da je veliko necepljenih med migranti, ki ne govorijo angleško in imajo nezaupanje v oblast (predvidevam Romuni in podobno). 

Koga boli kurac kaj si je en retardirani radijski voditelj mislil? A je on stroka? To je ko da bi pri nas uposteval mnenje Denisa Avdica.

 

No sej, je vsaj tam tam v isti kategoriji klovnov kot nasa stroka in politika. 

Povezava do prispevka
cefizl reče Pravkar:

Isti testi. Uradna razlaga je bla, da ti plačljivega vzame zdr. delavec, "ponavadi" iz zgornjega dela žrela. Da je to bullshit vemo vsi. Na šihtu mamo teste za samotestiranje in test, ki nam ga nardi zdr. služba, pa je razlika sam v dolžini palčke. Aja pa pakirani so drugače. Drgač pa ista firma in ime testa.

Jesus fucking Christ, res, dobesedno prizadeto. 

Povezava do prispevka
viddek reče pred 34 minutami:

Ni panike, imam hitrejse prste

Povej za koga velja cifra 98%

 

Se napredna zahodna drzava

https://nos.nl/artikel/2403218-meeste-mensen-zijn-gevaccineerd-toch-nemen-ziekenhuisopnames-toe-hoe-kan-dat

https://www.rivm.nl/nieuws/4-op-de-5-COVID-19-patiënten-op-de-IC-is-niet-gevaccineerd

 

Tudi ce bi bilo v slovenscini folk ne bi prebral, kaj sele spakedravscina tukaj.

 

Ampak v naslednjih 10+ straneh bo anti- raja itak postala trikrat copypastane memeje

Pro- rajo bo pa zastopal FTG

 

@nimious bo pa se vedno trosil bedarije

Ne vem če bi sebe štel kot provaxerja. Zanimivo bo kako bo ob nastopu hladnejšega obdobja z Dansko. Če bodo preživeli z manj kot recimo 20 smrtmi potem ima vse skupaj smisel. Če se jim podre potem se moramo kot družba resno vprašat kako naprej. Jasno začrtati meje kaj je družbeno sprejemljivo število okužb/smrti in od tam štartati. 

Vidimo namreč en zanimiv pojav, ki ga v filozofiji Agamben obravnava pod terminom "religion of health". To je ideja, da vse kar še pomeni nekaj modernemu človeku je njegovo zdravje. Zdravje za vsako ceno bi bil verjetno ustrezen pomenski prevod. 

Tu bo potrebno odpreti diskusijo do katere mere smo pripravljeni na dolgi rok pustiti covid bolezni, da diktira naš vsakdan. Cepljenje kot tako je najmanjši problem - pač se cepiš in verjameš, da ti ne bo nič (ker druge izbire nimaš ... in povečini se izkaže da je tako). Problem so vsi ti ukrepi, testiranja, varnostniki na vhodih stavb ... Tu moramo kot družba narediti črto. 

 

To ne pomeni, da bom šel zdej na proteste zato ker je janša spet zaprl državo. Je pa tu potrebno se začeti resno spraševati zakaj se država zapira in kako dolgo bo to izredno stanje še trajalo. Moderna družba nerada priznava poraze. Delno je to posledica politične klime ampak ok ... Na neki točki moramo pripoznati poraz preden nas afganistanci izženejo iz države. In moje vprašanje stroki bi bil - kaj je racionalni argument zapiranja države in ali imamo kakšno garancijo, da če jo danes zapremo je naslednjič ne bomo več? 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 minutami:

Koga boli kurac kaj si je en retardirani radijski voditelj mislil? A je on stroka? To je ko da bi pri nas uposteval mnenje Denisa Avdica.

 

No sej, je vsaj tam tam v isti kategoriji klovnov kot nasa stroka in politika. 

S tem je hotla povedat, da je klima drugačna. Da se ne slepo priznava antivaxxerjev temveč da so ti obravnavani kot tisto kar v resnici so - egoistični škodljivci

Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 minutama:

Koga boli kurac kaj si je en retardirani radijski voditelj mislil? A je on stroka? To je ko da bi pri nas uposteval mnenje Denisa Avdica.

 

No sej, je vsaj tam tam v isti kategoriji klovnov kot nasa stroka in politika. 

Tip ni retardiran in niti približno ni nek Denis Avdic, je eden najbolj forenzičnih radijskih voditeljev, ampak je pa 70 let star in malo obseden s korono. Je pa res, da ogromno ljudi tu ne bi bilo prijavljenih imeti v hiši obiskovalcev, ki niso cepljeni oziroma so prekinili stike z antivax sorodniki. Čisto drugačen odnos. 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 minutama:

S tem je hotla povedat, da je klima drugačna. Da se ne slepo priznava antivaxxerjev temveč da so ti obravnavani kot tisto kar v resnici so - egoistični škodljivci

Daj me ignoriraj se naprej.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Je pa res, da ogromno ljudi tu ne bi bilo prijavljenih imeti v hiši obiskovalcev, ki niso cepljeni oziroma so prekinili stike z antivax sorodniki. 

 

In tole dame in gospodje, je primer kako retardirana naj bi bla ta nova normalnost. Resno upam, da bojo te ljudi boosterji pokopal, ker si ne zaslužjo druga.

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 minutama:

Tu se v večini smatra, da so anticepilci predvsem iz National Party, ki se med drugim zavzemajo za ohranjanje katoliških vrednot in proti imigraciji, splavu in podobnem. Irska verzija Lige. 

A nisi 3 poste nazaj trdila, da so Romuni?

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 14 minutami:

A nisi 3 poste nazaj trdila, da so Romuni?

Med tistimi Irske nacionalnosti, so zelo majhen %. Ostalo, spekuliram, je med migranti in verjetno traveler populacijo. Zaradi ocitnih razlogov (rasizem) teh podatkov ne objavljajo. Tole bo boljse razlozilo odnos do necepljenih tu. 

https://www.irishtimes.com/life-and-style/people/róisín-ingle-my-unvaccinated-relative-asks-to-stay-for-christmas-what-would-you-say-1.4710938

 

Edit: Mene osebno ne briga kdo je cepljen ali ne dokler je zelo visoka precepljenost. Mocno pa me motijo razne antvaxx zarote in bedarije.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 7 minutami:

In pol maš ti Slovence za idiote. Tale "članek" razkrije vse kar je narobe z vašo družbo. Ko je na Balkanu več človečnosti, kot v vaši gnili državi.

Popravek, ne vse Slovence, samo tiste, ki propagirajo razne antivaxx lazi. Drugace pa na Balkanu zaradi tvoje clovecnosti prosijo druge drzave, da jim pomagajo pri zdravljenju bolnikov, ker so bolnice prepolne. Taka pomoc je mogoca samo zato, ke se ne gremo vsi balkanske clovecnosti.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 minutami:

naštej resnične debil od boga poslan

Pejt po seznamu vseh mitov o varnosti in učinkovitosti cepiv pa ti ostane sam še, da ščiti 95% pred hospitalizacijo in smrtjo. Pa še to tiste, ki majo že v osnovi manj ko 5% možnosti za bolnco in smrt.

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 minuto:

Pct je bil 2020 teorija zarote 

kako to misliš? ko se je prvič pojavila ideja vax potnih listov sem mel stream kjer sem argumentiral, da je glede na trenutno "politično razpoloženje" v Evropi ta ne samo možen, temveč nujen. In to ne kar tako temveč na tak način, da ga ni politika, ki bi mu lahko nasprotoval ne da zanemari samo covid krizo kot realno. 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 6 minutami:

A boš naštela ene 3, ki se še niso izkazale za resnične? Pa prosim, ne Bill Gates, 5g, mikročip zarot, ker tega noben razen norcev od Trohe ne trdi.

Pretiravanje okoli smrtnosti od stranskih učinkov, namerno izkrivljanje statistik in podobno. Do zarot okoli akreditacije. Sem ti te večkrat rekla kdaj lažeš (in drugi tudi), ampak se mi ne da iskat prejšnjih sporočil. 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 10 minutami:

Pejt po seznamu vseh mitov o varnosti in učinkovitosti cepiv pa ti ostane sam še, da ščiti 95% pred hospitalizacijo in smrtjo. Pa še to tiste, ki majo že v osnovi manj ko 5% možnosti za bolnco in smrt.

v istem času sem imel še en stream. IN to je ko je EMA izdala priporočilo o cepivih in razmišljal sem o stavku s katerim je bila ta podprta - v smislu "the benefits outweight the risks". Desjtvo je in to so se vsi zavedali, da cepiva niso 100% varna. To ti mogoče maš danes tak občutek da je to nekaj novega, ker morajo politiki v imenu svoje politične funkcije igrat da recimo žalujejo za Katjo (beovič najboljši pravzaprav eklatanten primer). 

 

Obenem so virusi mutirali. Tudi o tem je bilo veliko govora. Da je pri cepljenju vedno ključna bitka s časom - populacija mora biti precepljena, da cepivo učinkuje in to še predno mutira. 

uredilo bitje Fulltacticalgear
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 11 minutami:

IN to je ko je EMA izdala priporočilo o cepivih in razmišljal sem o stavku s katerim je bila ta podprta - v smislu "the benefits outweight the risks".

V priporočilu EMA je dobesedno napisan, da nimajo podatkov o učinkovitosti in varnosti pri nosečnicah in rizičnih skupinah. In vsem tem, se je takoj priporočal cepljenje. 

 

Fulltacticalgear reče pred 11 minutami:

Da je pri cepljenju vedno ključna bitka s časom - populacija mora biti precepljena, da cepivo učinkuje in to še predno mutira. 

Maš par strani nazaj izjave stroke, da obstaja na stotisoče mutacij in, da je to neki normalnega, sam ti si nasedu tistmu, kar so govoril pol leta nazaj (da se bo s cepljenjem to ustavlo).

 

ana reče pred 12 minutami:

Pretiravanje okoli smrtnosti od stranskih učinkov, namerno izkrivljanje statistik in podobno. Do zarot okoli akreditacije. Sem ti te večkrat rekla kdaj lažeš (in drugi tudi), ampak se mi ne da iskat prejšnjih sporočil. 

Dejansko je uradno znano, da se pri nas poroča 10x manj stranskih učinkov, kot v državah, kjer so porabl 3x/4x manj istega cepiva. Pa če je tok mal tega, zakaj je sam še eno cepivo varno za ljudi pod 30/18?

 

Ko ti postaš članek kolk cepljenih je umro od januarja dalje, je to sveta resnica in dokaz kako je cepivo učinkovito, če js nalimam podatek, da je v UK umrlo več cepljenih zarad delte, je to izkrivljanje statistike. Zanimivo, da pri vas na Irskem umirajo cepljeni/necepljeni tam nekje 50/50, čeprav mate večino starih pocepljenih. Bi pričakoval, da bojo podatki podobni tistim v UK. Pač vse je dokaz kak cepivo deluje.

 

Najbolj žalostno je, da mene obtožuješ, da lažem, ker ti ni všeč kar napišem, sama pa ponavljaš laži, ki ti jih dnevno filajo mediji in jih maš za edino resnico. 

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...